» »

nakup grafične v letu 2019

nakup grafične v letu 2019

««
«
1 / 6
»»

fuck_it_ ::

Zdravo,

Ali se splača kupiti Geforce GTX 1660 TI (recimo od MSI ali pa od Asusa) 6 gb za približno 320 eurov ali pa se bolj splača kupiti Geforce RTX 2060 Super 8gb (recimo od Asusa ali pa od MSI) za 470 eurov)?

Igralo bi se na 1440p resoluciji s povsem maxed out nastavitvami, želja je da trenutne igre delajo na 50 do 60 fps. Željo imam, da bi imel potem dolga leta mir z menjavo grafične kartice.

Ja, vem da RTX 2060 Super zmore približno 25% več FPS v igrah kot 1660 TI vendar je razlika v ceni 50%. Nisem prepričan, da se splača plačati toliko več za 2060 Super.

Mnenja?

ps.: ja, vem da obstaja tudi Radeon rx 5700 vendar ima smešno nestabilne gonilnike, zato se bom pretvarjal, da ne obstaja.
Ja, vem da zdaj sredi avgusta pridejo ven novi modeli RX5700 od podizvajalcev, ki bodo imeli mogoče končno urejene gonilnike in se jo bo splačalo kupit. Vseeno pa je to ugibanje, zato gledam zaenkrat izključno samo Nvidio.
  • spremenilo: fuck_it_ ()

hojnikb ::

splača? Splača se rabljena 1070 z bolhe. Za pod 200e seveda.
#brezpodpisa

fuck_it_ ::

True. 1660 Ti ima praktično isti, ponekod celo boljši performance kot 1070.


Na bolhi vidim da se 1070 prodaja za okoli 250 eurov, zato se bolj splača dat tistih nekaj eurov več za novo 1660 TI.
Za 220 eurov se dobijo grafe kakšnih junakov, ki so šli grafično razstavljat in menjat termalno pasto in podobno. Ne zaupam, da so delo naredili dobro in da niso PCBja kaj poškodovali med svojo pustolovščino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

tikitoki ::

Ja, ti junaki so res zabavni. Dejansko pisejo, k da je dobro, da so razstavili graficno in zamenjali termalno pasto:).

Da ima AMD tolk slabe gonilnike pa je izmisljotina. Trenutno uporabljma polaris in nisem opazil problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

fuck_it_ ::

polaris ni rx5700, ki je izšla letos julija.

Hudo so hiteli z izdajo nove serije grafičnih kartic da so jo izdali vzporedno z novo serijo procesorjev in gonilniki še niso končani.

Vpiši v google "rx 5700 problem". Polno zadetkov kako se celoten računalnik random resetira ob hudi grafični obremenitvi (nekaj minut po vstopu v igro). Polno zadetkov omenja tudi artifakte ob nekaterih igrah.
Pač gonilniki niso dodelani "še".


ps.: doma uporabljam dve mogočni radeonki. Nekoč sem gledal samo Radeonke. Ampak 400 eurov pa ne dam za produkt brez gonilnika.


Back on topic....1660 TI vs 2060 Super za igranje na 1440p, 60fps, maxed out nastavitvah naslednjih nekaj let? :) Bo 1660 Ti zdržala ali pa menite da ne bo?
Ray tracinga ne rabim. Gre se mi za FPS in ostale nastavitve (razen p ač ray tracinga) na max.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

hojnikb ::

Ja, ti junaki so res zabavni. Dejansko pisejo, k da je dobro, da so razstavili graficno in zamenjali termalno pasto:).

To je kvečjemu plus, vsaj nekdo, ki ga briga za zdravje hardware-a
#brezpodpisa

fuck_it_ ::

mah ne. Kupiš Asus grafično in je vedno hladna.
To, da je moral menjat pasto mi pove samo da je bila ta v originalu crap. v 3 letih ni razloga da bi moral menjati dobro nameščeno original termalno pasto.

Če ti menjava termalne paste totalno reši sistem po 2 do 3 letih uporabe in ga totalno ohladi je nekaj hudo narobe bilo že v originalu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

hojnikb ::

glede na to, kako so nameščene paste v originalu.....
#brezpodpisa

fuck_it_ ::

Vseeno. Ne dam enmu študentu eurov zato da je šaril po nekem hardwaru, ki ga ne pozna, zato ker je na youtubu pogledal en video. Da je packal pasto po PCBju, najbrž na nek čuden način dajal hladilnik dol, delal na slabi podlagi v svoji spalnici z izvijačem s katerim njegov oče popravlja avto.

move on.

Rabljenih grafičnih kartic ne bom gledal. hvala ti vseeno za zanimiv predlog.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Xserces ::

To sklepaš po sebi?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

fuck_it_ ::

Dobro, saj vem da sem na slo-techu in bom očitno moral iti vprašat na kak tuj forum.

