» »

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Temo vidijo: vsi
««
2 / 12
»»

juroz ::

jap, neverjetno kaj lahko en klic takega človeka naredi.

c3p0 ::

V našem peskovniku gotovo, da bi znali kaj napovedat v svetovnem merilu, oz. imeli kak inside info, pa malo dvomim.

Je pa tako, da ko vsi vidijo kako bo šlo le še gor in na boljše, začni kupovat konzerve fižola, karikirano.

Smurf ::

RedDrake je izjavil:

Samo anekdota.
Cca 6x letno se dobim s kakim "oldboysom" na kosilu. To so večinoma 70+ upokojenci, stara šola, veze povsod, zasedali so razna direktorska mesta po par večjih Slo/Yugo firmah, jaz sem jim pa privat IT support, poznamo se preko vez (stara mama je bila zelo zelo visoko v KPS).
Anyway, na zadnje, ko sem videl dva od njiju, sta me oba zasliševala kako služba in posel pri meni in moji partnerki, če mam kakšne kredite, ipd ... Pa me je zanimalo, zakaj taka radovednost, ker do sedaj se o tem nismo nikoli veliko pogovarjali - "Veš, prihajajo težki časi, zdaj je treba pazit, ...".

Trade carefully, bi rekli kakšni na čivkalniku ...

Mislim enako napoved si lahko preberes v poljubnem clanku tako, da ne vidim kaj bi imele "veze" s tem. Ljudje malce prevec mitizirate bivse direktorje. Njihova moc mogoce seze do tega, da lahko dobijo izdelek brez marze v poljubni trgovini (kar v resnici ni tezko). Da bi vplivali na svetovno gibanje gospodarstva je pa smesno :>.

Mato989 ::

Čeprav se načeloma strinjam z slotecharjem (OP) se ne strinjam z časovnim intervalom, sam menim da bo naslednja kriza tam med 2-4 leta...

Treba pa je tudi nekaj vedet... če bo še ena kriza kot je bila zadnja se bo folku strgalo, ker komaj lani se je začela MALO čutiti konjuktura tudi pri običnih ljudeh... letošnji regresi so pa marsikje MAX in so lepe številke pri 1500€ in naprej...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Smurf je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Samo anekdota.
Cca 6x letno se dobim s kakim "oldboysom" na kosilu. To so večinoma 70+ upokojenci, stara šola, veze povsod, zasedali so razna direktorska mesta po par večjih Slo/Yugo firmah, jaz sem jim pa privat IT support, poznamo se preko vez (stara mama je bila zelo zelo visoko v KPS).
Anyway, na zadnje, ko sem videl dva od njiju, sta me oba zasliševala kako služba in posel pri meni in moji partnerki, če mam kakšne kredite, ipd ... Pa me je zanimalo, zakaj taka radovednost, ker do sedaj se o tem nismo nikoli veliko pogovarjali - "Veš, prihajajo težki časi, zdaj je treba pazit, ...".

Trade carefully, bi rekli kakšni na čivkalniku ...

Mislim enako napoved si lahko preberes v poljubnem clanku tako, da ne vidim kaj bi imele "veze" s tem. Ljudje malce prevec mitizirate bivse direktorje. Njihova moc mogoce seze do tega, da lahko dobijo izdelek brez marze v poljubni trgovini (kar v resnici ni tezko). Da bi vplivali na svetovno gibanje gospodarstva je pa smesno :>.

Jaz pa verjamem, da imajo omenjeni mozje vec insajderskih informacij kot povprecen drzavljan. Ne gre se za vpliv na svetovno gibanje gospodarstva. Gre se za to, da je to nekdanja jugoslovanska elita. Jugoslavija je bila ena izmed najbolj pomembnih drzav na svetu, ker je bila v vrhu neuvrscenih drzav. Tako, da so verjetno imeli veze po celem svetu in marsikaj zvejo prej kot mi.

Vazelin ::

Jugoslavija je bila ena izmed najbolj pomembnih drzav na svetu, ker je bila v vrhu neuvrscenih drzav.

Ja sure sure. pa tretjo najmočnejšo vojsko na svetu. pa prodajali so vesoljski program v Ameriko:)) pol jugoslavije je bil shithole izvzemši slovenijo in nekaj regij hrvaška, srbija. dajmo bit malo realni.

