» »

Windows Server 2003 Help komentarji.

Windows Server 2003 Help komentarji.

andrej ::

Ali ste sploh kdaj uporabili Help v Windows Server 2003? Ce da, potem kasen se vam zdi? Kaj vas moti? je dober? Kaj bi lahko blo boljse? Razpisite se ;)

perci ::

Reciva, da bi rad instaliral FTP. Če ne veš, da je v IIS in da se ne instalira v IIS po defaultu, ga lahko kar isces, v helpu pa nikjer nisem nasel, kje bi pisal potek instalacije.

perci ::

JE pa drugač dober help, domeno mi je bp ratalo v prvo postavt.

Ziga Dolhar ::

andrej, misliš "Help" kot Help and Support Center, kakršnega imajo tudi Windows XP, ali morda "context" help, ki se ti prikaže vedno, ko želiš dodat kakšen 'role' svojemu strežniku?
https://dolhar.si/

undefined ::

Če rabim help, ponavadi odsurfam na Google. Mogoče pa bi MS lahko malo dodelal na samem Indexu te nove "Pomoči". Pa mogoče še direkt search iz online baze, da ni potrebno posebej odpirat browserja pa lutat po MS spletnem gnezdu. :)

andrej ::

perci: kaj si povedal o FTP drzi ;)

zigga: celoten Help. Vse kar ima vezo z pomocjo.

IceMan: to je ze vgrajeno ;) zgleda da nisi kaj dosti searchal v helpu, kaj ;) daj vpisi nekaj pod search potem pa mas v search results pod Microsoft Knowledge Base linke na KB clanke na netu ;)

undefined ::

> zgleda da nisi kaj dosti searchal v helpu, kaj

Maš prav, nisem. :P

Kot sem rekel, raje grem na Google. Stvar navade. :)

andrej ::

saj ;) gogle je zlo dober pri teh receh. vcasih celo predober:)

undefined ::

No, ko že pošiljaš naše predloge v Redmond, bi mogoče lahko poslal še to, da se NT firewall malo nadgradi in omogoči port-ranges (recimo hočeš met odprte porte 4000-6000, pa bi sedaj za to moral delat 2000 vpisov, ko je rang onemogočen). :)

Cokolesnik ::

IceMan: si morda pomislil na to, da Microsoft določene stvari počne (opcijsko okrne) namerno, da imajo tudi ostali kruh, da je volk sit in koza cela (denimo pri Symantecu, ki ponuja antivirus, požarni zid, defragmenter, svoj scandisc itd., kar bi MS lahko vključil že v Win95, če bi hotel) in da si s tem MS ustvarja dodatno, posredno in brezplačno promocijo?

Saj vidiš, kako so programerji veseli, če lahko nalepijo nalepko na izdelke ali spletišča "Windows compatible".
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

undefined ::

> IceMan: si morda pomislil na to, da Microsoft določene stvari počne (opcijsko okrne) namerno, da imajo tudi ostali kruh, da je volk sit in koza cela (denimo pri Symantecu, ki ponuja antivirus, požarni zid, defragmenter, svoj scandisc itd., kar bi MS lahko vključil že v Win95, če bi hotel) in da si s tem MS ustvarja dodatno, posredno in brezplačno promocijo?

Erm, ne. Si kdaj pomislil kaj je Microsoft naredil z Netscapeom? Isto bi M$ storil z vso konkurenco, ampak mu gre trenutno najbolj v nos Linux, kar pa je višja prioriteta. :)

CaqKa ::

če bi se na fw spravljal.. potem bi bilo še zelo dobrodošlo da bi lahko fwju naročil da pa naj čisto vsa promet iz določenega ipja zavrača.
ker tole se sedaj ne da.. pa niti če greš v oni ip filtering ki ga najdeš v properties od tcp/ip, tega ni... to mi je bedno ker nevem zakaj bi oni ip filternig sploh uprabil.

perci ::

Govora je o helpu - vsaj priblizno se drzmo teme, drugac nima andrej (in posledično tudi mi) nic od tega

andrej ::

na izboljsanjem FW-ju se dela, ce pa bo to notri ali ne pa ne vem.
obstaja se ena moznost blokiranja prometa. IPSec filtri ;)

andrej ::

danes pa jutri se je zadnja sansa, da kaj povete in da gre feedback v prave roke.

zraven pa se par iztocnic.

1. zakaj tako malo ljudi uporablja Help?

2. Kaj bi moglo bit drugace, da bi vec ljudi uporabljalo Help?

3. Ali veste, da je celoten Help tudi online na MS web strani?

4. kaj drugega bi se radi povedali ;)

CaqKa ::

pomojem ker imajo premalo izobrazbe angleščine za to določeno računalniško vejo angleščine. pa verjetno zato ker je lažje kolega vprašat, čeprav je lažje stisnit winkey+d in nato F1 :D

andrej ::

ok, danes ob 18 gre tole naprej.

bradek ::

Zakaj jaz osebno nerad uporabljam help?*

Ker redkokdaj najdes kaj ZARES uporabnega. Vecinoma so tu take zadeve da so razumljive vsaki tajnici (skoraj), edino kak dobr opis kakega errorja se najde, drugace pa se mi zdi da bi mogoce blo lahko bolj in-depth razlozeno kako dolocen del (recimo firewall) dejansko deluje in kaj je treba nastavit ce zelis to pa to... Torej ne samo strogo help kot help za MS sistem ampak mogoce en odstavek "how XXX works". Ker s tem bi velik uporabnikov dejansko slo prebrat help in dejansko resili problem, namesto da googlajo za zadevami in zgublajo cas... Moje mnenje: vse na enem mestu, tudi o tehnologijah.

:)

andrej ::

ni slabo, ampak ce bi notri blo tudi kako deluje potem bi bil help ekstremno velik. Drugace pa se strinjam, da bi mogla bit vsaj povezava na nek clanek, ki bi opisal kako deluje. Trenutno delajo na eni vecji zadevi, pa bomo vidli kako bo slo. Bom cez kaksno uro vec zvedo o tem...

CaqKa ::

in?
res pojma nimam za tvoja vprašanja ker namreč help ful dosti preberem.. prej kot pa da grem na gugl... gugl šele v skrajnem primeru.

andrej ::

ma trenutno nic novega. sem mel ob 6-ih konferencni klic s ljudmi, ki skrbijo za Help v redmondu, samo se zgleda nismo nasli. Tocno tistih tipov s katerimi smo bli dogovorjeni ni blo, je bil samo developer s katerim sma malo pocetala potem pa se poslovila. potem sem ugotovil, da so me oni klicali na moj mobitel pa jim nekaj ni spilalo ;) zdaj cakam na drug termin.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odkodiranje datoteke - NTFS

Oddelek: Pomoč in nasveti
401983 (1314) Loki
»

Odkrita prva varnostna ranljivost brskalnika Mozilla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
606747 (6747) ahac
»

iTunes for Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
272989 (2989) Road Runner
»

Union Olimpija!!!

Oddelek: Loža
14962 (827) AndreAS
»

win še vedno najbolši? da...

Oddelek: Operacijski sistemi
71366 (1264) Loki

Več podobnih tem