Poizkusimo znova.

Ali se bolj splača kupiti 1660 ti ali 2060 Super 8gb za 150 eurov več, gledano na to da naj bi grafična kartica igre poganjala s 60 fps naslednjih nekaj let? Ali je 1660 Ti dovolj dobra da bo naslednjih nekaj let zdržala na max nastavitvah do najmanj 40 fps recimo ali pa bo kmalu poklenila in je bolj smotrno zdaj dat 150 eurov več kot čez nekaj let spet 320 eurov?

Dajmo se malo potrudit no. jao.

če tako neskoncentrirani ljudje šarijo po grafičnih karticah je logično, da rabljenih kartic nočem kupit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

hojnikb ::

danes kupis 1660ti, tistih 150e das pa v sparovc, ker ti bo to cez par let kupl bolso grafiko, kot je sedaj 1660ti
#brezpodpisa

tikitoki ::

fuck_it_ je izjavil:

polaris ni rx5700, ki je izšla letos julija.

Hudo so hiteli z izdajo nove serije grafičnih kartic da so jo izdali vzporedno z novo serijo procesorjev in gonilniki še niso končani.

Vpiši v google "rx 5700 problem". Polno zadetkov kako se celoten računalnik random resetira ob hudi grafični obremenitvi (nekaj minut po vstopu v igro). Polno zadetkov omenja tudi artifakte ob nekaterih igrah.
Pač gonilniki niso dodelani "še".


ps.: doma uporabljam dve mogočni radeonki. Nekoč sem gledal samo Radeonke. Ampak 400 eurov pa ne dam za produkt brez gonilnika.


Back on topic....1660 TI vs 2060 Super za igranje na 1440p, 60fps, maxed out nastavitvah naslednjih nekaj let? :) Bo 1660 Ti zdržala ali pa menite da ne bo?
Ray tracinga ne rabim. Gre se mi za FPS in ostale nastavitve (razen p ač ray tracinga) na max.


Te zgodbice o slabih driverjih poslusam ze leta in bo potreben kaksen kredibilen vir, ne neke nepreverjenetrditve na netu. Ker laznih ocen je zadnja leta veliko in dvomim, da se tudi po forumih ne sirijo dezinformacije.
Del produktov je defektnih, pa lahko kupis karkoli, z malo nesrece bos ravno ti naletel.

Sam ne trdim, da imajo ultra dobre gonilnine, sam zadnjih 5 let uporabljma AMDjeve GPUje in imam manj tezav, kot sem jih imel s prehodno nVidia grafo.

Kar se tice samega nakupa. Odvisno od tvojih financnih zmoznosti.

hojnikb je izjavil:

Ja, ti junaki so res zabavni. Dejansko pisejo, k da je dobro, da so razstavili graficno in zamenjali termalno pasto:).

To je kvečjemu plus, vsaj nekdo, ki ga briga za zdravje hardware-a


LOL. Seveda, ce je ze bila garancija, je potem ni vec. Osebno nebi zaupal vsakemu klovnu, da gre razstavljati moj GPU, ti pa kakor hoces.

hojnikb je izjavil:

danes kupis 1660ti, tistih 150e das pa v sparovc, ker ti bo to cez par let kupl bolso grafiko, kot je sedaj 1660ti


I second this. Ni tko, k da ne bo nVidia cez eno leto izdala GPUjev na 7 nm.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

fuck_it_ ::

tikitoki je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

polaris ni rx5700, ki je izšla letos julija.

Hudo so hiteli z izdajo nove serije grafičnih kartic da so jo izdali vzporedno z novo serijo procesorjev in gonilniki še niso končani.

Vpiši v google "rx 5700 problem". Polno zadetkov kako se celoten računalnik random resetira ob hudi grafični obremenitvi (nekaj minut po vstopu v igro). Polno zadetkov omenja tudi artifakte ob nekaterih igrah.
Pač gonilniki niso dodelani "še".


ps.: doma uporabljam dve mogočni radeonki. Nekoč sem gledal samo Radeonke. Ampak 400 eurov pa ne dam za produkt brez gonilnika.


Back on topic....1660 TI vs 2060 Super za igranje na 1440p, 60fps, maxed out nastavitvah naslednjih nekaj let? :) Bo 1660 Ti zdržala ali pa menite da ne bo?
Ray tracinga ne rabim. Gre se mi za FPS in ostale nastavitve (razen p ač ray tracinga) na max.


Te zgodbice o slabih driverjih poslusam ze leta in bo potreben kaksen kredibilen vir, ne neke nepreverjenetrditve na netu. Ker laznih ocen je zadnja leta veliko in dvomim, da se tudi po forumih ne sirijo dezinformacije.
Del produktov je defektnih, pa lahko kupis karkoli, z malo nesrece bos ravno ti naletel.

