» »

Prenosnik se ne prižge

Prenosnik se ne prižge

mulc007 ::

Lani sem dobil starejši prenosnik HP compaq nx7000, ki je imel težave s prižiganjem -slab stik na razmajanem okroglem priklopu za štrom.
Lani sem ga odprl in kot se spomnim na debelo naspajkal okoli razmajanega priklopa. Potem sem ga uspel le še ene parkrat s težavo prižgati, potem pa ne več.
Ko ga priklopim na napajanje za trenutek zasveti zelena lučka (simbol za vklopljen prenosnik) Zraven je simbol za strelo - ta za trenutek posveti zeleno in oranžno, potem pa dve ali tri minute sveti oranžno in ugasne.
V čem je težava?

hojnikb ::

Težava je v tem, da je stvar svoje odslužla. Glede na to, da je tole še pentium m, tudi če ti ga rata zrihtat, stvar nebo pretirano uporabna za današnji čas.
#brezpodpisa

Baja ::

po vsej verjetnosti kakšen kratki stik na plati. lucke svetijo dokler so kondiči polni.

vzami ven plato, poglej za očitne defekte. če ni nič očitnega, lahko probas z multimetrom pomeriti do kje mas sploh strom.

se pa praviloma brez shem na koncu takšne plate znajdejo na surovini.

Technics111 ::

Izmeri napetost na priklopnem konektorju,če je konektor problem lahko tudi prispajkaš žice direktno na matično ploščo in narediš nov zunanji konektor. Če je konektor ok izmeri do kam ti pride štrom,ponavadi crknejo Mosfeti,lahko pa so tudi slabi smd kondenzatorji in ti dela slus in se plata izklopi..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kratek stik?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
181519 (708) DeeCoy
»

Sem pravkar unicil laptop?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
556031 (3716) care20
»

Popravilo matične plošče

Oddelek: Pomoč in nasveti
314379 (3317) solatko
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354866 (2994) Riff
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162776 (2030) fosil

Več podobnih tem