» »

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Temo vidijo: vsi
««
12 / 12
»
»»

MadMen ::

Veš kako pravijo američani, tudi pokvarjena ura kaže prav 2x dnevno. Jezdeci apokalipse so aktivni že od leta 2015, 2016...

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

No upanje na odpis definitivno ni razlog lol :)

Kar se pa samega kredita tiče pa pomisli da imaš 40 najbolših let, a boš 20 let šparal pa 20 let živel kjer želiš ali boš raje banki preko kredita častih provizijo 10-30% pri nakupu nepremičnine in 40 let živelj kjer želiš? To je sicer ekstremen primer, je potem še vse vmes, ampak tako nekako.


Ravno zaradi tvojih predlogov je potrebno bit pameten in v sklopu druzine vqrcevat ko vec generacij varcuje lahko brez kreditov urejas zadeve... Seveda pa je potrebno bit dokaj pameten in preudaren...

Namesto tega bi majmuni raje videli 90postov davka na dedovanje ipd floskule...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Oba ekstrema sta škodljiva, tako ekstrem preveč kreditov kot ekstrem "vse do zadnjega našparat pa če crknemo, samo da bo brez kreditov". Skratka v kolikor si lahko življenje polepšaš z kreditom brez da si totalno uničiš finančno stanje in dolgoročno z neko normalno povizijo banke je smotrno se odločiti za kredit s stališča izkoristka življenja (jaz na vsako večjo finančno odločitev v življenju gledam iz stališča izkoristka svojih let na zemlji, se izkaže da se potem najbolje odločim).

V mojem primeru bo banka dobila 15% provizije na celotno investicijo v roku 15 let. Če bi to provizijo hotel zbiti na recimo 7% bi moral najbrž živeti pri starših še 5 let z punco, to bi bla IMO popolnoma neumna odločitev, zarad borih 8% investicije 5 najbolših let tako živeti? (če ignoriramo dejstvo da v praksi je bila realna alternativa najem kjer bi se skupna provizija banka+najem dejansko povišala).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Oba ekstrema sta škodljiva, tako ekstrem preveč kreditov kot ekstrem "vse do zadnjega našparat pa če crknemo, samo da bo brez kreditov". Skratka v kolikor si lahko življenje polepšaš z kreditom brez da si totalno uničiš finančno stanje in dolgoročno z neko normalno povizijo banke je smotrno se odločiti za kredit s stališča izkoristka življenja (jaz na vsako večjo finančno odločitev v življenju gledam iz stališča izkoristka svojih let na zemlji, se izkaže da se potem najbolje odločim).

V mojem primeru bo banka dobila 15% provizije na celotno investicijo v roku 15 let. Če bi to provizijo hotel zbiti na recimo 7% bi moral najbrž živeti pri starših še 5 let z punco, to bi bla IMO popolnoma neumna odločitev, zarad borih 8% investicije 5 najbolših let tako živeti? (če ignoriramo dejstvo da v praksi je bila realna alternativa najem kjer bi se skupna provizija banka+najem dejansko povišala).


Dejansko bi kredite morali zakonsko prepovedat, kjer bi izključno besedo za podeljevanje kreditov po inflacijski obrestni meri imela "država" pa še to le za nakup nepremičnine... ostalo se naj kupuje premoženju primerno... tu predvsem mislim na dobrine ki neposredno izgubljajo vrednost v nekaj letih, kot je bela tehnika, avtomobili, telefoni itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TineTone ::

Mato989 je izjavil:


Dejansko bi kredite morali zakonsko prepovedat, kjer bi izključno besedo za podeljevanje kreditov po inflacijski obrestni meri imela "država" pa še to le za nakup nepremičnine... ostalo se naj kupuje premoženju primerno... tu predvsem mislim na dobrine ki neposredno izgubljajo vrednost v nekaj letih, kot je bela tehnika, avtomobili, telefoni itd...


Smešno da to napišeš po temu ko je 2008 kriza nastala zaradi države ki je zahtevala da se da stanovanjski kredit tudi plačilno nesposobnim.