Sam ne trdim, da imajo ultra dobre gonilnine, sam zadnjih 5 let uporabljma AMDjeve GPUje in imam manj tezav, kot sem jih imel s prehodno nVidia grafo.


Ma ja, vem. Samo eno je trditi na forumu da so slabe novice le natolčevanja sovražnikov AMDja na forumih, eno pa je dat 400 eurov in sprobat če dejansko dela vredu ali pa so res problemi. :)

Performančno je recimo rx5700 XT hudo dobra....če dejansko deluje.

fuck_it_ ::

tikitoki je izjavil:


Kar se tice samega nakupa. Odvisno od tvojih financnih zmoznosti.

hojnikb je izjavil:

Ja, ti junaki so res zabavni. Dejansko pisejo, k da je dobro, da so razstavili graficno in zamenjali termalno pasto:).

To je kvečjemu plus, vsaj nekdo, ki ga briga za zdravje hardware-a


LOL. Seveda, ce je ze bila garancija, je potem ni vec. Osebno nebi zaupal vsakemu klovnu, da gre razstavljati moj GPU, ti pa kakor hoces.

hojnikb je izjavil:

danes kupis 1660ti, tistih 150e das pa v sparovc, ker ti bo to cez par let kupl bolso grafiko, kot je sedaj 1660ti


I second this. Ni tko, k da ne bo nVidia cez eno leto izdala GPUjev na 7 nm.


Mnja. 1660 TI je recimo letos še zmožna vse poganjat na 1440p resoluciji in maxed out nastavitvah. Zna bit da je res še najboljši nakup trenutno za 320 eurov na mindfactory. Malce klavrno mi je sicer misliti da si bom sedaj kupil nov PC in moram že misliti na to da bo nekaj čez 1 leto "obsolete".

tikitoki ::

Ne pritozuje se prevec, ker se nikoli ni bil nov PC tako dolgo aktualen.

Lahko pa kaksen GTX 1070 z garancijo na bolhi poisces in se probas poglihat na cca. 200 EUR.

fuck_it_ ::

tikitoki je izjavil:

Ne pritozuje se prevec, ker se nikoli ni bil nov PC tako dolgo aktualen.


True, ravno zato raziskujem če se splača vložit nekaj več. Kdor je recimo leta 2016 kupil Nvidio 1070 za približno 450 eurov mu še letos služi povsem dobro in je nikakor ne rabi še menjat, če igra na 1440p resoluciji, maxed out nastavitvah in zahteva minimalno tam nekje med 50 in 60 fps.

Kdor pa je leta 2016 kupil 1060 za 100 eurov manj (če se prav spomnim) pa mu grafa zdaj že malce na škrge diha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Sparkius ::

Če gledaš teste na GURU3D, ima GTX 1660 TI na resoluciji 1440p že sedaj v določenih igrah manj kot 60 fps, tako da je za to resolucijo bolj primerna RTX 2060 Super.

Glugy ::

Če se ti da posredno iz Nemčije kupovat 1660ti dobiš za 260€ + 12-15 € stroškov pošiljanja https://www.mindfactory.de/product_info.... Mindfactory ti pošlje zastonj do mailboxde.com potem pa tm plačaš 12-15€ pa ti pošljejo v Slovenijo. Vseskp te pa pol pride 275€ nekje. Če se ti da pač s tem ubadat : p Drgač pa ni tak zakompliciran kot se najprej zdi.

fuck_it_ ::

Glugy je izjavil:

Če se ti da posredno iz Nemčije kupovat 1660ti dobiš za 260EUR + 12-15 EUR stroškov pošiljanja https://www.mindfactory.de/product_info.... Mindfactory ti pošlje zastonj do mailboxde.com potem pa tm plačaš 12-15EUR pa ti pošljejo v Slovenijo. Vseskp te pa pol pride 275EUR nekje. Če se ti da pač s tem ubadat : p Drgač pa ni tak zakompliciran kot se najprej zdi.


itak gledam Mindfactory ja.
Sem pa gledal modele od MSI, ker imajo dobro hlajenje. Po mojih izkušnjah gredo hlajenja nekako tako: Asus Dual, MSI Gaming X, MSI Armor, vse ostalo. Ok, je pa res da kakšnega Zotaca in Gigabyta ne poznam prav nič.
Gledal bi Asusove grafe, pa jih Mindfactory ne prodaja.

MSI grafične imajo nekoliko večje hladilnike, ventilatorji pa se takrat, ko je grafična v IDLE, povsem zaustavijo. To pa je kadarkoli ko ne poganjaš iger.

