» »

Ali je možno, da se človek ob novem partnerju popolnoma spremeni?

Ali je možno, da se človek ob novem partnerju popolnoma spremeni?

Temo vidijo: vsi
1
2
3 4

111111111111 ::

Ko vstopiš v novo razmerje je logično, da daš kolege rahlo na stran, saj je vse novo, noro itd... Kolegi morajo to tudi razumeti.

Glede na to da se družita z vami ne vidim nobenega problema, večji problem, se mi zdi, da se njegova punca krega z vami in vam teži. Drugi bistveno večji alarm pri vsem skupaj pa je otrok. Prve pol leta v odnosu si kot na metuljčkih in je vse super, delaš stvari ki jih prej nisi in se prilagajaš skoraj 100%, da ugajaš. Tole zna biti eno veliko sranje.

Strinjam se tudi s komentarji, da če bi bilo obratno, da bi moški težil ženski, bi Hipatija težila da gre za nasilje, tukaj pa se ji zdi čisto logično.

V marsikaterem primeru sem ugotovil, da če hoče partner distancirati partnerja od prejšnje družbe, je to skoraj vedno pogoj za razpad zveze.

Je pa to ena velika sprememba v življenju in se čas s kolegi konkretno zmanjša. Ampak tak je normalen cikel življenja. Vsekakor pa kolega rabi podporo, ko bo ugotovil da je zagazil, takrat so kolegi še kako pomembni. Tudi če ni zagazil boste postali nazaj pomembni, samo da bo imel zraven pač še enega malega. :D

OP te grožnje da takrat kolegu ne boš na razpolago, ne govorijo ravno tebi v prid, ampak brezglutenki, ker ima očitno prav, da hoče svojo novo pridobitev odvleči od vas. :D

Pika na i ::

PreviousUser je izjavil:



Ko sva bila enkrat na samem, mi je rekel, da se mora zaradi partnerice obnašati resno. Njegova partnerica secira vse, kar se postavi njej na mizo in sprašuje po sestavinah, da vidi, če je zanjo ustrezno ali ne.

Sicer to ni moja stvar,


Točno tako, ne tiče se te. Brigaj se za svoje razmerje in skrb posveti raje svojemu obnašanju.

Da te ni sram, da tule opravljaš znanca, za katerega te kao skrbi.
Pusti njega in njegovo na miru!

PreviousUser ::

Pika na i je izjavil:

PreviousUser je izjavil:



Ko sva bila enkrat na samem, mi je rekel, da se mora zaradi partnerice obnašati resno. Njegova partnerica secira vse, kar se postavi njej na mizo in sprašuje po sestavinah, da vidi, če je zanjo ustrezno ali ne.

Sicer to ni moja stvar,


Točno tako, ne tiče se te. Brigaj se za svoje razmerje in skrb posveti raje svojemu obnašanju.

Da te ni sram, da tule opravljaš znanca, za katerega te kao skrbi.
Pusti njega in njegovo na miru!


Ok, ni nujno, da razglabljamo tukaj konkretno o tem primeru. Lahko govorimo kar na splošno, saj je (žal) to vedno bolj množičen pojav. Tako copatarstvo kot tudi manipulacije žensk, da tik preden odcvetijo na silo kao ponesreči zelo hitro zanosijo. Pa če se pred tem reši enega moškega, bo dovolj.

HappyPills ::

"Copatarstvo" je v prvi vrsti famozni izgovor "pravih" moških, kateri niso sposobni imeti zdravega razmerja ne z nekom drugim še manj pa sami s sabo. Moške, ki se posvečajo lastni družini in odnosom in ne hodijo več na pivske pohode označijo za copate. Le ti "pravi" moški vedno vidijo v ženskah nekoga, ki moškega pohabi, priklene in lastno ročno spremeni v mevžo oz. copato, zelo se trudijo, da v drugih razmerjih to vidijo, saj s tem opravičujejo svoje trhle/gnile odnose ter zatirajo strah, ki v življenju "pravega" moškega nima kaj počet. Seveda s priklepanjem in postavljanjem žensk za štedilnik ne vidijo težav, v resnici je to edino prava stvar, upirajo se jim vsa gospodinjska opravila ter ukvarjanje z otroci, bežijo od odnosov ter uteho najdejo v pretiranem športanju, popivanju, delu... Se ne spreminjajo, ne jokajo, so trdni kot skala in globoko nesrečni. Vse naredijo, da so čim več zdoma in ne v ... copatih.

zee ::

Nazaj na temo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Master_Yoda ::

Mislim da temu v psihologiji recejo projekcija. Tako da ce vas partner kar naenkrat zacne bolj kontrolirati, etc. je mozno da on/ona/ono dela nekaj kar ni posteno.
Dovie'andi se tovya sagain.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

Najprej moraš dokazati, da gre v resnici za prepoved, ne zgolj za dobronameren nasvet.

