» »

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7

1 2 3
4
»

darkolord ::

tony1 je izjavil:

To smo delali že z win 7.
Smo delali, ampak je bilo to hit-and-miss. V večini primerov je res delalo, večkrat pa tudi ne. Pač kakšen driver je hodil narobe, pa je bilo treba offline urejat registry al pa injectat nove driverje da se je postavil ...

Pri 10 imam pa 100% success rate - tudi npr. iz 10 let starega intela na tazadnjega amdja zboota v prvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

WizzardOfOZ ::

LightBit je izjavil:

Windows 10 sem uporabljal na HDD in več virtualk (VMware ESXi) Windows 10 na SSD-jih.
Ubije ves performance na celem hypervisorju in nekatere včasih (zasran update) bootajo več minut, med tem ko Windows 8.1 virutalke delujejo precej bolje.

Garantirano slabo postavljen sistem. Tisti, ki jih je postavil je garant zaje*al inštalacijo (ki je že tako simpl).
Do mene tudi hodijo taki, ki jim Windows 10 dela počasi, potem pa zmečeš driverje dol, malo počistiš zadeve, izklopiš kake zadeve,..., pa delajo ko urca tudi na atom procesorjih s samo 2gb rama, kaj šele na Ix procesorjih.


LightBit je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Nehajte pa že z bedarijami ta sistem je boljši kot drugi. Vsi so namreč zanič.

Pa niso vsi enako zanič.


Vsi so enako zanič, na žalost pa ni alternative.

LightBit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

LightBit je izjavil:

Windows 10 sem uporabljal na HDD in več virtualk (VMware ESXi) Windows 10 na SSD-jih.
Ubije ves performance na celem hypervisorju in nekatere včasih (zasran update) bootajo več minut, med tem ko Windows 8.1 virutalke delujejo precej bolje.

Garantirano slabo postavljen sistem. Tisti, ki jih je postavil je garant zaje*al inštalacijo (ki je že tako simpl).
Do mene tudi hodijo taki, ki jim Windows 10 dela počasi, potem pa zmečeš driverje dol, malo počistiš zadeve, izklopiš kake zadeve,..., pa delajo ko urca tudi na atom procesorjih s samo 2gb rama, kaj šele na Ix procesorjih.

Ja, Microsoft je slabo postavil sistem. Virtualke so praktično sveže inštalacije, ki se vedno revertajo.
Verjamem da je veliko takih primerov, amapk v tem primeru ni to. Jaz se sploh zelo trudim, da ne inštaliram več kot potrebujem.

WizzardOfOZ je izjavil:

LightBit je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Nehajte pa že z bedarijami ta sistem je boljši kot drugi. Vsi so namreč zanič.

Pa niso vsi enako zanič.


Vsi so enako zanič, na žalost pa ni alternative.

Zame niso vsi enako zanič. Lahko naprej depresivno uporabljaš Windows 10.

WizzardOfOZ ::

LightBit je izjavil:

Virtualke so praktično sveže inštalacije, ki se vedno revertajo.
Verjamem da je veliko takih primerov, amapk v tem primeru ni to. Jaz se sploh zelo trudim, da ne inštaliram več kot potrebujem.


Očitno bolj slabo skonfiguriraš zadeve, če ti slabo dela.
Celo home edicija na 1GB rama in dvojedrnem atomu (1.6Ghz) deluje brez problemov in dovolj hitro glede na zanič procesor.

Imaš vklopljeno indeksiranje v windows 10 na ssd diskih? Zakaj?



To je moja optimizacija windows 10 - prvih 10 stvari, ki jih naredim (delujejo občutno hitreje):
1.) Izklopi indeksiranje vseh datotek (desni gumb na disk - properties in izklopiš indeksiranje - potrdiš za vse in ignore napak)
2.) Izklopi Superfetch in Prefetch
3.) Izklopi ClearPageFileAtShutdown and LargeSystemCache
4.) Configuriraj custom Page File
5.) Izklopi Hibernate
6.) Izklopi windows defender, če imaš kakršenkoli drug antivirusen program
7.) Izklopi transparentnost
8.) Izklopi visualne učinke
9.) Izklopi Tips and Notifications
10.) za vsako komponento v device managerju klikni update drivers (da dobiš zadnjo verzijo driverjev)

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Imaš vklopljeno indeksiranje v windows 10 na ssd diskih? Zakaj?

