» »

ABIT NF7-S rev 2.0

ABIT NF7-S rev 2.0

kajak33 ::

Me zanima a je že mogoče kdo poskušal nadgraditi BIOS na tej plošči. Mislim pa da je sedaj verzija 10. Opozarjam da priloženi program Hardware doctor včasih ob zagonu programa izklopi ventilator na CPU, tako da previdnost ne bo odveč.
lp

Življenje je lepo dokler ne začneš živet.

GTi ::

Jaz pa imam nek drug problem s to plato in revizijo, namreč ta PHOENIX-AWARDov BIOS (marec 03), natančno v oknu CPU HEALTH STATUSu mi po cca. dveh sekundah totalno mašina zmrzne, če ne grem hitro ven...v najslabšem primeru pa pomaga potem samo še Ctrl-Alt-Delete, reset knof ali seveda ornk izklop.
Ostalo pa še kar dela :\

Malecky ::

Ja no če je pa to res tak problem....

Tuki mata link: SAmo za Ver 2.0!

Wox ::

GTi: Jaz mam sicer verzijo 1.2, vendar mi v biosu če grem v PC health 100% zmrzne. Bios je verzije 15. Sem probal že 16, vendar tu bios zmrzuje že po nekaj sekundah. Še notri priti je pravi čudež.
Sem mislil da so Abitovci z verzijo 2.0 popravli te zadeve, pa vidim da nič s tega.

tec ::

Tudi meni se vcasih to zgodi na 1.2

gamer ::

men pa ne pa mam tud 1.2:P :P

WildTHink ::

Jest mam 2.0 pa mi vse cool dela... Od HW doctorja do BIOSa razn v HW mi javlja da je voltaza na bateriji napacna. Nism pa nc se OC.
To mors met neki narobe zvezan al kaj jest vem kaj bi blo to. Mogoce DANNY ve:D

GTi ::

Juhu, stvar zdej dela tko k`je treba :\
Thnx Malecky...pa kaj je to simpl flashat kr v Windowsih (2000)...peace-of-cake.
Lep vikend vsem!!!

Magic1 ::

Da ne bom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprašal.
Imam Abitko nf7-s rev.2.0 in bom konec mesca kupil bartona 2500+. Zanima me kako je kej z obrati pri ventilatorju. Sem danes kupil 120x120, ki dela pri 2000 obratih. Seveda bom laufau še pri nižjih obratih. Sem pa danes priklopil na staro plato in mi sploh ni izpisal obratov (predvidevam da so preniski, da bi dojela). Zdej me pa zanima do minimalno kolk obratov zazna abitka nf7-s rev.2.0? Thx

bosstjann ::

cca 1300rpm

DjTonic ::

Hy zanima me če je že kdo probal najbovejši Bios za ABIT NF7-S rev 2.0 (Beri spodaj) ;)

Version: 16 Released Date: 2003-06-25

For NF7 v2.0 motherboard, please update BIOS v1.6 in case the system intermittently hangs up at POST screen of PCI devices listing with BIOS v1.4 and earlier. Please update the bios by following steps:
- Format a floppy disk on another PC system in Windows.
- Copy "AWDFLASH.EXE" and "NF7D_16.BIN" files onto the floppy disk.
- Power on NF7 v2.0 system, insert the floppy disk into drive A, and press + keys to update BIOS.
Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.
Fixes systems freezes in S-ATA BIOS initial while using display card on PCI slot.
Fixes the problem if FAN speeded too slow, system would hang at BIOS screen or at watching the status in PC health Status screen.
BIOS Compile Date: 6/25/2003.

asPeteR ::

->For NF7 v2.0 motherboard, please update BIOS v1.6 in case the system intermittently hangs up at POST screen of PCI devices listing with BIOS v1.4 and earlier.

Nimam tega problema, zakaj bi potem flashal? Drugih izboljsav pa verjetnoni, saj bi jih napisali.
http://blog.stegnar.com

Xgeneration ::

Ko že ravno o tej ploši govorite, bi jaz vprašal, koliko USB naprav lahko priključimo nanjo (torej koliko usb priključkov ima)?

Bil sem na ABIT strani, pa teste sem bral...povsod piše USB2.0.

Zame je še kar pomembno, da jih ima čim več, saj uporabljam in še bom veliko usb naprav.

Hvala:\

WildTHink ::

4:D

mare87 ::

asPeteR @ Malo si odsekal tisto, kar je pisalo:D :For NF7 v2.0 motherboard, please update BIOS v1.6 in case the system intermittently hangs up at POST screen of PCI devices listing with BIOS v1.4 and earlier. Fixes systems freezes in S-ATA BIOS initial while using display card on PCI slot. Fixes the problem if FAN speeded too slow, system would hang at BIOS screen or at watching the status in PC health Status screen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare87 ()

[MYTiX] ::

Plošča ma 4 USB2.0 HI-SPED (da ne bo pomote>:D ) in pa 2 FireWire. Se pa menda da dodat še 2 USB 2.0 za kar ima še priključek okol PCI rež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [MYTiX] ()

tx-z ::

men v pchealthu nč ne zašteka, mam pa rev.2, pa tut hardware doctor mi ne izklop cpu ventilatorja

neki me zanima: a ta matična ma ventilator na matični kr ga nujn rab, al zato da ti ga ni treba dokupvat?
tx-z

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tx-z ()

mare87 ::

Zigam zato, da lahko ti bolj navijaš in da se ne greje v višave.

