» »

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Jst ::

Hello.

Rad bi zbral tukaj vse, ki se "ukvarjajo" z "Sim Racing".

Lahko naredimo serverje, lahko si menjamo informacije,...

Kar/Če bo kaj iz te teme...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

jype ::

LFS?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ahac ()

Jst ::

Trenutno igram Assetto Corsa, ker ima poleg Raceroom Exp najboljši FFB, kar ti res "pričara" (kao) da si res v avtu...

F1 2018-2019 so CRAP. Če bi delal FFB, tako kot naj bi, bi mogoče spremenil mnenje...

Kaj bi rad?

Rad bi MP z ljudmi, ki imajo približno enake izkušnje, tako da če bi rad zmagal, bi se moral fajn potruditi, ljudi, ki se ti zaletavajo vrit in te izsiljujejo, pa bye bye.

Tako da ne vem, kateri "racing simulator" bi kupil in "padel" not.

AC ima za začetnike katastrofalen sistem...

Trenutno imam na poti PS4 in GT4 (ali 3, ne vem na pamet), za katerega vsi pravijo, da je za zaletnike z volanom nekaj boljšega... Sedaj skoraj pol leta sem na večini trackov konstanten, vendar zadnjič, ko sem se prijavil za 1.4h NB Turist, sem končal za 5 krogov v mojem žanru... 2:30. vs 2:33, katerea shitreje ne morem narediti... To je verjetno setup avta.


Zato bi rad nekaj, kar bi nas, pol letne nevbie sortiralo, kdo se ne zaletava in dela pizdarij, gre naprej v "savety rating", kjer ni "carnage" pri prvem ovinku in drugem tudi...


Ima kdo kakšno idejo, kje igrati MP, kjer se ljdje spoštuejo... PS4 in GT naj bi bilo to-to.... In kolikor sem videl posnmetke na jutubu, bi se mogoče dalo normalno igrati proti "živim" naspotnikom....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lojzze ::

Slo-racing vabi

Map ::

Uh ja, počasi bo že dve leti, odkar nisem nič vozil. Sem pa nazadnje največ igral AC, ampak nikoli multiplayer, ker je bilo težko najti čas ravno v času tistih tekmovanj.

Včasih sem igral še rFactor, LFS, Richard Burns Rally, Test Drive Unlimited, pa še kaj bi se našlo.

s1m0n ::

Sem kakšna dva meseca bolj resno "IN" v Sim Racingu. No bom kar rekel, da sem začel :)
Igram:
- Assetto Corsa
- Project Cars 2
- Dirt Rally 2.0

Simulatorček:
 Racing Sim (Work in progress)

Racing Sim (Work in progress)



Igra se večinoma med prijatelji (aka Time attack).
Multiplayer me še ni pritegnil je preveč "divji" :)

springfield ::

http://www.simracingsystem.com/

Sam sicer ze nisem kako leto igral, a so tu bile vecinoma fer dirke, ker se "problematicne" bana. Dirke so pa vsako uro.

jype ::

Razen LFS ne poznam nobene simulacije, ki kvalitetno podpira VR headset in FF, zato igram predvsem to.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: ahac ()

Sssaga ::

FFB @G25/27 zmaga v rFactor 2.

Drugače pa AC in DiRT Rally.

MP je 'divji', res je. Igral le slo F1 rft ipd lige v rF/rF2 pred leti.

Če bi rad fer sistem, kjer se kaznuje kamikaze, preveri iracing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

dottor ::

Kako leto ali dve nazaj sem odfural par dirk s fanti na slo-racing v AC (sicer sem bil bolj od zadaj ker nisem nikoli neki full treniral ker ni blo časa). Volan sicer še vedno imam tako da samo AC namestim pa lahko pridem kej for fun oddirkat :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Buggy ::

Jaz sem tudi ze nekaj casa v sim-racingu in sicer kot ljubitelj rallyja, se pa spustim tudi na pisto. Assetto corsa ima zelo dober FFB in podporo VR. Res, da se potrebuje malo hujso masino kot za LFS ne pa spet tako kot recimo Project Cars 2, ki ima najboljsi VR a meni bolj svoh FFB. Tukaj je potem se rFactor 2, ki je po FFB se bolj natancen kot AC nisem pa probal z VR. Gre pa seveda za osebni okus.

