» »

Kakšnega programerja potrebujem?

Kakšnega programerja potrebujem?

5710S ::

Pozdravljeni.
Ker o programiranju nimam pojma, se obračam na vas.
Zanima me kakšno smer programiranja (programerja) bi potreboval za izdelavo softwerja z strojnim učenjem (analizo podatkov), statistiko in predviden rezultat le teh.
Težava je sledeča: -zajem podatkovne baze, ki se ves čas spreminja
-analiza teh podatkov glede na zgodovino in trenutno dejavnos
-točno določen rezultat glede na verjetnost
- stalno obnavljanje podatkov
- opozorilo ob dobljenem podatku
Upam, da je možno iz teh podatkov vsaj malo nakazati v katero smer je potrebno iskati programerja.
Hvala za odgovore.

styrian ::

Raje napiši koliko si pripravljen plačati za rešitev.

Ales ::

Rabiš vodjo projekta in konkreten proračun.

Če si spraševal v smislu, v katerem programskem jeziku bo program napisan, je še prezgodaj za to. Niti se ti pravzaprav ni potrebno ukvarjati s tem.

jernejl ::

Verjetno je blizu temu Podatkovni znanstvenik (data scientist).

5710S ::

Glede plačila je tako, da je sama zadeva trenutno le teoretična ideja in torej še nima nikakeršnih potencialov za enormne prihodke.
Vodja projekta je pa verjetno že v štatu kar zajten odhodek kapitala, ki ga žal ni.
Podatkovni znanstvenik? Že v nazivu je po moje nedosegljiv navadnemu smrtniku brez velikega proračuna.
Hvala ker ste se odzvali na moje vprašanje.

5710S ::

Kaj pa mislite o botu, kot bot (robot) za trejdanje.
Mislim, da tudi ta deluje na ogromni bazi predhodnih podatkov, ki jih na osnovi tehnične analize in gibanja trga konstantno obdeluje v trenutnem času.
Seveda bi bila potrebna nadgradnja v smislu drugega vira podatkov in filtriranja končnega odziva.
:PSamo ugibam:(

slott ::

heh....op...se mi zdi da si ga fezko privoscis...z eno besedo ultimativnega..ce ne bos kmal ob vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

WhiteAngel ::

5710S je izjavil:

Pozdravljeni.
Ker o programiranju nimam pojma, se obračam na vas.
Zanima me kakšno smer programiranja (programerja) bi potreboval za izdelavo softwerja z strojnim učenjem (analizo podatkov), statistiko in predviden rezultat le teh.
Težava je sledeča: -zajem podatkovne baze, ki se ves čas spreminja
-analiza teh podatkov glede na zgodovino in trenutno dejavnos
-točno določen rezultat glede na verjetnost
- stalno obnavljanje podatkov
- opozorilo ob dobljenem podatku
Upam, da je možno iz teh podatkov vsaj malo nakazati v katero smer je potrebno iskati programerja.
Hvala za odgovore.


Po napisanem zgoraj nimaš za burek. Predlagam, da si vzameš eno leto, se naučiš programirat v Pythonu, zdownlodaj si Orange, preberi kaj malega o markovskih verigah, fintechu in decentralized finance, pa boš bolje razumel, da nimaš za burek >:D

No, po drugi strani pa lahko kupiš bitkojne in hodlaš. :P

5710S ::

To, da nimam za burek je glede na vaše odogovre žal res.
No glede učenja kot si ga svetoval pa žal mislim, da tudi če bi osvojil osnove, še dolgo nebi mogel narediti nič, ker je po vaši presoji zadeva prekompleksna.
Vsekakor pa hvala za usmeritev in razjasnitev, da je zadeva preveč v oblakih.

chacha ::

Lepega. :D

Smurf ::

Drugace je na internetu en kup odprtokodnih projektov s trgovalnimi boti. Ampak to se ne pomeni, da bos z njimi kaj pametnega zasluzil. Na tem podrocju doloceni igralci mecejo miljone in ravno izkoriscajo take "hobi bot" trgovalce.

5710S ::

Ja vem,da je trgovalni bot nekaj drugega, ampak če bi mu lahko na novo naložil podatke in določil nove filtre bi mogoče lahko zadeva delno služila svojem namenu.
Sicer bi pa tako bota uporabljal za analiziranje podatkov.
Spomnim se, da so na trgovalnih platformah ponujali tudi bote free, vendar nevem kako bi jih lahko uporabil za moj namen, ker o programiranju nimam pojma in tudi vem, da se ga ne bom naučil čez noč.

c3p0 ::

5710S je izjavil:

Kaj pa mislite o botu, kot bot (robot) za trejdanje.
Mislim, da tudi ta deluje na ogromni bazi predhodnih podatkov, ki jih na osnovi tehnične analize in gibanja trga konstantno obdeluje v trenutnem času.
Seveda bi bila potrebna nadgradnja v smislu drugega vira podatkov in filtriranja končnega odziva.
:PSamo ugibam:(


To ni nič novega, ampak ponavadi hitro failajo, preberi si kaj o "curve fitting".

https://www.automatedtrading.com/2014/0...

