» »

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Samo nekaj mesecev nas loci od morebitne financne krize!

Temo vidijo: vsi
««
3 / 12
»»

nsa_ag3nt ::

ECB ima za razliko od FED-a pri naslednji bančni/finančni [1] krizi veliko težavo, ECB obrestme mere so na nuli, FED jih ima na 2%.
Od zadnje [1] se je spremenilo bore malo, banksterji še vedno vladajo politikom, države so dosti bolj zadolžene, skratka en velik fuck up se obeta.


O Deutsche bank finančnih derivatih: https://www.logicno.com/vijesti/ne-racu... .


FTad je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Drugače je pa kriza neizogibna, ampak jo lahko zamaknemo z novim zadolževanjem ali pa možnim helikopterskim denarjem...
In da, če udari naslednja, bo globalna. Tista iz 2008 se bo zdela kot zajtrk s kosmiči...
Ko vprašam sodelavce v banki kaj na to temo (sem v IT) in mi začnejo govoriti o cifrah, se uležem na tla in izvajam dobesedni ROFL.
Za določene stvari je bolje, da raja ne ve. Ker bi šli vsi čez noč na ulice...
Kar se mi osebno sploh ne zdi slaba ideja, jo celo podpiram ;)


No daj kaj vec o tem povej

Money supply @ Wikipedia
https://traders-paradise.com/trading-di...

Fractional-reserve banking @ Wikipedia
https://www.investopedia.com/terms/f/fr...


Na kratno povedano: banksterji se igrajo ruleto z denarjem, ki ga nimajo.Končalo se bo enako kot 2008.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

bobby je izjavil:

Torwj,.. Bla bla bla, pridobi anje znanja, bla bla,.. Ok, se strinjam samo z znanjem. Ampak opisal si se, kot da kaj vec kot par km iz vhoda tvojega stanovanja ne gres. Uoam, da ne zivis pri starsih in jih zajedas ampak da si sam svoj "gospodar".

Se strinjam glede tvojih trditev glede financ in ostalega ampak razsirjanje obzorja seze veliko dlje. Ne govoeim o kajenju, alkoholiu in ostalem.

Vostok: smo ze trije ampak do neke meje. Bmk kater avro imam, cunje so tiste, kv katerih se dobro pocutim, uzivam v hrani, ki jo sam skuham in ni predpripravljena, grem ven, prjatli pa to pa kako drugo drzavo pogledat ampak da bi se zaklenu,.. E ne bo slo.
Sam smo off topic.

Ok, katera investicija za vas je pa trenutno najbolj bljak?


V mladosti sem prepotoval zelo veliko drzav. Tudi zivel v razlicnih drzavah. Sem odklenjen, imam svobodo in sem svoj gospodar. Ampak ne pustim,, da mi zivljenski stil narekujejo mediji in holivudski filmi.

Zgodovina sprememb…

pero50 ::

Če gledam na svoj biznis, v katerem sem kot zadnji izvajalec, lahko sklepam, da so ljudje brez denarja. Ko je narejeno, ej sori, zmanjaklo mi je, ali ti lahko plačam v x obrokih, nekateri pa že v naprej povedo, da nimajo in bi vseeno naročili.

Furbo ::

Fizičnim osebam se vedno pošilja 110% predračune in jim potem spustiš ceno za 10%, če dajo 100% avans. ;)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

sivistol ::

nsa_ag3nt je izjavil:

ECB ima za razliko od FED-a pri naslednji bančni/finančni [1] krizi veliko težavo, ECB obrestme mere so na nuli, FED jih ima na 2%.
Od zadnje [1] se je spremenilo bore malo, banksterji še vedno vladajo politikom, države so dosti bolj zadolžene, skratka en velik fuck up se obeta.

Na kratno povedano: banksterji se igrajo ruleto z denarjem, ki ga nimajo.Končalo se bo enako kot 2008.



vse kar preostane ecb da začne z printing of money, torej tist k je kpoval gold , btc oz nek store of value bo na bolšem

jype ::

Tema že obstaja: Gospodarska kriza 2018

dronyx ::

jype je izjavil:

Tema že obstaja: Gospodarska kriza 2018

Ta kriza je šla mimo nas.

