» »

Zakaj so nekateri jogurti kisli?

Zakaj so nekateri jogurti kisli?

techuser ::

Za foro sem kupil nekaj jogurtov znamke Celeia, tekoče navadne. Zanima me od česa je odvisno, da so tako zanič okusa, povsem skisani? Imeli naj bi enake tipe bakterij kot ostali jogurti (bulgaricus in termophilus). Pa to ni bilo prvič, da se opazi razlika kot noč in dan. Če vzamem od hoferja recimo je prijetnega okusa. Od česa je odvisno, da so določeni taki, da jih človek raje ne kupi?
  • spremenil: techuser ()

Utk ::

Če imaš rad dodan cuker, kupuj sladke, pa še sam žlico cukra vrži gor, kdo ti brani. Jogurt v osnovi pač je kisel (in ne zanič), kak pa naj bo.

BuDi79 ::

Utk je izjavil:

Jogurt v osnovi pač je kisel (in ne zanič), kak pa naj bo.
Kar ni res. Različni načini izelave in tipi jogurtov imajo različno kislost. Potem pa imaš recimo grški tip jogurta takorekoč sploh ni kisel.

Utk ::

Ja ja, ful je različno izdelanih jogurtov v trgovini. Ki se razlikujejo po cukru.

Invictus ::

BuDi79 je izjavil:

Kar ni res. Različni načini izelave in tipi jogurtov imajo različno kislost. Potem pa imaš recimo grški tip jogurta takorekoč sploh ni kisel.

Grški jogurt za slovenski trg.

V Nemčiji je v Lidlu grški jogurt boj kisel.

Se pač prilagajajo trgu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BuDi79 ::

Invictus je izjavil:

V Nemčiji je v Lidlu grški jogurt boj kisel.

Se pač prilagajajo trgu...
V Sloveniji dobiš vsaj ene 36 vrst grškega jogurta... samo v Lidlu tri različne + občasne v okviru "grškega tedna". In so pač različne kislosti, praviloma pa so vsi precej manj kisli od običajnega "našega" jogurta. - In večinoma se ne prilagajo se trgu, ker je Slovenija premajhen trg da bi se jim prilagodili kako drugače kot s prevedeno deklaracijo.

Vice ::

Pravi grški jogurt ima točno določen postopek priprave... ostalo je marketing...

fikus_ ::

Tisto kar dobite v trgovinah v obliki "naravnih" jogurtov, je daleč od naravne fermentacije mleka, katero opravijo ustrezne bakterije. Najprej je mleko posneto na želeno vsebnost maščobe, homogenizirano, pasterizirano in šele potem sledi proces mlečno kislinske fermentacije. Ker so pa okusi različni, pa potem delajo razne variante z dodanim sadjem in podobno, predvsem pa dodanimi sladkorji!
Nekaj na temo kisanja mleka:
Kislo mleko @ Wikipedia

Grški jogurt je ena od variant kisanja mleka prirejena za sedanji okus in trenutno popularnost!

3p ::

Utk je izjavil:

Če imaš rad dodan cuker, kupuj sladke, pa še sam žlico cukra vrži gor, kdo ti brani. Jogurt v osnovi pač je kisel (in ne zanič), kak pa naj bo.


Ne gre samo za to. V resnici so eni naši jogurti občutno bolk kisli od kislega mleka, v katerem ni dodanega sladkorja.

En faktor, se mi zdi, je rok izdelave. Sčasoma se kislost še povečuje.

fikus_ je izjavil:

Tisto kar dobite v trgovinah v obliki "naravnih" jogurtov, je daleč od naravne fermentacije mleka,...


Si poskusil kislo mleko iz Loške mlekarne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

fikus_ ::

Imam doma kislo mleko, tako da ga ne kupujem. Res je, dalj časa kot poteka fermentacija, bolj kislo je mleko. Pri jogurtih se fermentacija namenoma zaustavi, da ne bi razneslo embalaže! Kakšno, koliko kislo je mleko je stvar recepture/postopka/mlečno kislinskih bakterij.