Mato989 ::

TineTone je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dejansko bi kredite morali zakonsko prepovedat, kjer bi izključno besedo za podeljevanje kreditov po inflacijski obrestni meri imela "država" pa še to le za nakup nepremičnine... ostalo se naj kupuje premoženju primerno... tu predvsem mislim na dobrine ki neposredno izgubljajo vrednost v nekaj letih, kot je bela tehnika, avtomobili, telefoni itd...


Smešno da to napišeš po temu ko je 2008 kriza nastala zaradi države ki je zahtevala da se da stanovanjski kredit tudi plačilno nesposobnim.


Saj je res smešno... ampak tako bi bilo edino prav... folk naj kupuje samo dobrine ki jih lahko skešira... edina izjema naj bo nepremičnina... pa ajde podjetja včasih upravičeno rabijo kredite, ampak strogo namenske brez možnosti mahinacij!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Čeprav se načelno strinjam iz zgodovine VEMO da če bi vsi krediti šli iz bank šlo na državo bi bilo še precej precej slabše (tako iz stališča stroškov kot neupravičenih kreditov).

Dobro stanovanjski krediti so načeloma izjema ker so lahko strogo regulirani "per osebo glede na plačo in starost" pa še kritje zadaj je stanovanje. Tak da to bi še šlo izpeljati iz strani države v sklopu naprimer stanovanjskega sklada (kredit brez zaslužka zgolj medbančna tarifa za prebivalce slovenije).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Čeprav se načelno strinjam iz zgodovine VEMO da če bi vsi krediti šli iz bank šlo na državo bi bilo še precej precej slabše (tako iz stališča stroškov kot neupravičenih kreditov).

Dobro stanovanjski krediti so načeloma izjema ker so lahko strogo regulirani "per osebo glede na plačo" pa še kritje zadaj je stanovanje. Tak da to bi še šlo izpeljati iz strani države v sklopu naprimer stanovanjskega sklada (kredit brez zaslužka zgolj medbančna tarifa za prebivalce slovenije).


Druge kredite fizičnim osebam bi jaz imo prepovedal... =) Samo za nepremičnino... to je edini smiseln kredit... pa ne zato ker ga mam jaz, ampak zato ker je nepremičnina nekaj kar načelno ohranja vrednost, za razliko od avta, pralnega stroja, telefona itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Eh vsi krediti so ok, samo ne mi pol 'reševati' banke. Pustiti, da crkne. Letalska družba nima denarja? Naj crkne. Itd.

Kakšna panika je bila za Adrio, a kdo še porajta, da je ni več?

Veselo bi jo reševali, da bi danes spet crknila zaradi kitajskega virusa.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Lonsarg ::

Ja naj ljudje plačujejo drage provizije bankam za drage potrošniške kredite, saj gre v njihovo škodo. Ampak pri stanovanjskem bi res bila lepa rešitev če se stanovanjski sklad registrira kot banka (da dobi poceni denar direkt od centralne evropske banke, da ne rabi najemat pri drugih bankah) in potem neprofitno vsem prebivalcem slovenije pod strogo določeno formulo (brez pogajanj) ponudi stanovanske kredite.

Se pa sicer strinjam z Furbo da je problem gospodarske krize drugje in ne v kreditih samih. Problem zahodnega kapitalizma je da v nasprotju z ideali kapitalizma rešujemo firme in banke. Rabimo stabilno stečajno zakonodajo ki določa da podjetje/firma ne dobi niti 1 centa dokler ni v stečaju. Šele ko JE že v stečaju, ko so lastniki izgubili vse, takrat pa se mi zdi izjemoma v določenih primerih kaka injekcija upravičena da se ohranijo delovna mesta. Reševanje podjetja brez da lastnik izgubi vse pa bi moral biti strogo prepovedan v sami ustavi.