A. Smith ::

dronyx je izjavil:

jype je izjavil:

Tema že obstaja: Gospodarska kriza 2018

Ta kriza je šla mimo nas.


Ne, ni še prišla. Pač časovne konstante svetovnega gospodarstva niso ravno majhne in dejanski trenutek, ko zadeva poči je skoraj nemogoče napovedat.

Je pa dejstvo, da v prejšnji krizi države niso dosegle sporazma in zahtevale od bank povečane kapitalske ustreznosti (manjšega večkratnika med sredstvi v bančni lasti in posojenimi sredstvi, ki je še vedno okrog 10 in več). Če greš pa na forex z vzvodom shortat kakšno valuto, si pa po mnenju javnosti hazarder.

No, faktorji, ki bodo v prihodnjih mesecih in letih pomembno vplivali na dogajanje na svetovnih trgih, so naslednji:
- carinske vojne, vsem dobro znana vojna med kitajsko partijo in Trumpovo vlado bo vplivala in že vpliva na izmenjavo dobrin, v kateri tudi EU čuti določene posledice.
- tiskanje denarja in nizke obrestne mere centralnih bank. FED je brestno mero znižal na 2%. ECB ima obrestno mero okrog ničle in gre lahko le še v negativno! Problem nizkih obrestnih mer je tudi v tem, da se napihujejo baloni, kot je npr. nepremičninski. Bistveno bolj zaskrbljujoč je pa naslednji balon:
- balon "cen" dolgoročnih obveznic. Z obilico poceni denarja na trgu, se mora le-ta tudi nekam parkirati. Veliko upravljalcev meni, da je primerno parkirišče obvezniški trg. Ker je po obveznicah toliko povpraševanja, lahko države mirno nižajo zajamčene donose, pa se obveznice še kar prodajajo. Nemške obveznice ponujajo samo še negativne donose, pa jih še vedno kupujejo. Kako do tega pride, si lahko preberete tukaj. Ampak problem ni investiranje v nemške obveznice, katerih donose bodo Nemci zlahka odplačali. Problem je to, da bodo investitorji, ki hočejo dobiček in ne izgubo, namesto nemških sedaj kupovali italijanske obveznice. Pri teh pa ni nujno, da bodo svoj denar še kdaj videli.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

jype ::

A. Smith je izjavil:

katerih donose bodo Nemci zlahka odplačali.
Negativne donose tudi jaz zlahka odplačam :)

A. Smith je izjavil:

Problem je to, da bodo investitorji, ki hočejo dobiček in ne izgubo, namesto nemških sedaj kupovali italijanske obveznice. Pri teh pa ni nujno, da bodo svoj denar še kdaj videli.
Ah, saj jim bodo revni ljudje pokrili izgubo iz proračunskih sredstev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

Trump tempira rešitev trgovinskih vojn na volitve. To se bo rešilo po mirni poti. ZDA bojo uvedle kakšno manjšo carino, ostali bojo kakšno protiameriško spustili, in to bo to. Kar je tudi čisto pošteno, Kitajci se morajo malo odpret, če hočejo vsem vse prodajat.
Kaj bo z ostalim bomo pa videli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matijadmin ::

Utk je izjavil:

Trump tempira rešitev trgovinskih vojn na volitve. To se bo rešilo po mirni poti. ZDA bojo uvedle kakšno manjšo carino, ostali bojo kakšno protiameriško spustili, in to bo to. Kar je tudi čisto pošteno, Kitajci se morajo malo odpret, če hočejo vsem vse prodajat.
Kaj bo z ostalim bomo pa videli.

Kitajci so odprti, vsak lahko investira v njihov “privatni” sektor. Problem je, kadar oni želijo na Zahodu investirat, takrat vsi skočimo pokonci.

Tole s Trumpom se mi zdi kar posrečeno, kar si napisal. Dvomim sicer, da je on sam toliko pameten/avtonomen, po drugi strani pa tudi dvomim, da za tem, kar počne, ni neke večje agende. S tem bevskanjem, netenjem trgovinskih vojn in carinami oni (najverjetneje ZDA) na točno določenih trgih posredno hladijo pregrevanje in gospodarsko šibijo nasprotnike (tudi svoje zaveznike): USA-CN-EU in USA-TR-EU. Drugo vprašanje pa je, koliko so take poteze predvidljive.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

darkolord je izjavil:

Meni se tudi zdi, da se to pripravlja, ker (kot zunanji opazovalec) opažam strmo padanje naročil v več nepovezanih panogah.

