» »

Pretekla registracija

Pretekla registracija

Jeebs ::

Serbus! Moj tamal je pred časom dobil avto, ki je že zadosti star, da ga je treba registrirat vsakih 6 mesecev. Model pa se je mal spozabu na to in je prekoraču tud tistih 30 dni, v katerih je treba potem registrirat. Potem pa so mu menda neki mutili kao da ne more podaljšat... Kaj mogoče kdo ve, kak je postopek?
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Bob Rock ::

Tablice bo verjetno mogu vrnat. Registriral bo lahka avto, sam bo mogu placat za nove reg. tablice.

bastadu ::

A ni kao to 6 mesečno obdobje za starejša vozila ukinjeno?

Bob Rock ::

Jep

Jeebs ::

Pol bo mogu vse še 1x plačat? To sm slišu ja, da je to 6 mesečno obdobje ukinjeno. Kako je zdej s tem?8-O
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Vikking ::

polletnega tehničnega pregleda za vozila starejša od 12 let ni več. Če je zamudu 30 dni rok-a za regstiracijo potem je domov dobil obvestilo da more to opravit in od prejetja tega obvestila bi mogu še imet čas da lahko opravi registracijo. Če je zamudil tudi to, bo moral tablice vrnat in avto regsitrirat kot da je novo.

Microsoft ::

Ja sej, tako je tud prav. V 30 dneh pa ze najdes en uro al pa dve, da se zapljes tja. Ce te pa tak dolgo ni, pol pa res lahka sklepas samo na to, da je avto ukraden, v eni hosti, al pa da lastniku dol visi.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Phoebus ::

POZOR! Polletnega tehničnega (in cestnine) ni od 1.1.2005- in to velja za vozila, ki so imela zadnjo registracijo po 1.1.2005. Če je npr. on julija registriral in bi moral it zdaj na polletnega, MORA iti, ker mora plačati tudi cestnino za preostalo polovico leta.

Enostavno se gre na lpp, plača tehnični, cestnino in nalepko. vse skupaj odvisno od mašine, samo nekje med 15 in kakim jurčkom nad 20.

MadMax ::

Enostavno se gre na lpp, plača tehnični, cestnino in nalepko. vse skupaj odvisno od mašine, samo nekje med 15 in kakim jurčkom nad 20.

Ne širit nesmislov.
Podaljšat registracijo seveda mora (nalepka, cestnina, takse), samega tehničnega za drugo polovico pa se ne opravlja, ker ni več obvezen.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Jeebs ::

Am... Kdo zdej ''misli'' pa kdo ''ve 100%''? Torej, avto bi menda mogu peljat na tehnični, al kaj je že treba po starem zakonu po pol leta, zamudu je 1 mesečni rok. Sedaj pa...? BTW, obvestila pa menda ni dobil, da mu poteče. Vsaj stara mi je tko rekla.
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Phoebus ::

MadMax: NAredil sem pred enim mesecem to, pa bom ja vedu kako je zgledal postopek.

MadMax ::

Phoebus, jaz sem imel 13.1. rok za polletnega, in na srečo nisem šel 3 tedne prej na tehnicnega, ker bi ga moral plačat in naredit.
Tako pa sem šel takoj po novem letu, plačal to kar sem rekel in brez tehničnega dobil nalepko.
Če si ti delal tehničnega, so te nategnili.

/edit:
sicer pa tako ali tako mora na tehnicno bazo, le dovolj $$$ naj vzeme s sabo, pa bo vse uredil.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

Nagi Bator ::

Ce ne registriras v teh 30 dneh moras deponirat tablice na upravni enoti (obcini)! Pravzaprav moras to natdit ze v teh 30 dneh! Potem mas pa mislim da 6 mesecev cajta, da avto ponovno registriras z istimi tablicami (placas neko malo takso za deponiranje)! Po tem roku tablice zapadejo in gredo v unicenje! Zdaj, kot so mi prijatelji, ki so ta rok prekoracili povedali, se da vse zmenit - se posebaj ce se naredis butla:\ (meni je celo uspeli registrirat avto po tem roku-ampak samo 2 dni cez , en frend pa jih je kao poslusal, ko je hotel deponirat tablice 3 mesce po roku, samo so jih potem vseeno vzeli. Moj predlog je da poskusa registrirat avto , razen ce ni prekoracil roka za vec kot kak dan, drugace pa naj deponira tablice na obcini (v prometno udarijo stempelj, da je vozilo umaknjeno iz prometa-naj nikar ne vrze stran prometne !) Potem bo pac moral tablice dvignit in na novo registrirat avto z istimi tablicami - strosek pa je vecji, mislim da par jurjev, za novo prometno in takso.

okrog 6 mesecnega tehnicnega; imam starejsi avto od 12 let, registriral lani novembra in mi velja registracija do novembra2005!

PS: ona, da posljejo obvestilo ne bo drzala! Sem kar nekajkrat prisel blizu temu 30dnevnemu roku (enkrat cez) pa ni bilo nobenega obvestila!

Zgodovina sprememb…

Jeebs ::

Pa je pol treba plačat vse znova (zavarovanje in vse) al kako?:\
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Nagi Bator ::

Ena stvar je registracija, druga pa zavarovalna polica! Pri prvi mas opravit z drzavo, pri drugi pa s firmo. Koliko jaz razumem, polica velja se kaksnih 5 mesecev, registracija pa je potekla (in verjetno bo potrebno odjavit avto iz prometa)?! S polico, ki je se veljavna in ima vse kupone, se lahko vedno oglasis na zavarovalnici, oni pa ti povrnejo neizkoriscen del (cas)! Tako da je vseeno, ce bo moral nanovo registrirati..nic kaj vec ne bo izgubil, razen casa za laufanje naokrog in pa tistih par jurjev omenjenih v zgornjem postu. Bi pa priporocal, da se cimprej odloci , ker se mu lahko zgodi, da bo placal se kaksno kazen. To zadnje je bolj domneva.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Registracija / prepis vozila s pooblastilom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5624789 (8804) johanblond
»

Prepis avta (novi zakoni) in tenični pregled?

Oddelek: Na cesti
4530749 (10466) smacker
»

Registracija avtomobila

Oddelek: Na cesti
3714827 (7564) ...:TOMI:...
»

Pred nakupom avtomobila

Oddelek: Na cesti
132002 (1582) AndrejO
»

Registracija avtomobila in napačen datum na zav. polici

Oddelek: Na cesti
254694 (3943) MadMax

Več podobnih tem