5710S ::

No nekaj v tem sestavku o samem načinu trejdanja botov ne razumem najbolje.
Logično mi je, da zadeva deluje na analizi predhodnih dogodkov in da bot (program)ne more vedeti kakšni dogodki se bodo zgodili v prihodnosti, ampak ali niso tudi trgovalni boti programirani na strojno učenje in se iz tega prilagodijo novim razmeram?
Nepredviden dogodek se lahko vedno zgodi, vendar v ponavlanju in beleženju teh in podobnih dogodkov se slej ko prej pojavi nek vzorec na katerega se lahko bot, z samostojnim učenjem prilagodi.
Upam, da z mojim razmišljanjem nisem ponovno brcnil v temo.8-)

Killermode ::

5710S je izjavil:

No nekaj v tem sestavku o samem načinu trejdanja botov ne razumem najbolje.
Logično mi je, da zadeva deluje na analizi predhodnih dogodkov in da bot (program)ne more vedeti kakšni dogodki se bodo zgodili v prihodnosti, ampak ali niso tudi trgovalni boti programirani na strojno učenje in se iz tega prilagodijo novim razmeram?
Nepredviden dogodek se lahko vedno zgodi, vendar v ponavlanju in beleženju teh in podobnih dogodkov se slej ko prej pojavi nek vzorec na katerega se lahko bot, z samostojnim učenjem prilagodi.
Upam, da z mojim razmišljanjem nisem ponovno brcnil v temo.8-)

Točno zaradi takšnega razmišljanja postanejo takšni boti zelo predvidljivi in se zgodi točno to kar je zgoraj Smurf napisal.

kow ::

Glede na kolicino talenta - ljudi z znanjem matematike, fizike, statistike, programiranja - na wall streetu oz. financni industriji na splosno, se jaz ne bi spilal z boti.
Tudi jaz mislim, da ne bos imel za burek. "Igra" se igra ze nekaj desetletij.

Renaissance Technologies @ Wikipedia

5710S ::

Imam pa še eno vprašanje.
Ali obstajajo kakšna knjiga za začetke programiranja v slovenščini?

OracleDev ::

Obstajajo, vendar si s tem samo prestavljaš muke, do katerih boš prišel ob prvem problemu, ki ga boš moral v programirjanju reševati. Rešitve za probleme namreč ne boš našel v slovenščini. Če ti je angleščina problem, ti bo tudi programirjanje. Zgolj moje mnenje.

Ahim ::

5710S je izjavil:

No nekaj v tem sestavku o samem načinu trejdanja botov ne razumem najbolje.
Logično mi je, da zadeva deluje na analizi predhodnih dogodkov in da bot (program)ne more vedeti kakšni dogodki se bodo zgodili v prihodnosti, ampak ali niso tudi trgovalni boti programirani na strojno učenje in se iz tega prilagodijo novim razmeram?
Nepredviden dogodek se lahko vedno zgodi, vendar v ponavlanju in beleženju teh in podobnih dogodkov se slej ko prej pojavi nek vzorec na katerega se lahko bot, z samostojnim učenjem prilagodi.
Upam, da z mojim razmišljanjem nisem ponovno brcnil v temo.8-)

Seveda.

Vzorec je, da na koncu neizogibno zasluzijo tisti, ki obracunavajo provizije (za posredovanje itd.), dobavitelji infrastrukture (npr. trgovalnih botov ali lopat za kopanje zlata), tisti, ki kasirajo davke (drzava), denar pa poberejo tistim, ki so udelezenci. Cela zadeva je igra z nicelno vsoto, v kateri neizogibno zasluzijo prej omenjeni, zdaj pa ti izracunaj kaksen zasluzek si razdelijo neposredno vpleteni. In ce upostevas se, da velike ribe lahko porinejo vrednost neke dobrine v zanje ugodno smer, male pa ne (in ti si taka mala riba), potem je racunica precej jasna.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DeepMindovi boti v Starcraftu 2 premagujejo profesionalce (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
20642661 (38133) TheBlueOne
»

V Doti 2 računalnik še ne nadvlada človeka

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
96288 (4470) bMozart
»

Učeči robot Tay v 16 urah od mladenke do vulgarnega nacista (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5921459 (16394)          
»

A.L.I.C.E. - Artificial Intelligence Bot

Oddelek: Znanost in tehnologija
445337 (3699) CitroX

Več podobnih tem