Tudi nasilen moški svoji "babnici" dobronamerno svetuje naj pere, lika, neha kofetkat s prijateljivami... ampak v resnici je to prefinjeno omejevanje svobode.

FormerUser je izjavil:

user-pass je izjavil:

Zenska lahko zelo dobro vpliva na moskega, ce ima postimano podstresje.

Ja, to je kar splošno prepričanje, vsaj v krogih kjer se jaz gibljem. Ravno nekaj dni nazaj je sorodnik našteval primere kolegov, ki so se zresnili, ko so vstopili v resno razmerje, prej pa kar nekaj brezciljno bluzili naokoli, pa ni nikakršen feminist, da ne bo kdo spet tega naprej metal, ampak takšna so pač dejstva.

To NI RES. Velja namreč tudi v obratni smeri. Razmerje z resno osebo lahko zelo dobro vpliva na OBA partnerja.
sudo poweroff

AnjaNja ::

Temu se reče pa zaljubljenost, traja nekak dve leti, potem pa usiha, pol se pa vidi al se vmes gradi ljubezen ali ne...Bodi ob njem, njegov kolega kot do zdaj. Če boš opozarjal, bo med vama nastal prepad...meni tudi od kolegice partner niti malo ni všeč-pa kaj naj. Nič. Js sem njena kolegica in to je to.

Ja, človek iz človeka lahko marsikaj izvabi na boljše, na slabše...Pa to ni nujno pretvarjanje. Se spreminjamo, navade etc. Smo v različnih obdobjih v življenju.

FormerUser ::

PreviousUser je izjavil:


Ok, ni nujno, da razglabljamo tukaj konkretno o tem primeru. Lahko govorimo kar na splošno, saj je (žal) to vedno bolj množičen pojav. Tako copatarstvo kot tudi manipulacije žensk, da tik preden odcvetijo na silo kao ponesreči zelo hitro zanosijo. Pa če se pred tem reši enega moškega, bo dovolj.

No, za trditi kaj takšnega, bo treba pa navesti kakšen konkreten vir. Da se ženskam mudi zanositi, ko se bližajo koncu rodne dobe, ni nikakršno presenečenje, ampak ker sta za to potrebna dva, je večje vprašanje, kaj moškim roji po glavi, da se jim "ponesreči", sploh ker tukaj praviloma ni govora o kakšnih 18-letnikih, ki bi še imeli izgovor v neizkušenosti, ampak takšnih starih 30+. Izgleda, da bi znancu naredil večjo uslugo, ko bi ga podučil o osnovah biologije in uporabi kondomov kot pa da si z njim zbijal neumne šale.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

jype ::

Evo, konkreten vir: https://www.bbc.com/news/blogs-trending...

Moški glede statistik brez sramu lažejo, ampak to smo itak že vedeli.

FormerUser ::

FormerUser je izjavil:

PreviousUser je izjavil:


Ok, ni nujno, da razglabljamo tukaj konkretno o tem primeru. Lahko govorimo kar na splošno, saj je (žal) to vedno bolj množičen pojav. Tako copatarstvo kot tudi manipulacije žensk, da tik preden odcvetijo na silo kao ponesreči zelo hitro zanosijo. Pa če se pred tem reši enega moškega, bo dovolj.

No, za trditi kaj takšnega, bo treba pa navesti kakšen konkreten vir. Da se ženskam mudi zanositi, ko se bližajo koncu rodne dobe, ni nikakršno presenečenje, ampak ker sta za to potrebna dva, je večje vprašanje, kaj moškim roji po glavi, da se jim "ponesreči", sploh ker tukaj praviloma ni govora o kakšnih 18-letnikih, ki bi še imeli izgovor v neizkušenosti, ampak takšnih starih 30+. Izgleda, da bi znancu naredil večjo uslugo, ko bi ga podučil o osnovah biologije in uporabi kondomov kot pa da si z njim zbijal neumne šale.