Se pa strinjam, da takšni insiderji marsikaj vejo in verjetno tudi prej kot mi, saj imajo precej vez. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Aquafriend ::

Lahk ti samo recem, da ne ves kaj govoris. Nobena drzava na svetu ni uzivala taksnega privilegija, da so jo spostovali in Zda in Sovjetska zveza hkrati, poleg tega tudi preostali svet neuvrscenih. En primer. V berlinu je bil berlinski zid. Cisto vsi nemci in vsi tujci so moral na meji zahodnega in vzhodnega berlina cez kontrolo! Vsi razen jugoslovanskih drzavljanov! Jugoslovani so kot edini na svetu imeli to pravico svobode, prost prehod cez berlinsko mejo. Marsikater je to izkoristil za tihotapljenje in kriminalna dejanja. Stori kaznivo dejanje, gre na drugo stran cez berlinski zid in noben mu nic ne more. To je samo en primer za lazjo predstavo. Pa na pogrebu Tita je bil prakticno cel svet voditeljev. Kar je redkost.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Aquafriend je izjavil:


Jaz pa verjamem, da imajo omenjeni mozje vec insajderskih informacij kot povprecen drzavljan. Ne gre se za vpliv na svetovno gibanje gospodarstva. Gre se za to, da je to nekdanja jugoslovanska elita. Jugoslavija je bila ena izmed najbolj pomembnih drzav na svetu, ker je bila v vrhu neuvrscenih drzav. Tako, da so verjetno imeli veze po celem svetu in marsikaj zvejo prej kot mi.

Ti tudi verjmes v vsako drugo teorijo zarote, tko da je ta tvoj "verjamem" vreden bolj malo.

Vazelin ::

Aquafriend je izjavil:

Lahk ti samo recem, da ne ves kaj govoris. Nobena drzava na svetu ni uzivala taksnega privilegija, da so jo spostovali in Zda in Sovjetska zveza hkrati, poleg tega tudi preostali svet neuvrscenih. En primer. V berlinu je bil berlinski zid. Cisto vsi nemci in vsi tujci so moral na meji zahodnega in vzhodnega berlina cez kontrolo! Vsi razen jugoslovanskih drzavljanov! Ki so kot edini na svetu imeli to pravico svobode. Marsikater je to izkoristil za tihotapljenje in kriminalna dejanja. Stori kaznivo dejanje, gre na drugo stran cez berlinski zid in noben mu nic ne more. To je samo en primer za lazjo predstavo. Pa na pogrebu Tita je bil prakticno cel svet voditeljev. Kar je redkost.

Še vedno je dejstov, da je bilo 3/4 jugoslavije ena nerazvita vukojebina;) Jeb* se meni, če si šel lahko čez berlinski zid lol. Že dejstvo kdaj so postavili prve kilometre avtoceste v SLO pove marsikaj. NO, važno da smo drainali denar od SZ in Amerov a ne in nas je spoštoval Gadafi :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Smurf ::

Niti ne razlozi nicesar zakaj bi danes upokojeni veljaki imeli doma kristalne kugle. Tisti veljaki niti v Sloveniji nimajo vec moci (ze ljudje, ki so danes direktorji imajo vecinoma vecji vpliv).

Pa sej ce se prebere osnovni post so mu itak sam povedal, da kriza prihaja ne pa da majo superduper insider informacije. Tisti drugi del je naredila domisljija.

Vazelin ::

Smurf: direktorski krogi vedo marsikaj, to jaz verjamem, da imajo ti stari direktorji, ki so sedaj v penziji še vedno precej insider informacij.

Vazelin ::

aqua: ti raje povej kakšen naj bi bil vpliv gospodarske krize na kripto:)

Aquafriend ::

Bos dobil zasebno sporocilo.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Smurf je izjavil:

Niti ne razlozi nicesar zakaj bi danes upokojeni veljaki imeli doma kristalne kugle. Tisti veljaki niti v Sloveniji nimajo vec moci (ze ljudje, ki so danes direktorji imajo vecinoma vecji vpliv).

Pa sej ce se prebere osnovni post so mu itak sam povedal, da kriza prihaja ne pa da majo superduper insider informacije. Tisti drugi del je naredila domisljija.


