» »

Bliža se konec brezplačne podpore za Windows 7

1 2
3
4

LightBit ::

V vseh verzijah do sedaj se je dalo izklopiti posodobitve.
Večina problemov izhaja iz avtomatskih funkcijonalnih posodobitev.

MrStein ::

imagodei je izjavil:


Good old Confirmation Bias.



Lahko žvečiš do ponedeljka, ampak dejstva so:
- Windows 7 ima enako uporabnikov kot 10
- ga dlje uporabljajo
- pa je vseeno z BISTVENO manj težav oziroma poročanja o njih

Zdaj pa to obračaj in zanikaj, kakor dolgo hočeš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

LightBit je izjavil:

Eni hočemo OS uporabljati ne pa se ves čas ukvarjati z takimi zadevami.

Eto, glavni razlog zakaj se ne ukvarjam z Windows 10. Sem probal, ni šlo po planih, težave drugih mi pa dajo vedet da ni nič bolje.

LightBit je izjavil:

V vseh verzijah do sedaj se je dalo izklopiti posodobitve.
Večina problemov izhaja iz avtomatskih funkcijonalnih posodobitev.

Tudi v Windows 10 se jih da, in to Home verziji. Ko nastavljaš wifi, označi da je plačljivo omrežje, takrat Windows začuda ne gleda za posodobitvami in jih ne vleče dol. Tako sem nastavil mami in dejansko deluje.

LightBit ::

DePalmo je izjavil:

Tudi v Windows 10 se jih da, in to Home verziji. Ko nastavljaš wifi, označi da je plačljivo omrežje, takrat Windows začuda ne gleda za posodobitvami in jih ne vleče dol. Tako sem nastavil mami in dejansko deluje.

Mislim, da še vedno gleda, ampak namesti samo zelo nujne.

DePalmo ::

Ne bom trdil če gleda ali ne ker nevem in se nisem zanimal, vem pa da namesti natanko 0 posodobitev. Ker me mami redno obvešča če se kaj nenavadnega dogaja na njenem računalniku, bi vedel če se posodablja. In sklepam da v zadnjih dveh letih je že bil kak nujen popravek (spet, nisem preverjal, samo predvidevam), ni se namestilo nič.

Webmojster ::

scipascapa je izjavil:

Za Windows 10 rabiš diplomo, da kaj najdeš. Ga imam na laptopu, obup.


Stisni desni miškin gumb na windows start gumb (levo spodaj) in se čudi :)

MrStein ::

Ja, super. Dostop do sedmih zadev. Kaj pa ostalo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

Control Panel je se vedno prisotn v win10, za starešine.

Sicer pa, prej ukinejo support, the better. Cist noben si ne zeli se enga winxp fiaskota.
#brezpodpisa

nsa_ag3nt ::

Tile so dali win10 v virtualko za 1 leto in zbirali in/out promet na hostu (freebsd).

Privacy Implications of Windows 10 Telemetry
https://www.pcministry.com/
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

nsa_ag3nt ::

tony1 je izjavil:

ngc2392 je izjavil:

jup, desetka je jajc. dober jajc, pa še vedno jajc :)
za tiste, ki bi radi zmetali dol večino "bloatware": https://www.oo-software.com/en/shutup10


O, je6enti, a je tole res prvič, da je tale (awesome!) tool nekdo omenil tukaj gor? Kapo dol, kolega! ;)

Valjda nihče ne more brez njega, vsaj dokler se ne znebi WinXov :D

spybot-anti-beacon
https://www.safer-networking.org/produc...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

tony1 ::

Odlično, in že za 2 licenci talajo količinski popust! Navali narod! :)

nsa_ag3nt ::

9 Free Tools To Disable And Stop Windows 10 From Spying And Tracking You
https://www.geckoandfly.com/25083/free-...
7 dodatnih orodij, 2 sta že omenjena.

