» »

Rekordno število požarov v Braziliji - ekološka norost

Rekordno število požarov v Braziliji - ekološka norost

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

zmaugy ::

Točno. In zato lahko delno to reguliramo s carinami na govedino. Ampak naš delež je 7% brazilske govedine.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Okapi ::

7% preveč, če nam je mar za njihove gozdove.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Vazelin ::

zmaugy je izjavil:

Točno. In zato lahko delno to reguliramo s carinami na govedino. Ampak naš delež je 7% brazilske govedine.

Wow a ti bi šel sedaj neke gospodarske vojne? Tako kot Donny?

Najbolj moder v tej temi je Okapi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

In ja, ni stvar v carinah, ker to samo pomeni, da Brazilcem ne privoščimo tistega, kar sami počnemo. Pojesti je treba manj mesa, če nas skrbi za gozdove.

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

7% preveč, če nam je mar za njihove gozdove.


Vsekakor, ampak brez Kitajcev in ostalih, bojo govedino, ki jo prodajo nam, lahko brez težav prodali drugim.
Kljub temu se posamezne EU države zavzemajo, da se ne podpiše sporazum o ukinitvi carin med drugim tudi na govedino iz Brazilije.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Shields ::

"Brazilcem". Reci raje 1%

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

In ja, ni stvar v carinah, ker to samo pomeni, da Brazilcem ne privoščimo tistega, kar sami počnemo. Pojesti je treba manj mesa, če nas skrbi za gozdove.


1. Njihova govedina, pridobljena na način, kot to počnejo oni - z divjim haranjem in požiganjem po okolju - predstavlja nelojalno konkurenco evropskim kmetom, ki morajo upoštevati določene standarde in se ne morejo iti divjega zahoda. Že zato si zaslužijo carine.
2. Treba jim je dati alternativno možnost, po kateri ohranijo gozd in imajo tudi prihodke.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Okapi ::

Kako pa misliš, da so evropski kmetje prišli do svojih pašnikov? Na popolnoma enak način kot brazilski, samo da pač že pred stoletji.

Shields ::

Brazilija bi lahko prosperirala tudi drugače. Ampak to seveda ne vključuje trenutne bizarne korupcije njihove elite. Kar naj vse posekajo, ekosistemi bodo pocrkali, vrste izumrle, par % ljudi bo obogatelo, favele bodo ostale, čez x let bo na milijone climate refugees.

Poldi112 ::

To, da zasluži elita, je samo po sebi umevno. Ter irelevantno za debato.

Jaz ne bom šel tako daleč kot Okapi, čeprav se povsem strinjam. Ne moremo uvažati njihove govedine, hkrati jih pa buzerirati za gozd. S tem da jaz kot vegetarjanec se čutim povsem pravičniškega, da moralno tolčem po mesojedcih, zaradi katerih zdaj brazilci krčijo gozd. ;)

Glede na https://www.gozd-les.com/slovenski-gozd... nam gozdna površina zadnjih 10 let pada.


https://www.gozd-les.com/slovenski-gozd...
Leta 2017 je bilo posekanega za 4,98 milijonov kubičnih metrov lesa. ... Delež sanitarne sečnje je predstavljal 51 % celotnega poseka.

Kaj to pomeni? Da smo posekali 2.5 mio m3 lesa za profit? Medtem ko nam gozdna površina pada?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Okapi je izjavil:

Kako pa misliš, da so evropski kmetje prišli do svojih pašnikov? Na popolnoma enak način kot brazilski, samo da pač že pred stoletji.


Ampak takrat niso s tem nikogar ogrožali. Zdaj je situacija drugačna in ljudje nismo več v srednjem veku, da bi morali ponavljati vse zdaj povsem neracionalne vzorce obnašanja iz preteklosti.
Še dobro da ne zagovarjaš inkvizicije v Braziliji, saj smo jo mi tudi imeli pred 500 leti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

In koga ogroža sečnja gozda v Braziliji? Nas, ki smo v letu posekali 5 mio m3?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Shields ::

@Poldi112 To so stari podatki. Slovenija je že presegla 60% gozdnatost

Poldi112 je izjavil:

In koga ogroža sečnja gozda v Braziliji? Nas, ki smo v letu posekali 5 mio m3?