Pač delam povsem tih PC, kar pa ni možno če kupim čudne modele grafične, saj bo potem vent na polno ružil. :)

Če bo stock hladilnik Ryzen 3700x CPUja slišen v idle, bom menjal še tisto (ogromen zračni hladilnik y ogromnim ventilatorjem, ki se bo ugasnil v IDLE).

Izbira komponent za PC je umetnost. :)

Tudi napajalnik sem kupil dražjega, ampak ima pač opcijo da se mu ventilator povsem ugasne če poraba pade na dovolj nizko raven.

Na koncu se mi bodo vrteli samo intake (na nekih medium obratih) in outtake (na low obratih) ventilatorji in hladili celotno notranjost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

hojnikb ::

stock ryzen hladilnik lahko mas na off (tako kot grafiko) ce nimas glih zanic maticne.
#brezpodpisa

Glugy ::

V Italiji imaš od Msi GTX 1660 TI VENTUS XS 6GB OC 3xDP/HDMI [V375-032R] za 276,5 EUR ( brez poštnine ) če si slučajno kje blizu meje doma. Ne vem pa kako je z morebitnim pošiljanjem v Slovenijo. https://www.bpm-power.com/it/product/25... Ne vem pa koliko je kej tih; je pa od MSI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

fuck_it_ ::

Glugy je izjavil:

V Italiji imaš od Msi GTX 1660 TI VENTUS XS 6GB OC 3xDP/HDMI [V375-032R] za 276,5 EUR ( brez poštnine ) če si slučajno kje blizu meje doma. Ne vem pa kako je z morebitnim pošiljanjem v Slovenijo. https://www.bpm-power.com/it/product/25... Ne vem pa koliko je kej tih; je pa od MSI.

tnx.

Ventus je čisto ok hladilnik od MSI, ni pa nič posebnega. Pač average cooler. Ventilatorjev pri "ventus" hladilniku se ne da izklopiti.

ProCeed ::

Zakaj bi jih izklapljal, če so pa današnje kartice narejena na 0% v mirovanju?

fuck_it_ ::

fuck_it_ je izjavil:

Glugy je izjavil:

V Italiji imaš od Msi GTX 1660 TI VENTUS XS 6GB OC 3xDP/HDMI [V375-032R] za 276,5 EUR ( brez poštnine ) če si slučajno kje blizu meje doma. Ne vem pa kako je z morebitnim pošiljanjem v Slovenijo. https://www.bpm-power.com/it/product/25... Ne vem pa koliko je kej tih; je pa od MSI.

tnx.

Ventus je čisto ok hladilnik od MSI, ni pa nič posebnega. Pač average cooler. Ventilatorjev pri "ventus" hladilniku se ne da izklopiti.

Tnx za hint o trgovini...za tole ceno se splača tudi Ventus hladilnik gledat. Je pošteno ugodno...če pošljejo v Slovenijo. Moram raziskat. Najbrž se da vsaj "poštno ležeče" naročiti v Občine in se skoči tja iskat. Moram pa zračunat stroške goriva, če se to splača.

ProCeed je izjavil:

Zakaj bi jih izklapljal, če so pa današnje kartice narejena na 0% v mirovanju?


Ventilatorje bi rad ugašal. Nima smisla da se vrtijo, če je grafična v IDLE.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

ProCeed ::

Prosim še 1x preberi moje napisano?? SAME UGAŠAJO oz IZKLAPLJAJO vrtljaje??

fuck_it_ ::

hojnikb je izjavil:

stock ryzen hladilnik lahko mas na off (tako kot grafiko) ce nimas glih zanic maticne.


epic, tnx. Nisem še naročil. Glede matične kolebam med MSI x570 Carbon Pro in MSI X570 ACE.

ProCeed je izjavil:

Prosim še 1x preberi moje napisano?? SAME UGAŠAJO oz IZKLAPLJAJO vrtljaje??


ja MSI Gaming X same ugašajo ventilatorje, ko so v IDLE.
https://www.msi.com/Graphics-card/GeFor...
Zero Frozr technology: Stopping the fan in low-load situations, keeping a noise-free environment.

To delajo vse MSI Gaming X grafične...1660 TI, 2060, 2060 Super, 2070, 2070 Super.....itd. Pač to je fora hladilnika.


Pač lahko narediš totaly silent PC. Samo zračenje ohišja moraš zelo dobro urediti, vse ostale ventilatorje lahko komot ugasneš.