Manage connection endpoints for Windows 10 Enterprise, version 1903
https://docs.microsoft.com/en-us/window...
Ms lista, kam vse se kliče domov
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

WindowsSpyBlocker shield is an application written in Go and delivered as a single executable to block spying and tracking on Windows systems no_entry.
https://github.com/crazy-max/WindowsSpy...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

Control Panel je se vedno prisotn v win10, za starešine

Misliš (z vsako verzijo bolj) oskubljeni ostanki Control Panel-a?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

nsa_ag3nt ::

Bolj future proof metoda vključuje "pi hole" za dns server blokiranje ter zahteva uporabo ene kompatibilne arm based škatlice (in lastnih pravil za whitelisto outgoing povezav).Priporočljivo je, da ima škatla 512 mb rama, čeprav dela tudi na 128 mb (in vklopljen swap) https://forum.doozan.com/read.php?2,762... .

https://pi-hole.net/
https://discourse.pi-hole.net/t/windows...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

Glihkar mi je update Win10 zjebal nastavitve na Outlooku, ma nej se kavsne tale MicroDick nekam!
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

Iz katere verzije na katero?

zmaugy ::

Kar update Win10. In danes je vse spet delovalo - brez intervencije. Brezvezni sistem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Lialu ::

Zdravo,

imela bi par neumnih vprašanj, ki sem ji sicer nekoliko raziskala že na netu pa vseeno :)

Imam dobrih 8 let star računalnik, ki deluje sorazmerno ok (razen glasnega ventilatorja)z Win7. Najraje še ne bi kupovala novega pc-ja.

Kakšne so v grobem alternative?

- Linux (za katerega že dolgo časa premišljam pa se mi zdi, da sem prelena)
- Win 8 - a se sploh splača? in a se sploh da? Nekaj poznam en primer, kjer je oseba prešaltala na linux, zaradi težav s prehodom iz win8 na win8.1, sicer ne poznam podrobnosti, ampak vem, da je bilo res veliko težav z win8. Poleg tega, da mi izrazito ni všeč, ni intuitiven.
- Ostati pri Win 7 in čakat kdaj bo tudi pc za pokoj. Priznam, da se nagibam k tej opciji. Me pa zanima, če ima v tem primeru smisel bolj pazit na antiviruse? Morda ima smisel pred tem formatirat disk ali kako drugače čim bolj sčistiti pc, v mislih imam predvsem internetno banko, nakupe. In tega ne uporabljat na pc-ju? Malo bi me skrbelo sicer za še mail naslov. Kaj bo v bistvu najbolj ranljivo po prenehanju podpore? Katere dejavnosti bo smiselno morda prenehati?

Je še kakšna alternativa?

Se opravičujem, sem zelo antiračunalniki :D

zmaugy ::

Win 8.1 je sranje. Win 10 lahko bez težav namestiš na računalnik, kjer si imela prej legalni Win 7, zdajle se ne spomnim, če zahteva ključ in vpišeš tistega od Win 7, ključ od Win 7 si v glavnem spravi.
Hitrost delovanja na računalniku, ki je v redu poganjal Win 7, ne bi smela biti problem.
Drugače so pa Win 10 stikljivo fukfehtarsko sranje, ampak varnostno podprto sranje.
Antivirus itak moraš imet na vsakem Win računalniku, sam nikoli ne uporabljam nekih free variant.
Linux je še boljša rešitev - če nimaš kakšnega specialnega softvera, ki ga na Linuxu ni. V bistvu je za običajno pisarniško uporabo Linux super sistem, ker je veliko manj skrbi z varnostjo. Uporaba je res enostavna, cela inštalacija in uporaba je na miško in brez ukazne vrstice (če tako hočeš).
Še boljše je imeti na računalniku nameščena oba sistema hkrati, kar je tudi enostavno tudi za navadne smrtnike - najprej namestiš Win10 (ali pustiš gor Win7), nato pa zraven namestiš na primer Ubuntu in pri namestitvi izbereš, da imaš oba sistema vzporedno.
Nato lahko vsakič, ko prižgeš računalnik, izbereš v katerem OSu boš delala tisto seanso.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Win 8.1 je sranje.