Ne, ker ne rabim searcha.

WizzardOfOZ je izjavil:

To je moja optimizacija windows 10 - prvih 10 stvari, ki jih naredim (delujejo občutno hitreje):
1.) Izklopi indeksiranje vseh datotek (desni gumb na disk - properties in izklopiš indeksiranje - potrdiš za vse in ignore napak)
2.) Izklopi Superfetch in Prefetch
3.) Izklopi ClearPageFileAtShutdown and LargeSystemCache
4.) Configuriraj custom Page File
5.) Izklopi Hibernate
6.) Izklopi windows defender, če imaš kakršenkoli drug antivirusen program
7.) Izklopi transparentnost
8.) Izklopi visualne učinke
9.) Izklopi Tips and Notifications
10.) za vsako komponento v device managerju klikni update drivers (da dobiš zadnjo verzijo driverjev)

1, 2, 6, 7, 8 zagotovo je. Tudi posodobitve so onemogočene, kolikor je to mogoče.
Ali Windows Update ni dovolj za posodobitev driverjev?
Bom probal (če še ni) 3, 4, 5, 9 ob nasljednji priložnosti.

WizzardOfOZ ::

Ponavadi windows update ni dober, ker ko so driverji enkrat postavljeni, ne preverja ravno za vse, da bi jih nadgradil.
Se pa splača, ker dostikrat proizvajalec da nove driverje ravno zaradi hitrosti ven.

LightBit ::

Lahko probam samo glede na to da je virutalka, bi verjetno samo VMware Tools moral posodobit.

nsa_ag3nt ::

nebivedu
1.) Izklopi indeksiranje vseh datotek (desni gumb na disk - properties in izklopiš indeksiranje - potrdiš za vse in ignore napak)

Če nimaš ssdja bo win iskanje počasnejše (če ga seveda uporabljaš), namesto recimo Everything https://www.voidtools.com .


2.) Izklopi Superfetch in Prefetch

Ne tega delat.
Vsaj na win 7 s ssd se začne sistem obnašati čudno in sesuvati na random če izklopim Superfetch.
Pagefile je na 400 mb, 8 gb rama.

Raje teh 10 stvari: https://www.makeuseof.com/tag/9-windows... oz bolj temeljito https://fdossena.com/?p=w10debotnet/ind... .

3.) Izklopi ClearPageFileAtShutdown and LargeSystemCache

Privzeto sta oba na 0 (torej na disabled).

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management


6.) Izklopi windows defender, če imaš kakršenkoli drug antivirusen program

WinDF se na w10 po naslednjem zagonu spet zažene, razen če ne izbrišeš komplet servis.


7,8,9 je razlika on/off če nimaš ravno atoma d525 notri in 1gb rama, v rangu statistične napake.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

LightBit ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Vsaj na win 7 s ssd se začne sistem obnašati čudno in sesuvati na random če izklopim Superfetch.

Meni se v vsakem primeru včasih sesuje kakšna Windows virtualka. Recimo lahko se tri dni zaporedoma ob istem času sesuje potem pa spet dela en mesec (z vsakodnevnim revertom) brez problemov.

nsa_ag3nt je izjavil:

WinDF se na w10 po naslednjem zagonu spet zažene, razen če ne izbrišeš komplet servis.

Service se morda zažene, ampak nič ne dela.

AgiZ ::

@nsa_ag3nt
hvala za link (https://fdossena.com/?p=w10debotnet/ind...! Dosti sem že imel nastavljeno, a par biserov pa tudi sam nisem poznal in par rešitev je tu boljših kot jih sam uporabljam. Zelo uporabno!