A lahko nehaš nabijat no? Sem po tvojih odgovorih včeraj videl, kako nepristranski sogovornik si.


Poglej, to NI argument. In glede na to, da si nekaj časa nazaj tukaj povedal, da imaš podobno izkušnjo, ni težko opaziti, da to vpliva na tvoje stališče. Nadalje, zakaj točno bi morala biti jaz nepristranska. Večina tukaj se je postavila na stran moškega, zakaj torej jaz ne bi smela predstaviti ženskega pogleda na zadevo. A ni poanta forumskih debat ravno v tem, da se stvari osvetlijo s čim več različnih zornih kotov, ne da vsi tulijo v isti rog.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

FormerUser ::

poweroff je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Najprej moraš dokazati, da gre v resnici za prepoved, ne zgolj za dobronameren nasvet.

Tudi nasilen moški svoji "babnici" dobronamerno svetuje naj pere, lika, neha kofetkat s prijateljivami... ampak v resnici je to prefinjeno omejevanje svobode.

Kot sem že povedala, gre za povsem drugo dinamiko, česar pa ti, nalašč, nočeš razumeti, da mi lahko podtikaš stališča, ki jih nisem nikoli zagovarjala.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

FormerUser ::

HappyPills je izjavil:

"Copatarstvo" je v prvi vrsti famozni izgovor "pravih" moških, kateri niso sposobni imeti zdravega razmerja ne z nekom drugim še manj pa sami s sabo. Moške, ki se posvečajo lastni družini in odnosom in ne hodijo več na pivske pohode označijo za copate. Le ti "pravi" moški vedno vidijo v ženskah nekoga, ki moškega pohabi, priklene in lastno ročno spremeni v mevžo oz. copato, zelo se trudijo, da v drugih razmerjih to vidijo, saj s tem opravičujejo svoje trhle/gnile odnose ter zatirajo strah, ki v življenju "pravega" moškega nima kaj počet. Seveda s priklepanjem in postavljanjem žensk za štedilnik ne vidijo težav, v resnici je to edino prava stvar, upirajo se jim vsa gospodinjska opravila ter ukvarjanje z otroci, bežijo od odnosov ter uteho najdejo v pretiranem športanju, popivanju, delu... Se ne spreminjajo, ne jokajo, so trdni kot skala in globoko nesrečni. Vse naredijo, da so čim več zdoma in ne v ... copatih.

Dobro si napisal. Nekje zgoraj v niti se nekdo sprašuje, pa zakaj nekatere ženske ne vidijo rade, da se partner druži s kolegi, ravno zaradi tega. Niso vsi kolegi dobronamerni, tudi "šunta" se rado, ne bit copata, ne se pustit babi komandirat.... in na nekatere to vpliva in posledično vnaša razdor v partnerstvo, ki bi moralo biti za vsakogar prva prioriteta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

PreviousUser je izjavil:


Ok, ni nujno, da razglabljamo tukaj konkretno o tem primeru. Lahko govorimo kar na splošno, saj je (žal) to vedno bolj množičen pojav. Tako copatarstvo kot tudi manipulacije žensk, da tik preden odcvetijo na silo kao ponesreči zelo hitro zanosijo. Pa če se pred tem reši enega moškega, bo dovolj.

No, za trditi kaj takšnega, bo treba pa navesti kakšen konkreten vir. Da se ženskam mudi zanositi, ko se bližajo koncu rodne dobe, ni nikakršno presenečenje, ampak ker sta za to potrebna dva, je večje vprašanje, kaj moškim roji po glavi, da se jim "ponesreči", sploh ker tukaj praviloma ni govora o kakšnih 18-letnikih, ki bi še imeli izgovor v neizkušenosti, ampak takšnih starih 30+. Izgleda, da bi znancu naredil večjo uslugo, ko bi ga podučil o osnovah biologije in uporabi kondomov kot pa da si z njim zbijal neumne šale.


"zbijal neumne šale". Potem moraš biti pa res mlada, da si odrasle moške/ženske predstavljaš kot da se ves čas pogovarjajo kot aristokrati, ko so skupaj na pijači.

"yes, yes, quite quite, my dear colleague".