GupeM ::

Grški jogurt je samo eden. Obstaja pa več vrst "grških tipov jogurta." Marketing pač.

Tako kot obstaja samo en dunajski zrezek, in sicer telečji. Vse ostalo so svinjski/piščančji/puranji zrezki na dunajski način.

tikitoki ::

Kot so že napisali, dlje teče fermentacija, bolj kisel jo jogurt.

Kar ne pomeni, da je to edini faktor.

zavajon ::

ah, včasih so bili vsi jogurti kisli, pa ni bilo teh problemov :) Tudi če si doma kisal mleko, je postalo kislo.

korenje3 ::

kislost jogurta določa čas fermentacije. dlje kot se fermentira, bolj kisel je. vsak jogurt je kisel saj sicer mleko ne more koagulirat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

3p ::

BTW: Malo tragi(komično) je, da imamo v trgovinah 500 vrst "sladic", ki jim pravijo jogurt, premasno smetano imenovano grški "jogurt", naše domače kislo mleko, ki bi ga lahko uspešno izvažali še kam, pa je treba z lupo poiskati.

Upam, da kdaj v napih trgovinah dočakam še "kulturmj?lk" :P ( kulturmelk @ Wikipedia ). Je kdo slučajno to kje videl?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Goran's Blog ::

Grški jogurt ni nič drugega kot navaden jogurt katerega ga več časa oz večkrat "odcejajo"...
Glede kislosti pa je seveda odvisno koliko časa se je zadeva kisala ter od samega postopka.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

V enih državah (konkretno v Nemčiji), ljudje jedo predvsem sladke jogurte. Pri nas pa menda trg hoče predvsem kisle.
sudo poweroff

techuser ::

Grški jogurt ima ponavadi več maščob in se meša s smetano. Drugače pa je mercatorjev grški jogurt odličen. Proizvajalec je Bayernland. Pri navadnih tekočih jogurtih pa mlekarna celeia. Meni osebno je vse od Celeie pretirano kislo. Zanič.

Glugy ::

kisel jogurt je nekoliko bolj zdrav ( manj sladkorja ). Me pa pri jogurtih moti predvsem to da so koščki sadja notr? komu na čast? Če hočm sadje si kupm sadje ne pa da nimam ne popolnega jogurta pa ne popolnega sadja. Dobr grški jogurti so praviloma brez tega polovičenja ampak kaj pa ostali? Malkrat jem jogurt ampak ko ga pa jem me pa zmot to. Včasih so bili vsi jogurti brez sadja (ni bilo koščkov) pa so bli res dobri. Nč niso bili grški pa nevem kaj vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

mihec87 ::

Glugy je izjavil:

kisel jogurt je nekoliko bolj zdrav ( manj sladkorja ). Me pa pri jogurtih moti predvsem to da so koščki sadja notr? komu na čast? Če hočm sadje si kupm sadje ne pa da nimam ne popolnega jogurta pa ne popolnega sadja. Dobr grški jogurti so praviloma brez tega polovičenja ampak kaj pa ostali? Malkrat jem jogurt ampak ko ga pa jem me pa zmot to. Včasih so bili vsi jogurti brez sadja (ni bilo koščkov) pa so bli res dobri. Nč niso bili grški pa nevem kaj vse.


Navadni jogurt?

Glugy ::

Govorim o koščkih sadja ne o sadju na splošnem. In ne navadni jogurt ni to o čemer govorim.

Utk ::

O čem pa govoriš? Jogurt brez sadja je navadni jogurt. Če hočeš sadnega, si pa (baje) kupiš sadje.

Glugy ::

govorim seveda o sadnem jogurtu brez nesmiselnih koščkov sadja. Tako kot bi sadnemu jogurtu pač pobral vse košče sadja vn pa sam tisto gladko sadno jogurtovo zmes jedel. To je špica. Te koščki mi pokvarjo okus pa imam drgač rad sadje in ga večkrat jem. Sam ne pa da imaš v jogurtu košče. To je krneki. Jogurt kupim zato da je gladka zmes ne pa zato da je krneki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

poweroff ::

Meni so pa ravno koščki sadja najbolj všeč.