Po mojem pa, da je - sicer neizogibna - prihajajoča recesija bolj generična in je rezultat zelo visoke potrošnje oz. po domače povedano, da so si ljudje za nekaj časa enostavno nakupili dovolj. iPhone za 1500 dolarjev se mi zdi simbolični vrh tega obdobja.

Kako se bo odvilo, je odvisno od tega, ali je ljudi prejšnja runda kaj izučila in se bodo na to vsaj delno pripravili ali si bodo zatiskali oči, da je vse O-K, dokler ne bo na prvi strani časopisov stock market crash. Se bojim (beri: opažam), da je slednjih sicer kar nekaj.

Zelo se strinjam s tezo, da je v veliki meri prišlo do zasičenja trgov z razno raznimi dobrinami. Po drugi strani pa so tu še vedno v znatni meri (za nas občutno) vplivali: stranpoti avtomobilske - parade EU izvoza, trgovinski spori, ki jih netijo ZDA (ki pa sploh ni nujno, da so tako škodljivi, saj brzdajo podivjano potrošnjo in pregrevanje gospodarstva in se kažejo kot pospešek za zdaj dokaj obvladljive recesije na določenih trgih).
Vrnite nam techno!

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

katerih donose bodo Nemci zlahka odplačali.
Negativne donose tudi jaz zlahka odplačam :)

Sladke skrbi, vem. Vrnili bodo manj denarja, kot so ga dobili.

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Problem je to, da bodo investitorji, ki hočejo dobiček in ne izgubo, namesto nemških sedaj kupovali italijanske obveznice. Pri teh pa ni nujno, da bodo svoj denar še kdaj videli.
Ah, saj jim bodo revni ljudje pokrili izgubo iz proračunskih sredstev.

Ni nujno, tako kot ni bilo nujno pri Grčiji. Varoufakis je imel pripravljeno vse, da Grčija preide nazaj na drahmo in jo začne agresivno tiskati. Grčija bi obveznosti odplačala v svoji (močno inflatorni) valuti, upniki bi pa dobili nazaj ~50% realne vrednosti. Tsiprasa so prepričali, da to ni sprejemljivo in takrat je Varoufakis odstopil. In ne misli, da Italijani nimajo svojih alternativnih načrtov.

Ah, morda si hotel povedati, da bodo davkoplačevalci denar povrnili upnikom. Jim bodo morali, ker ni nihče rešil najbolj perečega problema iz prejšnje recesije - kapitalske ustreznosti bank.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

StarMafijec ::

A. Smith je izjavil:

Ni nujno, tako kot ni bilo nujno pri Grčiji. Varoufakis je imel pripravljeno vse, da Grčija preide nazaj na drahmo in jo začne agresivno tiskati. Grčija bi obveznosti odplačala v svoji (močno inflatorni) valuti, upniki bi pa dobili nazaj ~50% realne vrednosti. Tsiprasa so prepričali, da to ni sprejemljivo in takrat je Varoufakis odstopil. In ne misli, da Italijani nimajo svojih alternativnih načrtov.


In vsekakor bi bil čas, da bi evrska unija postala tudi fiskalna unija. Če ima več političnih entitet isto valuto, morajo biti tudi bolje povezane.

A. Smith ::

In vsekakor bi bil čas, da bi evrska unija postala tudi fiskalna unija. Če ima več političnih entitet isto valuto, morajo biti tudi bolje povezane.

Ideja mi smrdi po centralnem planstvu.
Vsekakor ta fiskalna unija ne bi smela biti bolj toga od Švicarskih kantonov.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

jype ::

A. Smith je izjavil:

Ah, morda si hotel povedati, da bodo davkoplačevalci denar povrnili upnikom. Jim bodo morali, ker ni nihče rešil najbolj perečega problema iz prejšnje recesije - kapitalske ustreznosti bank.
Ker konzervativci, ki so trenutno na oblasti, še vedno trdijo, da je treba finančne institucije deregulirat.