Ironično da njih bolj kot nas

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Shields ()

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

In koga ogroža sečnja gozda v Braziliji? Nas, ki smo v letu posekali 5 mio m3?


Cel svet. Daj si malo oglej zemljevid in primerjaj površine.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

zmaugy je izjavil:

Ampak takrat niso s tem nikogar ogrožali.
To sicer ne drži, so pa resnično bili standardi drugačni. Požigalo se je tudi mesta in vasi, zdaj se pa to počne samo še... No, povsod po svetu, praktično. Pred manj kot 30 leti tudi na ozemlju današnje EU.

zmaugy ::

Pred 200 leti je bilo 800 milijonov ljudi. Vse je šlo na peš in na pomanjkanje. Pašniki so pa verjetno nastali še prej.
Zaradi masovnega umiranja indijancev v času po "odkritju Amerike" se je z gozdom zaraslo ogromno površin in je temperatura zaradi zmanjšanja CO2 celo padla.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Shields ::

Britanci se danes držijo za glavo zaradi tega kaj so naredili s svojim gozdom. Brazilci imajo tudi pravico do tega...

zmaugy ::

Shields je izjavil:

Britanci se danes držijo za glavo zaradi tega kaj so naredili s svojim gozdom. Brazilci imajo tudi pravico do tega...


In Slovenci imamo tudi pravico da v norem vladnem poizkusu uničimo Krško in onesnažimo celo Evropo z radioaktivnimi odpadki. Saj so Rusi tudi lahko.../s

Tole je bila prva neumnost, ki mi je padla na misel ob tvoji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Poldi112 ::

Shields je izjavil:

Britanci se danes držijo za glavo zaradi tega kaj so naredili s svojim gozdom. Brazilci imajo tudi pravico do tega...


Če bi se resničnio sekirali, bi malo več investirali nazaj v pogozdovanje. Tako se jim pa gladko jebe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Shields ::

^ To seveda ni res

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

Pred 200 leti je bilo 800 milijonov ljudi. Vse je šlo na peš in na pomanjkanje. Pašniki so pa verjetno nastali še prej.
Zaradi masovnega umiranja indijancev v času po "odkritju Amerike" se je z gozdom zaraslo ogromno površin in je temperatura zaradi zmanjšanja CO2 celo padla.


A to kot rešitev ponujaš? Da se ponovno zradira ameriški kontinent, in nazaj zraste gozd? :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Pred 200 leti je bilo 800 milijonov ljudi. Vse je šlo na peš in na pomanjkanje. Pašniki so pa verjetno nastali še prej.
Zaradi masovnega umiranja indijancev v času po "odkritju Amerike" se je z gozdom zaraslo ogromno površin in je temperatura zaradi zmanjšanja CO2 celo padla.


A to kot rešitev ponujaš? Da se ponovno zradira ameriški kontinent, in nazaj zraste gozd? :)


Ne. Zgolj trditve, da bi morali dovoliti vsem ponavljati kretenske poteze iz drugega konca sveta izpred 500 ali 1000 let, sem hotel postaviti v zgodovinski kontekst.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

V smislu, da se ti smilijo brazilci, ko ponavljajo napake, na katerih se je evropa razvila? Ali se ti zgolj smili gozd in jebe za brazilce?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Saj z branjem nimaš težav, ali pač?

https://slo-tech.com/forum/t750397/p642...

PS: Ko boš kaj v mojem koncu se oglasi, da ti stresem kahlo dreka in scalnice na glavo, ker tako so počeli pred 500 leti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

zmaugy ::

"Predsednik Evropskega sveta Donald Tusk je danes ob prihodu na vrh skupine najrazvitejših držav G7 poudaril, da si težko predstavlja, da bi države Evropske unije ratificirale trgovinski sporazum med EU in Mercosurjem, dokler bo Brazilija dopuščala uničevanje amazonskega pragozda."

https://siol.net/novice/svet/svarilo-br...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Urbano#Desno ::

zmaugy je izjavil:

"Predsednik Evropskega sveta Donald Tusk je danes ob prihodu na vrh skupine najrazvitejših držav G7 poudaril, da si težko predstavlja, da bi države Evropske unije ratificirale trgovinski sporazum med EU in Mercosurjem, dokler bo Brazilija dopuščala uničevanje amazonskega pragozda."

https://siol.net/novice/svet/svarilo-br...


