» »

Intel Core 10th-gen

Intel Core 10th-gen

Temo vidijo: vsi
««
33 / 33
»
»»

mtosev ::

Drugače sem že prej opazil, če napišem systeminfo v cmd mi na dnu napiše A hypervisor has been detected. Features required for hyper v will not be displayed.
i like:) [Dell Inspiron 13 7000 - i7 6500U, 8gb ddr3l, samsung 860evo, ips fhd]
moj oče darko 1960-2016
moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

• spremenil: mtosev ()

Mislim, da mogoče koga zanima odgovor Asusa in bom prilepil odgovor:
Dear Asus Valued Customer,

Thank you for contacting Asus, my name is Giorgio and I will try my best to assist you with your current situation.

Regarding the described problem, professional editions of Windows include a Microsoft program known as Hyper-V. This is Microsoft's own virtualization software,similar to VirtualBox or VMware. Unfortunately, Hyper-V can hijack your computer's virtualization privileges, blocking you from using another app.

You don't need Hyper-V unless you want to use it, so removing it from your computer will let your virtualization app of choice work properly. To do so, open the Control Panel by searching for it in the Windows Start Menu. Change the View by option in the top-right from Category to Small or Large icons. Then, choose the Programs and Features entry.

Then click Turn Windows features on or off on the left side. You'll see Hyper-V in the list. Uncheck it, then choose OK. Windows will take a moment to remove Hyper-V, then you'll have to restart to complete the process.

Once you've rebooted, you should be able to use VirtualBox or similar apps properly, as Hyper-V won't be around to hog virtualization features anymore.

*Ensure you have enough RAM to dedicated to the VM

If the problem again persists(after tested the above solution) please let us know.

Should you have any further questions, please do not hesitate to get back in touch with us.

In case you are not satisfied by our reply above, please inform us accordingly before filling the satisfaction form.
In case you are satisfied by our reply above, we invite you to select 9 or 10 as a positive evaluation.

Kind regards,
Giorgio P.
Asus Customer Service
moj oče darko 1960-2016

FireSnake ::

bobi_palčka je izjavil:

Tema je že postala: Markotove dogodviščine :))

Še kako prav si imel.
Hipatij je moški, ne nasedajte provokacijam!
Uživa, ko igra feministko in vas trola.
Dokaze o razgaljenju imate v temi s pritožbami (Matthai se je žrtoval za vas).

Han ::

Skratka, na BIOS je povsem pozabil... Kaj poreče Intel Processor Diagnostic Tool?

https://downloadcenter.intel.com/downlo...

XS!D3 ::

mtosev je izjavil:

Mislim, da mogoče koga zanima odgovor Asusa in bom prilepil odgovor:

Sej to je to o čemer sem pisal. Če vklopiš Hyper-V tvoj sistem postane parent partition na hipervizorju in nima več direktno izpostavljenih VT funkcij.

Ja sem ugotovil, da ni bil bios issue. Jaz ko sn prvič zagnal tisti CPU identification tool res še nisem imel hyper v enabled in je program pravilno prepoznal vt-x pri cpuju, nekaj dni kasneje sem v windowsu vklopil hyper v in updajtal bios. Potem sem enkrat zagnal Intelov tool in vidim, da kao vt-x ne dela/ni prepoznan. Sanjalo se mi ni, da bi to lahko bilo povezano s hyper v. Predvideval sem, da se intelov tool pač ne moti, ker na začetku preden sem enajblal hyper v je bilo vse pravilno prepoznano. Pri Intelu pa bi lahko tudi previdelali, da kdo uporablja hyper v in bi lahko opozorili pri zagonu programa, da če je hyper v enabled, da je to lahko problem in da pač program tedaj ne more prepoznati, če sploh ima cpu vt-x ali ne. Ne pa, da napiše ne dela in konec.
Ta Intelov processor diagnostic tool imam že naložen. Prilepim log sem malo kasneje.
@xs!d3 prav si imel thx.
moj oče darko 1960-2016

Zgodovina sprememb…

• spremenil: mtosev ()

Vuli ::

haha, kera fora.
Hyper-V can hijack your computer's virtualization privileges
|Gigabyte x570 Aorus Pro|R7 3700x|16GB DDR4 RAM G.Skill V 3000 @ 3600 cl16|

meho7 ::

Mr.B ::

Jp poleg 250W še kuriš 160W.
Voljeno telo ogledalo volilnega telesa.

Še drugi golden sample...

tikitoki ::

meho7 je izjavil:

https://www.ekwb.com/news/quantumx-delt...

Damn. Drago hladilnik.

Damn, 150 W pozre:). Nesmiselno za vecino:)

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: tikitoki ()

klinker ::

Mr.B je izjavil:

Jp poleg 250W še kuriš 160W.

Wrong. Si pogledal video?
Za hladit 150W, zadeva pozre 300W 8-O rabis 1kw PSU samo za proc in to hlajenje >:D

klinker,
sedaj mora še Nvisia kaj takega dati ven..... tako da bo ..... 2Kw za nativ Blue&Green gaming rig.

Zgodovina sprememb…

««
33 / 33
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

11th Gen Intel Core (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
773865 (205) StreetRacer
»

AMD najavil Ryzene 3000 in Radeone 5000 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Procesorji
12614740 (8327) Predator X
»

naslednik i9 9900k , kdaj ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191030 (635) ziga1990

Več podobnih tem