A. Smith ::

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ah, morda si hotel povedati, da bodo davkoplačevalci denar povrnili upnikom. Jim bodo morali, ker ni nihče rešil najbolj perečega problema iz prejšnje recesije - kapitalske ustreznosti bank.
Ker konzervativci, ki so trenutno na oblasti, še vedno trdijo, da je treba finančne institucije deregulirat.


To je iztrgano iz konteksta.

Ko meni ne bo več treba imeti bančnega računa, da nanj prejemam plačo, mi postane tudi vseeno, če se jamstvene sheme za vloge v bankah ukinejo. In potem bodo banke, od katerih bodo komitenti v čredah bežali, same začele tekmovati, katera bo bolj transparentna in kredibilna.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

pirat ::

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ah, morda si hotel povedati, da bodo davkoplačevalci denar povrnili upnikom. Jim bodo morali, ker ni nihče rešil najbolj perečega problema iz prejšnje recesije - kapitalske ustreznosti bank.
Ker konzervativci, ki so trenutno na oblasti, še vedno trdijo, da je treba finančne institucije deregulirat.

Zanimivo. Obseg regulacije v bancnem sektorju namrec dejansko eksponentno narasca.

matijadmin ::

A. Smith je izjavil:

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Ah, morda si hotel povedati, da bodo davkoplačevalci denar povrnili upnikom. Jim bodo morali, ker ni nihče rešil najbolj perečega problema iz prejšnje recesije - kapitalske ustreznosti bank.
Ker konzervativci, ki so trenutno na oblasti, še vedno trdijo, da je treba finančne institucije deregulirat.


To je iztrgano iz konteksta.

Ko meni ne bo več treba imeti bančnega računa, da nanj prejemam plačo, mi postane tudi vseeno, če se jamstvene sheme za vloge v bankah ukinejo. In potem bodo banke, od katerih bodo komitenti v čredah bežali, same začele tekmovati, katera bo bolj transparentna in kredibilna.

Sanja svinja koruzo in obce bodo vedno ovce.
Vrnite nam techno!

qwertyy ::

Aquafriend je izjavil:

bobby je izjavil:

Aqua: se strinjam z vezino tvojih trditev ampak zgornja, da ne rabis, ne kupis, ne kadis, pijes itd,...
Poraja se mi vprasanje, zakaj zivis? Razen za verjetnost, da si nakopljes malo bogastvo in se gres nasega Slo Pedra iz Madagaskarja?

Enjoj life.


Morda se tebi zdi neverjetno, ampak jaz uzivam tudi brez nastetih dejavnosti. Uzivam v polni zavesti, ne uzivam v nizki zavesti, ki ti jo znizajo opojne substance. Ne uzivam v kajenju, ki ti zamegli um. Ne uzivam v obcutku zasvojenosti. V tem ne uzivam. Uzivam v sadju, uzivam v novih izkusnjah, v na novo odkritih stvareh, uzivam v odkrivanju zivljenja, v odkrivanju smisla zivljenja in sirjenju znanja. Uzivam v branju, uzivam skratka v mnogih receh.


Jaz pa furam ta novga BMWja, oblačim se samo v firmirano, tedensko trošim za pijače in jem zunaj, hodim smučat, na morje, po raznih mestih pa mi prav nič ne manjka :) Pa tudi za branje, učenje novih stvari in surfanje po internetu mam čas

vostok_1 ::

Saj načeloma ni nič narobe s tem.

Bomo pa ob krizi vsi tisti, ki tega ne počnemo pokazali prst nate, ko bodo angry mobs želele kri.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Furbo ::

vostok_1 je izjavil:

Saj načeloma ni nič narobe s tem.

Bomo pa ob krizi vsi tisti, ki tega ne počnemo pokazali prst nate, ko bodo angry mobs želele kri.