Balandeque ::

Jaz sem pa flashal na 1.6 in mi rami zdaj delajo na 266, prej so bili pa 333? WTF?
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

DjTonic ::

BIOS ID: 1.7
BIOS Compile Date: 7/2/2003
Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.
Fixed the exclamation point under Motherboard Resources of Device manager in Windows XP when use USB keyboard/mouse and set as "Support via BIOS".
Fixed the intermittent sirens when getting into Windows 2000 or XP with both "Shutdown when CPUFAN Fail" and "CPU Shutdown Temperature" enabled in PC Health Status.
Calibrated readings of "CPU Over Temp. Protect" option in SoftMenu III.
Fixed the problem that SATA BIOS string is wrongfully connected with PCI add on card BIOS.
Calibrated the CPU temperature again.
Revised DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.
Updated BPL to v3.02 according to NVidia's recommendation.
BIOS Compile Date: 7/2/2003.


Je že kdo flashal na 1.7? Zanima me kaj so naredili s temperaturami tokrat>:D

asPeteR ::

Men je pa tole najbolj zanimiv.

->Calibrated the CPU temperature again.

Pomoje do dodal se dodatnih -10C ...>:D >:D Pac poletje ...>:D >:D

->Revised DDR400 DRAM timing according to NVidia's recommendation.

Mh, boljsa stabilnost plate pri visjih FSBjih?
http://blog.stegnar.com

TribesMan ::

Jest tega biosa ne najdem, a je to za NF7-S v.2 ali za kiro drugo verzijo.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

DjTonic ::

TribesMan za NF7-S rev 2.0 Klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

TribesMan ::

Ups... Sem iskal samo po ameriški strani. Thanks

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

MALJUTKA ::

Včeraj zvečer sem namestil BIOS 1.7 ( NF7-S rev.2.0 ).
Sama namestitev potekala brez težav,
naredili so nekaj sprememb v samem meniju BIOS-a,
temperatura je cca 5 stopinj višja kot pri npr BIOS-u 14 beta,
pri stabilnosti nisem opazil razlike (še vedno mi gre plata do 242 FSB sinhrono v DC),
ostalih sprememb oz. popravkov (še) nisem zasledil.

Tako da, brez bojazni ga namestite, če vam prejšnji BIOS-i ne odgovarjajo. Še vedno lahko flešate nazaj.

LP

DjTonic ::

Torej so zvišali temperaturo za 5C.

Clemento ::

@MALJUTKA: kaksne spremembe v biosu jaz nisem nic opazil...
a mas VDD mod pa kere rame mas da gonis plato na 242fsb dual?8-O
Temprerature so pa sedaj nekoliko bolj zivljenske>:D

RE:Včeraj zvečer sem namestil BIOS 1.7 ( NF7-S rev.2.0 ).
Sama namestitev potekala brez težav,
naredili so nekaj sprememb v samem meniju BIOS-a,
temperatura je cca 5 stopinj višja kot pri npr BIOS-u 14 beta,
pri stabilnosti nisem opazil razlike (še vedno mi gre plata do 242 FSB sinhrono v DC),
ostalih sprememb oz. popravkov (še) nisem zasledil.

Tako da, brez bojazni ga namestite, če vam prejšnji BIOS-i ne odgovarjajo. Še vedno lahko flešate nazaj.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MALJUTKA ::

@Clemento: Ena razlika v meniju BIOS-a je recimo ta, da si prej lahko nastavil CPU over temp. protect na min. 85 stopinj, sedaj pa lahko nastaviš na min. 65 stopinj.
Moj sistem: NF7-S 2.0, Barton 2500+@2541 MhZ pri 1,700 Volta, hladi ga SLK 900 U,
2 krat Corsair 256/3200 C2 na 242 FSB sinhrono na DC, rez. v Sandri: 3600/3350,
WD Raptor 10000 rpm, SATA,
Enermax EG 465 AX VE FM,
in, ja imam Vdd mod (za 242 FSB rabim 1,814 Volta, lahko pa nastavim do 2,1 Volta)

Procesor imam komaj 3 dni, tako da meje še iščem.
Komaj čakam, da si sestavim vodno !!!

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi bios za NF7-S ver.2.0!

Oddelek: Navijanje
61243 (1157) BaRtMaN
»

Abit NF7-s in "sirena"

Oddelek: Strojna oprema
191236 (1028) sash
»

ABIT NF7-S rev 2.0 in FSB nad 200

Oddelek: Navijanje
381541 (1039) WhiteWolf
»

Problem z napajalnikom?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7906 (860) djgregec
»

Obvestilo za vse lastnike NF7-S 2.0 in mogoce starejsih (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
995488 (3735) Clemento

Več podobnih tem