Nevem no..mal brezvezna finta, ki meni veliko pomeni. Tišina namreč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Gr8t ::

fuck_it_ je izjavil:

Ali se bolj splača kupiti 1660 ti ali 2060 Super 8gb za 150 eurov več, gledano na to da naj bi grafična kartica igre poganjala s 60 fps naslednjih nekaj let? Ali je 1660 Ti dovolj dobra da bo naslednjih nekaj let zdržala na max nastavitvah do najmanj 40 fps recimo ali pa bo kmalu poklenila in je bolj smotrno zdaj dat 150 eurov več kot čez nekaj let spet 320 eurov?

Poglej, 1070 imam jaz že 3 leta. Ta grafična je že odslužila ta svoje, ampak jaz jo bom imel še eno leto da jo do konca zamortiziram.
Seveda je ne bom potem prodajal na Bolhi za 100EUR kot nekateri tu to pričakujejo, jo imam raje sam za rezervo.
V glavnem, kupovat to danes za future proof je preveč utopično. Če bi zdajle kupil 2060S bi jo pa res imel lahko za 3-4 leta.

Hitrejša je pa za 43% in ne za 25% (gledal sem 1440p):
https://www.techpowerup.com/review/msi-...

Jaz mislim da je bila GTX 1070 leta 2016 in sedaj RTX 2060S 2019 eden boljših dolgoročnih nakupov, ne vem če so še katere zdržale toliko let. 660Ti sem sicer imel 4 leta, ampak tista je že takoj po nakupu poganjala Far Cry 3 s samo 30 FPS, ker sem ravno takrat kupil 1440p monitor.
Res da ne vem koliko bo hitra 3060, ampak verjetno ne bo takega preskoka kot 1060-2060. 960 je izšla januarja 2015, se pravi si do 4060 dober sedaj še za 3,5 leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

Gr8t ::

fuck_it_ je izjavil:

Ali se splača kupiti Geforce GTX 1660 TI (recimo od MSI ali pa od Asusa) 6 gb za približno 320 eurov ali pa se bolj splača kupiti Geforce RTX 2060 Super 8gb (recimo od Asusa ali pa od MSI) za 470 eurov)?

Še nekaj, od MSI RTX 2060S sem opazil, da ima nekam slab hladilnik. Najprej sem mislil da je to enakega ranga kot moja GTX 1070 Gaming X ali RTX 2070.
Ampak so vzeli hladilnik od 2060 in ne od 2070, čeprav je performančno praktično 2070, če ima vsaj 1695 MHz. Še 1650 ima enak hladilnik:
https://www.msi.com/Graphics-card/GeFor...
Najlažje vidiš po dolžini kartice, 245-250mm je premalo če hočeš bolj hladno. Pa iz zadnje strani se vidi, ker je PCB krajši od samega hladilnika.

Je pa 30EUR dražja od ASUS Dual, pa sem siguren da bolj vroča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gr8t ()

meho7 ::

Raje kupis vego 56 na MF prek MBde za 260e. Pulse verzijo dobis za 249EUR + 10EUR mbde postnina



10-15% hitrejsa od 1070/1660ti odvisno od igre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: meho7 ()

fuck_it_ ::

meho7 je izjavil:

Raje kupis vego 56 na MF prek MBde za 260e. Pulse verzijo dobis za 249EUR + 10EUR mbde postnina



10-15% hitrejsa od 1070/1660ti odvisno od igre.



Hm, radeonk pa sploh nisem gledal, priznam. Edina "zanimiva" se mi je zdela trenutna rx5700 serija, ki pa žal še ni dozorela za nakupovanje.
Sicer se tako presneto počasi odločam da bodo kmalu itak najavljene že custom rx5700 kartice, mogoče do takrat popravijo gonilnike.

Glugy ::

fuck_it_ je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Glugy je izjavil:

V Italiji imaš od Msi GTX 1660 TI VENTUS XS 6GB OC 3xDP/HDMI [V375-032R] za 276,5 EUR ( brez poštnine ) če si slučajno kje blizu meje doma. Ne vem pa kako je z morebitnim pošiljanjem v Slovenijo. https://www.bpm-power.com/it/product/25... Ne vem pa koliko je kej tih; je pa od MSI.

tnx.

Ventus je čisto ok hladilnik od MSI, ni pa nič posebnega. Pač average cooler. Ventilatorjev pri "ventus" hladilniku se ne da izklopiti.

Tnx za hint o trgovini...za tole ceno se splača tudi Ventus hladilnik gledat. Je pošteno ugodno...če pošljejo v Slovenijo. Moram raziskat. Najbrž se da vsaj "poštno ležeče" naročiti v Občine in se skoči tja iskat. Moram pa zračunat stroške goriva, če se to splača.