Zelel sem povedat, ce kdo ve, potem je to nekdanja jugoslovanska elita. Dobijo informacije iz celega sveta. Cel svet jih je spostoval. Verjamem, da je marsikatera veza ohranjena.

Smurf ::

Aquafriend je izjavil:


Zelel sem povedat, ce kdo ve, potem je to nekdanja jugoslovanska elita. Dobijo informacije iz celega sveta. Cel svet jih je spostoval. Verjamem, da je marsikatera veza ohranjena.

To so zgodbice za lahko noc. Tudi v casu Jugoslavije je vsak vecji Ameriski poslovnez prej izvedu kako bo ameriska centralna banka spremenila obrestne mere, kot pa nek direktor v Jugoslaviji.

Danes pa je ta primerjava se toliko bolj absurdna.

mzakelj ::

KAVINSKY je izjavil:

Anarhija je tisto pravo ;)


Rešitev sistema? Politiki, ki bi delali za dobro državljanov in ne za lastno rit.


I kje boš našel te politike ? Mogoče v kakem ZF filmu :)

Aquafriend ::

Smurf je izjavil:

Aquafriend je izjavil:


Zelel sem povedat, ce kdo ve, potem je to nekdanja jugoslovanska elita. Dobijo informacije iz celega sveta. Cel svet jih je spostoval. Verjamem, da je marsikatera veza ohranjena.

To so zgodbice za lahko noc. Tudi v casu Jugoslavije je vsak vecji Ameriski poslovnez prej izvedu kako bo ameriska centralna banka spremenila obrestne mere, kot pa nek direktor v Jugoslaviji.

Danes pa je ta primerjava se toliko bolj absurdna.


Tudi ti ne ves kaj govoris. Tokrat se ne gre zgolj za amerisko krizo ampak bolj evropsko. Kaj se dogaja v nemciji z deutsche bank se ti verjetno niti ne sanja. Ce pride do krize bo evropa najbolj nasrkala. Ameriski poslovnez primerjava tudi ni na mestu. Po komentarju sodec marsikaj ne ves. Ameriski poslovnez je lahk vsak medtem ko jugoslovanska elita ni mogel bit vsak.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

Smurf ::

Aquafriend je izjavil:


Tudi ti ne ves kaj govoris. Tokrat se ne gre zgolj za amerisko krizo ampak bolj evropsko. Kaj se dogaja v nemciji z deutsche bank se ti verjetno niti ne sanja. Ce pride do krize bo evropa najbolj nasrkala. Ameriski poslovnez primerjava tudi ni na mestu. Po komentarju sodec marsikaj ne ves.

Ze zadnjih nekaj kriz je potekalo na svetovnem nivoju. Tudi ta bo. Drugace pri globalni ekonomiji ne more biti. Poznam zadevo z deutche bank, ampak to je samo ena izmed stvari. Spet prevec poenostavljas zadeve. Svet ne deluje tako, da lahko napoves kaj se bo zgodilo na podlagi 1 parametra, ampak je v igri na 1000 parametrov. Zato pa noben analitik ne more jasno napovedati, kdaj se bo cikel obrnil naokoli. Lahko samo racunas verjetnost.

Odlocitve ameriske centralne banke vplivao na svet (bistveno bolj kot jugoslovanski poslovnezi) tako da je primerjava se kako na mestu. Verjetno imam tudi bistveno visjo formalno izobrazbe iz ekonomije kot ti, ampak to niti nima veze s to temo.

Aquafriend ::

Kot sem ze povedal. Povprecen ameriski poslovnez nima pojma in nima insajdersih informacij. Vsak lahko postane ameriski poslovnez. Medtem ko so jugoslovanski direktorji bili izbranci, katerim so najbolj zaupal tako politicno kot gospodarsko. Ker so jim zaupal in ker je bila politika vmes je neprimerljivo z ameriskim poslovnezem.

