» »

Ljubljana finest burgers

Ljubljana finest burgers

Smurf ::

Meni se zdijo konsistentni. Obiskujem jih predvsem na Rudniku, recimo 3x na leto. Mogoce ste se samo (raz)navadili?

kurnik121 ::

škoda da nimajo kje za kakih 10 eur (oziroma manj) all you can eat burgerjev ali pa 1 ura kolikor burgerjev poješ

psytoma ::

Bbq burger v 7 burger kamnik oz v zmajeva votlina v zg. savinjski dolini. Ni boljšega daleč naokoli... Punkt v Kotljah (koroška) je tudi odličen. Tudi burger Kapija za velenjskemu jezeru zna kaj dobrega skup vržt. Drugega pa tod okoli ni kaj preveč omembe vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

Okapi ::

Če razširimo na Slovenijo, sem dobrega pred kratkim jedel v Dolgi njivi, ob Soči, malo pred Solkanom oziroma Novo Gorico.

korenje3 ::

Vazelin je izjavil:

1. Hood Burger
Hands down je Classic še vedno najboljši burger, kar sem jih jedel v Ljubljani. Še vedno fenomenalen, po vseh teh letih. Najboljša omaka. Včasih dodam še karamelizirano čebulo in slanino. Poleg tega eden od ugodnejših od teh gurmanskih burgerjev.

2. Lars & Sven
Sven burger je zelo slasten. Slanina naredi razliko napram Larsu. Mi je pa roko na srce "taste" malce slabši kot pri hoodu.

3.a Pops Place
Zadeva je sicer okusna, je pa na žalost cena pretirana in očitno je, da ciljajo na turiste. Za ceno enega pops burgerja dobim cel meni v Hoodu. Taste žal ne upraviči cene.

3.b Rocky Burger
Ene parkrat sem bil na vadbi v Konexu. Pričakoval nisem dosti, dobil pa dejansko zelo slasten burger, tako da sem jedel potem večkrat.

3.c Burger King
Whopper mi je dejansko zelo okusen

Preizkusiti moram še nekaj lokacij. Nekaj sem jih tudi jedel na odprti kuhinji ampak rabim iti vsaj 2x da lahko podam oceno.

Če me kdo vpraša: Mi scusi... where burgers?
Je moj odgovor: Hood8-)


ne me jebat. hood burger? tole sem enkrat jedel in nikoli več. sranje od mesa, sranje od peke.
spet se ocenjuje po ceni in ne po kvaliteti.
ne nabijat ocene, če je izdelek poceni.

lars & sven je daleč pred njimi, še horse burger je 10x boljši.

Vazelin je izjavil:

Meso pri Hoodu res malce hitro lahko razpade. Ampak je samo meso zelo kvalitetno . Meni pri Hoodu razliko do ostalih naredi cel paket. Bi rekel, da je kot nek "golf" med burgerji :P
Tudi meni je pri Whopperju oz. Burger Kingu ena boljših stvari ravno meso, ki ima tak "žar taste". In samo meso je v Whopperju daleč nad recimo tistem od BigMaca.


Kar ni res. Meso je sranje. Še največje sranje je pa to da ga ne znajo spečt.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

matogato ::

Bežigrajski dvor ima dobre burgerje.

harvey ::

Domobrancek je izjavil:

Očitno sem res ened redkih, ki mu hood ni nevem kaj. Enkrat sva bila tam s punco. Ne spomnim se sicer kateri burger sem jedel (in katerega je ona)ampak se pa spomnim, da ni bilo nevem kaj. Vse skupaj je bilo preveč mastno in ne nevem kako okusno. Ni bilo ravno zanič ampak sem marsikje jedel boljše.

Meni najboljši do sedaj je biv v ajdi v BTC-ju (nasproti velikega big bang-a). Njihov Premium burger je res vrhunski. Tudi v stari fabrki (sicer ni v LJ ampak je pa blizu - Domžale) je bilo okj. Lars&Sven ima tud nekatere burgerje, ki so okj ampak noben presežek.