Ni za kej; drgač pa če bo kdo od te trgovine kupoval ; naj poroča prosim ker me zanima kako ste se logistično lotil nakupa pa če se da kej zment z trgovcem da pošljejo v Slovenijo al pa kej. Ker oni so imel že Gigabyte Aorus Elite X570 bolj ugodno kot pa recimo MindFactory ( nekaj pod 200 € ) in verjetno bodo imel še kakšno reč bolj ugodno. Tak da če pogruntamo kak to dobit v Slovenijo po primerni ceni bomo gotov še kdaj kej prihranil : p

alucard001 ::

Zdravo

Trenutno se splača izbrati med 1660 ti 6GB (GDDR6) ali Vega 56 8GB (HBM2).
1660 ti pride približno 308 eu iz tujine z ddv (GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC 6.0)
Razlika med 1660 ti in Vega 56 je približno 10 fps v igrah.

Test. Gigabyte GTX 1660 Ti OC ,2 vent edition
temperetura ide 38°C, game 65°C , zvok ide 34, game 43,1 dBA

https://www.kitguru.net/components/grap...

Test. MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS
temperetura  ide,32°C game 68°C 35 dBA zvok
https://www.techpowerup.com/review/msi-...

Sapphire Radeon Pulse RX VEGA 56 300 eu iz tujine z ddv.

ta verzija vege se najmanj greje

test 1
https://www.ixbt.com/3dv/freesync-sapph...

"After a 6-hour run under load, the maximum core temperature did not exceed 70 degrees, which is an excellent result for a video card of this level

In idle mode in 2D, the temperature was 23 ° C, the fans rotated at a frequency of 1250 revolutions per minute. The noise was 26.6 dBA.

When watching a movie with hardware decoding, the temperature rose to 29 ° C. The fans rotated at the same speed, the noise level remained the same (26.6 dBA).

At maximum load in 3D, the temperature reached 70 ° C. Fans at this unwound up to 1289 revolutions per minute, the noise grew to 27.5 dBA, so this CO can be considered quiet."

test 2

https://3dnews.ru/978929/

Zgodovina sprememb…

fuck_it_ ::

Hvala, sem pa vseeno mnenja da je 1660 TI absolutno minimalen standard za trenutno bilokatero igro, če želim igrati na 1440p resoluciji in maxed out nastavitvah ter zahtevati stabilnih 60 FPS (z manjšimi padci do najmanj 50 FPS). Praktično ne obstaja igra, ki bi 1660 TI toliko preobremenila, da bi FPS padel pod 50. Trenutno. Razen če je igra hudo neoptimizirana. Bo pa se to najbrž v prihodnjih letih spremenilo, ko bo grafika v igrah postala zahtevnejša.

Dati 300 eurov za grafično, ki niti trenutnih iger ni zmožna poganjati s 60 fps se mi zdi kar precej slabo porabljen denar.

Vseeno hvala :)


Vega64 bi bila mogoče vredna debatiranja, samo je cenovno že tako visoko da je vseeno če gledam Nvidio 2060 (ali po možnosti Nvidio 2060 Super, ki je še malo hitrejša).



edit.: aha, sem pogledal še en review. V tem drugem revieweu je testiranih več iger in je Vega56 dejansko enako dobra kot 1660 TI. zanimivo. V določenih igrah je Vega56 celo hitrejša od 1660 TI. V nekaterih pa je opazno slabša.

Zanimivo, zgleda sem se motil. Tale Vega56 sploh ni slaba grafična. Hvala, bom še malo raziskal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

tikitoki ::

VEGA 56 je definitivno hitrejsa od GTX 1660 Ti, sploh ni debate.

fuck_it_ ::

alucard001 je izjavil:

Zdravo

Trenutno se splača izbrati med 1660 ti 6GB (GDDR6) ali Vega 56 8GB (HBM2).
1660 ti pride približno 308 eu iz tujine z ddv (GIGABYTE GeForce GTX 1660 Ti OC 6.0)
Razlika med 1660 ti in Vega 56 je približno 10 fps v igrah.

Test. Gigabyte GTX 1660 Ti OC ,2 vent edition
temperetura ide 38°C, game 65°C , zvok ide 34, game 43,1 dBA

https://www.kitguru.net/components/grap...

Test. MSI GeForce GTX 1660 Ti Ventus XS
temperetura  ide,32°C game 68°C 35 dBA zvok
https://www.techpowerup.com/review/msi-...

Sapphire Radeon Pulse RX VEGA 56 300 eu iz tujine z ddv.

ta verzija vege se najmanj greje

test 1
https://www.ixbt.com/3dv/freesync-sapph...

"After a 6-hour run under load, the maximum core temperature did not exceed 70 degrees, which is an excellent result for a video card of this level

In idle mode in 2D, the temperature was 23 ° C, the fans rotated at a frequency of 1250 revolutions per minute. The noise was 26.6 dBA.

When watching a movie with hardware decoding, the temperature rose to 29 ° C. The fans rotated at the same speed, the noise level remained the same (26.6 dBA).