RedDrake ::

Joj sem vas speljal na kriva pota :(
Ja, ti ljudje imajo, če že ne veliko vpliva, vsaj izjemno veliko informacij. Verjetno še več kot prej ko so bili v službi.
Vsakič se usklajujem za termine, ker ima v rokovniku za vsak dan praktično "na kosilo grem s tem in tem, potem se popoldan dobim na pijači z onim, zvečer grem x" ...
En, ki je delal skoraj 20 let v Munchnu in je zdaj ~10 let v penziji gre še vedno vsak mesec enkrat gor za kak dan, da "se malo podruži".
Ni to tko k't moj foter k je v penziji pa je 99% časa doma.
Dajmo zdaj zaključit. Ti ljudje, ki so "nekaj" (ali so bili) imajo sedaj mnenje da se bliža kriza. Recimo dve leti nazaj te skrbi pri njih ni bilo. Jasno, poljuben članek v časopisu napove "enako", ampak vseeno, sumim, da so ti malce večkrat na kosilu z raznimi direktorji bank kot pa nek random ekonomski novinar. Saj zato sem pa napisal, da gre za anekdoto.
Strah pred krizo se širi in to je (kot je nekdo že ugotovil pred menoj) takorekoč "self-fulfilling prophecy". Ko se bo dosti ljudi tega balo (sploh premožnejših) in bo potrošnja padla, se bo začelo (upamo da samo) puščanje balona. Če bo še kak drug radikalen faktor, potem bo pa pok ...

Aquafriend ::

Ne, ne, nisi nas peljal na kriva pota. Ravno obratno. Hvala za komentar! :)

Smurf ::

Aquafriend je izjavil:

Kot sem ze povedal. Povprecen ameriski poslovnez nima pojma in nima insajdersih informacij. Vsak lahko postane ameriski poslovnez. Medtem ko so jugoslovanski direktorji bili izbranci, katerim so najbolj zaupal tako politicno kot gospodarsko. Ker so jim zaupal in ker je bila politika vmes je neprimerljivo z ameriskim poslovnezem.

Povprecnega sedaj ti omenjas. Nek Bill Gates ima seveda bistveno boljse povezave kot Kucan. Jugoslovanski direktorji so bili svetovno gledano, nepomembni.

RedDrake je izjavil:

Joj sem vas speljal na kriva pota :(
Ja, ti ljudje imajo, če že ne veliko vpliva, vsaj izjemno veliko informacij. Verjetno še več kot prej ko so bili v službi.
Vsakič se usklajujem za termine, ker ima v rokovniku za vsak dan praktično "na kosilo grem s tem in tem, potem se popoldan dobim na pijači z onim, zvečer grem x" ...
En, ki je delal skoraj 20 let v Munchnu in je zdaj ~10 let v penziji gre še vedno vsak mesec enkrat gor za kak dan, da "se malo podruži".
Ni to tko k't moj foter k je v penziji pa je 99% časa doma.
Dajmo zdaj zaključit. Ti ljudje, ki so "nekaj" (ali so bili) imajo sedaj mnenje da se bliža kriza. Recimo dve leti nazaj te skrbi pri njih ni bilo. Jasno, poljuben članek v časopisu napove "enako", ampak vseeno, sumim, da so ti malce večkrat na kosilu z raznimi direktorji bank kot pa nek random ekonomski novinar. Saj zato sem pa napisal, da gre za anekdoto.
Strah pred krizo se širi in to je (kot je nekdo že ugotovil pred menoj) takorekoč "self-fulfilling prophecy". Ko se bo dosti ljudi tega balo (sploh premožnejših) in bo potrošnja padla, se bo začelo (upamo da samo) puščanje balona. Če bo še kak drug radikalen faktor, potem bo pa pok ...

Mislim tako izgleda tudi moj rokovnik, vkljucno s sestanki v Munchnu. Pa to ne pomeni, da imam neke hude inside informacije. Niti jo nimajo tamkajsni direktorji. Vem kak detajl o recimo avtomobilski industriji, ki jih posamezniki ne. Da bi pa na podlagi teh informacij sklepal o krizi, je pa malce huda. Te informacije nima niti direktor bmw-ja, pa ima ogromno vecjo moc/informacij kot jaz in tisti bivsi direktorji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Aquafriend ::

Jugoslovanski direktorji so bili svetovno gledano, nepomembni.

Tale izjava pove vse, koliko se ti spoznas na politiko. Jugoslavija je bila ena izmed najbolj pomembnih drzav na svetu. Ne v evropi, na svetu! Direktorji so imeli vecinoma politicne veze z vrhom Jugoslavije. Jugoslavija pa politicne veze po celem svetu, vec kot Zda ali Sovjetska zveza! Pod drugo, Bill Gates ni navaden poslovnez, ocitno ne ves kdo je in iz katere druzine izhaja.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Aquafriend je izjavil:

Jugoslovanski direktorji so bili svetovno gledano, nepomembni.

