» »

Možna okvara hardwara? Vsake par minut dobim "rjav zaslon"

Možna okvara hardwara? Vsake par minut dobim "rjav zaslon"

worteleven ::

Zdravo. Vprašanje v naslovu.

V bistvu se mi na vsake par minut pojavi rjav zaslon (http://i.imgur.com/3SaMlsY.jpg) in moram resetirati računalnik. Tudi sanja se mi ne kaj bi lahko šlo narobe. Se komu kaj sanja?

Samson ::

Verjetno graficna kartica.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

worteleven ::

Samson je izjavil:

Verjetno graficna kartica.

No, res upam da ne. Ker ni niti 1 leto stara :/ R9 280x

Assass1n ::

Potem imaš garancijo, zato se ne preveč sekirat ;)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

worteleven ::

Assass1n je izjavil:

Potem imaš garancijo, zato se ne preveč sekirat ;)


to že, ja. Samo čudno mi je, da bi kar iz lepega grafična kartica začela odpovedovati. Kakorkol, ko jo testiram z Aido64, ne crashne.

Samson ::

Potem je pa mozno da je tudi napajalnik. Kaj vec bo potrebnonapisat o configuraciji. Napaka je v grafiki skor ziher, vendar treba vzrok najdet in odpravit.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

worteleven ::

Takole bom napisal:

Moje specifikacije:
i5 4670k
Asrock Z87 Extreme 4
G.Skill sniper 8Gb 1866Mhz
Gigabyte R9 280x Rev2.0 Windforce OC
XFX Core Edition PRO 550W

Da še opišem kako se je vse skupaj začelo:
Danes sem probal navit svoj procesor (nič ekstremnega, dal sem na 4.1GHz @ 1.257V. Po tem, zalaufal Aida64 test in ga pustil laufati okoli 40 minut. Zagnal sem Counter Strike Global Offensive, ampak že po 10 minut igranja se je prvič zgodilo to - rjav zaslon (nevem če je omembe vredno, ampak v tistem momentu zašteka tudi zvok...), nato se je računalnik sam od sebe resetiral. Ko se mi je to zgodilo še ene 3x, se je v enem od teh treh primerov zgodilo, da se je vse skupaj "odmrznilo" in sem lahko nadaljeval z igranjem, kot da se ne bi nič zgodilo. Potem sem CPU spustil nazaj na stock herce ampak se je problem še vedno pojavljal (sem mislil, da ima kaj veze z overclockanjem)

PS: Ta rjav zaslon sem že zasledil, ko sem prvič overclockal procesor v BIOSU. Po restartu se je namesto tistega "AsROCK Extreme4" (Press F2 to UEFI, itd. itd.) pojavil rjav zaslon, vendar se je windows normalno zagnal. Mislil sem si, da je pač nek "bug".

ajfon ::

meu sm isto problem, ene 2 leti nazaj.. kar naenkrat mi je začelo tole devat.. pa mi je tole vn vrglo po 1x/3x na dan.. list odvisno.. grafična je bla pa club3d hd 6870.. zamenjal grafično za asus hd 7870 in dela tako kot mora..

Lp

worteleven ::

tako, ravnokar se je zgodilo še enkrat, s tem da se je tokrat po rjavem zaslonu pojavil še blue screen z napisom:

SYSTEM_THREAD_EXCEPTION_NOT_HANDLED (atikmdag.sys)

Samson ::

atikmdag.sys je del driverja od amd grafe. posodobi gonilnik na zadnji. ce nebo bolje, dej dva nizje in probaj.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

worteleven ::

Samson je izjavil:

atikmdag.sys je del driverja od amd grafe. posodobi gonilnik na zadnji. ce nebo bolje, dej dva nizje in probaj.


Nevem zakaj mi samo ta dva vn vrže http://support.amd.com/en-us/download/d...
kje najdem starejše?

Zgodovina sprememb…

worteleven ::

Samson je izjavil:

atikmdag.sys je del driverja od amd grafe. posodobi gonilnik na zadnji. ce nebo bolje, dej dva nizje in probaj.


inštaliral sem driver za katerega se spomnem da je bil delujoč, ker sem ga dolgo časa uporabljal. Brez uspeha...rjav zaslon po 10 minutah

hojnikb ::

odvij procesor na stock clocke.
Odvij grafo, če je navita.

Opcijsko ji dvigni voltažo in/ali spusti ram frekvenco... Poročaj...

Sicer pa garancija itk..
#brezpodpisa

worteleven ::

hojnikb je izjavil:

odvij procesor na stock clocke.
Odvij grafo, če je navita.

Opcijsko ji dvigni voltažo in/ali spusti ram frekvenco... Poročaj...

Sicer pa garancija itk..


Procesor je že na stock clock, grafa tudi ni navita (razen tovarniškega overclocka). Zdaj bom zamenjal grafično s staro GTX 260, da vidim če je slučajno kaj drugega v ozadju

edit: ni mi jasno edino zakaj ne crashne na stress testu, ampak v igrcah.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

tisti tovarniški overclock nastavi nazaj na tolk, kolker so referenčne 280x
#brezpodpisa

D3m ::

Počisti gonilnike. In na novo inštaliraj 14.12

http://www.techspot.com/drivers/driver/...
|HP EliteBook|R5 6650U|

worteleven ::

Okej fantje, preden nadaljujem s čemerkoli... grafična kartica je mokra!! iz tistih šraufov, preko katerih je hladilnik pripet na GPU, se ven cedi neka oljna tekočina. Prav dva velika 2x2cm madeža sta na grafični kartici. Okej what the hell?

