» »

Ubuntu 18.04 LTS - OpenVPN problemi

Ubuntu 18.04 LTS - OpenVPN problemi

psychoshorty ::

Pozdrav,

imam zame neresljiv problem. Za nekaj casa se zelim oddaljiti od Win10, zato sem si na laptop nastimal Ubuntu, si ga skalibriral po zeljah, vendar edina stvar kaj me se zajebava je OpenVPN.

Imam ovpn config file, katerega importiram prek Network Managerja od Gnome-a (z dodatkom openvpn package-a). Vse deluje, povezava se vzpostavi, a ne morem dostopati do svojega omrezja. Ocitno imam probleme z DNS -om in kolikor sem googlal, se je v 18.04 nekaj spremenilo kaj se tice updejtanja resolvconf-a ce sem prav bral.

Primer: povezan sem na wi-fi od boljse polovice. Internet deluje bp. Nato bi se zelel povezat v svoje omrezje. VPN povezava deluje, whatsmyip mi pokaze moj ip, a ne morem resolvat ali se povezat v nic kaj je v mojem omrezju. Je imel kdo podoben primer? Ce ja, kako ste resli? Preizkusil nekaj predlogov na googlu, a nic ne zaleze. :(

Hvala za help.
Psy.

psychoshorty ::

Vec kot ocitno imam problem z DNS -om.

poweroff ::

Hmm, daj za začetek poženi config iz konzole:
sudo openvpn --config tvojconfig.ovpn

Pa v config daj verb 4 za začetek.

Aja, v config datoteki imaš tole:

script-security 2
up /etc/openvpn/update-resolv-conf
down /etc/openvpn/update-resolv-conf


??
sudo poweroff

psychoshorty ::

Zdravo,

ja, ravno naletel na en clanek, kjer pisejo o tem, da v konzoli dela iz network managerja pa ne. Link do clanka: tu

Torej iz konzole pozenem sudo openvpn --config "pathdoopvndatoteke" --dev -tun0 in voila, dela

Sedaj mi dns kaj ga imam konfiguriranega na serverju dela, a se vedno ne morem dostopat do lokalnih resourcov mojega omrezja. Pod Windowsi mi je to delalo takoj. Kaj bi se lahko bilo krivo?

Psy

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

A VPN server lahko pingaš?

Mogoče si nastavi v NetworkManagerju extra DNS serverje?
sudo poweroff

psychoshorty ::

Blah, ze sam sem blesav.

Tunnel sedaj deluje. Preizkuseno, ko sem z telefonom naredil hotspot in se povezal tja. Tudi do internih stvari v mojem omrezju sem prisel bp. Pri boljsi polovici pa je ocitno problem, ker ima IP Range isti, kot ga imam jaz doma (192.168.xxx.xxx). Sicer ne razumem najbolj, zakaj ne morem nic pingat (mojih virtualk, compov ipd), saj mi to pod Windowsi nikoli ni predstavljalo tezave, tudi ce je bil IP Range internega networka isti.

Sem kaj spregledal pod Ubuntujem mogoce? Se vedno se ucim...

psychoshorty ::

Problem resen. Sedaj tunnel dela bp (hvala Matthai). Pri boljsi polovici sem enostavno zamenjal range networka in dela.

poweroff ::

Super, samo da deluje.

Mimogrede, domači routerji imajo navadno IP range v območju 192.168.x.x. OpenVPN pa 10.x.x.x. Se pa kje najde tudi 172.16.0.0 do 172.31.255.255, če govorimo o IPv4 seveda.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera VPN storitev? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6919939 (3907) zlozeka
»

OpenWRT in OpenVPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
799614 (7474) BivšiUser2
»

Težave z OpenVPN povezavo (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
629346 (6242) čuhalev
»

Openvpn (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
6513825 (5392) Blisk
»

OpenVPN - samo dostop do notranjega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
81162 (1074) poweroff

Več podobnih tem