At maximum load in 3D, the temperature reached 70 ° C. Fans at this unwound up to 1289 revolutions per minute, the noise grew to 27.5 dBA, so this CO can be considered quiet."

test 2

https://3dnews.ru/978929/




Sem še malo raziskal tole grafično...dejansko je Vega56 zelo malo slabša od 1660 TI, dobi pa se presneto dobre modele že za 250 eurov.
Recimo tale od Sapphire ima zgleda kar dobro hlajenje in se na mindfactory dobi že za 250 EUR, kar je precej ugodno.

tikitoki je izjavil:

VEGA 56 je definitivno hitrejsa od GTX 1660 Ti, sploh ni debate.


hja, vidim po testih da je tam tam. Je pa opazno cenejša kot 1660 TI. Definitivno je vredno raziskat to grafično.

Sicer pa tudi Vega64 je tam okoli 350 eurov:
https://www.mindfactory.de/product_info...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::



Vega 56 je močnejša. Kako jo pa igre izkoristijo je pa drugo.

Za 250 EUR je dobra cena.

Vega64 bi pa morala biti 300 eur, da bi lahko tudi to priporočali.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

fuck_it_ ::

vidim da sem se hudo motil. Nekako sem uspel Vego56 zamešati z Radeon RX580. My bad.

Ali prav vidim, da je Vega56 v bistvu konkurenca Nvidiji 2060, ponekod celo 2070?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

tikitoki ::

Ja, prav vidis. Je bolj na ravni RTX 2060 brez RT.

Ce te ne moti visja poraba, je izbira ocitna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

fuck_it_ ::

Poraba PCja nasploh me hudo moti...poraba grafične specifično pa me ne moti prav nič saj nimam časa vsak dan poganjat iger. Mogoče bom igral 1x na teden, če bom imel srečo.

Ampak pač takrat ko si slučajno utegnem vzeti čas zvečer za pognat kak špil pa hočem da dela u nulo.

mi je pa Vega64 mogoče zanimivejša saj za 350 eurov ponudijo grafično, ki se približa performancu Nvidije 2060 Super.... S tem da Nvidia 2060 Super stane od 420 eurov naprej (odvisno od tega kak hladilnik se gleda).
Je pa vsekakor že Vega56 zelo zanimiva!

Kako zavraga sem to spregledala mi pa res ni jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

D3m ::

Zato, ker bodo kmalu RX 5700XT in 5700 custom modeli na voljo in se trenutne Vege počasi umikajo s trga.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

D3m je izjavil:

Zato, ker bodo kmalu RX 5700XT in 5700 custom modeli na voljo in se trenutne Vege počasi umikajo s trga.


aha vidim ja.

RX5700, ki je performančno kakšnih 5-10% boljši od Vege64, se da dobit od 350 eurov naprej.
RX5700 XT, ki je performančno nekje na nivoju 2070 Super pa od 400 eurov naprej.

Kar je bistveno ceneje kot Nvidijina konkurenca (kakšnih 100 eurov ceneje).

Ampak dejstvo je da RX5700 gonilniki so trenutno grozljivi. Stari gonilniki od Vege pa so povsem stabilni in je zato Vega64 za teh 350 eurov dejansko ugoden nakup. Pa še hladnik je neprimerljivo boljši kot je trenutno stock na novi RX5700 (ker še ni custom modelov).


Pomojm bom zavlačeval še vsaj toliko časa da vidim kakšne custom modele bodo ponudili za RX5700 in če bodo s tem prišli tudi kakšni novi gonilniki.

alucard001 ::

Na trg prihajajo custum verzije rx 5700, xt samo bodo še večje kot Vega 56.
Vego 56, lahko undervoltaš, manj se greje, boljši performance, v gonilniku klikneš auto undervolt.

1660 ti sicer na "papirju" podpira ray tracing sm ni ravno presežek...

Video. Ray Tracing on GTX 1660 Ti | Battlefield V - Shadow of the Tomb Raider - Metro Exodus

XFX Radeon RX 5700 XT THICC2
https://videocardz.com/newz/xfx-radeon-...

PowerColor Radeon RX 5700 XT Red Devil
https://videocardz.com/newz/powercolor-...


ASUS Radeon RX 5700 (XT) ROG STRIX & TUF
https://videocardz.com/81665/asus-radeo...

Custom XFX Radeon RX 5700 XT
https://videocardz.com/newz/custom-xfx-...

D3m ::

Pomojm bom zavlačeval še vsaj toliko časa da vidim kakšne custom modele bodo ponudili za RX5700 in če bodo s tem prišli tudi kakšni novi gonilniki.


