» »

Potecena registracija vec kot en mesec

Potecena registracija vec kot en mesec

Dominator ::

Jutri mi potece zavarovanje ta avto. Podaljsal pred par dnevi, jutri mam namen iti na tehnicnega. Zdaj sem sel gledat v prometno, ce ga letos sploh mam in vidim, da mi je registracija potekla 10.6. Pojma nimam zakaj mam razlicna datuma, me pa zanima kaksno sranje tocno mam ker je vec kot mesec mimo.

matobeli ::

1.mesec ti še krije zavarovalnica, hitro registrirat, če datumi ne špilajo se pa pogovori z agentom

Dominator ::

Ne, zavarovanje mi stima, velja se do jutri. Registracija mi je potekla pred enim mesecem.

Miha 333 ::

Ne smeš se z vozilom peljati niti na tehničnega, saj vozilo ni registrirano. Poleg tega mislim, da UE po 30 dneh javi policiji, da je registracija potekla, policisti pa nato pridejo k lastniku na dom po reg. tablice. Drugih sankcij, če se ne voziš, ni. Če pa te dobijo v prometu, je kazen 100 EUR (do 30 dni po poteku) ali 500 EUR (več kot 30 dni po poteku).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

Dominator ::

Cakaj, tablice moram vrnit? Al se grem na UE pa razlozim zaplet? ?

Miha 333 ::

Po predpisih bi moral po 30 dneh vrniti tablice. Vprašaj na UE ali na pooblaščeno org., morda pa še lahko podaljšaš. Mislim pa, da boš moral na novo registrirat. Na tehničnega pa bo treba z avtovleko ali preizkusnimi tablicami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miha 333 ()

sajmon ::

Tehnično gledano se res ne smeš vozit z avtom. Kazni so bile že višje gor napisane, če bi te / te bodo ustavili policaji. Večje težave so verjetno, če bi povzročil nesrečo.
Imel pred časom s takšnim primerom izkušnje. Ni bilo nobenih težav s podaljšanjem in opravljanjem tehničnega, niso komplicirali. Samo strošek je bil dodaten po spominu okrog 30 EUR, ker je šlo za odjavo in prijavo vozila. Tablice so ostale iste gor.

Gagarin ::

Mah, men se je isto naredilo, sem dobil že obvestilo od ue da moram vrniti tablice. Zapeles se do tehnicnega, valda ne bos imel smole da te glih takrat policjoti ustavijo ( pa se takrat se verjetno da z normalnim dogovorit)in odjavis in prijavis. Nic ne menjas tablic, strosek je nekaj evrov (cca 15). Pa je rekla na salterju da se to folku velik dogaja ko je prvi tehnicni ce se ne ujemajo datumi zavarovanja in tehnicnega. Tako da ne panicari...pa ne poslusat panikov, ( vleka lol)

matobeli ::

Točno tako, ampak ne pa it še dvakrat na šiht vmes ;)

Spxy ::

Vleka te bo stala pa vsaj toliko kot morebitna kazen :))

XLapse ::

a lahko vse narediš 1 mesec prej (tehnični, zavarovanje, registracija) in začne veljat ko poteče trenutno (čez 1 mesec)?
alien technology

kamiKaZaA ::

XLapse je izjavil:

a lahko vse narediš 1 mesec prej (tehnični, zavarovanje, registracija) in začne veljat ko poteče trenutno (čez 1 mesec)?

Da. Jaz to ponavadi prakticiram. Ne pa vedno. Zavarovanje, prav tako tehnični, pa se šteje naprej od dneva, ko ti poteče in ne od takrat (če prej), ko plačaš.

Miha 333 ::

30 dni prej in 30 dni po poteku lahko obnoviš na isti datum. Če pa zamudiš, moraš na novo registrirati, očitno pa lahko obdržiš iste tablice.

XLapse ::

super hvala, bom šel to uredit konc julija.
alien technology

Egidij88 ::

Svašta p.... rodi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nekaj ur prometno dovoljenje poteklo

Oddelek: Na cesti
214102 (2786) zobnik
»

Tehnični pregled in zavarovanje.

Oddelek: Na cesti
163588 (3037) Mare2
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
204609 (3822) krneki0001
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254723 (3972) MadMax
»

Pretekla registracija

Oddelek: Loža
142986 (2659) Nagi Bator

Več podobnih tem