Tale izjava pove vse, koliko se ti spoznas na politiko. Jugoslavija je bila ena izmed najbolj pomembnih drzav na svetu.

Ne. Ce pogledas objektivno in ne pripovedovanje nasih babic/dedkov ugotovis, da ni bilo tako. Jugoslavija ni imela ene resne globalne firme.

Aquafriend je izjavil:


Ne v evropi, na svetu! Direktorji so imeli vecinoma politicne veze z vrhom Jugoslavije. Jugoslavija pa politicne veze po celem svetu, vec kot Zda ali Sovjetska zveza! Pod drugo, Bill Gates ni navaden poslovnez, ocitno ne ves kdo je in iz katere druzine izhaja.

A je bil reptiljanc ;)!

Anyway to ne gre v nobeno smer.

Aquafriend ::

Kdo govori o firmah? Govorimo o vezah in informacijah. Pod drugo reptiljanci so dezinformacija z namenom prikazat vse iskalce resnice kot bebce. Tako kot imas zdaj ti namen prikazat mene kot bebca, ker nimas vec argumentov. Iluminati pomeni razsvetljeni, so navadni ljudje, le bolj razsvetljeni kot drugi. Vec vedo, so bolj pouceni, skratka neumnosti o reptilijancih govorite samo vi, ki ste nepouceni.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

Aquafriend je izjavil:

Kdo govori o firmah? Govorimo o vezah in informacijah. Pod drugo reptiljanci so dezinformacija z namenom prikazat vse iskalce resnice prikazat kot bebce. Tako kot imas zdaj ti namen prikazat mene kot bebca, ker nimas vec argumentv. Iluminati pomeni razsvetljeni, so navadni ljudje, le bolj razsvetljeni kot drugi. Vec vedo, so bolj pouceni, skratka neumnosti o reptilijancih govorite samo vi, ki ste nepouceni.

Q.E.D :)

Aquafriend ::

Za prostozidarje tudi nisi slisal? Marsikdo izmed znanih oseb je celo javno priznal, da je prostozidar. Ce ze omenjas iluminate, o katerih ne ves nic, razen dezinformacije, ki ti jih prodajo drugi. Dost stvari ocitno ne ves.

Zgodovina sprememb…

Osprey ::

Na trgu se res dogajajo nenormalne spremembe, če samo pogledamo obresti 10-letnih slovenskih obveznic, kje smo bili pred nekaj leti, čez 7%. Poglejte jih danes - prvič v zgodovini so danes padle pod 0%. Torej nekdo je pripravljen plačati naši državi, da mu hrani denar 10 let. Finančno stanje v državi se gotovo je malo popravilo, predvsem zaradi globalne konjunkture, ki pa se počasi, a vztrajno zaključuje, ampak zdaleč ne tako zelo, da bi utemeljevalo negativne obresti. To tudi kaže, kaj investitorji pričakujejo od delnic, če so pripravljeni za garantirano izgubo raje vtakniti denar v slovensko državo. Ker je euribor že itak negativen, se pripravlja nov QE na ravni ECB. Poskušajo delovati preventivno, morda jim bo uspelo vse skupaj še malo zavleči, je pa vprašanje, kaj bodo naredili, ko tudi to ne bo več pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Osprey ()

WhiteAngel ::

Ne vem, zakaj bi bila kriza. Saj je rekla Yellenova, da nikoli več ne bo gospodarske krize in da bosta FED in ECB vedno natiskala toliko USD in EUR, da pokupita vse slabe obveznice in kredite. V čem je torej problem?