Custom bodo po govoricah tam 350 EUR dalje za RX 5700 in cca. 400 eur dalje za RX 5700XT.
|HP EliteBook|R5 6650U|

fuck_it_ ::

hvala vsem za predlaganje AMD Radeon grafičnih... (veliko predlogov je bilo že prejšnje dni pa nisem ravno dobro poslušal).


Ja saj RX5700 sem že intenzivno raziskoval in ugotovil, da je trenutno to ultra vroča peč s slabimi gonilniki. Custom modeli bodo zagotovo odlični, če do takrat AMD sproducira stabilne driverje.
Če bi se mi hudo mudilo kupit bi že naročil Nvidio 2060 Super (oziroma Vego64), tako pa imam čas ta mesec še počakat kaj bo AMD ponudil.


Super, nekam smo se premaknili. 1660 TI črtam iz seznama in gledam Vego 64, RX5700, RX5700XT in Nvidio 2060 Super. Se pravi rang nekje med 350 in 420 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

fuck_it_ ::

fuck_it_ je izjavil:

hvala vsem za predlaganje AMD Radeon grafičnih... (veliko predlogov je bilo že prejšnje dni pa nisem ravno dobro poslušal).


Ja saj RX5700 sem že intenzivno raziskoval in ugotovil, da je trenutno to ultra vroča peč s slabimi gonilniki. Custom modeli bodo zagotovo odlični, če do takrat AMD sproducira stabilne driverje.
Če bi se mi hudo mudilo kupit bi že naročil Nvidio 2060 Super (oziroma Vego64), tako pa imam čas ta mesec še počakat kaj bo AMD ponudil.


Super, nekam smo se premaknili. 1660 TI črtam iz seznama in gledam Vego 64, RX5700, RX5700XT in Nvidio 2060 Super. Se pravi rang nekje med 350 in 420 eur.


Čeprav Vega64 se pa tako grdo greje da je že smešno. 83 stopinj v full load? :D
Ma ja, Radeonke so performančne, niso pa niti blizu elegance Nvidije. Zato pa so pač toliko cenejše.

AvtoR ::

Koliko je vredna rabljena GTX 1060 3gb. Ja vem, danes je 3gb malo. Poganjala bi Twinmotion render in Archicad.

ProCeed ::

bolhinih IDIOTSKIH 100€ in več, na zemlji pa realnih 60-70€

AvtoR ::

Moram rečt, da je za to ceno nisem videl nikjer...
Je vredna 85-90€?

neutronium ::

Glugy je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

fuck_it_ je izjavil:

Glugy je izjavil:

V Italiji imaš od Msi GTX 1660 TI VENTUS XS 6GB OC 3xDP/HDMI [V375-032R] za 276,5 EUR ( brez poštnine ) če si slučajno kje blizu meje doma. Ne vem pa kako je z morebitnim pošiljanjem v Slovenijo. https://www.bpm-power.com/it/product/25... Ne vem pa koliko je kej tih; je pa od MSI.

tnx.

Ventus je čisto ok hladilnik od MSI, ni pa nič posebnega. Pač average cooler. Ventilatorjev pri "ventus" hladilniku se ne da izklopiti.

Tnx za hint o trgovini...za tole ceno se splača tudi Ventus hladilnik gledat. Je pošteno ugodno...če pošljejo v Slovenijo. Moram raziskat. Najbrž se da vsaj "poštno ležeče" naročiti v Občine in se skoči tja iskat. Moram pa zračunat stroške goriva, če se to splača.


Ni za kej; drgač pa če bo kdo od te trgovine kupoval ; naj poroča prosim ker me zanima kako ste se logistično lotil nakupa pa če se da kej zment z trgovcem da pošljejo v Slovenijo al pa kej. Ker oni so imel že Gigabyte Aorus Elite X570 bolj ugodno kot pa recimo MindFactory ( nekaj pod 200 € ) in verjetno bodo imel še kakšno reč bolj ugodno. Tak da če pogruntamo kak to dobit v Slovenijo po primerni ceni bomo gotov še kdaj kej prihranil : p


Pošiljanje iz It v slovenijo pride cca 30 eur z ups (ali je dpd?). Plačilo s paypalom je 21 eur nekega feeja, wire transfer ali kreditna visa/mastercard pa brez feeja. Naročil enkrat matično in procesor in je bila takrat bpm-power najcenejša opcija v Eu s poštnino vred.
««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Po Geforcih RTX Super so prišli še GTXi Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
13518490 (15238) FlyingBee
»

AMD najavil Radeone RX 5500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
969999 (7243) Mr.B
»

AMD najavil Radeona RX 5700 XT (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
33947256 (38693) Mr.B
»

Nvidia odgovarja AMDju s karticami Geforce RTX Super (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
10019819 (16447) m0LN4r

Več podobnih tem