Ko je treba biti resen in sprejemati odločitve si resen in sprejemaš odločitve. Ko tega ne počneš si samo človek in zbijaš "neumne šale". Tako ljudje delujemo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Phantomeye je izjavil:

"zbijal neumne šale". Potem moraš biti pa res mlada, da si odrasle moške/ženske predstavljaš kot da se ves čas pogovarjajo kot aristokrati, ko so skupaj na pijači.
Ne, le pametno izbira svojo družbo. Kolegi, ki zbijajo neumne šale, so švoh kolegi.

Phantomeye je izjavil:

Ko tega ne počneš si samo človek in zbijaš "neumne šale". Tako ljudje delujemo.
To seveda ne drži. Pametni ljudje zbijamo pametne šale.

Phantomeye ::

jype je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

"zbijal neumne šale". Potem moraš biti pa res mlada, da si odrasle moške/ženske predstavljaš kot da se ves čas pogovarjajo kot aristokrati, ko so skupaj na pijači.
Ne, le pametno izbira svojo družbo. Kolegi, ki zbijajo neumne šale, so švoh kolegi.

Phantomeye je izjavil:

Ko tega ne počneš si samo človek in zbijaš "neumne šale". Tako ljudje delujemo.
To seveda ne drži. Pametni ljudje zbijamo pametne šale.


Pa vse je isto. Zabavaš se, smejiš se.

FormerUser ::

Phantomeye je izjavil:

Tako ljudje delujemo.

Ne, tako delujete nekateri, drugi pa drugače.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Tako ljudje delujemo.

Ne, tako delujete nekateri, drugi pa drugače.


Torej, ko si ti s prijatelji, se ne zabavate? se ne smejite? imate izključno resne pogovore?

FormerUser ::

Morda je pa izbira slaba.
@phantomeye

Kot je omenil jype, gre za nivo, obstaja tudi še kaj drugega od neumnih, seksistični šal na prvo žogo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Dobro si napisal. Nekje zgoraj v niti se nekdo sprašuje, pa zakaj nekatere ženske ne vidijo rade, da se partner druži s kolegi, ravno zaradi tega. Niso vsi kolegi dobronamerni, tudi "šunta" se rado, ne bit copata, ne se pustit babi komandirat.... in na nekatere to vpliva in posledično vnaša razdor v partnerstvo, ki bi moralo biti za vsakogar prva prioriteta.

Če je punca OK, te noben kolega ne našunta, da ni. To so preprosta dejstva. Problem je ker te ženska doma šunta proti kolegom, kolegi te šuntajo proti ženski in če nimaš lastne hrbtenice si hitro pokregan z vsemi. Deluje v obe smeri.

FormerUser je izjavil:

Morda je pa izbira slaba.

Izbira je vedno dobra. Samo treba je najti. Imam en lep primer, ko je punca pustila tipa, ki je bil prijazen, ji je vse omogočil, pustila pa ga je z razlogom, da jo duši. Nekatere bi pa ubijale za tega tipa, je pa res da nežna duša, tak prijazen in mu vse ženske pobegnejo. Dela, ne vara, pride domov vedno trezen, itd... Skratka terna. Ampak očitno ženske niso zadovoljne.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

FormerUser je izjavil:

Morda je pa izbira slaba.
@phantomeye

Kot je omenil jype, gre za nivo, obstaja tudi še kaj drugega od neumnih, seksistični šal na prvo žogo.


Prej sem napisal, da smo ljudje resni, ko je treba sprejemati odločitve in neresni takrat ko ne. Pa si rekla, da ljudje tako ne delujemo. Kako pa delujemo?

In kdo določa nivo? Obstaja kakšna merska lestvica? mmm?

Če je šala neumna, ne pomeni, da je seksistična. To je narativ, ki ga ti trenutno hočeš vsilit.

lahko mi pa zaupaš kakšnim šalam se ti smejiš, da bomo vedeli pri čem smo :)

Zgodovina sprememb…

Semafor ::

FormerUser je izjavil:


Kot je omenil jype, gre za nivo, obstaja tudi še kaj drugega od neumnih, seksistični šal na prvo žogo.


Večina moških se o ženskah sploh ne pogovarja. Kaj bi bilo sploh zanimivega, zabavnega...? To ste se naučili iz TV novel in nima stika z realnostjo. Jaz sm tudi gledal Batmana, samo ne študiram 24/7 o temu kako bom slikal mimobežni Batmobil.