Win 8.1 je super.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cervantes ::

Od sedmice naprej je vse ??????!

starfotr ::

Dajte nehat z dual boot rršitvijo za navadne smrtnike.

Navadni smrtnik rabi Windowse in to je to. 7 je čisto ok sistem in ni potrebe po 10.

Predlagam uporabo 7 dokler ne crkne računalnik.

Vmes. Pa mogoče na servisu zamenjava rama, da ga bo več in nakup ssd diska.

zmaugy ::

Računalnik z navadnim diskom je itak kršitev človekovih pravic. Pa ne rabiš na servis da zamenjaš disk, to je trivialno opravilo, ki ga zmore vsak, ki je že kdaj videl križni šraufciger.
Linux je super za navadne smrtnike, ker je težje zajebat z virusi in podobno nesnago, plus vse kar rabiš, je zastonj (vključno z OSom) in enostavno dosegljivo iz sistema.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Miha 333 ::

Kot sysadmin trdim, da je Win 10 težko sranje. Če povzamem, namesto, da bi ti imel nadzor nad računalnikom, ga ima on nad tabo. Ampak z iztekom podpore za Win 7 podjetja žal nimajo izbire.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Pa ne rabiš na servis da zamenjaš disk, to je trivialno opravilo, ki ga zmore vsak, ki je že kdaj videl križni šraufciger.

Če izpustiš nekaj malenkosti kot recimo prenos vsebine, potem celo res.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Aja, Copy/Paste. Done. Inštalacija OS je bila pa itak implicirana.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

Ja, register in ostale finte boš rešil z enim stavkom, pardon, frazo.
Sveta preproščina.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

Kakšen k. register? Ne vem kaj bluziš, a nisi ti nek računalniški strokovnjak? Nobenega registra se ni treba dotikat pri menjavi diska. Narediš kopijo podatkov na zunanji disk (to se itak dela tudi sproti, ane, tako da zunanji disk je pri roki.), zamenjaš disk, inštaliraš OS in skopiraš podatke na nov disk, nakar inštaliraš še programsko opremo, ki jo uporabljaš. Za navadno pisarniško uporabo je to Office in vse kar moraš narediti potem je, da definiraš lokacijo PST datotek in še enkrat vneseš uporabniške račune in nastavitve.
Kar je precej preprosto.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

spegli ::

Super čas za šaltanje na spodoben/sodoben OS Linux.

darkolord ::

Ne vem če je super čas za šaltanje na nekaj, kar ne obstaja.

Lonsarg ::

Miha 333 je izjavil:

Kot sysadmin trdim, da je Win 10 težko sranje. Če povzamem, namesto, da bi ti imel nadzor nad računalnikom, ga ima on nad tabo. Ampak z iztekom podpore za Win 7 podjetja žal nimajo izbire.
Windows 10 ima hud seling point za podjetja, avtomatski feature updati v dovolj majhnem intervalu (Curent branch for biznis je letna zadeva, to večino podjetij uporablja) da se še ni nabralo preveč sprememb da bi preveč stvari naenkrat se breakalo. Sedaj se samo naklika testno skupino (de developerji zaznamo kak break v funkcionalnosti internih aplikacij) in po nekaj mesecih se zadevo release še na ostale računalnike, delo nekaj dni brez hudega pritistka. Ravno včeraj sem kliknil update na 1903, to je iz stališča software developerja božanska simfonija kako proces izgleda v zadnjih verzijah W10.

Če samo pomislim o gorah kompatibilnostnih zadev za rešit in tisočih zapravljenih urah ko je treba po več letih delati major upgrade po firmah pri prejšnih verzijah windowsov (zdaj delajo to zadnjič v življenju ko nadgrajujejo iz W7 na W10).