Evropa verjetno ni edini trg za brazilsko govedino, zato si bodo Brezilci izračunali kaj se jim bolj ekonomsko splača ali je za njih bolje da so mali bitch evrope ali pa da se surevereno odločajo o svojem ozemlju in sklenejo posel izven Evrope. No pomojem so se že. Počasi je že neverjetno kako si gospodje v Evropi zamišljajo da bodo drugim krojili življenja. bruh Ni čudno da EU teče zadnji krog.

zmaugy ::

Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Vazelin ::

Zlati časi evrope so končani, medtem ko je Brazilija država prihodnosti. Leta 2050 bodo oni diktirali deal-e z EU
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:

Saj z branjem nimaš težav, ali pač?


Z branjem definitivno ne. Vseeno pa ne vem, kako naj si razlagam tvojo izjavo

Ne. Zgolj trditve, da bi morali dovoliti vsem ponavljati kretenske poteze iz drugega konca sveta izpred 500 ali 1000 let, sem hotel postaviti v zgodovinski kontekst.

drugače kot, da mi, ki smo se ekonomsko razvili, zdaj ne smemo dovoliti brazilcem, da ponovijo isto kretensko potezo. In se enostavno ne strinjam z idejo, da smo mi kakorkoli pooblaščeni za vtikanje v njihove interne zadeve.

Ampak hej, tisti, ki ne sadijo dreves, medtem ko nimajo nič proti domači sečnji, so najbolj pametni in nas hočejo razsvetliti z "zgodovinskim kontekstom". Hvala lepa za skrb. Raje vzemi lopato v roke, moj hrib bi rabil par dreves.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Saj z branjem nimaš težav, ali pač?


Z branjem definitivno ne. Vseeno pa ne vem, kako naj si razlagam tvojo izjavo

Ne. Zgolj trditve, da bi morali dovoliti vsem ponavljati kretenske poteze iz drugega konca sveta izpred 500 ali 1000 let, sem hotel postaviti v zgodovinski kontekst.

drugače kot, da mi, ki smo se ekonomsko razvili, zdaj ne smemo dovoliti brazilcem, da ponovijo isto kretensko potezo. In se enostavno ne strinjam z idejo, da smo mi kakorkoli pooblaščeni za vtikanje v njihove interne zadeve.

Ampak hej, tisti, ki ne sadijo dreves, medtem ko nimajo nič proti domači sečnji, so najbolj pametni in nas hočejo razsvetliti z "zgodovinskim kontekstom". Hvala lepa za skrb. Raje vzemi lopato v roke, moj hrib bi rabil par dreves.


Tisto s sajenjem dreves sva že razčistila, ane? Ok, check.
Ostalo tudi, check.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

"Brazilski predsednik Jair Bolsonaro je v petek odobril napotitev brazilskih oboroženih sil v boj proti požarom, ki divjajo v amazonskem pragozdu. Odločitev je sprejel po močnem pritisku in pozivih evropskih voditeljev k ukrepanju za zaščito "pljuč sveta"."

https://siol.net/novice/svet/brazilija-...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zmaugy ::

Celo Trump je ponudil pomoč pri gašenju požarov v Braziliji:

""Our future Trade prospects are very exciting and our relationship is strong, perhaps stronger than ever before. I told him if the United States can help with the Amazon Rainforest fires, we stand ready to assist!" Trump tweeted."

https://edition.cnn.com/2019/08/24/amer...

Tole mora biti šok za Trump privržence.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

zmaugy je izjavil:



Tisto s sajenjem dreves sva že razčistila, ane? Ok, check.
Ostalo tudi, check.


Vprašanja so trivialna. Če na njih nimaš odgovora, potem dejansko je vse kristalno jasno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

gruntfürmich ::

zmaugy je izjavil:

...ki morajo upoštevati določene standarde in se ne morejo iti divjega zahoda. Že zato si zaslužijo carine.
2. Treba jim je dati alternativno možnost, po kateri ohranijo gozd in imajo tudi prihodke.

kolega, dajte biti malo konsistentni. ko se trump gre protekcionizem je to bad, ko bi se šli mi je to kul ker ohranjamo pragozd. če trump izzove recesijo je to bad, če trump naredi gospodarsko rast je to bad ker izžemamo naravne vire, če se gremo prosto trgovino je to bad...

res ne vem več kaj je prav in kaj ne, tovariš!