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Poglej, to NI argument. In glede na to, da si nekaj časa nazaj tukaj povedal, da imaš podobno izkušnjo, ni težko opaziti, da to vpliva na tvoje stališče. Nadalje, zakaj točno bi morala biti jaz nepristranska. Večina tukaj se je postavila na stran moškega, zakaj torej jaz ne bi smela predstaviti ženskega pogleda na zadevo. A ni poanta forumskih debat ravno v tem, da se stvari osvetlijo s čim več različnih zornih kotov, ne da vsi tulijo v isti rog.

Če si nepristranski, te jemljejo resno. Če nisi te ne. Recimo jype je odličen zabavljač, ampak go govori resno ga noben resno ne jemlje. Ne gre za žesnki ali moški pogled, gre za to da ni žesnkega in moškega pogleda. Na eni in drugi strani so svinje in super ljudje. Samo težko je ločit zrnje od plev.

Za jypeta sem že nagruntal da je doma pravi mucek in fura tradicionalne krščanske vrednote. Dva otroka, seks brez varanja, bicikel...

Zate pa še nisem pogruntal. Vrednote so krščanske, ostalo pa še tuhtam kako bi se obnašala če bi se v realnosti zapletla v debato. :D

Cruz ::

Tudi neumne, seksistične šale delujejo at the right place, at the right time. Samo čakaj @Hipatija, ko te bodo prijateljice poklicale na GiRlS nIgHt OuT oz. celovečerna predstava šinfanja moških. :)) In verjemi mi, to boš doživela, pa lahko imaš okrog sebe same hardcore feministke. Verjetno boš tudi sama sodelovala.

FormerUser ::

111111111111 je izjavil:


Če je punca OK, te noben kolega ne našunta, da ni. To so preprosta dejstva. Problem je ker te ženska doma šunta proti kolegom, kolegi te šuntajo proti ženski in če nimaš lastne hrbtenice si hitro pokregan z vsemi. Deluje v obe smeri.

To morda velja za tebe, na nekatere se da pa precej bolj vplivati.

111111111111 je izjavil:


Izbira je vedno dobra. Samo treba je najti. Imam en lep primer, ko je punca pustila tipa, ki je bil prijazen, ji je vse omogočil, pustila pa ga je z razlogom, da jo duši. Nekatere bi pa ubijale za tega tipa, je pa res da nežna duša, tak prijazen in mu vse ženske pobegnejo. Dela, ne vara, pride domov vedno trezen, itd... Skratka terna. Ampak očitno ženske niso zadovoljne.

Ne, v bistvu ni. Kar se tiče konkretnega primera, pa ti človeka lahko spoznaš, ko si z njim več časa med štirimi stenami, lahko da deluje navzven zelo prijazno, sicer pa niti ne. Da punce ne marajo avtentično prijaznih fantov je samo mit.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

111111111111 ::

Cruz je izjavil:

Tudi neumne, seksistične šale delujejo at the right place, at the right time. Samo čakaj @Hipatija, ko te bodo prijateljice poklicale na GiRlS nIgHt OuT oz. celovečerna predstava šinfanja moških. :)) In verjemi mi, to boš doživela, pa lahko imaš okrog sebe same hardcore feministke. Verjetno boš tudi sama sodelovala.

Sem podčrtal pomembno. Lahko še tako vihamo nos nad prostaškostjo, vedno obstaja čas in mesto, kjer nam to udari ven. Spolnost, hrana, pijača, to je vse pri nas v malih možganih.

Cruz ::

111111111111 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Tudi neumne, seksistične šale delujejo at the right place, at the right time. Samo čakaj @Hipatija, ko te bodo prijateljice poklicale na GiRlS nIgHt OuT oz. celovečerna predstava šinfanja moških. :)) In verjemi mi, to boš doživela, pa lahko imaš okrog sebe same hardcore feministke. Verjetno boš tudi sama sodelovala.

Sem podčrtal pomembno. Lahko še tako vihamo nos nad prostaškostjo, vedno obstaja čas in mesto, kjer nam to udari ven. Spolnost, hrana, pijača, to je vse pri nas v malih možganih.

Seveda. Recimo jaz sem pri bivši pogosto končal prepir z "baba", ona pa z "ded". Je naju vedno spravilo v smeh. :)

jype ::

Phantomeye je izjavil:

In kdo določa nivo?
Jaz.

