» »

Ljubljana finest burgers

Ljubljana finest burgers

««
«
1 / 7
»»

Vazelin ::

1. Hood Burger
Hands down je Classic še vedno najboljši burger, kar sem jih jedel v Ljubljani. Še vedno fenomenalen, po vseh teh letih. Najboljša omaka. Včasih dodam še karamelizirano čebulo in slanino. Poleg tega eden od ugodnejših od teh gurmanskih burgerjev.

2. Lars & Sven
Sven burger je zelo slasten. Slanina naredi razliko napram Larsu. Mi je pa roko na srce "taste" malce slabši kot pri hoodu.

3.a Pops Place
Zadeva je sicer okusna, je pa na žalost cena pretirana in očitno je, da ciljajo na turiste. Za ceno enega pops burgerja dobim cel meni v Hoodu. Taste žal ne upraviči cene.

3.b Rocky Burger
Ene parkrat sem bil na vadbi v Konexu. Pričakoval nisem dosti, dobil pa dejansko zelo slasten burger, tako da sem jedel potem večkrat.

3.c Burger King
Whopper mi je dejansko zelo okusen

Preizkusiti moram še nekaj lokacij. Nekaj sem jih tudi jedel na odprti kuhinji ampak rabim iti vsaj 2x da lahko podam oceno.

Če me kdo vpraša: Mi scusi... where burgers?
Je moj odgovor: Hood8-)

IvoJan ::

se strinjam glede hooda, je tudi meni dalec najboljsi :))
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Raptor F16 ::

Rocky Burger se mi je zagabil na dan, ko sem spoznal verjetno shizofreničnga šefa. Osebje je nasploh kot cepljeno proti strankam ampak i dont mind dokler se nekdo osebno name ne spravlja.

Se čez parking sprehodiš do trafike, pa je že cel tantrum, kaj voziš pa kje si avto parkiral pa magari si z biciklom okol ;(
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

Gejspodar ::

1. Hood
2. Rocky's
3-?. vse drugo
Daleč zadnje mesto. Lars & Sven


Lars & Sven je zelo neokusna zadeva, v zadnjih dveh letih pa so se še konkretno poslabšali, tako da je obisk dandanes največja muka.

Vazelin ::

malo mi je žal, da sem Tabay burger jedel samo na odprti kuhinji. bil je slasten. sedaj pa gledam da so zaprli

radmannsdorf ::

Hood mi je bil dober, ne vem več kaj sem probal, ampak kar drag, nasptori tega v BTC-ju pa je Ajda-Burgers and more, ki mi je zakon za denar. Kam bi vi dali Ajdo, da vem kaj zamujam??:)

Vazelin ::

v ajdi še nisem bil razen na železniški v času ko še ni bilo hooda in drugih gurmanskih zadev.
Tisti burgerji in cheesburgerji se niti približno ne morejo primerjat s pravim burgerjem. tisto so res bili poor mans burgerji v primerjavi s hoodom

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

#000000 ::

Hood je še najboljši napram ostalemu pogrebu, že ko stopiš not te nekje (predvsem zjutraj) enostavno ven odnese vonj ki je zmes čistil, nekih vonjev peke, zelenjave ter smeti oz pomij ŠIT od ŠITA

blackbfm ::

hood je ok, ni pa nek presežek sploh pa za svojo ceno dost mal dobiš, pol cene plačaš imidž ne dejansko hrano

Groot ::

Meni osebno pa Hood zelo povprečen. Ima sicer dobro bombetko in omako, ampak je meso zame premalo okusno in prehitro razpade narazen. Kljub temu, da niti približno ne prisegam na več je boljše, pa moram reči da je burger v Hoodu tudi premajhen. Ni sicer na nivoju majhnosti iz Pop's place, ampak vseeno premalo. Prav tako imam (večkratne) slabe izkušnje s postrežbo v Hoodu, ker v gužvi jim praviloma vse odpove, predvsem občutek za stopnjo pečenosti.

Zanimivo, da vas je več kritiziralo Lars&Sven. Zame je njihov črni gad eden top burgerjev praktično nasploh, zagotovo pa kar se tiče LJ. Navadna Lars in Sven sta ok, ampak slabša. Sem pa opazil, da je kar razlika med posameznimi lokacijami Lars&Sven. V Šiški še nisem naletel na slabo pripravljen burger medtem ko v centru že večkrat.

Overall pa definitivno priporočam izven LJ še Stari pisker v Celju (burger na Odprti kuhinji ni tisto pravo) in Jack&Joe v MB.