Moderni software pač rabi redne feature upgrade, ne pa tako redka da je takrat joj in stok. Tudi za naše interne aplikacije gremo vedno bolj v filozofijo manjših feature releasov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

DePalmo ::

Teorijo si lepo opisal in če bi šlo tako, bi takoj kupil Win 10. Ampak praksa je drugačna. Tam z novimi Win 10 ostaneš pred sesutimi windowsi ali pa pač stvari ne delajo, najraje po updatih (katere ti testiraš? sem to prav zastopil?) in ti takrat tvoje super olepšane besede nič ne pomagajo. Sedaj če je to domače okolje boš pač preživel, če je pa to poslovno okolje, se pa dela škoda.

Sem že bil na tem da se mi je delala škoda in sem se moral ukvarjati z Win 10 in njegovimi muhami, nato sem imel zadost in šel nazaj na Win 7 kjer bom ostal še kar nekaj časa. Tudi po tem ko poteče podpora. Ampak to je le moje osebno mnenje, naj se vsak sam odloči kaj in kako.

Lonsarg ::

Ob vsakem večjem upgradu so bile še težave (z kompatibilnostjo in driverji ponavadi), ker je bilo preveč sprememb naenkrat, to VKLJUČUJE tudi upgrade Win7->Win10, major upgradi so pač težki za skoordinirat vse 3rd party zadeve in čisto normalno da si imel težave. Če si slučajno pri upgradu na Win7 bil brez težav je to zgolj naključje, upgrade iz XP->Win7 (na Visto masovno firme niso šle zato omenjam bolj pogost scenarij) je firmam povzročil toliko preglavic kot noben drug update v zgodovini, ker je bil enostavno razmak predolg in preveč sprememb.

In ravno to je moj point, ko si enkrat na W10 takih major upgradov več ne delaš, zgolj manjše letno, kjer je teh težav vsaj za velikostni razred manj, predvsem pa se pojavijo ena po ena in ne kot "val" ko se lotiš večje migracije v podjetjih. Da ne omenjam nas software razvijalcev, ko lahko brez skrbi predpostavljamo da imajo vsi ki so na W10 v firmi največ 2 leti star OS.

Skratka kljub morda kakim minusom za domače uprabnike (ki jih je sicer suma-sumarov precej manj kot plusov) je W10 čisti win za podjetja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zmaugy ::

Na nobenem računalniku nisem imel nikoli težav z Win7.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Kakšen k. register? Ne vem kaj bluziš, a nisi ti nek računalniški strokovnjak? Nobenega registra se ni treba dotikat pri menjavi diska. Narediš kopijo podatkov na zunanji disk (to se itak dela tudi sproti, ane, tako da zunanji disk je pri roki.), zamenjaš disk, inštaliraš OS in skopiraš podatke na nov disk, nakar inštaliraš še programsko opremo, ki jo uporabljaš. Za navadno pisarniško uporabo je to Office in vse kar moraš narediti potem je, da definiraš lokacijo PST datotek in še enkrat vneseš uporabniške račune in nastavitve.
Kar je precej preprosto.

No, najprej je bilo trivialno in si potreboval le šraufciger, zdaj je pet vrstic navodil in potrebuješ še tretji disk.
Počasi boš prišel v realnost.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

DePalmo ::

Lonsarg je izjavil:

Če si slučajno pri upgradu na Win7 bil brez težav je to zgolj naključje, upgrade iz XP->Win7 ...

Osebno med prehodi med verzijami sistemov vedno delam čisto inštalacijo, ker je precej lažje nastaviti Windowse kot pa se ukvarjati z pokvarjeno nadgradnjo. Me je izučilo že pri Win 95 na Win 98. In nato Win 98 na Win 98 SE. In tudi čiste inštalacije so bile že pokvarjene, razlog neznan. Pač se zgodi da se Windowsi ne namestijo pravilno, ponovna inštalacija na isti računalnik, ista konfiguracija in iz istega medija, pa so Windowsi delali kot je treba.