In kaj zdaj? ;)
sudo poweroff

pegasus ::

Eh, turški jogurt je uber alles. Žlico notri zapičiš in stoji ;)

Utk ::

Glugy je izjavil:

govorim seveda o sadnem jogurtu brez nesmiselnih koščkov sadja. Tako kot bi sadnemu jogurtu pač pobral vse košče sadja vn pa sam tisto gladko sadno jogurtovo zmes jedel. To je špica. Te koščki mi pokvarjo okus pa imam drgač rad sadje in ga večkrat jem. Sam ne pa da imaš v jogurtu košče. To je krneki. Jogurt kupim zato da je gladka zmes ne pa zato da je krneki.

Nekateri imajo koščke sadja, nekateri ne. Kr neki so pa vsi sadni jogurti in ne razumem zakaj kdo to sploh kupuje.

fikus_ ::

Kupiš navaden tekoč jogurt, vanj zmešaš marmelado po želji in imaš sadni jogurt brez koščkov sadja. :D

Za cukr pa ne sprašuj, koliko ga je v takšni mešanici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

gruntfürmich ::

celjski jogurti so bolj kisli od ljubljanskih. jogobella pa je še najmanj kisla od teh dveh. meni osebno ne pašejo kisli jogurti, zato po celjskih manj posegam.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Glugy ::

A dej kaj je s tabo; jz marmelade še pri palačinkah ne prenašam; je k da bi cukr jedu. Bljak! Pa nam si posebi delal zdej sam zato da bom jogurt jedel; mi ni jogurt tako pomemben da bi si dodaten čas jemal zanj.

Utk je izjavil:


Nekateri imajo koščke sadja, nekateri ne. Kr neki so pa vsi sadni jogurti in ne razumem zakaj kdo to sploh kupuje.

Ja grški nimajo sam včasih tud navadni sadni jogurti niso imel ..tm nekje 15 let nazaj. Nevem zakaj so pol to spremenil na slabš. Da mora biti kao en fancy .... grški jogurt da je sploh navadn sadn jogurt kot je bil včasih. No lahk da ima še kak drug; ne spremljam tak pozorno trga z jogurti ker jih pač jem enkrat na 3-4 mesece.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

fikus_ ::

Glugy si pa zahteven! :D Vsak ima svoj okus. Tile koščki sadja so bolj marketinška zadeva, da kupci mislijo, kako naraven je. V resnici je za mlekarne ceneje not dati zmiksan pripravek iz sadja, cukra, želatine, . . . . .

Invictus ::

Samo želiš si, da je sadni jogurt pripravljen res iz sadja...

Velikokrat dodajo samo barvilo in kemikalijo, ki posnema okus. In par koščkov sadja ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aquafriend ::

ko sem bil se otrok sem najraje jedel fruchtzwerge. Sicer je to bolj sadna skuta ampak se danes mi je ta najboljsi. A se kdo naskrivaj kupuje te otroske sadne skute?

gruntfürmich ::

podobno imajo nekateri v obliki jogurtove smetane kot desert
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LightBit ::

Bolj ko je kisel boljši je.

jocoj ::

Meni je trenutno top od ljubljanskih mlekarn tale masten tekoči. Odličen kremast okus

https://www.l-m.si/produkti/alpsko-teko...

janezvalva ::

a majo na amazonu kisle jogurte?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaši priljubljeni prehranski nakupi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
556985 (4785) #000000
»

kako se izogniti sladkorju? in ali so nadomestki OK?

Oddelek: Loža
373748 (2743) greatdrakon
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20221798 (17327) m0LN4r
»

Preveč sladkorja v sadnih jogurtih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713392 (11346) loveJDM

Več podobnih tem