Vazelin ::

blackbfm je izjavil:

hood je ok, ni pa nek presežek sploh pa za svojo ceno dost mal dobiš, pol cene plačaš imidž ne dejansko hrano

sorry samo ne moreš ti boljše burgerje primerjaš s plesko na peronu za 1.5eur :D

aborko ::

Meni osebno pa Hood zelo povprečen. Ima sicer dobro bombetko in omako, ampak je meso zame premalo okusno in prehitro razpade narazen.

Imam podobne izkušnje, premalo okusa po žaru (kot ga dobiš npr. pri Burgerkingu), mogoče premalo začinjena/slana pleska, hitro razpade. Čisto mogoče da uporabljajo kvalitetno meso, ampak sam okus meni ni nič posebnega, no je pa tudi res da nisem nek poznavalec burgerjev.

Vazelin ::

Meso pri Hoodu res malce hitro lahko razpade. Ampak je samo meso zelo kvalitetno . Meni pri Hoodu razliko do ostalih naredi cel paket. Bi rekel, da je kot nek "golf" med burgerji :P
Tudi meni je pri Whopperju oz. Burger Kingu ena boljših stvari ravno meso, ki ima tak "žar taste". In samo meso je v Whopperju daleč nad recimo tistem od BigMaca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Okapi ::

A za izraz okus si že kdaj slišal? S temi svojimi tasti in svaki izpadeš hohštapler, ki misli, da je bolj imenitno po angleško napisati.:P

JaVonTech ::

Okapi je izjavil:

A za izraz okus si že kdaj slišal? S temi svojimi tasti in svaki izpadeš hohštapler, ki misli, da je bolj imenitno po angleško napisati.:P


+1. Ne vem zakaj je potrebno take enostavne besede pisati v angleščini (npr. razumem, da kdo namesto 'stanovanje' reče 'flat', saj je precej hitreje in lažje), sploh kadar imamo 1:1 prevod (taste=okus), ne pa nekaj kar približno pomeni enako.
Nazaj na temo: Hood Burger - bil pred leti, za denar dobiš količinsko zelo malo, okus pa mi je deloval rahlo sladek, kar mi je čudno :|.

Lars - Med študenti najbolj opevan. Po mojem mnenju prekomerno - so že dobri, ma ne za dol pasti.

Rockys - Najboljši burger, ki sem ga jedel v zadnjem letu in daš 10€ skupaj s pijačo in veš, da boš na koncu sit.

Priznam, nisem nek ekspert, bi moral bolj pogosto it na burgerje, da bi lahko bolje sodil.

Smurf ::

1. Pop's
2. Lars
3. Hood burger
4. Rockys

je moja lestvica

cesnja ::

V Ljubljani mi je bil se najboljsi nek burger s fizolovo polpeto v Organic Garden-u. Ostale bi obtozil, da so prevec podobni McDonaldsu, sploh s tonami neizvirnega kecapa ter majoneze.

XLapse ::

Vazelin je izjavil:

1. Hood Burger
Hands down je Classic še vedno najboljši burger, kar sem jih jedel v Ljubljani. Še vedno fenomenalen, po vseh teh letih. Najboljša omaka. Včasih dodam še karamelizirano čebulo in slanino. Poleg tega eden od ugodnejših od teh gurmanskih burgerjev.

2. Lars & Sven
Sven burger je zelo slasten. Slanina naredi razliko napram Larsu. Mi je pa roko na srce "taste" malce slabši kot pri hoodu.

3.a Pops Place
Zadeva je sicer okusna, je pa na žalost cena pretirana in očitno je, da ciljajo na turiste. Za ceno enega pops burgerja dobim cel meni v Hoodu. Taste žal ne upraviči cene.

3.b Rocky Burger
Ene parkrat sem bil na vadbi v Konexu. Pričakoval nisem dosti, dobil pa dejansko zelo slasten burger, tako da sem jedel potem večkrat.

3.c Burger King
Whopper mi je dejansko zelo okusen

Preizkusiti moram še nekaj lokacij. Nekaj sem jih tudi jedel na odprti kuhinji ampak rabim iti vsaj 2x da lahko podam oceno.

Če me kdo vpraša: Mi scusi... where burgers?
Je moj odgovor: Hood8-)


1. Nism še probal, bom pa po tem prebranem

2. Grozno, enkrat blo dovolj da nikoli več. Katastrofalni burgerji

3 a in b, nism probal.

3c Burger King : Mi je bil všeč na Dunaju 2003, ko sem spet šel tam v Sloveniji 2015, pa me ni prepričal.


