» »

fizika na fakultetah

fizika na fakultetah

xiomo ::

Jaz sem se letos vpisal na biotehnično fakulteto, kjer je eden izmed predmetov prvih letnikov tudi fizika. Že v OŠ sem imel srečo/nesrečo, da učitlca za fiziko ni bla glih najbolj resna. Enaka zgodba se mi je ponovila v SŠ, kjer sem imel fiziko 5, ampak od tega nisem odnesel nič....stalno smo gledali neke filme, pol v testu smo imeli pa snov za OŠ, tak da ta ocena glih ni merilo mojega znanja. Ostali naravoslovni predmeti (biologija, kemija, matematika) mi načeloma ne povzročajo večjih težav. Me pa skrbi, da ob začetku študija ne bom zmogel dohajati sošolcev. Zato me zanima, ali je kdo imel podobno izkušnjo - da je torej šel na faks, kjer je bila del faksa tudi fizika z skoraj nič predznanja in če je potem vseeno zdelal? Ali bi bilo pametno, da si že zdaj poiščem kakega inštruktorja in probam malo nadokdnadit za prejšnja leta. Poleg tega me pa še zanima če se profesorji na faksih navadno lotijo stvari od začetka, da jim lahko sledijo tudi popolni ''začetniki''?

Že v naprej hvala vsakemu za nasvet!

MasterTade ::

Ma BF pomojem nima tako hude fizike, sicer je čisto odvisno kam točno si šel. Si z gimnazije?
Mors omnia aequat

Raptor F16 ::

Bodoči bruci ful preveč komplicirate in se sekirate.

Popolnoma za brezveze.

Krive so pa starejše generacije ki vam prodajajo oslarije in neke pavšalne ocene. Seveda najbolj so glasni falirani študentje..
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Gagatronix ::

Najglasnejsi so ponavadi tisti, ki status studenta vlecejo desetletje.

Raptor F16 ::

Gagatronix je izjavil:

Najglasnejsi so ponavadi tisti, ki status studenta vlecejo desetletje.


Mar ni to falirana zgodba?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

xiomo je izjavil:

Že v naprej hvala vsakemu za nasvet!
Ko boš imel težave, pridi na forum vprašat konkretna vprašanja o fiziki, pa ti bomo razložili tako, da boš lahko razumel.

xiomo ::

MasterTade je izjavil:

Ma BF pomojem nima tako hude fizike, sicer je čisto odvisno kam točno si šel. Si z gimnazije?


Ja sm iz gimnazije samo pač jaz od fizike nisem nič odnesel, ker je bil profesor skos v svojm svetu in smo bol malonfizike v treh letih nardil...

Raptor F16 je izjavil:

Bodoči bruci ful preveč komplicirate in se sekirate.

Popolnoma za brezveze.

Krive so pa starejše generacije ki vam prodajajo oslarije in neke pavšalne ocene. Seveda najbolj so glasni falirani študentje..


Moja sestra je sla na medicino in so tam tudi imeli biofiziko, pa je mela istga profesorja in je pol mela ogormno nekih instrukcij da je dohitela druge... Sj na biotehnicni je najbrz vseen mau lazje. no vsaj upam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xiomo ()

zee ::

xiomo je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Ma BF pomojem nima tako hude fizike, sicer je čisto odvisno kam točno si šel. Si z gimnazije?


Ja sm iz gimnazije samo pač jaz od fizike nisem nič odnesel, ker je bil profesor skos v svojm svetu in smo bol malonfizike v treh letih nardil...


Enako jaz, pa sem opravil z izpitom iz fizike na studiju biokemije v prvem poskusu. Ni to FMF in ne se grenit zivljenja po nepotrebnem.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MasterTade ::

Gagatronix je izjavil:

Najglasnejsi so ponavadi tisti, ki status studenta vlecejo desetletje.


Kar je seveda nemogoče
Mors omnia aequat

borut_p ::

Ce te je 'strah', pojdi v knjiznjico na faxu in vzemi bukvo za prvi letnik. Ce ti bodo stvari jasne potem ok, ce ne - so se vedno tu vaje za casa faxa kjer se lahko naucis.

MasterTade ::

Če študij ne bazira na tem predmetu se nimaš kaj bat. V prvih letnikih na bf so marsikje take reči kot so kemija, fizika (ponavadi sicer na UNI programih) in so na ravni gimnazije. Na naravoslovnih faksih se vedno najdejo celo taki ki ne vedo kaj je vektor, odvod ipd. in iskreno povedano, če je študij bolj strokovno usmerjen je čisto vseeno, se bodo že naučili
Mors omnia aequat

Go-ahead ::

Ti šibajo odvodi in integrali?

Cveto ::

Naš profesor je rekel, da dobro znanje srednješolske fizike pač osnova. In sem šel nabavit srednješolski učbenik za fiziko in šel čez snov. Težav nato ni bilo.

Pri matematiki je bilo recimo drugače. Tam se je šlo še enkrat čez snov (matrike, sistemi enačg, funkcije, odvodi, integrali itd...), a zelo hitro in malo poglobljeno.

Na Biotehniški fizika po moje ne bo problem (prej kemija).

xiomo ::

borut_p je izjavil:

Ce te je 'strah', pojdi v knjiznjico na faxu in vzemi bukvo za prvi letnik. Ce ti bodo stvari jasne potem ok, ce ne - so se vedno tu vaje za casa faxa kjer se lahko naucis.