Stara fabrka ima zanič bombete - zmrznjeno in nekaj na htro pečeno, škoda, ker burger ima potencial. Eden je že omen Punkt - Kotlje, lep presežek, svoja bombeta in pa dober burger.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

balluf ::

Okapi je izjavil:

Če razširimo na Slovenijo, sem dobrega pred kratkim jedel v Dolgi njivi, ob Soči, malo pred Solkanom oziroma Novo Gorico.


Kdaj pa, tam imajo pleskavico v žemlji... neka srednja žalost. razen če si italijan, ki požre vse samo ,da je poceni.

Sssaga ::

Polpete in čevape jem domače proizvodnje. Domača 'živina', doma prečiščeno 'ostalo' meso (prioriteta je meso za suhe salame in klobase).
Zdoma jem najraje pšanca/purana. Pa sirov burek :D

Tujega mletega mesa se rad izogibam. Tudi zato, ker doma samo govedino vidim :))

Sicer pa sem probal od hooda in mi ni bil neki. Drag pa je bil.

Vazelin ::

Moji kolegi vsi ponavadi rinejo v Hooda. Jaz raje še kaj novega sprobam. Ampak vedno se vračam nazaj.:)

Korenje: Sven&Lars je včasih veljal za klon Hooda.

Raptor F16 ::

Korenček je mal poseben ;)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

6151 ::

Gostilnica Pivnica šiška ima meni osebno najboljše v LJ

strup121 ::

+1 za pivnico šiška in nizkokaloričnega :D

sem slišal same hvale za Tiskarno in kino Bežigrad tako da imam namen kmalu tudi tja zavit. V Lars&Sven sem pa enkrat jedel black adderja in lahko rečem samo poden od podna.

   -S\/\/-   ::

nekikr je izjavil:

Smurf je izjavil:

Seveda z zarom tudi gre, ampak more biti dober, pa prostor zanj potrebujes.

Prednost pred sous vide je recimo še v dimljenju. Jaz dam kos mesa v kamado, primerne sekance zraven, pa na čim nižji temperaturi do želene notranje, potem pa na off, vmes zakurim na polno in potem samo še minutka na vsaki strani, da se lepo zapeče. Pri sous vide mi manjka korak dimljenja :(


Sous vide ne izključuje finiša na žaru, tako da lahko dodaš okus dima. Ampak kot sem omenil, sous vide uporabljam za "mehčanje" trših delov mesa. Npr. nekaj cm debel zrezek iz govejega stegna, v sous vidu obdelan kakih 30 ur in zaključen na žaru je izvrsten. Bržolni zrezek pa obdelam samo na žaru: najprej na visoki temperaturi in litoželezni rešetki, nato še nekaj minut indirektno.

Steinkauz ::

Rocky burger
Tiskarna
Lars&Sven
Buldog bar
Hood

Izven Ljubljane pa Stari pisker.

c3p0 ::

Phantomeye je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Najboljši patty je Beyond ;)


Od teh vegan plesk mi je dejansko amaze boljši.


Tekstura zelo podobna, malo je bland, a se korigira z začimbami. Moji je amaze tudi boljši, ker ne spominja toliko na meso, predvsem vonj.

hendriks ::

Meni je dober DBurger. Lars&Sven-u je kvaliteta drastično padla v zadnjem letu.

antrim ::

Še en glas za d'Burger. Okusno, nikoli gužve in OK ambient.

Vazelin ::

Dburger imam jaz v načrtih da sprobam.

Phantomeye ::

Pomoje lahko sklenete, da ima vsak svoj okus.

Nekaj kar je za nekoga top burger na svetu, ga nekdo drug uvršča pod old-school burgerje kot je horse burger. Nekomu drugmu je horseburger primerljiv z bio odpadki.

Killermode ::

Izven Ljubljane vredne omembe mate še :
Jack & Joe Maribor
Burger plac Slovenska bistrca
Grad Komenda Polzela

buttcrack ::

Okapi je izjavil:

Če razširimo na Slovenijo, sem dobrega pred kratkim jedel v Dolgi njivi, ob Soči, malo pred Solkanom oziroma Novo Gorico.

Projekt burger v kranju zelo OK, se mi je pa zadnjič dopadel tudi v foksnerju v bohinju

Roman Vobed ::

Hood pa lars sta bednika, eni slabsih burgerjev kar sem jih kdajkoli jedel. Nihce od njiju sploh nima zara na oglje ampak isto zar plato kot vsak siptar ki ti zelo dober burger naredi. Aga burger bezigrad/crnuce ima vec okusa kot pa hood.
Dober burger (lj) je bil v sorbari potem pa dolgo nic.