Recimo McD , enkrat mi je všeč, enkrat manj... Je pa poceni za umret in solidno, če je sveže
alien technology

Lonsarg ::

Eh Hoods tut meni ni ne vem kaj, mi so še mcdonaldsovi bolši.

Naj burgerji v LJ so mi pa drugače v Tiskarni na Bežigradu, zanimivo da ni noben omenil.

Nikonja ::

meni je pa definitivno najboljši Johny v kavarna Tiskarna

@Lonsarg - istočasno :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikonja ()

Lonsarg ::

Če moram jaz katerega izbrati iz Tiskarne je to definitivno Dirty Sanches :)

XLapse ::

čim delajo čudaške kot pražena čebula, neke fore z mesom in kruhom , namazom, slanina lol itd., improviziranje... Bo stokat manj dober kot recimo navaden cheeseburger tukaj v Luciji in to govorim za Sven. 100x raje grem v bon cafe v lucijo al veni izola, kot v sven v koper ker so tisti burgerji ogabni.

Saj to kar govorim vidiš pri McD-ju = Klasični menu bo vedno dober.. Vsi te začasni njihovi burgerji k so, so pa vsi po vrsti gnusni! Vse sm probal niti enkrat bil zadovoljen. Pa še ful dražji od klasike
alien technology

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: XLapse ()

juroz ::

Ko seljaki odkrijejo burgerje - neprecenljivo.

c3p0 ::

Glede McD in gnusnih burgerjev ima point.

Sicer pa, dober burger bi moral biti povsem preprost: štručka, pleskavica, zelenjava.

Tudi najboljša neapeljska pizza je zelo preprosta: testo, omaka, bazilika, olivno olje, mocarela (ali pa še to ne). Ni prostora za skrivanje.

SaXsIm ::

McDonalds in Burger king nimata kaj iskati v tej temi, če se pogovarjamo o burgerju kot slow foodu.

V Lj je meni osebno najboljši "overall experience" Lars in Sven, lokacije v centru še nisem probal, največkrat grem v Šiško ali na Rudnik. Mi pa je najboljši burger v Kavarni tiskarni, ampak je tam precej loterija glede izkušnje, včasih dobiš super postrežbo, včasih pa je obup. Hood je OK, ampak mi nekako ne ustreza (okus + velikost porcije + lokacija).

Kar pa se tiče Starega piskra, meni osebno najbolj "overrated" lokal. Hrana nič posebnega (pa ni bila slaba, ampak definitivno ni vredna fame, ki se drži gostilne), še danes ne morem pozabiti, da so imeli točeno pivo zgolj Laško.
SaXsIm

Lonsarg ::

Hood je čisto na nivoju McD in BurgerKinga po načinu postrežba, klasični fast food.

Ampak zakaj bi ločevali fast food vs "prinesejo ti na mizo" burgerje, to pri okusu nima veze.

@XLapse, sj klasični burger je tudi dober za malco, sam to je praktično druga hrana kot te burgerji o katerih se mi pogovarjamo.

Okapi ::

Burger Time na Trubarjevi. Tam, kjer je bil včasih prvi kebab v Ljubljani.

Phantomeye ::

Bil enkrat v pop's place. Vgriznil v burger in sem vedel, da ga ne bom pojedel do koncak, moja usta se niso strinjala z okusom. Da o tem, kako imaš tam arašide in moraš olupke metati na tla sploh ne govorim.

Se mi zdi, da je bila to prva situacija, ko sem natakarju rekel, da mi ni bilo všeč. So mi dali v opravičilo še bolj ogabno sirovo pito. Never again - lol.

Sp3m ::

Sam osebno še vedno prisegam na Horseburger.

Hood je dober, sam občutno predrag za uno malo pleskavico, plus na začetku je bil fenomenalen, sedaj so se malce poslabšali, še vedno dober, sam ne več fenomenalen.

Kolega pravi, da je Dirty Sanchez zelo dober v Tiskarna Kavarna.

Drugče pa, če ima kdo rad RES pekoče burgerje, naj proba v Fast Food Pinki Kranj pojesti pekoči burger, mislim, da se reče ChillyPip Burger (kolega je probal, po slabi polovici ni mogel več zdržati vročine in še dva dni kasneje je trpel).

Phantomeye ::

V kranju je zelo dober Projekt burger.

scipascapa ::

kakšne so pa cene?

chillypip burger praviš sp3m? ravno pravnšji zame, jaz sem nor na pikatno/pekoče.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

scipascapa je izjavil:

kakšne so pa cene?

chillypip burger praviš sp3m? ravno pravnšji zame, jaz sem nor na pikatno/pekoče.


