» »

Monitor se ne prizge

Monitor se ne prizge

damian ::

Dons je brat kupu nov comp, mu poskusam namestit Xpje, pa mi pri formatiranju particije nekajkrat zasteka. Ker sem bil brez idej, grem pogledat v BIOS, dam tam na default nastavitve, ponovno zazenem in glej cudo - monitor se sploh ne zalaufa vec. Prerukam kable, kartico, probam drug monitor - pa nic.
Kaka ideja preden odnese zadevo nazaj na servis??

ERGY ::

Resetiri bios prek mosticka na plati.

Sydk ::

ja mosticek zna bit resitev, a glede na to fda je kista nova, merki zadaj garancijsko nalepko!

msmiha ::

Če pa še to ne bo šlo pa probaj z PCI grafično kartico, ker se ti je v BIOSu vrjetno prestavlo iz AGP na PCI
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

damian ::

A ste lahko malce bolj natancni - kateri mosticek, da ne bom slucajno kaj zajebal...Imam Gigabytovo plato in nikjer v navodilih to ni oznaceno.
Kaj pa glede samo namestitve oken XP - zakaj mi ni hotelo sformatirati diska?? Ce sem dal na QuickFormat mi je sicer naredlo, sam kasneje javilo napako, na "normalnem" formatiranju pa je vedno zastekalo.

boštjan ::

mostiček se imenuje CLEAR CMOS in v knjigici od plate mora nekje pisat keri jumper je to(razen če ga ta gigabytka nima,kar bi me zelo čudlo).
Glede formatiranja:al maš zanič winXP CD ali pa je disk v okvari.

ERGY ::

Kero plato tocno mas k jst mam tud gigabyte. povej model.

Vens ::

Kar se mene tiče je najverjetneje problem s plato - servis zamenjava.

Sicer pa probaj po teh korakih:

Grafično ven in noter
V biosu preklopi iz (Init display first) PCI na AGP ali obratno in assign IRQ for VGA.
Snami si dik tool (za IBM diske obstaja super tool, ki pri disk problemih vedno pomaga..) in naredi RAW format..

Pri meni in pri kolegu je delovalo..

LP

Wad@ ::

Če še nisi odpru compa svetujem servis-tista nalepka zadi.
Če pa si mora bit reset od biosa nekje zraven baterije. Če ne gre drugače pa baterijo ven iz čez nekaj sekund nazaj notr.
BTW: prijatu je kupu neko plato od Gigabytovo plato(imena ne vem...bl poceni-brez RAID-a, zvočne, SerialATA..), in jumperja za reset BIOS-a res ni blo.8-O


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se kar naenkrat ne zažene več, ni slike, lucka na ekranu utripa - pomoc!

Oddelek: Pomoč in nasveti
2410077 (7860) Tac20
»

Ob sestavitvi komponent PC ne zalaufa pravilno

Oddelek: Strojna oprema
221760 (1337) jest10
»

razlike v voltaži... (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
764376 (3240) Pyr0Beast
»

Kako vgraditi nove komponente?!

Oddelek: Pomoč in nasveti
302565 (1791) solatko
»

problem radeon 9200 se

Oddelek: Kaj kupiti
16988 (859) fitipaldi

Več podobnih tem