» »

Racunalnik ne zazene...

Racunalnik ne zazene...

roccat ::

Imel sem napako z windowsi ker je mi je elektrika ven vrglo ali je kdo ugasnil racunalnik. pri posodobitvi in bi moral na novo naloziti. Dejansko pripravlja windows inin pripravlja windows in nic ne naredi. Tripne slika pocakajte in se ne zgodi nic. Sedaj pa se mi pojavi ekran in v Bios ne morem, ko pritisnem F2 se pojavi crna slika. Ter ne morem naprej niti ne v safe mode in druge možnosti.
  • spremenil: roccat ()

Enron x86 ::

Da prideš vsaj do BIOSa:
Odklopiš vse odvečne USB-naprave.
Izklopiš računalnik iz štroma (populiš kabel iz vtičnice) in par sekund držiš gumb za vklop/izklop računalnika, da se razelektrijo kondenzatorji.
Greš na kofe.
Vklopiš in bi moralo it v BIOS, ko pritiseš pravo tipko. Čene pa narediš clear CMOS ali odstraniš baterijo/jo daš nazaj.
Potem pa vstaviš USB ključek z Windowsi (ali repair CD) in poskusiš popravit, če se kaj da (checkdisk, sfc /scannow ipd.)

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

MrStein ::

Izklop iz elektrike še nikoli ni povzročil vstopa v BIOS nastavitve.

Povadi pritiskaš F2 ali Del tipko. (ali kako tretjo, odvisno koliko ganđe je odločevalec tisti dan pokadil)

Aja, če je ganđe bilo res veliko, je "tipka" za BIOS: Fn+F2

In če je zraven ganđe bilo še kaj, je kombinacija: ctrl + F2
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Enron x86 ::

Izklop iz elektrike še nikoli ni povzročil vstopa v BIOS nastavitve.


Res je! Jaz sem OP-ja razumel, da se mu je računalnik toliko zaštrikal, da niti v BIOS ne more normalno.

V tem primeru je najbolje začet pri najpreprostejšem koraku diagnosticiranja - izklopi in vklopi.
Je pa fino vedet, kateri gumb stistnit za vstop v BIOS, ja.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

roccat ::

F1 mi vrze. Pol pa ne gre naprej.oz racunalnik deluje.
Oz je resetiral. Vrze ekrn kao samodjeno popravilo in ugasne.

Do biosa ne gre.

tonis ::

Za BIOS je čisto odvisno od proizvajalca, večinoma je tipka DEL, pri nekaterih F12, pride DELLu F2, HP mislim da F1, lenovo F10 (lahko da sta zadnja dva glih obratno ne spomnim se točno)
Sicer pa nima smisla ugibat, povej najprej kaj več o računalniku, model, .. da pridemo sploh do tega kako v BIOS (če je to sploh potrebno?)

Realna opcija se mi zdi tudi to, da imaš button baterijo prazno in ti je naredilo clearcmos ko je štroma zmanjkalo, pa ti zdaj ne boota pravilno...

Če tudi to ni bi jaz verjetno probal z memtestom: https://www.memtest86.com/download.htm
..lahko da je tudi disk - ne glede na to, da ti pokaže windows boot screen je možno, da disk ne dela OK.

Pač, samo ugibamo lahko, še enkrat, daj veš info o mašini, pa mogoče kakšno sliko od POST-a.

DeeCoy ::

roccat, odklopi disk. Računalnik bo začel čudežno delat. Na bios postu obstane, ker ne more prepoznat/zagnat diska, ki je očitno škripnil, ko je zmanjkalo elektrike.

Drugi pa začnite brat. roccat ti pa začni pisat tako, da te bo kdo razumel.

Enron x86 je izjavil:

Izklop iz elektrike še nikoli ni povzročil vstopa v BIOS nastavitve.


Res je! Jaz sem OP-ja razumel, da se mu je računalnik toliko zaštrikal, da niti v BIOS ne more normalno.

Saj ne more. MrStein je pač polpismen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

roccat ::

Grafa fuc sem resil LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem v BIOS

Oddelek: Strojna oprema
333426 (2805) Han
»

Je potrebno zamenjati baterijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121426 (958) xxurban
»

Računalnik ne gre mimo boot screena

Oddelek: Pomoč in nasveti
71614 (1441) dekoman
»

Problem z RAID0

Oddelek: Pomoč in nasveti
171456 (1224) OK.d
»

No Keyboard detected pri vklopu

Oddelek: Pomoč in nasveti
72487 (2487) k4vz0024

Več podobnih tem