Zakaj že? Saj maksimalno prispeva v proračun in daje delo drugim, ko fura tak življenski stil.
Samo bedaki bi v njemu videli problem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Aquafriend ::

Da ne bomo pisali samo v negativnem o bodoci financni krizi! Vse je za nekaj dobro. V primeru financne krize boste imeli priloznost za cenejse nakupe, ki vam dolgorocno lahko prinesejo lep dobicek. Za tiste, ki zelite zastojn nasvet, kam vlozit v casu krize, mi pisite na zasebno sporocilo. Tudi za bitcoin napoved, da bo dosegel dno pri 3100/3200 usd je bil zastojn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: hamez66 ()

jype ::

Furbo je izjavil:

Samo bedaki bi v njemu videli problem.
Pa tisti, ki znajo izračunat, kako obilno njegov življenski slog subvencionira država, da lahko naklada o "zdravih ekonomskih kazalnikih". Drži, da ne predstavlja ključnega dela problema, je pa vseeno del problema, ki ga ni mogoče zanemariti.

pirat je izjavil:

Zanimivo. Obseg regulacije v bancnem sektorju namrec dejansko eksponentno narasca.
Tako je videti, če nimaš pojma o ekonomiji, drži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

PreviousUser ::

A. Smith je izjavil:

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

katerih donose bodo Nemci zlahka odplačali.
Negativne donose tudi jaz zlahka odplačam :)

Sladke skrbi, vem. Vrnili bodo manj denarja, kot so ga dobili.

jype je izjavil:

A. Smith je izjavil:

Problem je to, da bodo investitorji, ki hočejo dobiček in ne izgubo, namesto nemških sedaj kupovali italijanske obveznice. Pri teh pa ni nujno, da bodo svoj denar še kdaj videli.
Ah, saj jim bodo revni ljudje pokrili izgubo iz proračunskih sredstev.

Ni nujno, tako kot ni bilo nujno pri Grčiji. Varoufakis je imel pripravljeno vse, da Grčija preide nazaj na drahmo in jo začne agresivno tiskati. Grčija bi obveznosti odplačala v svoji (močno inflatorni) valuti, upniki bi pa dobili nazaj ~50% realne vrednosti. Tsiprasa so prepričali, da to ni sprejemljivo in takrat je Varoufakis odstopil. In ne misli, da Italijani nimajo svojih alternativnih načrtov.

Ah, morda si hotel povedati, da bodo davkoplačevalci denar povrnili upnikom. Jim bodo morali, ker ni nihče rešil najbolj perečega problema iz prejšnje recesije - kapitalske ustreznosti bank.


Cipras se je takrat usral in zaradi tega je zdaj izgubil volitve. Prav mu je. Sprovajal je program, ki so ga zahtevali upniki in to naj bi bila neka alternativa desnim vladam, nova levica in ne vem kaj še vse. Po mojem mnenju je zaradi njegovih dejanj celotna t.i. nova levica po Evropi praktično zgodovina.

zmaugy ::

Aquafriend je izjavil:

Ce upostevamo prejsnje dogodke in kazalce, ki so predvideli prejsnje globalne financne krize, nas loci le nekaj mesecev predenn se zacne nova recesija. The federal reserve je znizal obrestno mero! Prvic po 2008! Deutsche Bank je v tezavah, ki je mimogrede financno bolj vpliven kot Goldman Sachs. Ce se tole sesuje v naslednje pol leta bo verjetno nic kaj lepo za videt.


Vsako leto takle čas so vsepovsod tele doomsday napovedi o koncu dolarja, sesutju svetovnega gospodarstva zaradi ekonomskih okoliščin.
Zakaj je tokrat kaj drugače?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Aquafriend ::

qwertyy je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

bobby je izjavil:

Aqua: se strinjam z vezino tvojih trditev ampak zgornja, da ne rabis, ne kupis, ne kadis, pijes itd,...
Poraja se mi vprasanje, zakaj zivis? Razen za verjetnost, da si nakopljes malo bogastvo in se gres nasega Slo Pedra iz Madagaskarja?

Enjoj life.


Morda se tebi zdi neverjetno, ampak jaz uzivam tudi brez nastetih dejavnosti. Uzivam v polni zavesti, ne uzivam v nizki zavesti, ki ti jo znizajo opojne substance. Ne uzivam v kajenju, ki ti zamegli um. Ne uzivam v obcutku zasvojenosti. V tem ne uzivam. Uzivam v sadju, uzivam v novih izkusnjah, v na novo odkritih stvareh, uzivam v odkrivanju zivljenja, v odkrivanju smisla zivljenja in sirjenju znanja. Uzivam v branju, uzivam skratka v mnogih receh.


