» »

Dual boot UEFi BIOS Dell Precision 7730

Dual boot UEFi BIOS Dell Precision 7730

jackorsen88 ::

Pozdravljeni,

imam težavo. Želim na eksterni SSD (USB 3.0) namestiti windows 10 in ga zaganjati s prenosnikom na katerem je prav tako windows 10. Prenosnik uporablja UEFI BIOS. Sedaj sem naredil clone sistema, ki je na tem prenosniku in nekako poizkušal zagnat iz tega SSD-ja, ampak ne gre. V BIOSU je particija prepoznana, dodal sem tudi BOOT Option v BIOSU in označil ta SSD, ampak nič. SSD je Samsung T5 500Gb.
Ne zažene. Pregooglal sem že marsikaj, preizkušal razne nastavitve v BIOSU, po navodilih raznih tutorialov. Specifika je tudi od rač do rač. Prej sem imel HP ProBOOK pa je imel prav tako UEFI bios, pa je bila fora ta, da nikakor ni zagnal, razen, če je bil narejen Clone sistema, ki je tisti trenutek laufal na tistem prenosniku. Zato sem tu prvo probal enako proceduro, ampak ne deluje. Ma verjetno dell svojo finto.
Meni je vseeno ali je na tem SSD-ju klon ali sveža kopija...Jaz samo rabim delujoč win 10 na tem disku in je to to.

Hvala
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

xda develope ::

Naredi z rufusom windows to go instalacijo. Klon gotovo nebo deloval bp.

srus ::

Morda bo tole delovalo tudi za USB https://www.dell.com/support/article/si...

MrStein ::

Ni mi čisto jasno kaj točno hočeš, ampak če bi rad namestil na SSD windows in ta SSD potem dati v laptop, zakaj ne izvedeš namestitve "na licu mesta", torej v laptopu?

Je to en od primerov, ko namestitev tam noče delovati?

Ena možnost je, da na SSD (priklopljen na PC) namestiš do polovice, ko se restarta pa prekineš in vstaviš SSD v laptop.

Sicer so na forumu primeri, ko določen SSD preprosto ne dela v nekem PC-ju in je rešitev nakup novega SSD. (pred tem se splača poskusiti nadgraditi firmware na SSD, ter na laptopu, torej BIOS).

PS: A SSD daš not v laptop, kot interni disk, ali preko USB povežeš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

solatko ::

Lahko tudi čisto enostavno naložiš OS na katerem koli računalniku v celoti in daš disk v ta računalnik. Ni potrebe po namestitvi na pol in potem dokončati na tvojem.
Imam Windows to go, ki je bil posnet na eni mašini, je pa brez problema delal na x različnih mašinah. Traja samo nekaj minut, da si pobere gonilnike in zadeva dela b.p..
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474926 (3932) gruntfürmich
»

Prenos sistema iz HDD na SSD (stotič:)) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5716410 (9902) opeter
»

Kloniranje diska na SSD

Oddelek: Pomoč in nasveti
197351 (6826) ST-777
»

Menjava maticne, procesorja in rama (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
604897 (3801) creed
»

HP 4720s - Ne zazna novega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
383168 (2631) N0t0ri0us

Več podobnih tem