111111111111 ::

FormerUser je izjavil:


Ne, v bistvu ni. Kar se tiče konkretnega primera, pa ti človeka lahko spoznaš, ko si z njim več časa med štirimi stenami, lahko da deluje navzven zelo prijazno, sicer pa niti ne. Da punce ne marajo avtentično prijaznih fantov je samo mit.

Se strinjam. Ampak tega fanta poznam že več let osebno in je res v redu. Malo dvomim da bi bil med štirimi stenami drugačen. Mi kdaj svojim ženam rečemo baba, on pa svoji nikoli žal besede ravno tako mi nismo smeli. Ni dovolil, da bi jo kdaj klicali baba. No nazadnje ga je pustila. Pazi to. ŠE zdaj lepo govori o njej. Nič slabega. Skratka dobričina po mojih pojmih. Med štirimi stenami... Ne vem.

jype ::

111111111111 je izjavil:

Se strinjam. Ampak tega fanta poznam že več let osebno in je res v redu.
Jaz sem tudi, pa nikoli nisem imel težav z dušenjem partnerke. Morda si pa česa povsem enostavnega ne pusti dopovedat?

111111111111 je izjavil:

Ni dovolil, da bi jo kdaj klicali baba.
Aha, vse jasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

FormerUser ::

Phantomeye je izjavil:



Če je šala neumna, ne pomeni, da je seksistična.

Lahko pa o tem sklepa dober opazovalec, ki ve s kom se OP največ druži na tem forumu in kakšne šale v tistem krogu padajo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

FormerUser ::

111111111111 je izjavil:


Če si nepristranski, te jemljejo resno. Če nisi te ne. Recimo jype je odličen zabavljač, ampak go govori resno ga noben resno ne jemlje. Ne gre za žesnki ali moški pogled, gre za to da ni žesnkega in moškega pogleda. Na eni in drugi strani so svinje in super ljudje. Samo težko je ločit zrnje od plev.

Torej je seveda čisto naključje, da se večina, na skoraj ekskluzivno moškem forumu, poistoveti s stališčem OP in njegovega znanca, ne pa njegove partnerice. Potem pa svizec zavije čokolado.

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Ne, v bistvu ni. Kar se tiče konkretnega primera, pa ti človeka lahko spoznaš, ko si z njim več časa med štirimi stenami, lahko da deluje navzven zelo prijazno, sicer pa niti ne. Da punce ne marajo avtentično prijaznih fantov je samo mit.

Se strinjam. Ampak tega fanta poznam že več let osebno in je res v redu. Malo dvomim da bi bil med štirimi stenami drugačen. Mi kdaj svojim ženam rečemo baba, on pa svoji nikoli žal besede ravno tako mi nismo smeli. Ni dovolil, da bi jo kdaj klicali baba. No nazadnje ga je pustila. Pazi to. ŠE zdaj lepo govori o njej. Nič slabega. Skratka dobričina po mojih pojmih. Med štirimi stenami... Ne vem.

Tudi o tistih, ki umorijo svoje partnerice znajo sosedi, znanci in prijatelji mnogokrat povedati, da so bili res fajn ljudje, in da so izjemno presenečeni nad njihovim dejanjem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

FTad ::

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Ne, v bistvu ni. Kar se tiče konkretnega primera, pa ti človeka lahko spoznaš, ko si z njim več časa med štirimi stenami, lahko da deluje navzven zelo prijazno, sicer pa niti ne. Da punce ne marajo avtentično prijaznih fantov je samo mit.

Se strinjam. Ampak tega fanta poznam že več let osebno in je res v redu. Malo dvomim da bi bil med štirimi stenami drugačen. Mi kdaj svojim ženam rečemo baba, on pa svoji nikoli žal besede ravno tako mi nismo smeli. Ni dovolil, da bi jo kdaj klicali baba. No nazadnje ga je pustila. Pazi to. ŠE zdaj lepo govori o njej. Nič slabega. Skratka dobričina po mojih pojmih. Med štirimi stenami... Ne vem.


Ja glej, glede na tvojo prvo objavo v tej temi, bi rekel, da gre ze kar za ekstremno prilagajanje. Sploh, ce mora samo on delati kompromise, da ugodi njenim zeljam, nikoli pa nic obratno.