Jaz pa furam ta novga BMWja, oblačim se samo v firmirano, tedensko trošim za pijače in jem zunaj, hodim smučat, na morje, po raznih mestih pa mi prav nič ne manjka :) Pa tudi za branje, učenje novih stvari in surfanje po internetu mam čas


Sej meni tudi nic ne manjka. Ampak v mojem primeru, da mi nic ne manjka, porabim za to bistveno manj casa in denarja.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

zmaugy je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Ce upostevamo prejsnje dogodke in kazalce, ki so predvideli prejsnje globalne financne krize, nas loci le nekaj mesecev predenn se zacne nova recesija. The federal reserve je znizal obrestno mero! Prvic po 2008! Deutsche Bank je v tezavah, ki je mimogrede financno bolj vpliven kot Goldman Sachs. Ce se tole sesuje v naslednje pol leta bo verjetno nic kaj lepo za videt.


Vsako leto takle čas so vsepovsod tele doomsday napovedi o koncu dolarja, sesutju svetovnega gospodarstva zaradi ekonomskih okoliščin.
Zakaj je tokrat kaj drugače?




Vsakic ko se tole zgodi se kmalu zatem zacne kriza. Krivulja donosa, obrnjena navzdol vsaj 30 zaporednih dni. Nazadnje se to zgodilo malo pred 2008! To ne pomeni, da bo kriza ze jutri. To je le prvi resen znak.



The federal reserve je znizal obrestno mero! Prvic po 2008! Na grafu lahko vidite, ko se je to nazadnje zgodilo na hribcku leta 2007 je kmalu sledila recesija. Recesije na grafu so oznacene (siva barva).

gruntfürmich ::

dexterboy je izjavil:

Drugače je pa kriza neizogibna, ampak jo lahko zamaknemo z novim zadolževanjem ali pa možnim helikopterskim denarjem...
In da, če udari naslednja, bo globalna. Tista iz 2008 se bo zdela kot zajtrk s kosmiči...
Ko vprašam sodelavce v banki kaj na to temo (sem v IT) in mi začnejo govoriti o cifrah, se uležem na tla in izvajam dobesedni ROFL.
Za določene stvari je bolje, da raja ne ve. Ker bi šli vsi čez noč na ulice...
Kar se mi osebno sploh ne zdi slaba ideja, jo celo podpiram ;)

Kakšna sreča da pa ti poznaš RESNICO!
Lol
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

Aquafriend je izjavil:

Vsakic ko se tole zgodi se kmalu zatem zacne kriza. Krivulja donosa, obrnjena navzdol vsaj 30 zaporednih dni. Nazadnje se to zgodilo malo pred 2008! To ne pomeni, da bo kriza ze jutri. To je le prvi resen znak.
Nisem prepričan, ker so podatki še za 100 let nazaj in tvoj test ne prestane vseh pojavitev.

Aquafriend ::

jype je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

Vsakic ko se tole zgodi se kmalu zatem zacne kriza. Krivulja donosa, obrnjena navzdol vsaj 30 zaporednih dni. Nazadnje se to zgodilo malo pred 2008! To ne pomeni, da bo kriza ze jutri. To je le prvi resen znak.
Nisem prepričan, ker so podatki še za 100 let nazaj in tvoj test ne prestane vseh pojavitev.


Tocno! Poznamo kratkorocen trend, srednjerocen, dolgorocen in dolgo dolgo dolgorocen. Za dolgo dolgo rocen sem ze enkrat zdavnaj dal graf, ki kaze, da je nasa civilizacija dosegla vrhunec in bo po priblizno letu 2007/2008 sla scasoma navzdol. Ampak to je dolgorocen proces, ki morda niti ni pomemben ta trenutek.

jype ::

Aquafriend je izjavil:

Za dolgo dolgo rocen sem ze enkrat zdavnaj dal graf, ki kaze, da je nasa civilizacija dosegla vrhunec in bo po priblizno letu 2007/2008 sla scasoma navzdol.
Pa si se očitno motil, ker smo že statistično pomembno nad tistim "vrhuncem".

