» »

IT/TK omarica

IT/TK omarica

TehDucky ::

V stanovanju moram zrihtat internet in vse ostale stvari.

Trenutno imam v prostoru, ki je velik V150xŠ75xG40 11 utp 5e ethernet kablov, dva/trije še pridejo naknadno, nimajo še konektorjev. Ali se za domačo uporabo daje patch panele ali se naj jih zaključi?
Verjetno bom rabil 16 portni switch za te kable, pa en wifi router, da mi pokrije po stanovanju internet, ker bo na sredini stanovanja na hodniku. Priklopljena pa bosta 2 televizorja, internet pa bo v kratkem optika 100Mb.
Bi pa imel tudi NAS saj si želim imeti podatke malo bolj organizirane kot sedaj, ko so izključno na disku v računalniku + dostop do podatkov iz drugih računalnikov ter mogoče domač oblak.
Hkrati bi imel prenapetostno zaščito (tudi za internet kabel), ker mi je že 2x skurilo modem in matične preko telefonskega kabla.

Sem malo pobrskal po temah Kateri NAS in Kateri router, pa sem še bolj zmeden kot prej. Cenovno bi vse skupaj postavil 750-900€, največ 1000€.

mzakelj ::

če bi jest delal pa je to namenski prostor, ali kaka shramba bi dal patch panel definitivno, mikrotik RB4011 . in ubiquiti UAC. Kar se tiče nosilcev panelov, switchev in ostalo pa diy, les + 3d print.
Kar se tiče nas-a pa ma itak vsak svoje mnenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

Ribič ::

Jaz sem si kupil namensko komunikacijsko omarico (19" rack kabinet) za takšne stvari (glej trgovino TechTrade v Trzinu). Router, patch panel, switch in še nekaj 19" ohišji izdelanih po naročilu, ki vsebujejo razno DIY elektroniko. Če ti ni do omare, se lahko pa lastnoročno lotiš izdelave kakšnih nosilcev za 19" opremo.
Vse ribe so mi pobegnile!

starfotr ::

Če imaš možnost omare in panela, si naredi tako. Če nimaš, moraš improvizirat.

Predlagam uporabo keystone konektorjev.

https://s14-eu5.startpage.com/cgi-bin/s...

urosh ::

TehDucky je izjavil:


Hkrati bi imel prenapetostno zaščito (tudi za internet kabel), ker mi je že 2x skurilo modem in matične preko telefonskega kabla.


Za optiko ne rabis prenapetostne zascite, kot za telefon/catv. Za elektriko sigurno.

Vanadium ::

Poglej kaj ponujajo podjetja monel in odm (obe firmi sta v Trzinu).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Strela skurila mi vse naprave

Oddelek: Zvok in slika
4910027 (7369) RC37
»

Povezava kablov za TK v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
91416 (1240) damonstr
»

Udar strele

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
4212129 (10485) revvs
»

Zaščita pred strelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
638603 (7005) AngelOfDeath
»

strela skurila modem in switch na lj-kablu....

Oddelek: Pomoč in nasveti
121641 (1417) Jeebs

Več podobnih tem