Enako je za države, tudi tam rabimo stečajno EU zakonodajo in sicer rabimo striktno formulo da ne bo pričkanja med politiki, ves dolg do države ki gre v stečaj se "zmrzne" in potem se določi z formulo kolikšen % BDP države vsako leto gre v stečajno maso (formula mora biti neodvisna od velikost dolga, bodo pač finančniki ki kupujejo obveznice anapre malo bolj pazili predno vlagajo v državo ki se približuje 100% BDP dolga...). Moj predlog formule je naprimer "prvih 10 let 0%, nato 20 let 3% BDP vsako leto v stečajno maso". Iz te mase potem kupci obveznic postopoma nekaj ven dobijo. Vzporedno z tem 30 letnim stečajem pa lahko država že na odprtem trgu nov dolg najema, ampak se ga omeji na 2% na leto. Če državi zmanjka za plače javnim uslužbencem bo pač morala plače na pol presekat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mr.B ::

Mato989 je izjavil:

TineTone je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Dejansko bi kredite morali zakonsko prepovedat, kjer bi izključno besedo za podeljevanje kreditov po inflacijski obrestni meri imela "država" pa še to le za nakup nepremičnine... ostalo se naj kupuje premoženju primerno... tu predvsem mislim na dobrine ki neposredno izgubljajo vrednost v nekaj letih, kot je bela tehnika, avtomobili, telefoni itd...


Smešno da to napišeš po temu ko je 2008 kriza nastala zaradi države ki je zahtevala da se da stanovanjski kredit tudi plačilno nesposobnim.


Saj je res smešno... ampak tako bi bilo edino prav... folk naj kupuje samo dobrine ki jih lahko skešira... edina izjema naj bo nepremičnina... pa ajde podjetja včasih upravičeno rabijo kredite, ampak strogo namenske brez možnosti mahinacij!
Ce bi ti vedel kako to deluje v ameriki, nebi trosil neumnosti, ker vecina dela tam tudi tako z avti, se huje celo premozenje je na kreditnih karticah(-v minusu seveda), pa se kaj dosti ne sekirajo z ratingom, ce zraven ni kje kitajska.

Furbo je izjavil:

Eh vsi krediti so ok, samo ne mi pol 'reševati' banke. Pustiti, da crkne. Letalska družba nima denarja? Naj crkne. Itd.

Kakšna panika je bila za Adrio, a kdo še porajta, da je ni več?

Veselo bi jo reševali, da bi danes spet crknila zaradi kitajskega virusa.

Paniko so delali revez, ki niso imeli na banki ficka in so vecinoma ziveli iz meseca v mesec.
Enako je bilo z Muro in mnogimi drugimi podjetji. Pac politicno nastavljen kader s sindikati je rabil dnar.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

galu ::

Furbo je izjavil:

Eh vsi krediti so ok, samo ne mi pol 'reševati' banke. Pustiti, da crkne. Letalska družba nima denarja? Naj crkne. Itd.


S to "let it fail" mentaliteto povzročiš (vsaj) socialno bombo v trenutku, ko se zgodi nekaj, kar ni odvisno od vodstva. Na primer asteroid. Ali pandemija.

Verjamem, da ti tudi ni v interesu, da crknejo podjetja s kritično infrastrukturo/storitvami - komunala, vodovod, bolnišnice, itd.


Pa še enkrat. Finance države (s svojo valuto!) so povsem drugačne od financ fizične ali pravne osebe.
Tako to gre.

Mato989 ::

galu je izjavil:

Furbo je izjavil:

Eh vsi krediti so ok, samo ne mi pol 'reševati' banke. Pustiti, da crkne. Letalska družba nima denarja? Naj crkne. Itd.


S to "let it fail" mentaliteto povzročiš (vsaj) socialno bombo v trenutku, ko se zgodi nekaj, kar ni odvisno od vodstva. Na primer asteroid. Ali pandemija.

Verjamem, da ti tudi ni v interesu, da crknejo podjetja s kritično infrastrukturo/storitvami - komunala, vodovod, bolnišnice, itd.


Pa še enkrat. Finance države (s svojo valuto!) so povsem drugačne od financ fizične ali pravne osebe.


Samo mi nimamo svoje valute ampak valuto EUja...

Banka ni kritična infrastruktura, ker smo jo za kritično nardili mi z glupimi zakoni kot je prepoved izplačila plače na roke kot nekoč!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

galu ::

Mato989 je izjavil:

Samo mi nimamo svoje valute ampak valuto EUja...


Kar morda sploh ni tako slabo. Čisto preveč držav ne zna upravljati s svojimi financami.

Primer: 90% afrike, južne amerike, in predhodnic sedanjih evropskih držav.
Tako to gre.
««
12 / 12
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448800 (23425) Furbo
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135858 (30283) GregiB

Več podobnih tem