   -S\/\/-   ::

Izogibajte se Magdalene (Postojna, pred jamo), burger je imel sicer dobro bombetko ter dobro izbrano kombinacijo omak, meso pa je bilo katastrofalno. Verjetno so od krave zmleli še kopita, toliko trdih delov je bilo notri. No, vsaj pri ceni niso skoparili s soljo in jo kar precej zasolili, kar je le še dodalo k slabemu vtisu. Saj vem, lokal je prvenstveno namenjen ožemanju turistov, ki tiste konce obiščejo 1x v življenju, ampak vseeno, opozarjam če se kdo slučajno znajde tam.

          ::

Kaj pa priporočate v okolici metelkove?

          ::

A imajo domače bombetke?

sloxl8 ::

Stari pisker (daleč pred vsemi)
7 burger
Mangoop

Ne vem, zakaj Larsa kujete v nebo. Edini okus, ki ga njihov burger premore, je okus po soli.

z3ro ::

Še en glas za Stari pisker in Jack & Joe. Mogoče mi je Jack & Joe celo za spoznanje boljši.

Smurf ::

Meni se zdi pa ravno Stari pisker najbolj precenjen steakhouse v Sloveniji. Ajde burgerji so se vredu, stejki imajo pa pomoje najslabsi price/performance v rangu podobnih gostiln.

XLapse ::

vidim da nisem edini k pravi da je lars obup
alien technology

XLapsus ::

Ce ste v mb priporočam se Isabela (postna ulica).

nekikr ::

XLapse je izjavil:

vidim da nisem edini k pravi da je lars obup

Ravno ubup ni, je pa zelo solidna 6/10 recimo :) Oz. z besedo: "meh".

VelkBla ::

nekikr je izjavil:

XLapse je izjavil:

vidim da nisem edini k pravi da je lars obup

Ravno ubup ni, je pa zelo solidna 6/10 recimo :) Oz. z besedo: "meh".



Tud odvisno od same ekipe in lokacije. Zdaj imajo 2 ali 3 (?) poslovalnice, na zacetku bili samo na Rudniku, kjer so bili vredu burgerji, je pa res, da ze kar nekaj casa nisem bil tam.

Moram par "novih" poizkusiti, za katere so ostali napisali, Hood se mi ne zdi nic posebnega in same porcije so tako tako.

iwch ::

Men so v LJ najbolj kul:

-Pops place, Dburger, Zbornica pa mogoče Tiskarna
-Lars in Hood mi ne izstopata preveč-sta mi vredu. Rocky pa še morm probat...

profii ::

iwch je izjavil:

Men so v LJ najbolj kul:

-Pops place, Dburger, Zbornica pa mogoče Tiskarna
-Lars in Hood mi ne izstopata preveč-sta mi vredu. Rocky pa še morm probat...


Se strinjam, enako pri meni.

          ::

iwch je izjavil:

Men so v LJ najbolj kul:

-Pops place, Dburger, Zbornica pa mogoče Tiskarna
-Lars in Hood mi ne izstopata preveč-sta mi vredu. Rocky pa še morm probat...



Pri Larsu sem v zadnjih dveh obiskih naletel na pretirano slane burgerje.

dunda ::

Tudi sam sem imel nekaj slabših vtisov ob zadnjih obiskih Larsa.
https://www.kacnje.eu

          ::

Da ne omenjam pomfrija. Sicer se ne spomnim, ampak se mi zdi, da so včasih stregli pravi krompirček, sedaj industrjski pomfri.

Cruz ::

Jaz nisem ljubitelj hamburgerjev, ampak sem naletel na to temo in si rekel, ajde da poskusim. Zaradi vročine se mi ni dalo pešačiti in sem se odločil za dostavo iz Top Chef. Jedel sem Burger BigBoy. Zdel se mi je v redu, file mesa je bil res ogromen, komaj sem hamburger spravil v usta. Kako se vam zdi Top Chef, kakšen rang je to proti omenjenim(Lars&Sven, Hood, Tiskarna)?
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Gagatronix ::

Ce me ze zamika burger, potem bom pri TopChef-u narocil Sefov burger. Bigboy burgerja se nisem poskusil. Morda ob priliki.