Aquafriend ::

Osprey je izjavil:

Na trgu se res dogajajo nenormalne spremembe, če samo pogledamo obresti 10-letnih slovenskih obveznic, kje smo bili pred nekaj leti, čez 7%. Poglejte jih danes - prvič v zgodovini so danes padle pod 0%. Torej nekdo je pripravljen plačati naši državi, da mu hrani denar 10 let. Finančno stanje v državi se gotovo je malo popravilo, predvsem zaradi globalne konjunkture, ki pa se počasi, a vztrajno zaključuje, ampak zdaleč ne tako zelo, da bi utemeljevalo negativne obresti. To tudi kaže, kaj investitorji pričakujejo od delnic, če so pripravljeni za garantirano izgubo raje vtakniti denar v slovensko državo. Ker je euribor že itak negativen, se pripravlja nov QE na ravni ECB. Poskušajo delovati preventivno, morda jim bo uspelo vse skupaj še malo zavleči, je pa vprašanje, kaj bodo naredili, ko tudi to ne bo več pomagalo.


Lepo si napisal. Vprasanje se glasi ce si bodo zeleli se malo zavleci. Potrebno se je zavedat, da je bilo dost kriz orkestriranih. Dejstvo je, da se ob krizah lahko kupuje po smesnih cenah. To je obdobje, ko se dogaja najvecja transformacija bogastva. Bogati postanejo se bolj bogati. Ne mislit, da je financna kriza v oceh bogatih po defaultu slaba stvar.

WhiteAngel je izjavil:

Ne vem, zakaj bi bila kriza. Saj je rekla Yellenova, da nikoli več ne bo gospodarske krize in da bosta FED in ECB vedno natiskala toliko USD in EUR, da pokupita vse slabe obveznice in kredite. V čem je torej problem?


Ce se to zgodi, bo dolar kmalu mrtev. Potem ves kaj sledi.
Ta izjava ni najbolj pametna. Nikoli vec ne bo financne krize, izjava stoletja.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

1x bo bogatim zmanjkalo stvari ki jih poceni kupijo, kaj pa potem... potem bo revolucija =) in pela bo kot orkester giljotin =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

Zgodovinsko gledano se vedno na doloceno obdobje zgodi reset. Potem se ciklus zopet ponovi.

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

Zgodovinsko gledano se vedno na doloceno obdobje zgodi reset. Potem se ciklus zopet ponovi.


Od kdaj to? Ker veš, ljudje so tisoče let živeli brez reseta FIATa =) Tak čist za info! Tole napovedovanje kot si napisal ti je enako na trlih nogah kot napovedovanje global warmerjev o segrevanju ko ne pogledajo premico od nastanka ko je bila goreča krogla da bi videli da se planet dejansko OHLAJA!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

kaksen fiat clovek, za reset ni potreben papir brez vrednosti

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

kaksen fiat clovek, za reset ni potreben papir brez vrednosti


Ti meni povej na kako dolgoletni premici imaš to statistiko? Ker če ni 50k let je lahko statistična napaka
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Aquafriend ::

na tisocletni premici, skozi zacetke, vrhunce in konce civilizacij, sem enkrat ze dal graf. Po tem grafu je nasa civilizacija ze dosegla vrhunec.

Zgodovina sprememb…

mzakelj ::

Aquafriend je izjavil:

Jugoslovanski direktorji so bili svetovno gledano, nepomembni.

Tale izjava pove vse, koliko se ti spoznas na politiko. Jugoslavija je bila ena izmed najbolj pomembnih drzav na svetu. Ne v evropi, na svetu! Direktorji so imeli vecinoma politicne veze z vrhom Jugoslavije. Jugoslavija pa politicne veze po celem svetu, vec kot Zda ali Sovjetska zveza! Pod drugo, Bill Gates ni navaden poslovnez, ocitno ne ves kdo je in iz katere druzine izhaja.


V yugoslaviji so bili direktorji takoj po vojni nastavljeni po politični liniji. Ni bilo važno koliko si sposobne, važno da si bil priden partizan in zvest partiji. Veze pa je imela UDBA s KGB in drugi socialističnimi tajnimi službami in to je bil dober vir informacij. Prvi tapravi direktorji so prišli v yugi šele v 70 letih, ko so videli da s temi političnimi aparat čikih ne bo nič. Ampak je bilo nekako malo prepozno. Se je začelo vse skupaj podirat. Drugače pa je bil Tito majster manipulacije. Je vlekel Angleže,Američane in Sovjete za nos. Z vseh strani je letel denar ker se je zavedal strateškega položaja juge. Pa tudi mit o 3 največji armadi na svetu je malo faljen. Da so dobili tako armado so vpisali kot "vojake" vse med 18 in 50 letom se mi zdi, od invalidov do "rožic" in raznih čobanov s vseh hribov.
Lahko zaupaš kaj več o Billu ? Me zanima zelo.