Lonsarg je izjavil:

In ravno to je moj point, ko si enkrat na W10 takih major upgradov več ne delaš, zgolj manjše letno, kjer je teh težav vsaj za velikostni razred manj, predvsem pa se pojavijo ena po ena in ne kot "val" ko se lotiš večje migracije v podjetjih.

Očitno živiva v različnih svetovih. Tema [Windows 10] Vprašanja in težave dokazuje da so redne težave med manjšimi nadgradnjami. Osebno me tudi zelo moti ker se nastavitve ob posodobitvah resetirajo. Tako da moraš vedno znova nastavljati skoraj vse od začetka.

Lonsarg je izjavil:

Skratka kljub morda kakim minusom za domače uprabnike (ki jih je sicer suma-sumarov precej manj kot plusov) je W10 čisti win za podjetja.

Recimo da sta moja mami in punca zadovoljna z Windows 10 ker sem jima ugasnil avtomatske posodobitve, ampak še to so "zadovoljne" pod prisilo ker je Windows 7 prestar za njuna računalnika in so problem gonilniki (sem probal, ni šlo). Ko sta se pa njuna računalnika še posodabljala, sem pa velikokrat moral kaj urejat za marsikatero posodobitvijo. Tako da evo plus za Windows 10: lahko jih prisiliš da se ne posodabljajo! Aja, še drugi plus: zelo hitro se zaženejo, hitreje na i3 in SSDju, kot pa pri meni Windows 7 na i7 in NVMe SSDju. Nato se pa neha s plusi z moje strani.

Osebno še vedno čakam da pridejo ven nasledniki Windows 10.

-valvoline- ::

Lonsarg ::

@DePalmo, tudi če bo naslednja verzija bo le v marketing, nazaj na staromodne večletne interve updatov ki jih mora uporabnik sam ročno sprožiti ne bodo šli. Bodo pa upgrade process še izbolševali (resetirajočih setingov praktično ni več). Ampak še enkrat, že sedaj je za več velikostnih razredov manj boleč kot so bili major updati pred Win10.

Kar se pa tiče tega da si ti "raje vsakič delal clean install" je pa to ekonomsko gledano metanje resoursov stran in smo zdaj to prerasli. Tudi jaz sem v svojih časih še bil pristaš clean instalov, takrat pač software ni bil zrel za kaj drugega.

darkolord ::

DePalmo je izjavil:

Osebno med prehodi med verzijami sistemov vedno delam čisto inštalacijo, ker je precej lažje nastaviti Windowse kot pa se ukvarjati z pokvarjeno nadgradnjo. Me je izučilo že pri Win 95 na Win 98. In nato Win 98 na Win 98 SE. In tudi čiste inštalacije so bile že pokvarjene, razlog neznan. Pač se zgodi da se Windowsi ne namestijo pravilno, ponovna inštalacija na isti računalnik, ista konfiguracija in iz istega medija, pa so Windowsi delali kot je treba
Namestitev od 10 je močno drugačna od 7 in predhodnikov. Instalacijo na 10 lahko brez težav popraviš "online", saj je sestavljena iz paketkov, ki se lahko posamično preverijo in popravijo.

Zame ena najboljših lastnosti 10 je, da lahko instalacijo brez težav premikaš med različnimi računalniki. Ko nekdo dobi nov računalnik, vzameš disk iz starega, ga daš v novega, in čez nekaj minut dela naprej, kot da ni bilo nič, tudi če je HW popolnoma drugačen.