WizzardOfOZ ::

nsa_ag3nt je izjavil:

nebivedu
1.) Izklopi indeksiranje vseh datotek (desni gumb na disk - properties in izklopiš indeksiranje - potrdiš za vse in ignore napak)

Če nimaš ssdja bo win iskanje počasnejše (če ga seveda uporabljaš), namesto recimo Everything https://www.voidtools.com .


2.) Izklopi Superfetch in Prefetch

Ne tega delat.
Vsaj na win 7 s ssd se začne sistem obnašati čudno in sesuvati na random če izklopim Superfetch.
Pagefile je na 400 mb, 8 gb rama.


1.) govorimo za ssd diske
2.) govorimo za Windows 10

MrStein ::

Lari fari.
Sem instaliral kup Windowsov, tako na HW kot virtualke in nikoli nič ne "konfiguriram". Sploh ne po takem spisku.
In vseeno lepo delajo.

Če pa slučajno ne, pa nič od tega ne bo (preveč) pomagalo.

Kot je nedko rekel: če je fuč, ponovno inštaliraj (saj govorimo o Windows, a ne ? ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

nsa_ag3nt je izjavil:

6.) Izklopi windows defender, če imaš kakršenkoli drug antivirusen program

WinDF se na w10 po naslednjem zagonu spet zažene, razen če ne izbrišeš komplet servis.

Na 1903 service kar nabija pa je vse izklopljeno v nastavitvah. Kako se to reč "zradira"?
Bravo Microsoft. ;(

nsa_ag3nt ::

AgiZ je izjavil:

@nsa_ag3nt
hvala za link (https://fdossena.com/?p=w10debotnet/ind...! Dosti sem že imel nastavljeno, a par biserov pa tudi sam nisem poznal in par rešitev je tu boljših kot jih sam uporabljam. Zelo uporabno!

Tole je prvi na st objavil scipascapa https://slo-tech.com/forum/t622385/p645... .


LightBit
Na linku od https://fdossena.com je napisno, kako se izbriše WDF servis.Čeprav bi se ob drugem delujočem AV moral sam izklopiti na win10.
REMOVING WINDOWS DEFENDER
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

Po temu linku sem šel pa se izgleda nekaj izpustil. Hvala bom še enkrat probal.

Darko! ::

Mi lahko prosim kdo razloži po kmečko:

Ali se bo za domačega uporabnika PC škatlke karkoli spremenilo ?
Bo MS Security Essentials še vedno dobival update ?
Bo moj PC še vedno dovolj varen za uporabo spletne banke in trolanje po ST ?

Hvala.

hojnikb ::

ne
ne
ne
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Free upgrade na W10 kljub uradni ukinitvi še vedno deluje in ne preverja ničesar, tak da izgovora da v 2020 ne greš na W10 ni.

PH03N1X ::

hojnikb je izjavil:

ne
ne
na žalost

jest10 ::

Lonsarg je izjavil:

Free upgrade na W10 kljub uradni ukinitvi še vedno deluje in ne preverja ničesar, tak da izgovora da v 2020 ne greš na W10 ni.


Uf koliko izgovorov imam proti W10...

Darko! ::

Lonsarg je izjavil:

Free upgrade na W10 kljub uradni ukinitvi še vedno deluje in ne preverja ničesar, tak da izgovora da v 2020 ne greš na W10 ni.


Kako to najhitreje naredim ?

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

Lari fari.
Sem instaliral kup Windowsov, tako na HW kot virtualke in nikoli nič ne "konfiguriram". Sploh ne po takem spisku.
In vseeno lepo delajo.

Če pa slučajno ne, pa nič od tega ne bo (preveč) pomagalo.

Kot je nedko rekel: če je fuč, ponovno inštaliraj (saj govorimo o Windows, a ne ? ;))


:O
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

Lonsarg je izjavil:

Free upgrade na W10 kljub uradni ukinitvi še vedno deluje in ne preverja ničesar, tak da izgovora da v 2020 ne greš na W10 ni.

Je kar velik kup razlogov, ne izgovorov.
Precej jih je našteto tule: [Windows 10] Vprašanja in težave
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein, a nisi zadnjič nekaj pisal o tem, da je treba pri instalaciji Win10 delat cel kup nastavitev, mislim da si omenjal celo nastavitve registra?