Aquafriend ::

Ne nismo. Oziroma uradno smo. Neuradno sploh nismo prisli ven iz krize, ker je vse umetno fejk napumpano. Oziroma ne odraza dejanskega stanja.

pirat ::

jype je izjavil:

Furbo je izjavil:

Samo bedaki bi v njemu videli problem.
Pa tisti, ki znajo izračunat, kako obilno njegov življenski slog subvencionira država, da lahko naklada o "zdravih ekonomskih kazalnikih". Drži, da ne predstavlja ključnega dela problema, je pa vseeno del problema, ki ga ni mogoče zanemariti.

pirat je izjavil:

Zanimivo. Obseg regulacije v bancnem sektorju namrec dejansko eksponentno narasca.
Tako je videti, če nimaš pojma o ekonomiji, drži.

Jype, kot obicajno, si poln neznanja in samega sebe v tej temi ti. Pojma nimas, samo fajn se ti zdi v vsak stavek zvleci bodisi konzervativce, rimokatolisko cerkev ali pa nazije.

jype ::

pirat je izjavil:

Jype, kot obicajno, si poln neznanja in samega sebe v tej temi ti. Pojma nimas, samo fajn se ti zdi v vsak stavek zvleci bodisi konzervativce, rimokatolisko cerkev ali pa nazije.
Ja, vsi po vrsti ste soodgovorni za stanje, ki ga imamo: Vedno večji delež vsega kapitala je skoncentriran pod nadzorom tako majhnega deleža svetovnega prebivalstva, tako da postaja količina še neizpolnjenih pogojev, potrebnih za začetek nasilne revolucije, neudobno majhna. Razumem, da kot ekonomsko nepismen človek težko razumeš te reči, ampak saj ti bo vse jasno, ko se izobraziš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

avani ::

Sam ne bi stavil na revolucijo, ker manjka ključna sestavina: velik delež malega prebivalstva ( okoli 40%), ki se jim na hitro zniža standard (francoska, oktobrska, delno Egipt 2011). Bolj verjeten je nekakšen mehki prevzem, kot ga delajo zeleni v Nemčiji.

Še pa dodaja nekaj čudnega, saj sem na začetku leta kupil obveznice, in se jim je do danes dvignila vrednost za 6%. To je veliko preveč.

dronyx ::

Po moje je dober znak bližine krize nastanek balonov (delniški, nepremičninski trg itd.) Ameriški delniški indeks S&P 500 je od 2009 do 2019, torej v 10 letih narasel skoraj za 400%! So podjetja v tem indeksu res tako zrasla? Po moje ne, morda so rasla povprečno par % na leto, kar pomeni v 10 letih morda za 50%. Veliko je k takemu vrednotenju prispevala sigurno tudi monetarna politika, samo po moje bi moral biti cilj, da baloni ne nastajajo, ne pa da se jih še dodatno spodbuja. Ponavadi ko ti baloni počijo se hitro znajdejo v težavah takoj tudi banke, ki pri tem sodelujejo s krediti, imajo v lasti vrednostne papirje, delnice, hipoteke itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

bobby ::

En lep clanek, seveda v anglescini. Cas branja recimo 20min za pocasne

https://drive.google.com/file/d/14NKQu1...

Clanek star par dni.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

jype ::

dronyx je izjavil:

Ameriški delniški indeks S&P 500 je od 2009 do 2019, torej v 10 letih narasel skoraj za 400%! So podjetja v tem indeksu res tako zrasla?
Ne, njihova kapitalizacija je res toliko zrastla.

qwertyy ::

Aquafriend je izjavil:

qwertyy je izjavil:

Aquafriend je izjavil:

bobby je izjavil:

Aqua: se strinjam z vezino tvojih trditev ampak zgornja, da ne rabis, ne kupis, ne kadis, pijes itd,...
Poraja se mi vprasanje, zakaj zivis? Razen za verjetnost, da si nakopljes malo bogastvo in se gres nasega Slo Pedra iz Madagaskarja?

Enjoj life.


Morda se tebi zdi neverjetno, ampak jaz uzivam tudi brez nastetih dejavnosti. Uzivam v polni zavesti, ne uzivam v nizki zavesti, ki ti jo znizajo opojne substance. Ne uzivam v kajenju, ki ti zamegli um. Ne uzivam v obcutku zasvojenosti. V tem ne uzivam. Uzivam v sadju, uzivam v novih izkusnjah, v na novo odkritih stvareh, uzivam v odkrivanju zivljenja, v odkrivanju smisla zivljenja in sirjenju znanja. Uzivam v branju, uzivam skratka v mnogih receh.


