» »

Mnenje prevrtenih kilometrov na avtu

Mnenje prevrtenih kilometrov na avtu

rawwer ::

Pozdravljeni, bi rabil vaše mnenje če je sledeči avto imel prevrtene kilometre pred uvozom v SLO.

- Ford focus C-Max 2008 1.6 tdci 109KM
- Kupljen v SLO 9/2012 pri poobl. prodajalcu FORD za 8k.
- Izdelan 12/2008
- Uvožen iz ITA leta 2012, kao lastnik v ita ni uspel plačati leasinga in kupljen v licitaciji.
- Ni servisne knjige!
- Prevoženih 97000 km cca.
- v roku 2. letih po nakupu šel DPF in Turbo

Menite da tistih 97k km v < 4. letih so pravi?
Hvala za odgovore.

fishstick ::

Nein

zobnik ::

Zakaj te skrbijo kilometri, imam cliota l.2004 s 281.000km, dela brezposebnosti.

nsa_ag3nt ::

rawwer
v roku 2. letih po nakupu šel DPF in Turbo

Kakšne vožnje imaš ?
Mesto 90% ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Utk ::

5 let po crknenem dpfju te zanimajo km? Sigurno se je v teh petih letih zgodilo(=menjalo) še kaj drugega. Če ne, so pa km verjetno pravi.

borisk ::

Predvsem se ne sekirat kaj piše na števcu prevoženih kilometrov in glej trenutno stanje.

hojnikb ::

zobnik je izjavil:

Zakaj te skrbijo kilometri, imam cliota l.2004 s 281.000km, dela brezposebnosti.

Js mam pa citrus v košarici. Kaj ima sedaj to veze z temo?

rawwer je izjavil:

Pozdravljeni, bi rabil vaše mnenje če je sledeči avto imel prevrtene kilometre pred uvozom v SLO.

- Ford focus C-Max 2008 1.6 tdci 109KM
- Kupljen v SLO 9/2012 pri poobl. prodajalcu FORD za 8k.
- Izdelan 12/2008
- Uvožen iz ITA leta 2012, kao lastnik v ita ni uspel plačati leasinga in kupljen v licitaciji.
- Ni servisne knjige!
- Prevoženih 97000 km cca.
- v roku 2. letih po nakupu šel DPF in Turbo

Menite da tistih 97k km v < 4. letih so pravi?
Hvala za odgovore.

11 let star avto z 97kk in dizl? *doubt*

Naredi preneverbo pri autodna/avtolog, če maš možnost, čekni še na uradnem servisu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MadMax ::

97k naj bi imel ob uvozu, ko je bil star 4 leta...

No ja, kakih 50k več bi komot lahko imel, ampak res... zakaj se danes sekirat za to?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

AndrejS ::

Eni se pač z avti ne vozijo - Poznam bmw '98 z 110k km .

Bellzmet ::

Avti, ki imajo manj kilometrov se že takoj prodajo v Italiji, Nemčiji pač iz tam kot so. Tisti za izvoz imajo pa veliko km, ki jih potem prevrtijo in tako dealerji lahko naredijo razliko v ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Gr8t ::

AndrejS je izjavil:

Eni se pač z avti ne vozijo - Poznam bmw '98 z 110k km .

Jaz delam glih tolk na leto, pa se vsak delovni dan vozim, šiht 10km stran. Izven šihta rabim avto točno 0%, ker nisem bogu za hrbtom, ampak v mestu s 6000 prebivalcev kjer ne rabiš hoditi iz mesta, itak obstaja pošta da ti prinese do vrat.
Drugače se eni vozijo tudi samo 1km stran, tudi z dizlom, ne vem kje eni živite.
zmaugy 23.8.2019:
Ne verjamem, da je razlog za vožnjo nad omejitvami iskanje prihrankov na času.
Glavni razlog je dolgčas in nesvoboda vožnje za počasnelami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Mehmed ::

rawwer je izjavil:



Menite da tistih 97k km v < 4. letih so pravi?


Zadnji trije ki sem jih vozil so imeli na neki tocki toliko km skupaj pa vsak od njih 2x starejsi.
Na to kar sprasujes ne bos dobil pravega odgovora ampak anketo koliko se folk v tej temi vozi na leto.

kixs ::

En moj avto je imel, ko sem ga po nekaj letih lastnistva dal na tester, 492.000km. Bil je uvozen iz IT in star 7 let. Takrat je imel namesto oglasevnih 140.000km, realno ze 400.000km. Js sem naredil z njim cca 90.000km. Avto ni bil neka velika limuzina pri kateri bi pricakoval veliko kilometrov.

