» »

Koliko zdržijo novodobna vozila?

Koliko zdržijo novodobna vozila?

1
2
»

Utk ::

Sej to sem tudi jaz napisal. Če se veliko voziš, čez 50-60,000 km letno, potem očitno s tem (dobro) služiš (če ne, delaš itak nekaj zelo narobe), in potem si pač kupiš nek avto za to. Niti Nemci si za domačo uporabo ne kupujejo A6 in podobnih, še passatov je več kot pol službenih.

Pika na i ::

Zdržijo, dokler kaj ne crkne.
Potem pa avtovleka in mastno zaračunat.
Avtomatika in elektronika sta pojedli vso avt. romantiko.

IL_DIAVOLO ::

Unknown_001 je izjavil:

Še vedno za enega izmed najbolj zanesljivih velja Mercedes E razred. Ta avtomobil je narejen za ljudi ki veliko potujejo in tudi pri Dojče taxi službah je zelo priljubljeno vozilo. Rekorder je prevozil prek 2 milijona km ?

Zanimivo je na lestvicah tudi porše stalno na vrhu a ti avtomobili nimajo veliko prevoženih kilometrov za sabo in jih ne bi vlačil v statistiko.


Bom kar tu prilimal:

https://www.google.si/amp/www.telegraph...

Ne gre za tocno ta model, ampak mislim da je precej ocitno, katera znamka je zanesljiva in katera je malo manj :)

So pa taki avti verjetno dragi za vzdrzevat.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Mercedes C klasa je sranje. Izkušnje nemških taksistov ;).

Klasa E je pa povsem druga pesem. So užaljeni, če malo pokomentiraš njhovega Merceseza E s 600k km kot že starega :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Kaki pa so hatchbacki od mercedesa? Gledam 2013 letnik za 16k s 50k prevozenimi:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Meni se to zdi precej ugodno napram kakemu drugemu hatcbacku.

Unknown_001 ::

Ma teli A pa B niso nekaj posebnega. To res kupiš če želiš prav mercedesa, pa ti zmanjka za višji razred.

Mercedes se začne pri C razredu. To je vstopni model za "prestiž".

Invictus ::

Ti Mercedezi imajo Renaultov motor >:D.

Bljak....

Pač el cheapo sranje za butlje, ki hočejo poceni Mercedeza.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Makes sense :)

dj_uro ::

do 200 /d imajo 1.5 renaultov motor... 200 in 200d ter navzgor imajo 2.2 mercedesovo mašino...
vw-klub.si

Pika na i ::

Največ mercedezov glede na št.prebivalcev, ima baje Albanija.
In ne, niso same stare kripe.
So rekli, ker je precej trpežen, za njihove ceste.
Ki so sicer danes precej porihtane.

Markus386 ::

gruntfürmich je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Se ne motis, stari avti so bili narejeni da naredijo cimvec kilometrov, novi avti pa se osredotocajo na vse drugo, samo vzdrzljivost ne.

to spada pod miti in legende jugonostalgikov, in vsak potem vrže ven kot primer traktor golf 2, ki se je vozil do trgovine in v nedeljo k maši...


In isti tak človek je jugiča in ladico teral po šumi in makadamih, po pet let "čuval" fabriško olje, itd., in se potem pritoževal, kako vse crkuje.

Unknown_001 je izjavil:

Še vedno za enega izmed najbolj zanesljivih velja Mercedes E razred. Ta avtomobil je narejen za ljudi ki veliko potujejo in tudi pri Dojče taxi službah je zelo priljubljeno vozilo. Rekorder je prevozil prek 2 milijona km ?

Zanimivo je na lestvicah tudi porše stalno na vrhu a ti avtomobili nimajo veliko prevoženih kilometrov za sabo in jih ne bi vlačil v statistiko.


Mercedes daje taksistom specialne popuste za njihove modele, zato je tudi toliko taksijev mercedesov.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Invictus je izjavil:

Ti Mercedezi imajo Renaultov motor >:D.

Bljak....

Pač el cheapo sranje za butlje, ki hočejo poceni Mercedeza.

Butlji ne ločijo med dizlom in bencinarji, in kaj je renault in kaj ne. Motor z linka je original mercedesov, vseeno pa 16 jurjev za 4 let starega "megana" ni strašno poceni, tudi od opreme mu še marsikaj manjka.

Matko ::

Markus386 je izjavil:


Mercedes daje taksistom specialne popuste za njihove modele, zato je tudi toliko taksijev mercedesov.


Preračunaj vse stroške lastništva avtomobila v časovnem obdobju X let. Morda boš presenečen. ;)

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

Največ mercedezov glede na št.prebivalcev, ima baje Albanija.
In ne, niso same stare kripe.
So rekli, ker je precej trpežen, za njihove ceste.
Ki so sicer danes precej porihtane.


Iz druge roke lahk to potrdim. Ampak večinoma so res stari mercedesi. Novi so večinoma "ukradeni na severu" in v lasti raznih "boss-ov" teh familij, ki majo cele verige pekarn na balkanu.

Iskal sem krom lajšte za našega w126... v Nemčiji drage ko vrag. Po naključju srečam kolega Albanca pa debata o tem onem... men reče "pa kaj ti to meni ne poveš prej". Jst ga gledam čudno... pa mi pove da je teh starih S-ov tam dol ko solate in mi za 40EUR pripelje še ene rezervne gratis. Rečeno storjeno sem jih dobil že naslednji teden. Plačilo po prevzemu. Res pa je, da se s tem kolegom zelo dobro razumem, ker sem mu bil v času integracije edini Slovenec, ki mu je kaj pomagal in je zato zrihtal prek vez po prijateljski ceni.