Za rally pa imas dober VR v Dirt Rally 1, za Dirt rally 2 ga se obljubljajo.

Skratka za ljubitelje simracinga, ki iscejo organizirane evente in kolegialno druzbo, kot ze predlagano slo-racing. Imas fun dirke in imas tudi prvenstva. Organizacija je res na top nivoju. Poskrbijo tudi za izenacenost med igralci s tem, da najboljsi dobijo dodatne obtezitve, kar pomeni da so dirke res zanimive, saj se vozi dokaj skupaj. Voznje so izredno fer in brez namernega zaletavnja.

So dirke, kjer se vozi enak setup avta za vse ali pa taka s setupi, kjer je pomembna tudi strategija pitstopov. Imas tudi teame s po dva ali vec vozniki, kjer so potem se treniningi z bolj izkusenimi in pomoc pri nastavitvah avtomobilov.

Najbolje pa je, da je community enkraten. Vedno dobis pomoc in nasvet, pa se fajn se imamo, ko se druzimo in recemo kaksno tudi ne-racing debato, poslusamo kaksen dober komad in spijemo kaksno pivo, tudi v zivo na kaksnih karting eventih, ki se jih organizira letno. Priporocam ljubiteljem sukanja volana :)
 moj plac

moj plac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jst ::

Sedaj že mesec dni proti AI drgnim Spa in Road America z McLaren Mp4 GT3. Včeraj sem naredil dvakrat po dva kroga konstantna za razliko plus minus 0.01 na Road America. Nisem mogel verjeti, ker imam trenutno nekje 0.3 plus minus na tej progi.

Drugače pa SimRacingSystem z Audi TT je bila dobra kombinacija. Sedaj je SuperCup Euro z Ginetto ob 22:00, ki mi pa ni tako zanimivo. So pa ljudje res pošteni na SRS. Če se koga prehiti "na grdo", se ponavadi vrne položaj,... Na SRS forumu so res stari mački, ki so že leta v sim racingu in so mi pomagali z oversteerom na McLarnu, nastavitve pa grozeče na pogled, ker jih je toliko, kot v resnici. Prej iz enih ovinkov se mi je včasih dogajalo, da sem se samo zavrtel, čeprav sem mislil, da furam enako linijo, enako hitrost, enako z volanom,... Vse kar je bilo potrebno, da "floor the gas", kadar pričakujem clean exit iz ovinka, pressure, toe in camber. Samo malenkostne spremembe in se avto obnaša super in vem, kdaj bom imel oversteer in lahko situacijo "včasih" rešim.

Na Spaju furam brez TC in sem tako hitrejši (avto ima default 3/12), na Road America pa 2/12 - dva ovinka me je*eta (v bistvu samo eden kritičen, da mi uniči recimo 20 krogov dolgo dirko če furam brez TC).

Bolje biti konstanten and not crash, kot "be fast and not crash." Na to sem se moral navaditi, ker če sem vseskozi "na meji" bom sigurno naredil napako in moral popravljati, preveč bremzati, rešiti avto iz oversteera,...

Drugače pa game assists ne uporabljam, samo kar je v avtu. Recimo pri Mclarnu sta ABS in TC, nastavljiva iz cockpita.

Napredujem. Če bi vsak dan vozil po dve uri, bi hitreje napredoval, samo žal ne morem. Večinoma največ 40min do ene ure proti AI zadnji mesec.

Še ene dve leti, da bom (sam osebno) se imel za izkušenega high intermediate driverja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

A kdo igra Asseto Corsa Competizione?

Prej sem večinoma dirkal v AC. Ampak ker je toliko avtov in toliko prog, nisem bil nikjer "master". Ampak ker se je SRS urnik dirk enkrat na teden menjal, ni bil takšen problem. Par dni, da sem skapiral avto, proge sem pa večinoma itak poznal.

ACC sem imel kupljenega, ampak je bil meseca oz. skoraj celo leto po izidu preveč buggy. Ko je pa izšel patch 1.2 se je pa igra spremenila v totalno uživancijo. Tako da sedaj večinoma dirkam v ACC. Ko sem se navadil na fiziko ACC in kako kontroliraš in se obnaša avto in kako se to prenese prek FFB, so mi postale vse druge simulacije "umetne".