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kakšen k. register? Ne vem kaj bluziš, a nisi ti nek računalniški strokovnjak? Nobenega registra se ni treba dotikat pri menjavi diska. Narediš kopijo podatkov na zunanji disk (to se itak dela tudi sproti, ane, tako da zunanji disk je pri roki.), zamenjaš disk, inštaliraš OS in skopiraš podatke na nov disk, nakar inštaliraš še programsko opremo, ki jo uporabljaš. Za navadno pisarniško uporabo je to Office in vse kar moraš narediti potem je, da definiraš lokacijo PST datotek in še enkrat vneseš uporabniške račune in nastavitve.
Kar je precej preprosto.

No, najprej je bilo trivialno in si potreboval le šraufciger, zdaj je pet vrstic navodil in potrebuješ še tretji disk.
Počasi boš prišel v realnost.


Nekaj, kar tebi verjetno nikoli ne bo uspelo.

PS: A sem napisal kaj o spreminjanju registrov? Aja, to si ti napisal.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

LightBit ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Win 8.1 je sranje.

Win 8.1 je super.

Če primerjaš z Win 10 je še Vista super. Ne razumem zakaj je 8.1 tako osovražen. Pač ima bedast start meni čez cel zaslon.

zmaugy je izjavil:

Računalnik z navadnim diskom je itak kršitev človekovih pravic.

Če imaš Windowse gor zagotovo. Z Linux-om ni tolk hudo.
Za 20€ dobiš 120GB SSD, ki bi moral biti dovolj za OS. Sem ravno v en crap laptop dal enega.

darkolord ::

Če imaš Windowse gor zagotovo. Z Linux-om ni tolk hudo.
Hočeš reči, da je Linux kljub SSD-ju počasen?

MrStein ::

LightBit je izjavil:

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Win 8.1 je sranje.

Win 8.1 je super.

Če primerjaš z Win 10 je še Vista super. Ne razumem zakaj je 8.1 tako osovražen. Pač ima bedast start meni čez cel zaslon.

Ki ga lahko z enim klikom izklopiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

LightBit ::

darkolord je izjavil:

Če imaš Windowse gor zagotovo. Z Linux-om ni tolk hudo.
Hočeš reči, da je Linux kljub SSD-ju počasen?

Linux na SSD-ju je kot bi poganjal direktno z rama. Linux na HDD-ju je pa primerljiv po odzivnosti Windowsom na SSD-ju.
Windows na HDD je slika. Linux na HDD malo dalj boota in programi se odpirajo malo dalj, ampak je še vedno tekoče.

WizzardOfOZ ::

Ti pa še nisi videl windows 10, kaj šele da bi jih uporabljal, da take bedarije govoriš. Ni več neke razlike med sistemi glede boota in izvajanja aplikacij. Na windows 10 z nvme diskom je ravno tako instantno, kot na linuxu z nvme.

Gre samo še za osebne preference. Če ti je všeč Linux ga uporabljaj, če je drugim všeč windows 10 naj ga uporabljajo.

Nehajte pa že z bedarijami ta sistem je boljši kot drugi. Vsi so namreč zanič.

LightBit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Ti pa še nisi videl windows 10, kaj šele da bi jih uporabljal, da take bedarije govoriš. Ni več neke razlike med sistemi glede boota in izvajanja aplikacij. Na windows 10 z nvme diskom je ravno tako instantno, kot na linuxu z nvme.

Ničesar nisem uporabljal na nvme.
Windows 10 sem uporabljal na HDD in več virtualk (VMware ESXi) Windows 10 na SSD-jih.
Ubije ves performance na celem hypervisorju in nekatere včasih (zasran update) bootajo več minut, med tem ko Windows 8.1 virutalke delujejo precej bolje.

WizzardOfOZ je izjavil:

Gre samo še za osebne preference. Če ti je všeč Linux ga uporabljaj, če je drugim všeč windows 10 naj ga uporabljajo.

Se strinjam. Ne poznam pa nobenega zadovoljnega "navadnega" uporabnika Windows 10. Všeč je strokovnjakom (sistemcem, ...) za Windows sisteme.