Nekaj časa nazaj so imeli promocijo - morda še velja - ne vem. Kjer si dobil tako začinjen burger, da si ga moral jesti z rokavicami. Če ti je uspelo v nekem določenem času, si prišel na nek seznam najboljših. Samo s tistim se ni za špilat. Tisto ni bilo nikomur užitek jest.

Sp3m ::

scipascapa je izjavil:

kakšne so pa cene?

chillypip burger praviš sp3m? ravno pravnšji zame, jaz sem nor na pikatno/pekoče.


Cene ne vem, smo bili par let nazaj tam.

Dobiš prav plastične rokavičke in potem imaš 15 minut časa, da ga poješ, aja pa še neko izjavo, da niso odgovorni oz. nekaj v tem smislu podpišeš.

Če ga poješ, je zastonj in te slikajo in si na lestvici ljudi, ki so pojedli ta burger.

Moraš pa vedeti, da je notri zmlet Carolina Reaper in 15/10 omaka od Čili Pipp.

PromeuZ ::

Še en glas za Tiskarno, na drugem mestu mi je osebno Bulldog. Hood in Lars&Sven so se konkretno poslabšali in so na nivoju McD in BK.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

jocoj ::

Off topic, vendar kje v LJ so top čevapi trenutno?

GRT ::

scipascapa je izjavil:


chillypip burger praviš sp3m? ravno pravnšji zame, jaz sem nor na pikatno/pekoče.

Nimaš za burek, da tisto poješ. Te je pa premal v hlačah.
Sem bil zraven, ko so to jedli v Kranju v Pinkiju.

Phantomeye ::

GRT je izjavil:

scipascapa je izjavil:


chillypip burger praviš sp3m? ravno pravnšji zame, jaz sem nor na pikatno/pekoče.

Nimaš za burek, da tisto poješ. Te je pa premal v hlačah.
Sem bil zraven, ko so to jedli v Kranju v Pinkiju.


Kolega je na top seznamu, mu je uspelo v zadnjih nekaj sekundah. Posledično je imel precej slabo noč. Bruhanje, bolečine v želodcu, driska.

S tem se ni za špilat.

A110 ::

meni je najbolši tiskarnin dirty sanchez. si pa veliko raje naredim burger sam ker ne vzame vec kot 15min okus je meni osebno vsaj enakovreden pa še stane samo okoli 2e

Raptor F16 ::

Sp3m je izjavil:

Sam osebno še vedno prisegam na Horseburger.


Horseburger je zelo voden in chewy :(

Sicer pa da dodam še svoje recenzije:

Rocky's: če odmislim slabo izkušnjo z osebjem naredijo zelo soliden burger, ki paše v kombinaciji z dobro pivico.

Lars and Sven: Zelo dragi so. Mislim, sam burgerji je dokaj decent, vendar če nimaš 20 EUR za zapravit nimaš tam kaj hodit. Še najboljši mi je njihov klasik "Lars".

Hood Burger:
Lahko bi ga postavil za standard, prisegam na klasika.

Horse: Kot rečeno meso zelo vodeno in žilavo. Če pojem celega mi je še cel dan težko. Kot celota je burger neka srednja žalost.

Mc Donalds: V zadnjem času so v ponudbo dodali več posebnih burgerjev. Tasty ampak mediocre in drago... Navaden cheeseburger je pri njih še vedno P/P vendar to je druga liga.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Raptor F16 ::

A110 je izjavil:

meni je najbolši tiskarnin dirty sanchez. si pa veliko raje naredim burger sam ker ne vzame vec kot 15min okus je meni osebno vsaj enakovreden pa še stane samo okoli 2e


Si tudi bombetke sam pečeš ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

youPlonker ::

TOP3 burger:
1. Tiskarna gladko sedi na prestolu, velika izbira, vse ful dobro, edini minus ambient je slabo ustiman.
2. Hood ( center > Vic > BTC ). Zadnje case zelo variira kvaliteta med enotami... btc je res za en drek.
3. Lars & Sven. Larsa ne jem, ker je brez cebule. Rudnik in Siska imata po IMO drugacen, boljsi burger kot center. Samo za info: V Kopru dobis 40% vecji steak notr kokr v lj :)

TOP2 pomfri:
1. Tiskarna.
2. Hood.
Oboje res dobro. Lars & Sven krompircek je na nivoju mcdonaldsa.

Cenovno L&S pusti vse za seboj, sploh med delavniki.