EDIT: okej že vem kaj je...hladilna tekočina od CPU coolerja. šit, očitno nekje pušča

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

D3m je izjavil:

Počisti gonilnike. In na novo inštaliraj 14.12

http://www.techspot.com/drivers/driver/...

driverji ziher niso problem, če ma rjav ekran že v biosu..
#brezpodpisa

worteleven ::



Ker je hladilno sredstvo UV reaktivno, se dobro vidi. ŠIT, to verjetno pomeni da je grafična kartica, bolj kot ne, uničena ane?

gddr85 ::

in iz katerih šraufov naj bi teklo to?
...aha vodno hlajen cpu, shit happens

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

worteleven ::

gddr85 je izjavil:

in iz katerih šraufov naj bi teklo to?


ignoriraj :)

ja nekak je bila kompenzacija ta hladilnik. a se da odpravit to, če je steklo po grafični par kapljic, al je uničena?

Zgodovina sprememb…

worteleven ::

gddr85 je izjavil:

in iz katerih šraufov naj bi teklo to?
...aha vodno hlajen cpu, shit happens


misliš da je uničena grafična?
ah se opravičujem za dvojni post

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

jah, glede na to, da imaš probleme (prej jih najbrž nisi imel) in ti pušča vodno, potem kej dobrga ne more bit, bi blo pa dobr, da bi stvar takoj ugasnil in začel sušit/brisat komponente, pa poglej če ni še kej po matični teklo

worteleven ::

sm jo mal spucu z izopropanolom. po matični pa ni nič teklo. sej sploh ne vidm s kje bi lahko karkol teklo.

Mare2 ::

Spucaj, da se ne vidi in na servis. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

D3m ::

hojnikb je izjavil:

D3m je izjavil:

Počisti gonilnike. In na novo inštaliraj 14.12

http://www.techspot.com/drivers/driver/...

driverji ziher niso problem, če ma rjav ekran že v biosu..


Jaz sem imel podoben problem in je popolno brisanje rešilo problem. Njemu je očitno hladilna tekočina malo ponagajala.
|HP EliteBook|R5 6650U|

GTX970 ::

Tako je v avtomobilizmu: http://avtoforum.net/forum/hladilna-tek... (3 post)
kako je v it vodah vodnega hlajenja ?

worteleven ::

GTX970 je izjavil:

Tako je v avtomobilizmu: http://avtoforum.net/forum/hladilna-tek... (3 post)
kako je v it vodah vodnega hlajenja ?


super, dokler ne začne puščat :) Zdaj edino nevem kako je z pošiljanjem nazaj na computeruniverse. A nej spraznem rezervoar z vodo? Mislim meni se zdi edino logično, glede na to da pušča...samo da ne bojo potem rekli da sem odpiral kar ne bi smel, pa nevem kaj še vse :)

D3m ::

Kako? Po pošti. Sicer na svoje stroške.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Samson ::

Ko sem jaz se imel vodno hlajenje je prav tako tekocina kapljala po grafiki in agp slotu. Zadevo je MadMax dobro spucal z alkoholom, zadevo smo posusili in grafa ni utrpela nic posledic. Po dveh letih sem jo se vedno prodal brez problema kjer je delala se vrsto let. Naceloma ce zadeva ni prevec prevodna mislim da nebi smel bit problem. Spucal si, posusu tudi predvidevam. Zabij jo not pa preveri kako in kaj ce dela al je se vedno sranje.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

worteleven ::

Samson je izjavil:

Ko sem jaz se imel vodno hlajenje je prav tako tekocina kapljala po grafiki in agp slotu. Zadevo je MadMax dobro spucal z alkoholom, zadevo smo posusili in grafa ni utrpela nic posledic. Po dveh letih sem jo se vedno prodal brez problema kjer je delala se vrsto let. Naceloma ce zadeva ni prevec prevodna mislim da nebi smel bit problem. Spucal si, posusu tudi predvidevam. Zabij jo not pa preveri kako in kaj ce dela al je se vedno sranje.


Sem včeraj to že naredil. Spucal z alkoholom, počakal da je izhlapel, pa gas. Grafična dela sedaj brez problemov, nobenih "rjavih zaslonov" več, ali pa česa podobnega. Zdaj me edino zanima kako bojo garancijo upoštevali pri vodnem hlajenju.

Samson ::

To bos pa videl pri njih. Naceloma nebi smelo bit problem glede na to da si poslikal kar vem da nisi :)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

worteleven ::

Samson je izjavil:

To bos pa videl pri njih. Naceloma nebi smelo bit problem glede na to da si poslikal kar vem da nisi :)


Še vedno jo lahko poslikam, ker je voda še vedno not :) Sem pa poslikal madeže na grafični kartici.. če bi to slučajno zadostovalo

Samson ::

E to sem mislil ja. da vidjo da imas dokaz. Pa zatezi da ti je sla se grafa, mogoce pa kaj dobis, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

atikmdag.sys - rabim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
255644 (4127) The Player
»

PC freeze

Oddelek: Pomoč in nasveti
141559 (875) Krizmk
»

BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
5543 (476) mihafaceb
»

Kaj je z tem AMDjem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112520 (2031) miraldi
»

Problemi z grafično in SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
263084 (2490) Rippy

Več podobnih tem