Mato989 ::

Aquafriend je izjavil:

na tisocletni premici, skozi zacetke, vrhunce in konce civilizacij, sem enkrat ze dal graf. Po tem grafu je nasa civilizacija ze dosegla vrhunec.


Torej shortaj našo civilizacijo in boš obogatel =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

dexterboy ::

Tole okoli Yugoslaviji lahko malo pomirite konje. Marsikateri direktor je bil postavljen po politični funkciji in ne po sposobnosti in znanju.. đizs. Pa kakšna tretja armada, se vam je odpeljalo? Bilo nas je 25 milijonov. Jaz sem se rodil davnega 1971 na jugu Srbije, kjer sem na kmetiji preživel vse poletne počitnice. Razvita država? Bi moral kaj slabega spohati, da bi bil vam verjel. Na vasi je prvo prišel GSM signal, potlej pa šele ENA javna telefonska govorilnica na sredi vasi... Še danes vidiš cigane (ups, rome), kako se skozi center mesta furajo na lesenem vozu ob vleki živalske pomoči v obliki konja... Res je, da je imela YU armada dobre aparate, ampak profi vojske pa ni bilo tako veliko. da, služili smo vojsko, ampak kot rezervisti ne vem, koliko bi bili od koristi.
Da bo kriza se pa ve, ker, ko ljudje vzamejo poceni kredite, ki jih dobijo na lepe oči in pokupijo dobrine / stvari / nepremičnine, se nekega lepega dne ustavi... Ne moreš kredit na kredit pa kupi to, kupi ono... pride mesec, ko ti od plače ostane zgolj samo še za položnice in hrano. Takrat NE MOREŠ VEČ ničesar kupiti, ker si že zapravil vse možnosti sposoje denarja. In ko se trgovina ustavi... si sami narišite ta film. Saj ni potreno biti jedrski fizik, da bi to razumeli :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

The Player ::

Komnaj smo prišli "ven" iz ene krize, pa že pripravljajo novo.

Iz vidika navadnega državljana imam še zmeraj občutek, da smo v krizi, saj je gospodarska rast minimalna, ki ni omembe vredna, življenski standard se ni izboljšal, šiht je še zmeraj težko najti kljub "pozitivni" rasti, stroški rastejo, plače stagnirajo...

Če bo prišlo do krize se bo ljudem strgal, ker ne bodo sposobni tega šoka in takrat upam, da bo šlo tako daleč, da bodo kakemu kapitalistu prešteli rebra, ali huje. Naj jim bo to lekcija >:D

Aquafriend ::

Mato989 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

na tisocletni premici, skozi zacetke, vrhunce in konce civilizacij, sem enkrat ze dal graf. Po tem grafu je nasa civilizacija ze dosegla vrhunec.


Torej shortaj našo civilizacijo in boš obogatel =)


Za razliko od tebe ne trgujem izkljucno zarad bogatstva ampak zarad tega, ker v tem uzivam. Osebno ne potrebujem veliko. Ne potrebujem avta, pocitnic na morju, luksuzne hrane. Obleke imam stare vecinoma vec kot 10 let. Kupim samo, ko se res znucajo, strgajo, unicijo. Drugace ne. Ne kadim, ne pijem alkohola, ne zuram. V zivljenju nisem narocil prostitutke. Milijoni me zanimajo zgolj v smislu, da bi vecino podaril pomoci potrebnim.

Zgodovina sprememb…

kr3ten ::

Aquafriend je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

na tisocletni premici, skozi zacetke, vrhunce in konce civilizacij, sem enkrat ze dal graf. Po tem grafu je nasa civilizacija ze dosegla vrhunec.


Torej shortaj našo civilizacijo in boš obogatel =)


Za razliko od tebe ne trgujem izkljucno zarad bogatstva ampak zarad tega, ker v tem uzivam. Osebno ne potrebujem veliko. Ne potrebujem avta, pocitnic na morju, luksuzne hrane. Obleke imam stare vecinoma vec kot 10 let. Kupim samo, ko se res znucajo, strgajo, unicijo. Drugace ne. Ne kadim, ne pijem alkohola, ne zuram. V zivljenju nisem narocil prostitutke. Milijoni me zanimajo zgolj v smislu, da bi vecino podaril pomoci potrebnim.