V bistvu je to zelo dober predlog in bom res to storil, pa mogoče še v lj v knjižnci si nek učb za SŠ sposodm pa na hitrco preletim stvari. Hvala za nasvet :)

VelkBla ::

Za nekoga je lahko fizika tezka na XYZB faxu, za nekoga tuji jeziki, za nekoga matematika, ljudje so razlicni, ni vsak za vsako podrocje rojen. Ce se bos mal potrudil, vprasal bodocega "kolega" na faxu za kaksno pojasnitev in skupno ucenje, zadeva ne bo problematicna. Kot je nekdo omenil, marsikdaj studentje visjega letnika mal ustrahujejo bruce, zlasti tisti iz kaksnih studentskih organizacij. Jaz se spomnem primera glede profesorja za matematiko (nekateri imajo ze tako mal odpora in bojazni), strah in trepet, ni da ni, oh in sploh....no, temu sploh ni bilo tako.

Magic1 ::

Nič ne bo težko, če boš dosti efektivnih ur zabil za učenje. Pač če nimaš osnov, ali ti snov ne odgovarja, bo trajalo dlje. Če hodiš na predavanje in vaje, je to cca 50ur. Že ti ne gre, ali nimaš osnov računaš x3 in imaš 150ur za predmet. To je en mesec, ni konc sveta.
Magic

lonewolf_ ::

Meni se na BF fizika ni zdela kaj dosti težja od SŠ, je pa res, da moraš malo več kaj pretuhtat. Jaz sem naredil bp, pa mi tudi matematika nikoli ni preveč šla :) Govorim za prvi letnik ekološkega kmetijstva v Pivoli - MB. Potem sem se prepisal na fkkt.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lonewolf_ ()

nirm ::

lahko ti iz prve roke povem, da veliko ljudi na narovoslovnih faksih jamra, da jim je bila fizika najtežji predmet v prvem letniku. ampak po večini je to zato, ker je na faksih, ki niso fmf dejansko možno pri večini predmetov dobiti brez problema zelo dobro oceno, če si le malo pogledaš. problem nastane, ko na tisti faks pride profesor iz okolja na fmfju, kjer se z "malo pogledaš" da z malo sreče priti kvečjemu do šestice ali sedmice. in posledično nese na drug faks s sabo malo drug kriterij od povprečja, kar rezultira v tem, da sta 9 in 10 malo težje dosegljivi in posledično študentje potem "proglasijo" za najtežji predmet. sem pa prepričan, da se da brez problema sigurno narediti, če vsaj približno slediš vaje in si vzameš še malo bolj temeljito ponovitev pred izpitom.

tikitoki ::

Če si vzameš čas, je simpl. Če si ne, je težko

Raptor F16 ::

Topla voda.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zmaugy ::

Ne verjamem, da ne bi mogel narediti fizike na BF. Verjetno boste šli čez fiziko od začetka in če nisi spal pri matematiki in če boš delal, ne bi smel imeti težav.
Nabavi si zapiske in požegnano knjigo in si poglej, če imaš voljo, si preberi srednješolsko fiziko iz učbenikov pred tem.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

otago ::

Jaz in se par drugih smo naredili fiziko na tehnicnem faksu brez, da bi le to imeli v SS. Ce je volja, ce se spravis zraven, ni bavbav. Fizika na nefizicnih faksih je en allrounder, da bolje razumes kako kaj deluje. Sem pred kratkim moral sodelavcu razlagati kaj je vektor in posledice implikacije v softweru.

nsa_ag3nt ::

otako
Jaz in se par drugih smo naredili fiziko na tehnicnem faksu brez, da bi le to imeli v SS. Ce je volja, ce se spravis zraven, ni bavbav.

To je bilo pa veliko volje.

Možina na fs je bil precej "tečen" pri fiziki, in ni šlo za hall of fame fmf.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Raptor F16 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

otako
Jaz in se par drugih smo naredili fiziko na tehnicnem faksu brez, da bi le to imeli v SS. Ce je volja, ce se spravis zraven, ni bavbav.

To je bilo pa veliko volje.

Možina na fs je bil precej "tečen" pri fiziki, in ni šlo za hall of fame fmf.


Možina je bil čist ok. Malo izgubljen na čase kot predavatelj ampak če si delal sproti si brez problema pokasiral vsaj 8. Če si bil malo bolj angažiran pa 9 ali 10.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kow ::

- izogibaj se skrajnim mnenjem kot "nisem NIC odnesel". Mogoce si odnesel malo, dvomim pa da je to enako 0.
- hodi 2 tedna v knjiznico in predelaj srednjesolsko knjigo
- ce po veckratnem razmisleku kaj ni jasno, vprasaj na tem forumu
- uspeh pri studiju je odvisen od sposobnosti (povprecen srednjesolec je sposoben koncati studij) in od predvsem efektivnosti pri ucenju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FRI - UNI ali VSŠ (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6420298 (16708) SimplyMiha
»

Strojništvo vs. Meteorologija z geofiziko

Oddelek: Šola
394858 (4144) jype
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146617 (34137) awy
»

Katera smer študija? Kateri poklic?

Oddelek: Šola
317374 (6348) puffs

Več podobnih tem