Čeprav je pogosta kritika, da je GT3 avte lahko voziti, je pa po drugi strani težko biti za par sekund na krog boljši. Tako so dirke dokaj "car to car" in zabavne.

Rating so dokaj dobro izpilili, tako da si z ljudmi, ki so enako hitri kot ti. Čeprav je Gran Turismo glede matchmakinga še vedno velik korak pred drugimi, se ACC dobro približa.

Ampak ker ne znam nastavljati setup avtov, je prvih 5 mest večinoma zasedenih. Sedaj poslušam car setup guide in kaj kaj naredi in mi počasi (ampak res počasi) postaja jasno, kje začeti. Ampak zame je agresivni setup dovolj in kar hočem "popraviti", ponavadi negativno vpliva na čas kroga.

Včeraj sem bil vdeležen na enourni dirki in sem se z enim (Slovakom?) boril za 12. mesto skoraj celo dirko. Best fun I ever had to date.

Odkar sem padel v sim racing, sem nehal streljati avatarje (UT99), aliene (HL2), severne korejce (Crysis 1), arabce, ruse (CoD), nemce,... S starostjo očitno več ne morem tako z lahkoto headshotati, medtem ko sem med skokom iz enega stolpa na drugega. (Turnir UT99, nekje 2000, medtem ko sem padal v smrt med tremi stolpi sem ustrelil enega v glavo. Kar je postal posnetek dneva. Na koncu sem bil drugi in zgubil za eno točko in s tem za takrat lepo nagrado Geforce 2 MX, katero je dobil prvi.)

Anyway:
1. Priporočam, če imate ACC in vam ni bil všeč lani, probajte še enkrat z novimi patchoi up to date. Čisto druga izkušnja.
2. In če kdo dirka tukaj, se lahko združimo za "proper blancplain two drivers" dirke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Drmr ::

Btw. trenutno je na Steamu kar prijetno znizan Dirt rally 2. Dobra prilika ce ga se kdo nima in bi rad sprobal.

Map ::

Igram AC nekaj ur na leto. Posledično nisem ultra hiter, uživam pa vseeno, čeprav je težko ostati dolgo skoncentrirat, če sam igraš. S črno verzijo pa dvomim, da lahko igram online? Ne mislim pa kupovat igre(in potem še vseh DLCjev) za par ur na leto, bi bilo pa prav. :)

Zdaj, ko se je odvijal Rally Monte Carlo sem spet probal Richard Burns Rally. Če je kdo rally navdušenec priporočam. Všeč mi je, da te najprej v ti. rally šoli nauči, kako odvozit ovinke. In hudo tezko je biti hiter.

kiFni ::

Kje bi se dal kupit že narejen racing setup sedež + volan. Z možnostjo da sam izbereš komponenete.
Bi naredil sam, pa nimam več placa za ustvarjanje od kar sem v bloku.

Sheteentz ::

Kakšne volane imate? MOj G25 je že pravi veteran, vendar pa z aftermarket večjim volanom še vedno brca.

dottor ::

https://www.playgame.si/ non stop na FBju objavlja neke sete in komponente za sim racing.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

springfield ::

kiFni je izjavil:

Kje bi se dal kupit že narejen racing setup sedež + volan. Z možnostjo da sam izbereš komponenete.
Bi naredil sam, pa nimam več placa za ustvarjanje od kar sem v bloku.

Komplet ne vem, ce bos dobil. Vecinoma so kokpiti kompatibilni z vsemi glavnimi proizvajalci volanov.

https://sim-lab.eu/product-category/coc...
https://www.playseatstore.com/

Imas FB skupino, kjer ti bodo znali pomagat
https://www.facebook.com/groups/wwsimra...

Sheteentz ::

Tale reč je meni ful zanimiva. Izgleda, kot da je večinoma narejena iz aluminijastih profilov, ki se jih verjetno da kar poceni dobit. Pri nas jih npr. dela Impol. Ok, wheel mount bo treba nekje dobit, ali pa kar nekako improvizirat s alu profili.