Torej, a ona naredi kdaj kak kompromis zanj? Nic nisi o tem napisal.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

111111111111 je izjavil:

FormerUser je izjavil:


Ne, v bistvu ni. Kar se tiče konkretnega primera, pa ti človeka lahko spoznaš, ko si z njim več časa med štirimi stenami, lahko da deluje navzven zelo prijazno, sicer pa niti ne. Da punce ne marajo avtentično prijaznih fantov je samo mit.

Se strinjam. Ampak tega fanta poznam že več let osebno in je res v redu. Malo dvomim da bi bil med štirimi stenami drugačen. Mi kdaj svojim ženam rečemo baba, on pa svoji nikoli žal besede ravno tako mi nismo smeli. Ni dovolil, da bi jo kdaj klicali baba. No nazadnje ga je pustila. Pazi to. ŠE zdaj lepo govori o njej. Nič slabega. Skratka dobričina po mojih pojmih. Med štirimi stenami... Ne vem.

Tudi o tistih, ki umorijo svoje partnerice znajo sosedi, znanci in prijatelji mnogokrat povedati, da so bili res fajn ljudje, in da so izjemno presenečeni nad njihovim dejanjem.
Nah, človek je bil samo preveč prijazen in je sčasoma postal dolgočasen. He kept giving and never taking, even when she wanted him to. It's not rocket science. Prijaznost je seveda odličen atribut, pretirana pa spet ne.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:


Kot sem že povedala, gre za povsem drugo dinamiko, česar pa ti, nalašč, nočeš razumeti, da mi lahko podtikaš stališča, ki jih nisem nikoli zagovarjala.

Mogoče se tebi zdi, da gre za drugo dinamiko, so pa v ozadju enaki psihološki mehanizmi.

Ena stvar je, če partner drugemu dobronamerno želi pomagati in to naredi ob spoštovanju do njega in v soglasju z njim.

Druga stvar je pa, če partnerja ne spoštuje, nastopa iz stališča, da ON (ali ONA) že ve kaj je dobro za partnerja in mu potem svoja prepričanja ter navade vsiljuje.

Verjamem pa, da razlike med tema dvema pristopoma ne razumeš - tako kot jih ni sposobna razmeti marsikatera slovenska ženska (in moški, da ne bo pomote).
sudo poweroff

FormerUser ::

poweroff je izjavil:



Ena stvar je, če partner drugemu dobronamerno želi pomagati in to naredi ob spoštovanju do njega in v soglasju z njim.

Druga stvar je pa, če partnerja ne spoštuje, nastopa iz stališča, da ON (ali ONA) že ve kaj je dobro za partnerja in mu potem svoja prepričanja ter navade vsiljuje.


Ja, in jaz sem govorila o prvi stvari.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

poweroff je izjavil:



Ena stvar je, če partner drugemu dobronamerno želi pomagati in to naredi ob spoštovanju do njega in v soglasju z njim.

Druga stvar je pa, če partnerja ne spoštuje, nastopa iz stališča, da ON (ali ONA) že ve kaj je dobro za partnerja in mu potem svoja prepričanja ter navade vsiljuje.


Ja, in jaz sem govorila o prvi stvari.

Nisem čisto prepričan. Razlika med prvim in drugim pristopom je namreč zelo subtilna. Kot si rekla - nasilen moški ženske na prvem zmenku ne udari. Prav tako nasilna ženska moškemu ne začne na prvem zmenku razlagati da mora spremeniti stil oblačenja, zamenjati prijatelje, se začeti ukvarjati s športom,... te stvari gredo postopno.

Zame je zelo pomemben znak, ko en partner drugega odreže od njegovega socialnega kroga. In ga priveže izključno nase. Če imata skupne nove prijatelje ni tak problem. Problem je, ko en partner nenadoma nima ali a) nobenega prijatelja sploh ali b) samo skupne )"odobrene") prijatelje (s starimi preneha, novih "lastnih" ne dobi).

To je tipičen primer nasilja, control freakovstva,... vse pa ima korenine v nespoštovanju partnerja.
sudo poweroff

FormerUser ::

Glede na to, da se znanec še vedno druži z OP-jem, samo obnaša se drugače, v zgodbi očitno ne gre za opisano stvar.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

PreviousUser ::

FormerUser je izjavil:

Glede na to, da se znanec še vedno druži z OP-jem, samo obnaša se drugače, v zgodbi očitno ne gre za opisano stvar.