2. pod alternativo ti predlagaš svetovni komunizem:
bi moral svet priznati državam z veliko gozdov, da opravljajo koristno delo za cel svet in jim ohranjanje gozdov narediti finančno bolj zanimivo kot uničevanje gozdov.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

Zmaugy je itak nekonsistenten.
Prej predlaga carine na brazilsko govedino, da se brazilce "spravi v red".

Precej donald style če smo pošteni
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

zmaugy je izjavil:



Tisto s sajenjem dreves sva že razčistila, ane? Ok, check.
Ostalo tudi, check.


Vprašanja so trivialna. Če na njih nimaš odgovora, potem dejansko je vse kristalno jasno.


Na vse tvoje pavšalne nesmisle sem že odgovoril.

gruntfürmich je izjavil:

zmaugy je izjavil:

...ki morajo upoštevati določene standarde in se ne morejo iti divjega zahoda. Že zato si zaslužijo carine.
2. Treba jim je dati alternativno možnost, po kateri ohranijo gozd in imajo tudi prihodke.

kolega, dajte biti malo konsistentni. ko se trump gre protekcionizem je to bad, ko bi se šli mi je to kul ker ohranjamo pragozd. če trump izzove recesijo je to bad, če trump naredi gospodarsko rast je to bad ker izžemamo naravne vire, če se gremo prosto trgovino je to bad...

res ne vem več kaj je prav in kaj ne, tovariš!

2. pod alternativo ti predlagaš svetovni komunizem:
bi moral svet priznati državam z veliko gozdov, da opravljajo koristno delo za cel svet in jim ohranjanje gozdov narediti finančno bolj zanimivo kot uničevanje gozdov.


Saj je enostavno. Za vsakega z IQ nad 20.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

zmaugy je izjavil:

Brazilci kurijo pragozd kot nori, v letošnjem letu se je število požarov povečalo za 80 %. Večina požarov je načrtnih, kmetje kurijo gozd, da bi pridobili zemljo za živinorejo.
V tej pohlepni norosti, ki jo vzpodbuja brazilski Krjavelj od predsednika

Hecno, ko so isto počeli pod drugimi predsedniki, pa je bilo OK.

Ne, sigurno ni politika za trenutnim zgražanjem. Prisežem!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zmaugy ::

MrStein je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Brazilci kurijo pragozd kot nori, v letošnjem letu se je število požarov povečalo za 80 %. Večina požarov je načrtnih, kmetje kurijo gozd, da bi pridobili zemljo za živinorejo.
V tej pohlepni norosti, ki jo vzpodbuja brazilski Krjavelj od predsednika

Hecno, ko so isto počeli pod drugimi predsedniki, pa je bilo OK.

Ne, sigurno ni politika za trenutnim zgražanjem. Prisežem!


Če boš malo poskrolal navzdol boš našel sliko, na kateri je očitno, da je letos najhuje, sploh po tem, ko je predhodno dve leti število požarov padalo. Letos je torej število požarov skoraj dvakrat večej kot lani.

https://edition.cnn.com/2019/08/24/amer...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Poldi112 ::

Po tistem, ko je bilo leta 2016 skoraj toliko požarov kot letos. Kot rečeno - sekiranje za prazen nič.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Po tistem, ko je bilo leta 2016 skoraj toliko požarov kot letos. Kot rečeno - sekiranje za prazen nič.


Ja ja, še dobro da nisi napisal da jih je bilo enako ali da jih je bilo 2016 več. Še dobro da se samo jaz za to sekiram in ne cel svet, res sem čuden...

PS: Lepo da si odkril lepoto branja linkov, ne vem kaj si sploh prej komentiral, verjetno kar nekaj brez veze na pamet.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Vazelin ::

Cel svet se sekira lol? Sekirajo se mainstream mediji in s tem povzročajo histerijo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Poldi112 ::

Točno tako. Nepotrebna histerija na podlagi nepomembne statistike o št. požarov. Minimum, ka pričakoval za informirano debato, je, koliko se svetovno gledano krči/raste kapaciteta dreves/pljuč, kakšne kapacitete ima kakšna država, koliko % proračuna države namenjajo za namen pogozdovanja ter kaj je potrebno, da se nadomesti masa, ki jo brazilci sekajo.