Pa še nekaj se nam obeta, prava cenovna revolucija na področju direct drive volanov. Simagic dela fajn poceni DD volane, ki jih večinoma vsi hvalijo.


Zraven se pa dobi še adapter, v katerega vštekaš Logitechova pedala in šalthebl, in je dovolj, da kupiš samo DD volan, dbest!

smacker ::

Sheteentz je izjavil:

MOj G25 je že pravi veteran, vendar pa z aftermarket večjim volanom še vedno brca.

20 let star wingman formula force:


Žal Logitech ni dal driverjev za novejše OSje, zato leti preko nekih Thrustmasterjevih in ne dela force feedback.

Sheteentz ::

Evo, navdih za racing rig:

Thought about building an 80x40 rig, but tried giving it a try at a wooden do-it-yourself. Cost me 30 Euros, and I'm loving it!


fr4nc ::

Pozdravljeni,

vem, da tema ni najbolj primerna/ustrezna, a s mi zdi, da mi bi do od vas znal pomagat.
Ker je karantena in je že malo dolg čas...sem si ubavil NFS Heat (Origin) in Dirt Showdown (Steam) ter rabljen Logitech G25.
Dirt dela tako kot treba, pri NFS Heat-u pa me volan heca...95% dela tako, kot treba...5% pa me heca (sam od sebe zavija v do konca v levo ali desno in se "utrdi" in v tistem trenutku je zelo težko zavijat v obratno stran od katere želi da bi šel). To se dogaja čist naključno in ne najdem vzroka zakaj je temu tako. Hvala za vsako pomoč ali kakršenkoli nasvet.
PS: V igri pod "Controls" piše "Plugged steering wheel is not supported".

Lp
"Rad pomagam, če je le možno" by Fr4nc; blog(2): http://cpuwars.wordpress.com/
"I just love to share the truth!!" by Fr4nc; http://intelvsamd.wordpress.com/

Konlov ::

s1m0n je izjavil:

Sem kakšna dva meseca bolj resno "IN" v Sim Racingu. No bom kar rekel, da sem začel :)
Igram:
- Assetto Corsa
- Project Cars 2
- Dirt Rally 2.0

Simulatorček:
 Racing Sim (Work in progress)

Racing Sim (Work in progress)



Igra se večinoma med prijatelji (aka Time attack).
Multiplayer me še ni pritegnil je preveč "divji" :)

Fiuff, nice rig. Lahko kaj več poveš?.
Drugače pa slo ACC scena: https://s1racing.club/ (klik na discord, kjer se zvečer malo preganjamo, organizirane so tudi lige...)

Schtaubi-SiC ::

Pozdravljeni,

Trenutno igram F1 2020, GT Sport in AC...pred kratkim sem nabavil Thrustmaster T300 Ferrari Edition, pedale Thrustmaster t3pa-pro ter sedež od Playseat...zadeva je fenomenalna in toplo priporočam nakup. Najdete me na Instagramu pod imenu simracing_slovenia na PS4 pa pod imenu Schtaubi-SiC.
Žal slike nisem znal dodati.

Lep pozdrav in se vidimo na stezi!

Zgodovina sprememb…

Konlov ::

Ravno prav. Liga kmalu štarta: https://simracing-adria.com/

LeXani ::

Kakšna je situacija pri nas z dirkami za AC? Kje najdem kakšne dirke? Slo-racing forum dokaj mrtev.. so sicer dirke ampak ne za AC
Čas prve prijave 04.11.2005

DamijanD ::

slo-racing ima trenutno aktivno ligo za AC https://drive.slo-racing.com/race/
in občasno fun tekmo vmes, potem je par tednov nazaj imel AMZS dogodek karting na vranskem v ACju

stage1esports ima pa adrio ligo v ACC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamijanD ()

globoko grlo ::

Obujam temo zarad steam summer sale.

Kaj priporočate Automobilista 2 al ACC?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27143102 (5304) oo7
»

Assetto Corsa (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Igre
65796210 (14489) maksklemen3
»

Igre za volan

Oddelek: Igre
11923 (715) Machete
»

Dirt 4

Oddelek: Igre
493135 (850) Bantani
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941267 (20283) vostok_1

Več podobnih tem