Naj uganem tvoj poklic ... duhovnik?

Aquafriend ::

Ne verjamem v uradno razlicico danasnjih svetovnih religij, ce te ze zanima. Ce poznas kaksnega duhovnika, ki zivi kot jaz mi povej.

bobby ::

Aqua: se strinjam z vezino tvojih trditev ampak zgornja, da ne rabis, ne kupis, ne kadis, pijes itd,...
Poraja se mi vprasanje, zakaj zivis? Razen za verjetnost, da si nakopljes malo bogastvo in se gres nasega Slo Pedra iz Madagaskarja?

Enjoj life.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

vostok_1 ::

jype je izjavil:

Invictus je izjavil:

Raja bo pa spet popušila...


Spet jype pridiga revolucijo iz svoje gentrificirane bele soseske.
How cute.

Fantje in punce, komunizem je za vse (hvalabogu pa, da ni bil zame 15 let nazaj, drugače bi še vedno reven pisal brezvezne programčke)


Sicer pa še vedno nismo rešili problematiko smetarja v komunizmu. A si zasluži napredovanje, na višji položaj?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Aquafriend ::

bobby je izjavil:

Aqua: se strinjam z vezino tvojih trditev ampak zgornja, da ne rabis, ne kupis, ne kadis, pijes itd,...
Poraja se mi vprasanje, zakaj zivis? Razen za verjetnost, da si nakopljes malo bogastvo in se gres nasega Slo Pedra iz Madagaskarja?

Enjoj life.


Morda se tebi zdi neverjetno, ampak jaz uzivam tudi brez nastetih dejavnosti. Uzivam v polni zavesti, ne uzivam v nizki zavesti, ki ti jo znizajo opojne substance. Ne uzivam v kajenju, ki ti zamegli um. Ne uzivam v obcutku zasvojenosti. V tem ne uzivam. Uzivam v sadju, uzivam v novih izkusnjah, v na novo odkritih stvareh, uzivam v odkrivanju zivljenja, v odkrivanju smisla zivljenja in sirjenju znanja. Uzivam v branju, uzivam skratka v mnogih receh.

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Jz sem tudi že zdavnaj opustil ekstremno potrošništvo.
Zelo malo obžalujem.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

bobby ::

Torwj,.. Bla bla bla, pridobi anje znanja, bla bla,.. Ok, se strinjam samo z znanjem. Ampak opisal si se, kot da kaj vec kot par km iz vhoda tvojega stanovanja ne gres. Uoam, da ne zivis pri starsih in jih zajedas ampak da si sam svoj "gospodar".

Se strinjam glede tvojih trditev glede financ in ostalega ampak razsirjanje obzorja seze veliko dlje. Ne govoeim o kajenju, alkoholiu in ostalem.

Vostok: smo ze trije ampak do neke meje. Bmk kater avro imam, cunje so tiste, kv katerih se dobro pocutim, uzivam v hrani, ki jo sam skuham in ni predpripravljena, grem ven, prjatli pa to pa kako drugo drzavo pogledat ampak da bi se zaklenu,.. E ne bo slo.
Sam smo off topic.

Ok, katera investicija za vas je pa trenutno najbolj bljak?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bobby ()

vostok_1 ::

Mene bi moral brainwashati, da trošim za avtomobil več kot tisti minimalni znesek.

Jz bi tko kot jype, bogatejši kot sem bolj bi fejlkal reveža. Edino res ne vem, če bi toliko blodil o anarhiji kot on.

Sicer there is no "one" investment.
Povsot v življenju narediš neke spremembe.

Razumem sicer, da potrošništvo prispeva k tehnološkemu razvoju, ampak jebiga. I can't have my cake and eat it too.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Glugy ::

Sej a ni tako da kapitalizem vedno deluje po principu finančnih kriz na vsako desetletje ali pol? Ne vidim nič kritičnega v tem. Pričakujem "navadno" krizo ; torej milo verzijo če primerjaš z ono iz 2008. Verjetno kaj podobnega kot je bila kakšna kriza pred tisto iz 2008.
««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448038 (22663) Furbo
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135445 (29870) GregiB

Več podobnih tem