Lej lej, celo na prejšnji strani te teme je to:

https://slo-tech.com/forum/t750607/p645...

Hmmm... A to si se zgolj pametnega delal?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

Lonsarg ::

Darko! je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Free upgrade na W10 kljub uradni ukinitvi še vedno deluje in ne preverja ničesar, tak da izgovora da v 2020 ne greš na W10 ni.


Kako to najhitreje naredim ?

Tukaj iz uradni strani klikneš prenesi orodja:https://www.microsoft.com/sl-si/softwar...

Ko ga zaženeš te vprašaš download ISO ali upgrade, daš upgrade in nato slediš korakom, lahko celo ohraniš vse instalirane programe ce hočeš. Pogoj ke da ko to zaženeš imaš internet ter aktivirano verzijo W7(preverja zgolj status aktivacije W7 kakorkoli si že aktiviral, ne same serijske).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Darko! ::

Sledil nasvetoma za it na 10-tko in korakom za update.
Zrihtal.
Hvala !


Sicer mi jih je ponujalo že pred dvema letoma ali še prej, se ne spomnim več.
Sem 10-tko takrat naložil, ampak mi je bila grafika totalno nesprejemljiva, ne vem kakšno skaliranje že, po principu za neke tablice ali nekaj tacga; pisava v Wordu je zgledala motna, enako brskalnik;
pa da sem se pretegnil z drajverji in iskanjem rešitve ... nič od nič. Bral sem po forumih in ljudje z občutljivejšimi očmi so opazili enako. Rešitve enostavno ni bilo. Pa sem šel nazaj na 7-ko in upal, da se v letu, dveh zadeva porihta.

Očitno so zedevo rešili, ker je slika sedaj (ob popolnoma enaki, nespremenjeni strojni opremi), brez kakršnikoli mojih nastavljenj, ostra ko britev.

Evo, stvarem je treba dat cajt, pa se porihtajo same od sebe :)

Sem prav vesel.
Mogoče bom spil kakšen pir.

profly ::

še jaz bi rabil nasvet, preden se spravim k delu. staremu laptopu je šel disk, imam že drugega. ima originalno visto (CD + nalepka). ali naj inštaliram visto in poskusim upgradeat kot je zgoraj opisano ali je za visto prepozno?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

profly ::

hvala

negrdiraček ::

Dvakrat sem že na novo inštaliral win7. Po inštalaciji med posodabljanjem javi napako:
code 800B0109
in tudi napako na microsoft security essentials: error code 0x80072f8f, tako da antivirus ni nič posodobljen
ali je konec s posodobitvami za win7?
drugega ni nič inštaliranega.
poprej so bili inštalirani win7, wps office, mse, sumatra pdf, kodeki, en starejši roxio, pa še kaj a nič takega. potem sem se samo odločil za nov clean install.
imam še en disk (ki ga lahko na hitro zamenjam) na katerem je win10 neaktiviran in se mi zdi da deluje bp...
kaj bi lahko bilo narobe?

spegli ::

Komaj čakam na premium 11 win za 300 USD.

Valvoline ::

Je kdo sprobal ze win7 update hack? Na prenosniku mi se predobro dela, ni varijante da ga menjam za slampasto 10ko. :)
https://www.deskmodder.de/blog/2020/02/...

Lonsarg ::

Nameščanje exe-jev iz kar enih blogov na internetu, good luck :)

MrStein ::

A to ko razne cracke in activator-je namestijo pa je OK? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bajar ::

BypassESU je dokaj dobro dokumentiran na MyDigitalLife forumu. Če se ne motim imaš vpogled v vse komponente.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom, Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6416432 (11274) Reycis
»

Začel se je triletni program Windows 7 Extended Security Update

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2910940 (9330) LeQuack
»

Surface in Windows 10 Enterprise kot storitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
236944 (5215) krneki0001
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186301 (74956) MrStein
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270159 (62409) dr.Akula

Več podobnih tem