Vazelin ::

Jedel sem na dostavo TopChef klasik. Sicer je zadeva okusna, ni pa to povsem ranga Hood Burger.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

VelkBla ::

Malce staro, ampak vseeno. Nisem neki freak, ampak grem na vsake toliko časa na kakšen burger, in po obisku Lars & Svena odšel razočaran. Srednjeveška žalost.

Vazelin ::

Jaz sem preizkusil Burger v Tiskarna burger ker je bil tako hudo opevan naokoli. Zadeva je precej večja kot npr Hood burger ampak sam okus me ni prepričal, neka omaka s curryem notri. Tko da se ne bom vračal. Morda sem naredil napako ker nisem naročil classic ampao tiskarna burger. No ja, morda dam še eno šanso in probam classica nekoč.

Zame se vedno top izbire:
Hood na prvem mestu,
Užitno še pops place, rocky burger in sven
Ostalo me ni prepričalo da bi dajal 5 eur za burger

Fora je da sedaj burgerje peče vsak, ki ma 5 min časa. Tipa iz Hooda sta burger razvijala eno leto kar ee pozna na okusnosti
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

VelkBla ::

Ne rečem, "se zgodi", še vedno dam šanso, ampak bil razočaran pri Svenu. V tiskarni še nisem bil, enako Rocky, ki ga je marsikdo pohvalil.

Hodis v center al rudnik na Svena?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

K0l1br1 ::

Kakšno čudo lahko rata iz ene pleske in dveh kosov kruha?

Vazelin ::

Kak mesec nazaj sprobal tudi Dburger. Tudi tisto je bilo meni osebno sila povprečno.sem pa sprobal klasika. Tja dvomim da se vračam.

K0l1br1 je izjavil:

Kakšno čudo lahko rata iz ene pleske in dveh kosov kruha?

Če sprobaš par burgerjev bi videl da so okusi čisto različni.

V kratkem moram probat še:
- AS burger
- Boschitz
- zbornica burger
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Pika na i ::

V kratkem se raje nauči kuhat.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

K0l1br1 ::

Vazelin je izjavil:

Če sprobaš par burgerjev bi videl da so okusi čisto različni.

Tako jih znam narediti tudi jaz. Vsakič različen okus.
Če bi gor še kakšne majoneze itd. dajal, pa bi bil sploh različen okus.

harvey ::

Pika na i je izjavil:

V kratkem se raje nauči kuhat.

Kuhanje ni vse, je pa veliko in niti ni tako zapleteno kot se zdi, le začeti je potrebno. Burgerji so lahko zgolj za "rekreacijsko" uživanje, ne morejo pa odtehtati sveže pripravljenega/skuhanega obeda za kar je marsikdo osiromašen in se mora pač prehranjevati na ulici ali pa v raznih luknjah, kjer inovacije kuharjev nimajo mej in so največkrat zvarki, ki niso vredni, da bi jih pojedel. Srečen je lahko kdor ima doma vrt...

No na temo - zbornica je bila mislim v City magazinu ocenjena med tujci kot odličen burger, kakšen pa je v resnici, bo pa potreben obisk. Ker ocene in preference raznih blogerjev in influencerjev so eno, realnost pa povsem nekaj drugega. Recimo trnovsko Deželo okusov niso mogli prehvaliti, v resnici pa so Burgerji en sam majonezast poc, mesa praktično ne čutiš, vse zakrije majoneza, ena uboga žalost, nekaj podobnega kot Mangoop Burgers v Hiši športa (Dob). Nič presežnega, preveč idej in slaba eksekucija.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Matevz96 ::

Meh, saj so vredu ti burgerji ampak zame ga ni čez doma narejenega. Pleskavica iz mlete teletine, domača solata, paradižnik in čebula ter par rezin gaude v lepinji.
#hooldthedoor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964183888 (8951) ahac
»

Bombica za hamburger

Oddelek: Loža
448846 (7087) ;-)
»

Papino

Oddelek: Loža
344630 (3323) [D]emon
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527839 (24931) Brias

Več podobnih tem