Phantomeye ::

youPlonker je izjavil:

TOP3 burger:
1. Tiskarna gladko sedi na prestolu, velika izbira, vse ful dobro, edini minus ambient je slabo ustiman.
2. Hood ( center > Vic > BTC ). Zadnje case zelo variira kvaliteta med enotami... btc je res za en drek.
3. Lars & Sven. Larsa ne jem, ker je brez cebule. Rudnik in Siska imata po IMO drugacen, boljsi burger kot center. Samo za info: V Kopru dobis 40% vecji steak notr kokr v lj :)

TOP2 pomfri:
1. Tiskarna.
2. Hood.
Oboje res dobro. Lars & Sven krompircek je na nivoju mcdonaldsa.

Cenovno L&S pusti vse za seboj, sploh med delavniki.



Lars je mel včasih dejansko krompirček, zdej so šli na ta pomfri, ker je očitno cenejši.

XLapse ::

Raptor F16 je izjavil:

A110 je izjavil:

meni je najbolši tiskarnin dirty sanchez. si pa veliko raje naredim burger sam ker ne vzame vec kot 15min okus je meni osebno vsaj enakovreden pa še stane samo okoli 2e


Si tudi bombetke sam pečeš ?

da si čarovnik ti ne bo uspela doma bombeta kot njim
alien technology

Gagatronix ::

youPlonker je izjavil:

TOP3 burger:
1. Tiskarna gladko sedi na prestolu, velika izbira, vse ful dobro, edini minus ambient je slabo ustiman.
2. Hood ( center > Vic > BTC ). Zadnje case zelo variira kvaliteta med enotami... btc je res za en drek.
3. Lars & Sven. Larsa ne jem, ker je brez cebule. Rudnik in Siska imata po IMO drugacen, boljsi burger kot center. Samo za info: V Kopru dobis 40% vecji steak notr kokr v lj :)

TOP2 pomfri:
1. Tiskarna.
2. Hood.
Oboje res dobro. Lars & Sven krompircek je na nivoju mcdonaldsa.

Cenovno L&S pusti vse za seboj, sploh med delavniki.


Glede ambienta Tiskarne se tezko pritozujes, ker je dobesedno postavljena v bivse skladisce od Euroadrie (hcerinska firma MKT Print)

A110 ::

Raptor F16 je izjavil:

A110 je izjavil:

meni je najbolši tiskarnin dirty sanchez. si pa veliko raje naredim burger sam ker ne vzame vec kot 15min okus je meni osebno vsaj enakovreden pa še stane samo okoli 2e


Si tudi bombetke sam pečeš ?

če bi jih sam pekel nebi bil konec v 15min :D

Jerry000 ::

V buldog baru so tud dobri burgerji :). Men edino kar ni gušt so mcdonalds pa burgerking. Ostalo mi je pa vse dobro, nisem zbirčen, sam da je :)

Vazelin ::

mah kaj pa vem glede teh domačih burgerjev. Do sedaj še pri nobenmu nisem jedel dobrih domačih burgerjev, pa je bilo že sem pa tja kar samohvale, da je še boljše kot če grem v Hooda.:) Tista dva tipa iz Hooda sta v enem intervjuju povedala da ne vem kolko mescev sta razvijala celoten okus, preden sta šla v posel. Sedaj pa kar en Janez Novak začne nekaj peči in pričakovati da bo to slastno je malo težko!1

Jerry000 ::

Ja to itak, to se strinjam s tabo. Tudi meni če bi izbiral bi rekel Hood...ampak grem premalokrat tja, to je tudi res. Meni je tko, nisem fanatik, rad mam burgerje edino iz teh verig ala mcdonalds mi niso všeč. Ostalo pa bring it on :D. Vem da enkrat so imeli en burger v hoodu k je bil namazan tudi s peanut butter...to je pa toook pasalo. Mogoče kdo ve če to še obstaja tam?

Vazelin ::

Mogoče kdo ve če to še obstaja tam?

Vsake toliko časa ponudijo kakšen special burger. Malo spremljaj njihov site.

Furbo ::

Okapi je izjavil:

A za izraz okus si že kdaj slišal? S temi svojimi tasti in svaki izpadeš hohštapler, ki misli, da je bolj imenitno po angleško napisati.:P

Tudi naslov teme je trapast, vse skupaj se mi zdi, kot da nekdo hoče spraviti Hood burgerje na vrh googla za naivne turiste.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Burger king v btc (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
964184785 (9848) ahac
»

Bombica za hamburger

Oddelek: Loža
448913 (7154) ;-)
»

Papino

Oddelek: Loža
344656 (3349) [D]emon
»

Dober hamburger v centru Ljubljane (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7527948 (25040) Brias

Več podobnih tem