A vse, kar berem, so čustveni izpadi ljudi, ki padajo na rumeni tisk.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

Točno tako. Nepotrebna histerija na podlagi nepomembne statistike o št. požarov. Minimum, ka pričakoval za informirano debato, je, koliko se svetovno gledano krči/raste kapaciteta dreves/pljuč, kakšne kapacitete ima kakšna država, koliko % proračuna države namenjajo za namen pogozdovanja ter kaj je potrebno, da se nadomesti masa, ki jo brazilci sekajo.

A vse, kar berem, so čustveni izpadi ljudi, ki padajo na rumeni tisk.


Izvoli poiskati podatke, nihče ti ne brani, nekega brezveznega rantanja si dodal že dovolj.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrStein ::

Čak', tri strani, pa števik še sploh ni?

Zakaj to ni prestavljeno v Loža ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

>Izvoli poiskati podatke, nihče ti ne brani, nekega brezveznega rantanja si dodal že dovolj.

Kolega, jaz konstantno trdim, da paničariš za prazen nič. Na tebi je, da apokalipso, ki jo slikaš, argumentiraš z dejstvi, namesto s fake news. Do takrat jo bomo pa označili za to, kar je - histerija.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

A ljubljansko kotlino, ki smo jo pozidali, tudi pogozdujemo nazaj?

> Še kakšno vprašanje?

Nobeno novo, zgolj kup starih, na katera nisi sposoben odgovoriti. Saj veš, vprašanja tipa kaj dela brazilski gozd nenadomestjiv ter koliko ga smejo posekati, predno vse države sveta skupaj ne zmorejo nadomestiti izpada in kot civilizacija izginemo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Zakaj povsod težiš z whatboutismom? Dejanje je pravilno ali napačno ne glede na to, kaj počnejo drugi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

Se povsem strinjam, da je sekanje Amazonke slabo. A je to hkrati povsem irelevantno.

Pomembno je, da je to njihova interna zadeva, tako kot je naš problem, če bomo posekali 10% svojih gozdov. Ali pa kar vse. Naša stvar. Če komu kaj ni prav, naj pa investira v zrak pri nas, če doma nima prostora, ker je vse industrializiral/spremenil v bolj donosne površine. Nimamo se mi kaj vtikati, vsaj ne, dokler nismo dejansko ogroženi. Kar nismo, glede na to, da bi mirno lahko pogozdovali, pa se nam ne da... In izgovor, da je njihov gozd večji, je primeren za osnovno šolo. No, pa cnn.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Poldi112 je izjavil:

Se povsem strinjam, da je sekanje Amazonke slabo. A je to hkrati povsem irelevantno.

Pomembno je, da je to njihova interna zadeva


Če je slabo, ni nepomembno. Kako je lahko gozd, ki proizvede 20% kisika, interna zadeva?



Nimamo se mi kaj vtikati, vsaj ne, dokler nismo dejansko ogroženi.

Kako to, da notranja politika Italije in Poljske (in ZDA) ni interna zedeva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmaugy ::

Poldi112 je izjavil:

A ljubljansko kotlino, ki smo jo pozidali, tudi pogozdujemo nazaj?

> Še kakšno vprašanje?

Nobeno novo, zgolj kup starih, na katera nisi sposoben odgovoriti. Saj veš, vprašanja tipa kaj dela brazilski gozd nenadomestjiv ter koliko ga smejo posekati, predno vse države sveta skupaj ne zmorejo nadomestiti izpada in kot civilizacija izginemo.


Še tistih linkov in podatkov, ki sem jih dal na začetku, nisi bil v stanju sprocesirati.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sodišče v Nemčiji začasno ustavilo gradnjo Tesline tovarne Gigafactory 4 v Berlinu

Oddelek: Novice / Tožbe
3510525 (7424) fikus_
»

Požari v Avstraliji

Oddelek: Loža
343015 (2243) jype
»

Če se kdo ukvarja s prodajo lesa oziroma pozna koga, ki se

Oddelek: Loža
262476 (949) FuriousG
»

Za nami je najbolj vroč oktober doslej (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
23838892 (31820) Leif
»

Žledolom , čiščenje gozdov in lesna industrija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7614461 (12682) jalovec09

Več podobnih tem