Osebno ne kupim vec rabljenega uvozenega avta. Eventuelno bi ga sam ali preko kaksne firme kupil v tujini.

rawwer ::

Hvala za odgovore!
Zdaj avto ima 220k km.
Sprašujem ker sem lih razmišljal, če v ITA je imel prevrtene km jih lahko ima tudi 300k, kar je dosti.
Ja, je šla tudi sklopka pri 200k in so bili obnovljeni injektorji mislim, tam pri 140k nekje.
Sem pa vozil bolj po mestu. Zadnja 3 leta pa 40% po avtocesti (30km/dan), skupno cca 20k na leto.
V glavnem drugič bom bolj pazil pri nakupu avta :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rawwer ()

kixs ::

Kaksne lezaje si ze menjal? Kaj pa zadnji diski, koliko so pobrani?

KAVINSKY ::

Hitro iskanje po googlu pokaže, da ti motorji imajo težave z zanesljivostjo. In večina opisuje iste težave, kot si jih imel sam pri še manjših kilometrih.

http://avtonasveti.com/ford-focus-ii-ge...

pikachu004 ::

Ne glej smao število kilometrov, to je zelo površno merilo. Veliko bolj merodajno je število obratovalnih ur (ne vem pa če se ta podatek zapisuje kam pri avtih?). Na hitro si naredi nekaj izračunov. Avta z 200.000 prevoženimi kilometri.
Prvi je vozil večinoma po mestu, povprečna hitrost 20km/h.
Drugi večinoma po avtocesti, povprečna hitrost 80km/h.
Kolikšna je razlika v urah, (hladnih) zagonih, št. pospeševanj in zaviranj,...?

IL_DIAVOLO ::

kixs je izjavil:

En moj avto je imel, ko sem ga po nekaj letih lastnistva dal na tester, 492.000km. Bil je uvozen iz IT in star 7 let. Takrat je imel namesto oglasevnih 140.000km, realno ze 400.000km. Js sem naredil z njim cca 90.000km. Avto ni bil neka velika limuzina pri kateri bi pricakoval veliko kilometrov.

Osebno ne kupim vec rabljenega uvozenega avta. Eventuelno bi ga sam ali preko kaksne firme kupil v tujini.


O cem ti to? Kaki tester?

Utk ::

To je neka naprava, ki se priključi na avto in na drugi strani v računalnik, lahko preko žice ali brezžično. Ne sekiraj se ti za to, tvoja gajba najbrž še nima tega.

KAVINSKY ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

O cem ti to? Kaki tester?


Avti hranijo kilometre na števcu, ECUju in nekateri tudi v ključih. Števec enostavno prevrtiš, ECU pa težje in tudi opazno ni, dokler ne pelješ na diagnostiko / pooblaščenca. To je še posebej težavno pri nemcih, ker avti so tipitopi na zunaj in znotraj in se vozijo kot novi, kljub veliko km. Pri Korejcih se to lažje preveriti. Odmakneš tepihe in pogledaš ali so že luknje v podu.

Bellzmet ::

Hehe kakšne bučke:)

Utk ::

To je še posebej težavno pri nemcih, ker avti so tipitopi na zunaj in znotraj in se vozijo kot novi, kljub veliko km. Pri Korejcih se to lažje preveriti. Odmakneš tepihe in pogledaš ali so že luknje v podu.

ROFL

RatedR ::

Poleg testerja obvezno še preveri podatke o zgodovini vozila preko državne strani s pomočjo št. prometne in registrske. Poleg tega lahko na podlagi VIN številke preveriš iste podatke.

Nasploh se pa Fordov izogibaj, ker pooblaščeni servisi prodajajo dele le v setih, če popravljaš sam jih pa težko dobiš.

anketar ::

1.6tdci je francoz, ki so ga vgrajeval v psa/ford pa še kkšn bi se našu

_pobesneli_ ::

Jaz mojega avta niti prodat ne bom mogel. Star bo 5 let in imam 70.000km. Ko ga bom prodajal mi ne bo noben verjel da nisem zavrtel števca nazaj :D

Razlog pa je, ko sem ga kupoval sem delal 30kkm letno. leto po nakupu sem se preselil bližje službi, cca 500m od službe. Moja boljša polovica je tudi dobila službo 3km stran. Tako da delam res malo km.
Gregor

anketar ::

ker model

Mehmed ::

_pobesneli_ je izjavil:

Jaz mojega avta niti prodat ne bom mogel. Star bo 5 let in imam 70.000km. Ko ga bom prodajal mi ne bo noben verjel da nisem zavrtel števca nazaj :D


Sej imas pri vsaki registraciji kilometre zapisane pa lahko vidijo kako in kaj.
Lahko ti sicer kdo ocita, da si vsako leto vrtel po malem za popoln zlocin cez deset let samo tak clovek je itak shizo pa mu noces avta prodat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32689180 (54724) lucky13
»

Spet en nategun al kaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5921660 (18586) Heavy
»

goljufije z prikazom prevoženih kilometrov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12640701 (36099) imagodei
»

Nakup Audi A3 - mnenja (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
22261236 (55895) SkIDiver
»

Nakup avtomobila... Octavia,Mondeo itd. do 6000€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6315836 (14067) genius11

Več podobnih tem