Javi se zelo poredko, pa še to samo na mojo pobudo. In včeraj mi je pokazal, zakaj se kao ne javi- ker je njegova draga noseča in imata veliko opraviti s tem.

FormerUser ::

Se ti to zdi sporno? Da se v tem trenutku bolj posveča gnezdenju kot kolegom.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

poweroff ::

Saj ne govorim o tem konkretnem problemu. Nobenega od vpletenih ne poznamo, niti ne vemo ali OP malo pretirava, ali je vse skupaj prekleto res.

Je pa tudi res, da mogoče še ni minilo dovolj časa, da bi ta nova partnerica svojega partnerja dokončno odrezala od njegovega socialnega kroga. Kot rečeno - na prvem, tudi drugem... zmenku, še ne padejo batine. Pa tudi potem se ne začne z udarci s pestmi. Nasilje se stopnjuje počasi.

Predlagam, da se slišimo čez kakšno leto.
sudo poweroff

PreviousUser ::

FormerUser je izjavil:

Se ti to zdi sporno? Da se v tem trenutku bolj posveča gnezdenju kot kolegom.


Ne vem sicer kaj lahko on pametnega počne v zvezi s tem, ampak vseeno... Glede na to, kako se je spremenil zaradi česarkoli že, si itak ne deliva več skupnih interesov in neko druženje nima smisla, še posebej v prisotnosti kontrole njegove drage.

Zgodovina sprememb…

FormerUser ::

@Matthai

Seveda, ampak "prevzgoja" na drugih področjih se je pa začela kar takoj.

@Mitchoo

Ima kaj za početi, verjemi. Če ni skupnih interesov je druženje res bolj breveze, verjetno pa ima še tudi kake druge kolege.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

PreviousUser ::

FormerUser je izjavil:

@Matthai

Seveda, ampak "prevzgoja" na drugih področjih se je pa začela kar takoj.

@Mitchoo

Ima kaj za početi, verjemi. Če ni skupnih interesov je druženje res bolj breveze, verjetno pa ima še tudi kake druge kolege.


Ja, večinoma approved by her.

Cruz ::

PreviousUser je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Se ti to zdi sporno? Da se v tem trenutku bolj posveča gnezdenju kot kolegom.


Ne vem sicer kaj lahko on pametnega počne v zvezi s tem, ampak vseeno... Glede na to, kako se je spremenil zaradi česarkoli že, si itak ne deliva več skupnih interesov in neko druženje nima smisla, še posebej v prisotnosti kontrole njegove drage.
No, potem ga itak ne boš pogrešal, če vaju skupaj držijo samo skupni interesi. Aristotel in 3 vrste prijateljstva.

FormerUser ::

PreviousUser je izjavil:

Ja, večinoma approved by her.

No, važno, da ni povsem izoliran, če te res skrbi zanj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

PreviousUser ::

Pa glede na to, da ne da pozno odpiše na smsje, ampak sploh ne odpiše več, predvidevam, da je tudi tukaj kakšna prepoved vmes. Pokliče me pa itak samo v izbranih terminih, ko nje ni zraven in ima odmerjen čas, nato pa se mora vrniti k njej. Izven teh terminov se ne javlja na telefon.

FormerUser ::

Potem očitno fora ni v tem, da bi mu ona "prepovedala" druženje s kolegi ampak zgolj s tabo, ker se ji zdi, da slabo vplivaš nanj. Kar ni čudno, če si mu govoril, da ga spreminja v copato, on je pa njej naprej povedal.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()

Raptor F16 ::

FormerUser je izjavil:

Potem očitno fora ni v tem, da bi mu ona "prepovedala" druženje s kolegi ampak zgolj s tabo, ker se ji zdi, da slabo vplivaš nanj. Kar ni čudno, če si mu govoril, da ga spreminja v copato, on je pa njej naprej povedal.


Kurac pa taka samozavestna ženska in medsebojno "zaupanje", da se besed neke tretje osebe boji. :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

FormerUser ::

Ja, tebi bi bilo gotovo všeč, če bi se punca družila s kolegicami, ki bi te stalno kritizirale in jo svarile pred tabo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Guesswho1 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Delitev premoženja v vezi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15020641 (14634) AndrejO

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43271769 (63901) koyotee

Kaj bi vi storili če bi vas partner varal? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17528229 (23697) Gandalfar

Več podobnih tem