Jaz pa furam ta novga BMWja, oblačim se samo v firmirano, tedensko trošim za pijače in jem zunaj, hodim smučat, na morje, po raznih mestih pa mi prav nič ne manjka :) Pa tudi za branje, učenje novih stvari in surfanje po internetu mam čas


Sej meni tudi nic ne manjka. Ampak v mojem primeru, da mi nic ne manjka, porabim za to bistveno manj casa in denarja.


Jaz pa skrbim za kroženje denarja. Eni ga pa kopičite in s tem zatirate nova delovna mesta, podjetja pa propadajo,ker ne kupujete.

dexterboy ::

Varčevanje ni ŠE NIKOLI prineslo k napredku gospodarstva in družbe.
EDINO varčevanje, ki ga jaz vidim kot pozitivno, je varčevanje vnosa hrane v usta, aka hujšanje ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Furbo ::

Nima veze če kak % denarja ne kroži, ponudniki se morajo pač malce bolj potruditi, da zvabijo denar iz nogavic. Za malenkost izboljšani telefoni, za 5% hitrejši PCji, malce popiljeni avti pač niso dovolj velik razlog za malce bolj pametne ljudi.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

vostok_1 ::

A ni fascinantno, kako real life problems dejansko izvirajo iz filozofske podlage.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Vazelin ::

Potrošnja v SLO je že dosegla vrhunec IMO. Padec prodaje pri nekaterih avtomobilskih znamkah je alarmanten. Pri Audiju za več kot 30%, podobno Ford, tudi Volkswagen -6%... Vse to sovpada s tem, da se avto tržišče ohlaja po svetu!

vostok_1 ::

50% slovenije živi od avtoindustrije.
Ta ne bo lepa ne.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

gruntfürmich ::

Potrošnja naj bo kolikor pač bo, ampak z realnimi temelji in brez helikopterskega denarja. Če to za ene pomeni sobico v centru za brezdomce in cote od karitasa, bo pač to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Vazelin ::

Vidim pri znancih in kolegih. Kar nekaj si jih je privoščilo sladke nove avtomobile, ki so sicer izven njihovega realnega finančnega dosega. Ampak bo že. Če ne se gre pa parkrat manj v kafič, pa v drgovino pa prigurajo čez mesec :V

Meridian ::

dexterboy je izjavil:

Varčevanje ni ŠE NIKOLI prineslo k napredku gospodarstva in družbe.
EDINO varčevanje, ki ga jaz vidim kot pozitivno, je varčevanje vnosa hrane v usta, aka hujšanje ;)


A v tem primeru misliš varčevalne ukrepe ali varčevanje na splošno?

dexterboy ::

Varčevalne Ukrepe. Na dolgi rok se izkažejo za floskulo debilnosti. Kupiti jeftino? Kako da ne, vidi kol'ko smo uštedeli.
Na dolgi rok se pa izkaže, da je bil nakup tistega izdelka stran vržen denar...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dronyx ::

jype je izjavil:

dronyx je izjavil:

Ameriški delniški indeks S&P 500 je od 2009 do 2019, torej v 10 letih narasel skoraj za 400%! So podjetja v tem indeksu res tako zrasla?
Ne, njihova kapitalizacija je res toliko zrastla.

A? Saj je tržna kapitalizacija neposredno odvisna od cene delnic, kar odražajo tudi delniški indeksi. Ampak cena delnice pa ni nujno neposredno povezana s trenutnim poslovanjem podjetja. Tesla je dolgo časa proizvajal samo izgubo, pa je cena delnice kljub vsemu rasla, ker so investitorji verjeli, da je v tem prihodnost in da bo nekoč visoko dobičkonosno podjetje. Ampak to je špekulacija.

Nisem šel sicer preverjat, samo močno pa dvomim, da so podjetjem v indeksu S&P 500 prihodki ali dobiček zrasli za 400% (v povprečju jasno, posameznim lahko).
««
3 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448490 (23115) Furbo
»

Finančna kriza na Kitajskem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12135683 (30108) GregiB

Več podobnih tem