WizzardOfOZ je izjavil:

Nehajte pa že z bedarijami ta sistem je boljši kot drugi. Vsi so namreč zanič.

Pa niso vsi enako zanič.

MrStein ::

LightBit je izjavil:


Windows 10 sem uporabljal na HDD in več virtualk (VMware ESXi) Windows 10 na SSD-jih.
Ubije ves performance na celem hypervisorju in nekatere včasih (zasran update) bootajo več minut, med tem ko Windows 8.1 virutalke delujejo precej bolje.

To je odvisno.
Sem imel Win10 na virtualki, kjer je bil neuporaben, potem sem zamenjal VM software in se je ista virtualna mašina spremenila iz neuporabno v uporabno. Dan in noč razlika.

Prav tako imam PC, kjer je Windows 10 neuporaben, ter druge (svoje in od znancev), kjer je, recimo, čisto OK.
Ni nekega pravila. Kot je nekdo prej napisal: če ne dela OK, ga še enkrat namestiš in naenkrat dela v redu
Loterija... :P

LightBit je izjavil:


Se strinjam. Ne poznam pa nobenega zadovoljnega "navadnega" uporabnika Windows 10. Všeč je strokovnjakom (sistemcem, ...) za Windows sisteme.

Navadni uporabniki so kar "zadovoljni", ker nimajo s čim primerjati.
Ali jim je to prvi PC, ali pa je nov, stari pa je več let star in zabasan, tako da nov dela vsaj enako dobro, če ne boljše.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

LightBit ::

MrStein je izjavil:

Navadni uporabniki so kar "zadovoljni", ker nimajo s čim primerjati.
Ali jim je to prvi PC, ali pa je nov, stari pa je več let star in zabasan, tako da nov dela vsaj enako dobro, če ne boljše.

Tisti ki so posodobili iz Windows 8.1 imajo primerjavo. Doma so vsi rekli da je slabše ko sem posodobil.
Ali pa ko ti frizer reče da ne more računa izdat, ker se Windows 10 posodablja. ;((

tony1 ::

darkolord je izjavil:

DePalmo je izjavil:

Osebno med prehodi med verzijami sistemov vedno delam čisto inštalacijo, ker je precej lažje nastaviti Windowse kot pa se ukvarjati z pokvarjeno nadgradnjo. Me je izučilo že pri Win 95 na Win 98. In nato Win 98 na Win 98 SE. In tudi čiste inštalacije so bile že pokvarjene, razlog neznan. Pač se zgodi da se Windowsi ne namestijo pravilno, ponovna inštalacija na isti računalnik, ista konfiguracija in iz istega medija, pa so Windowsi delali kot je treba
Namestitev od 10 je močno drugačna od 7 in predhodnikov. Instalacijo na 10 lahko brez težav popraviš "online", saj je sestavljena iz paketkov, ki se lahko posamično preverijo in popravijo.

Zame ena najboljših lastnosti 10 je, da lahko instalacijo brez težav premikaš med različnimi računalniki. Ko nekdo dobi nov računalnik, vzameš disk iz starega, ga daš v novega, in čez nekaj minut dela naprej, kot da ni bilo nič, tudi če je HW popolnoma drugačen.


To smo delali že z win 7.

Z Win XP pa si prestavil disk, zbootal sistem iz win xp sistema in moral si vedeti, kateri system repair zagnati. No, nato si zbootal sistem in ročno naložil driverje.

Enako se je dalo že z win98, samo v control panelu si moral nastaviti generični IDE driver za HDD...
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zbogom, Windows 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6416432 (11274) Reycis
»

Začel se je triletni program Windows 7 Extended Security Update

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
2910940 (9330) LeQuack
»

Surface in Windows 10 Enterprise kot storitev

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
236944 (5215) krneki0001
»

Zadnja verzija Windows nared (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
22186301 (74956) MrStein
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270159 (62409) dr.Akula

Več podobnih tem