» »

Računalnik ne gre mimo boot screena

Računalnik ne gre mimo boot screena

dekoman ::

Pozdravljeni. Imam sledečo konfiguracijo:

Asus P4C800 revision 2.30, bios najnovejši beta
Intel® Pentium® 4 Processor supporting HT Technology 3.00E GHz, 1M Cache, 800 MHz FSB
2x PSD1G400 RAM
trdi disk: 320 GB 7200 rpm SATA
LC 420W power supply
Grafika: AH3450/DI/512MD2(LP)

Problem:

Ko priklopim računalnik na elektriko se zažene in pokaže se boot zaslon, na katerem piše glede matične in katero tipko lahko pritisnem, da grem npr. v boot screen. In to je to. Naprej se pa ne nalaga več! Včasih čez nekaj časa slišim Windows 7 zagonski zvok, ampak slika na ekranu je še vedno prvotna, prvi boot screen. Tudi po večkratnem pritisku na Power tipko ali Reset tipko, včasih po 3, 4, včasih tudi po 7x reset, šele potem mi pride čez prvotni boot zaslon in npr. lahko vidim, da mi naloži W7, pred tem pa nič ne dela, ne Tab tipka, ne Delete tipka za vhod v BIOS. Ne vem kaj bi lahko to bilo.

Pred tem sem imel XP, sedaj WIN 7, vedno isti problem. Če ga pa ponovno zaženem iz WIN 7, pa se to ne zgodi, samo pri cold bootu, prvotnem bootu.

Ni piskov, vse temp so normalne: CPU 35°C, grafična 30-40°C Preveril sem tudi, če je CPU, spomin in ostalo pravilno pritrjeno in je.

Poskusil sem tudi z različnimi nastavitvami v BIOS-u: iz performance mode v standard mode, različne grafične nastavitve, MPC revision 1.1 v 1.4.
Ostale BIOS nastavitve so po defaultu.

To se mi sedaj dogaja že pribl. 2 meseca.

Res je tudi, da se mi je pa tudi dogajalo, sicer zdaj 2 tedna ne, da se je takoj bootal v WIN 7 ob prvem pritisku, potem pa delal pribl. 5 min in se ugasnil, kar tako. Potem pa ponovnem pritisku na Power tipko, naprej brez problema tudi po 7 ali več ur.

Bil bi vam zelo hvaležen za vsakršno pomoč ali nasvet, ki bi mi koristil. Hvala!

nesmrten ::

Poglej, če so kondenzatorji napihnjeni... lahko bi bil še napajalnik bogi.

amigo_no1 ::

Preveri kondenzatorje na MB.
Imaš kako staro električno napeljavo ?
Odklopi napajanje diska in pusti samo 1 palčko rama, je kaka razlika ?
Imaš wifi usb tipkovnico ?

Zgodovina sprememb…

T-h-o-r ::

disk je na poti v nebesa
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

dekoman ::

nesmrten je izjavil:

Poglej, če so kondenzatorji napihnjeni... lahko bi bil še napajalnik bogi.


Nič nisem videl, da bi bilo kaj napihnjeno. Seveda jaz gledam samo na matični in ne drugje. V napajalniku ne vem kako je, ker še nobenega nisem odprl.

dekoman ::

amigo_no1 je izjavil:

Preveri kondenzatorje na MB.
Imaš kako staro električno napeljavo ?
Odklopi napajanje diska in pusti samo 1 palčko rama, je kaka razlika ?
Imaš wifi usb tipkovnico ?


Disk je star 5 let. Preveril sem ga s scandiskom pred vstopom v WIN 7 in ni bilo nobenih problemov.
Da, imam brezžično tipkovnico in miško.
Napajalnik je star 2 leti in je LC 420H-12, enak kot tale: http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

Zadevo sem rešil glede boota. Ni bilo dobro, da sta bila disk in grafična na enem samem kablu iz napajalnika. Zdaj, ko sem ju dal vsak na svojega, se brez problema zažene, nič več ni zmrznjene slike ob prvem vklopu.

Iskreno se Vam vsem zahvaljujem za vse nasvete in pomoč!

Edino, kar me še zanima je to:

Uporabnik T-h-o-r je napisal, da bi mi naj šel čez čas disk fuč. Ali lahko kako to preverim kje ali s kakim programom?

Še bolj pa me zanima, kaj bi lahko bilo to, da mi je sedaj 2 dneva po odpravi težave ob bootu, delal brez problema, brez zamrzovanja slike in izklopa. Danes se mi je pa po pribl. pol ure surfanja na netu spet ugasnil ???

Res ne vem, kaj bi lahko bilo?

Disk? To sicer dvomim.

Prej bi rekel, da napajalnik, samo vseeno se mi zdi, da po dveh letih neredne uporabe, mi vseeno ne bi smel delati takih težav, saj pa nimam na njega ne vem kaj priključeno: P4 3.00 HT Prescott, 2x1GB DDR400 Rama, 320 GB Sata disk, AGP grafična Radeon 3450 HD, mrežna gigabitna kartica na pci slotu, matična Asus P4C800, 8cm ventilator na zadnji stranici, DVDRW na IDE. Na njega imam priklopljen LCD preko DVI, preko HDMI pa LCD TV (redka uporaba, večinoma izklopljen v ATI control panel), UTP kabel mrežni, USB receiver za miško in tipkovnico, navadne 2.0 zvočnike preko audio izhoda. To je to.

Torej obračam se spet na Vas, kaj bi lahko še naredil, ker to danes, ko se mi je kar tako ugasnil, me bega. Ali se, da slučajno kje v WIN 7 to pogledati, v kakem dnevniku ali drugače? Kako naj stestiram napajalnik, če je dober? Hvala Vam za vsak nasvet oziroma pomoč, ki Vam pride na misel. Hvala!

UNIVERZUM ::

uporabi HDtune in poglej disk. Podobne težave je imel brat mesec dni nazaj (winXp).
Asrock Z77 pro4-m,i5 3570, corsair 8gb, sapphire 4870,CC500R
Odrasli so samo otroci, ki jih nihče ne potegne za ušesa,
ko naredijo veliko neumnost/by yjpe

dekoman ::

Torej.

HDTune ni dal nobenega errorja.

Za ugašanje je bil kriv procesor Prescott, ker je pod stress testom v roku 15 min omagal, torej računalnik se je ugasnil.

To se ne dogaja pod P4 2.8, brez HT oz. pod Prescott 3.2 s HT, ki ga imam sedaj. Windowsi se ne ugašajo več, ko so že bootani.

Občasno se edino pojavi še, da ga moram resetirat, ker mi slika zmrzne ob hladnem zagonu, čeprav to je sedaj redkost, drugače deluje brez problema.

Napajalnik sem zamenjal za močnejšega.

Hvala za vse!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dekoman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z matično ploščo

Oddelek: Pomoč in nasveti
276681 (6113) lucky13
»

Gigabyte GA-8I955x PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
9869 (701) haxorcek
»

Računalnik se čudno obnaša (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
645384 (4548) accord37
»

Windows se ne zažene zaradi zunanjega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
473153 (2533) ManDriver
»

Težave (resne?) z računalnikom

Oddelek: Strojna oprema
5933 (860) ZLOky

Več podobnih tem