» »

Pokrov motorja z rezervoarjem za vrtno kosilnico

Pokrov motorja z rezervoarjem za vrtno kosilnico

ahonen ::

Pozdravljeni,

že nekaj časa iščem in kličem okoli glede plastičnega pokrova, zraven katerega se drži še rezervoar za gorivo.
V trgovinah jih imajo, vendar so cene vsepovsod 70€+, medtem ko je kosilnica stara cca. 15 let in bi bil posledično sam del več vreden kot pa cela kosilnica.
Zanima me, če kdo ve za koga da prodaja rabljen del, ki je dobro ohranjen. Bistvo je, da rezervoar ne pušča - ta problem imam sedaj, saj bencin curlja iz vsake luknjice.

Oznaka motorja je SV150.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Vikking ::

Ne ni nikjer ceneje. Cene so nekoliko nižje v tujini, a pride isto ali precej več če vračunaš poštnino.

Če je težava v spuščanju tanka za gorivo, kupi odporen silikon na bencin, pa zakrapj luknjice.

matobeli ::

Alternativa je da spremljaš bolho če kdo prodaja točno tak model za male pare ali celo objaviš oglas "kupim".

Ampak ja, najceneje je da zaflikaš plastiko in goniš dalje.

Vikking ::

drugače če potrebuješ izključno tank za gorivo se da dobit posebej: https://www.opara.si/rezervoarji/25856-...
piše da je del kompatibilen z (SV150 / SV35 / SV40)

ahonen ::

@Vikking
Sem peljal celoten del z rezervoarjem k mojstru ki vari plastiko in je zašvasal vse luknje. Vendar je bencin očitno preagresiven, in tudi švasi ne držijo.

@matobeli
Na bolhi sem našel oglas in prodajalca tudi kontaktiral, vendar je dejal da tudi njegov rezervoar pušča.

@Vikking
Oparo sem kontakriral. Del, katerega link si objavil ne velja, ker se rezervoar drži zraven plastičnega pokrova, zraven katerega se drži še vžigalna vrvica. Je res da je malce zakomplicirano izdelana kosilnica. Najlažje bi bilo, da bi bil tank za gorivo posebej in bi zamenjal samo tega za cca 30€, tako pa so na voljo samo kompleti po 60€+ kar pa je predrago, saj sama kosilnica ni vredna toliko.

matobeli ::

Švasi ne držijo? Ne da je švasanje plastike hvaležna zadeva, ampak verjetno je bilo preveč počeno in ni pošvasal čisto vseh lukenj. Če ne moreš montirat podobnega tanka boš moral verjetno menjat kosilnico.

ahonen ::

@matobeli
Na začetku so švasi držali. Zdaj je pa bencin še dodatno razjedel plastiko. Sem našel na vikendu še eno staro kosilnico znamke Briggs. Slednja ima lepo tank iz pleha. Sem natočil za vzorec bencina v tank, in je lepo vžgala v prvo.
Zanimivo je kako določeni ``šparajo´´´na materialu. Ta ki jo imam sedaj je neka italijanska, GGP Italy in je vse bolj tako tako.
Bom očitno usposobil staro briggsovo kosilnico, zamenjal olje, nabrusil kline pa akcija.

maco-maco ::

A da bi pa nek tank s tistim perforiranim trakom (kovinskim ali plastičnim) pritrdil nekam na kosilnico in po ppotrebi pač podaljšal cevko za gorivo pa ne bi bilo ok? Mi smo na eni stari kosilnici tako naredili in je bilo čisto ok.
Kaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

potisna kosilnica - katero kupit?

Oddelek: Loža
4212679 (4898) PrimozR
»

Vrtna kosilnica ne vžge

Oddelek: Loža
248479 (7493) Laki_lai k
»

katero motorno kosilnico?

Oddelek: Loža
2718847 (17680) kiFni
»

Dodajanje acetona h gorivu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18922314 (13975) Pyr0Beast
»

Natočil bencin namesto nafte kaj sedaj z bencinom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6516967 (14535) celada

Več podobnih tem