» »

Backblaze: letno odpove 1,7 odstotka diskov, HGST boljši kot Seagate

Backblaze: letno odpove 1,7 odstotka diskov, HGST boljši kot Seagate

Backblaze - Mimo je še eno četrtletje in spet so pri Blackblazu pripravili statistiko delovanja diskov v svojem oblaku. Vse od leta 2013 namreč vestno beležijo vse odpovedi diskov, ki jih je danes v njihovem oblaku že več kot 110.000. Za modele, katerih predstavnikov imajo vsaj 60 in ki jih ne uporabljajo v preizkusne namene, iz teh številk pripravijo statistiko, ki kaže zanesljivost posameznih znamk. Trenutno uporabljajo v glavnem Seagatove in HGST-jeve diske, nekaj malega pa je tudi diskov Toshiba. Od Western Digitalovih diskov so se v minulem četrtletju poslovili.

V zadnjem četrtletju statistika kaže, da so Seagatovi diski nekoliko manj zanesljivi od HGST-jevih, saj imajo AFR (annualized failure rate) večinoma 1-2 odstotka, medtem ko je za HGST ta pod enim odstotkom. Novi Toshibini 14-TB diski, ki so jih začeli resneje uporabljati v začetku leta, so sprva kazali visok AFR, ki pa je sedaj padel na podpovprečne vrednosti. V povprečju jim je v dobrih sedmih letih umrlo 1,70 odstotka diskov letno, in sicer 5504 od 108.461.

11 komentarjev

borko ::

Od Western Digitalovih diskov so se v minulem četrtletju poslovili.

By 2018, the HGST brand had been phased out, with its remaining products now marketed under the Western Digital name.

fuck_it_ ::

Od Western Digitalovih diskov so se v minulem četrtletju poslovili.

HGST @ Wikipedia
However, in October 2015, Chinese regulators permitted Western Digital to begin wider integration of HGST into its main business. By 2018, the HGST brand had been phased out, with its remaining products now marketed under the Western Digital name.


edit: ah, me je borko prehitel. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

zee ::

Moje izkusnje tudi kazejo, da je HGST bolj zanesljiv od Seagate-a, ceprav se moj vzorec slednje znamke konstantno zmanjsuje, ker so vsi nadomestni diski znamke HGST.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tikitoki ::

Tudi sam imam slabe izkusnej s Seagate diski. Tudi nadomestna ze kazeta znake odpovedi. Verjetno bom en dan ostal brez vseh filmov, po drugi strani pa se mi ne bo treba ukvarjati z vprasanje ali bi jih pogledal ali ne:).

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

tikitoki je izjavil:

Tudi sam imam slabe izkusnej s Seagate diski. Tudi nadomestna ze kazeta znake odpovedi. Verjetno bom en dan ostal brez vseh filmov, po drugi strani pa se mi ne bo treba ukvarjati z vprasanje ali bi jih pogledal ali ne:).


Vse je za neki dobr :).
Your focus determines your reallity

dexterboy ::

ZAKAJ pa so se odpovedali WD diskom? Ne razumem tega.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Dr_M ::

Kar so se slabsi, kot seagate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

SmeskoSnezak ::

Kako pa se sedaj ve, kateri diski so HGST, ce so dobili Wede poimenovanje?
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

yjpe ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kako pa se sedaj ve, kateri diski so HGST, ce so dobili Wede poimenovanje?
Smeska

Tole tudi mene zanima. Če prav razumem, se je HGST spojil z WD. Torej kar se še prodaja pod znamko HGST so še preostali "stari" diski.

Sem ravno navdušeno začel iskati HGST disk za nakup po tem, ko sem našel te letne statistike kvarjenja, a zdaj spet težka odločitev. WD ali Seagate?

Jarno ::

Za desktop je skoraj Seagate vs. Toshiba.
Toshibin P300 me malce mika...
#65W!

yjpe ::

Jarno je izjavil:

Za desktop je skoraj Seagate vs. Toshiba.
Toshibin P300 me malce mika...


Tudi sam ravno gledam na Toshiba strani te serije... WD ima v primerjavi z njimi dost simpl za navadnega kupca (Red, Blue, Greeen,...).
Ti so pa najprej razdelili na Client HDD in Enterprise HDD, pol so pa znotraj tega še razne serije MG, MC, AL, MD, MN, DT,...

https://toshiba.semicon-storage.com/us/...
https://toshiba.semicon-storage.com/us/...

Rabil bi 4TB HDD 3,5palčni, Sata, 7,200 rpm, kot disk za multimedijo in shrambo. Za sistem imam posebej disk. Kaj priporočate?
Toshiba MG04... ali MD, DT?

Pa še to... Pred leti so kritizirali 3TB diske - naj bi imeli višji procent kvarljivosti. To danes še velja? So diski kakšnih velikosti bolj trajni kot drugi? 2TB, 4TB, 6TB? Sodo/liho?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: yjpe ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BackBlazova statistika: letno odpove 2 % diskov

Oddelek: Novice / Diski
408795 (5633) Miha 333
»

Diski: najbolj zanesljivi HGST, najmanj WDC

Oddelek: Novice / Diski
4611722 (8874) MrStein
»

Osemterabajtni diski primerljive zanesljivosti kakor manjši bratje

Oddelek: Novice / Diski
207952 (6090) PrimozR
»

Western Digital prinaša helij v domače diske

Oddelek: Novice / Diski
4211553 (8590) MrStein
»

Seagatov poceni osemterabajtnež je tu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Diski
12829342 (23032) hojnikb

Več podobnih tem