3p ::

šernk je izjavil:


načeloma motorji ob pravilnem vzdrževanju: bencinarji zdržijo bp do 400k km, dizelski pa tudi tja v 800k km.


Hmm, blok motorja že mogoče. Kaj pa turbina? Pa injektorji?

Kinjorts ::

Škoda Superb 2.0 TDI-PD DSG, letnik 2010

Kupljen pred štirimi leti z 105 kkm za 15500EUR. Danes ima avto 320 kkm, razen menjave enega injektorja za 560EUR nisem imel drugih stoškov (amontizerjev, diskov, ploščic,... ne štejem, ker ta strošek je enak pri novem ali pol miljona prevoženih).

Pred dvemi meseci sem imel preblisk, da bi avto zamenjal, pa se mi enostavno ne splača, četudi imam 1500EUR nepredvidenih stroškov vsako leto.

Avto je sicer kot nov, brez čričkov in ostalih znakov uporabe, tado da ne vidim razloga zakaj nebi mogel z njim narediti 500kkm.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kinjorts ()

darkolord ::

Za večino je problem, ker cena servisa za star avto dosega velik del vrednosti avta. Ko je avto vreden 20k, je 300 eur za servis zanemarljivo; ko je avto vreden 2k, je 300 eur za servis že ogromno, kljub temu, da je servis za stare avte praviloma še cenejši kot za nove.

Kot je Kinjorts napisal, tudi če bi vsako leto dal npr. jurja za servis (pa nekje za jurja dobiš skoraj pol avta), cenovno prideš skozi mnogo, mnogo ceneje kot z nakupom novega avtomobila.

Mislim, da gredo stari avti večinoma v odpis ker se enostavno lastnikom ne da več ukvarjati z vzdrževanjem ("itak je že star"), potem pa vozijo v stilu "dokler bo, bo".

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Jaz sem letos dal zagotovo vec kot 1k(brez goriva in gum) v avto, pa mi ni zal.

Pika na i ::

Unknown_001 je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Največ mercedezov glede na št.prebivalcev, ima baje Albanija.
In ne, niso same stare kripe.
So rekli, ker je precej trpežen, za njihove ceste.
Ki so sicer danes precej porihtane.


Iz druge roke lahk to potrdim. Ampak večinoma so res stari mercedesi. Novi so večinoma "ukradeni na severu" in v lasti raznih "boss-ov" teh familij, ki majo cele verige pekarn na balkanu.

Iskal sem krom lajšte za našega w126... v Nemčiji drage ko vrag. Po naključju srečam kolega Albanca pa debata o tem onem... men reče "pa kaj ti to meni ne poveš prej". Jst ga gledam čudno... pa mi pove da je teh starih S-ov tam dol ko solate in mi za 40EUR pripelje še ene rezervne gratis. Rečeno storjeno sem jih dobil že naslednji teden. Plačilo po prevzemu. Res pa je, da se s tem kolegom zelo dobro razumem, ker sem mu bil v času integracije edini Slovenec, ki mu je kaj pomagal in je zato zrihtal prek vez po prijateljski ceni.

To okoli kraj, je že malo preživeto. Včasih je bilo tega res ogromno. Zdaj je tudi trgovin z avtomobili precej.
Imaš pa avtoodpade res skoraj za vsakim vogalom.
In nastavke skoraj AC v takih brdih, da ne moreš verjet. Finance prihajajo iz SA, Kuvajta....roki za dokončanje pa zelo kratki.
Ja, je pa mafija tudi še kar zelo dejavna.
Ko smo zaglavili v enosmerni ulici zaradi avta, parkiranega napol na pločniku napol na cesti(pred ZD:), se je v parih minutah zbralo nekaj krepkih in z guganjem prestavili moteč avto. ;)

Ganon ::

Invictus je izjavil:

Ti Mercedezi imajo Renaultov motor >:D.

Bljak....

Pač el cheapo sranje za butlje, ki hočejo poceni Mercedeza.


Forumski troli pljuvajo po Renaultu, medtem ko velecenjeni Mercedes z njimi sklene partnerstvo, v lastne avtomobile vgrajuje njihove motorje in skupaj z njimi celo razvije povsem nov, 1,3 litrski turbo motor, ki so ga predstavili pred nekaj tedni.

Da umreš od smeha.

m0LN4r ::

pegasus je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ja in kaj je tukaj psihopatskega,ce rad pohvalis avto ki gre kot mora?
Lej, nemci okrog mene mi pravijo "samo nemškega avta ne kupit". Verjetno vejo zakaj.

Ti zivis v cudnih koncih ker mojih 80 sodelavcev ne pravi tega in vsi vozijo sledece 4 avte mercedes, bmw, audi, vw in en ma opla.

Lp
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

Aja ups dva mata se sportnega seata in cooperja, sam tut to je vag pa bmw genetika
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

gruntfürmich ::

jasna stvar; samo da je nemški koncern. drugače si izobčen...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

Tu je predvsem odvisno kakšen cenovni rang avtomobila gledamo. Seevda bo avto za 10-12 jurjev pri 300.000 km razklopotan, medtem ko bo avto za 50 jurjev kot nov. Seveda je to gledano na dobo 10 let.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384555 (3135) Scaramouche

kilometri avtomobila , hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
845340 (4518) zobnik
»

Rabljen avto za dolge razdalje do 7.000€? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15521737 (17240) matobeli
»

Audi vs Mercedez nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17830573 (23501) Gambino
»

Kateri avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110959 (9367) zez

Več podobnih tem