Prijavi se z GoogleID

» »

Kateri VPN v Sloveniji?

Kateri VPN v Sloveniji?

Jst ::

Naslov teme pove vse.

Idealno bi bilo, da bi podpiral PC, tablico, telefon,... torej 3 ali 5 naprav. No logging, hitrost. 5 do največ 20 EUR na mesec.

Tu je spisek priporočenih, vendar ne vem, kako je glede hitrosti.

https://www.privacytools.io/providers/v...

Ima kdo kakšen nasvet oz. vsi, ki uporabljate VPN, bi vas prosil, če navedete hitrost in lag/ping.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hdx ::

Imam nordvpn in sem zadovoljen. Hitrost je super https://www.speedtest.net/result/840500... (moja isp hitrost 100/6) so pa tudi med cenejšimi. Lahko pa uporabljaš na šestih napravah

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: hdx ()

nsa_ag3nt ::

Pri nordvpn uporabniki kot berem niso kaj preveč zadovoljni (reddit), hitrost precej varira.
Zanj piše da imajo 5200+ serverjev... to so sami vps-i, če se grem educated guess.Drugače bi bila cena x100.
Tega si lahko sam postaviš... https://lowendbox.com/ https://lowendbox.com/blog/getting-star...

Airvpn ima na črni petek (black friday) zelo ugodno ceno 35 eur/leto.Pri njih je problem, ker so ipji javn in so na dosti straneh zablokirani https://airvpn.org/forums/forum/28-bloc... .Hitrost je ok.

Protonvpn plus paket.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: nsa_ag3nt ()

Ribič ::

Slovenskih VPN-jev žal ne poznam, priporočim pa lahko AirVPN, ProtonVPN in Mullvad. Odsvetujem pa kateri koli zastonj VPN razen Tor.
Pametni ljudje ne potrebujejo pametnih naprav.

Matthai ::

Jaz imam kar svoj lasten VPN. Naredil sem tudi svoj wifi access point, preko katerega se lahko priklopiš na VPN brez potrebe po kakšnem dodatnem softweru. VPN povezava je maskirana in se (testirano!) prebije čez Great China Firewall. ;)
All those moments will be lost in time, like tears in rain...
Time to die.

Saul Goodman ::

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu. Niso poceni, so pa dobri. Delaš lahko vse, kar dela Matthai na svojem VPN-ju, s tem, da se malce lažje zgubiš v prometnih podatkih, saj iste IP-je uporablja še tisoče drugih uporabnikov. On je v temo prišel le flexat, da zna postavit lasten VPN strežnik. :) Carry on.

Registriraj free protonmail address, se prijavi na protonvpn in en teden zastonj testiraj premium paket. Se boš najlažje odločil.

zee ::

Matthai je izjavil:

Jaz imam kar svoj lasten VPN. Naredil sem tudi svoj wifi access point, preko katerega se lahko priklopiš na VPN brez potrebe po kakšnem dodatnem softweru. VPN povezava je maskirana in se (testirano!) prebije čez Great China Firewall. ;)

Imaš kje navodila, kako to izvesti? Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
thorin: Dual Xeon E5-2630v3, 32 GB RAM, Nvidia Geforce GTX 1080

SmeskoSnezak ::

zee je izjavil:

Matthai je izjavil:

Imaš kje navodila, kako to izvesti? Hvala.

Tudi jaz se priporocam , na privat :)
@ Pusti soncu v srce... @

Oberyn ::

Saul Goodman je izjavil:

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu. Niso poceni, so pa dobri. Delaš lahko vse, kar dela Matthai na svojem VPN-ju, s tem, da se malce lažje zgubiš v prometnih podatkih, saj iste IP-je uporablja še tisoče drugih uporabnikov.

Ena pogojno slaba stran protona je, da ne omogočajo port forwardinga, kar je za neko specifično uporabo slabo. V drugih pogledih so odlični, pa tudi dragi niso tako zelo, ker običajno na črni petek ponujajo do 45% popusta, vsaj jaz sem takega ubodel.

Matija82 ::

Za DIY VPN je zanimivo tudi tole
https://github.com/trailofbits/algo

WiseBear ::

Matthai je izjavil:

Lahko še meni prosim na PM namigneš kako si to naredil.

Saul Goodman je izjavil:

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu.

V resnici so v preteklosti tajne službe vedno lepo sodelovale s ponudniki VPN ali anonimizacijskih storitev. Problem je, da moraš v primeru VPNja zaupati ponudniku VPN storitev. In ja, v mojem primeru moraš zaupati meni - kar jaz svojim "strankam" (cca. 40 uporabnikov po vsem svetu) tudi zelo izrecno povem.

Nadalje je Švica znana kot država, ki se je vedno rada hvalila s svojo nevtralnostjo, je pa po drugi strani znala zelo dobro sodelovati (predvsem) z NSA in igrati zelo dvojno igro. Poglejte si recimo zgodbo o Crypto AG. Zelo poučno.

Tako da Švici jaz absolutno ne bi zaupal - v smislu, da država ne bo skušala izvajati agresivnega prikritega nadzora. Upravljavci ProtonVPN se morajo v tem primeru zavedati, da se nahajajo v skrajno agresivnem okolju, zgodbe o "prijazni jurisdikciji" in "nevtralni državi" pa so zgolj pravljica. Tako da ne glede na to, da so upravljavci locirani v Švici, bi morali a) skrbeti za visoko varnost svojih strežnikov in b) izvajati traffic pollution in druge tehnike s katerimi otežujejo napade.

ProtonVPN ima tudi določene povezave z U.S. investorji (kar sicer ni nujno slabo):
https://restoreprivacy.com/protonvpn/

Tukaj je tudi ena zanimiva zgodba o "no keeping logs":
https://www.reddit.com/r/ProtonVPN/comm...

In tako dalje...

Seveda je zelo odvisno za kakšen namen uporabljaš VPN. Če želiš samo vleči dol neke neškodljive torrente ali gledati Netflix, potem ni problema. Če si pa vodja opozicije v Savdski Arabiji, preiskovalni novinar v Britaniji ali CIA agent v Rusiji... hja, potem je pa zgodba malo drugačna. 8-)

Drugače pa kako delam obfuskacijo VPN prometa? Preko websocketa.
Time to die.

hrovatjcb ::

Uporabljam tole, odlična zadeva, omenjaena povezava je hostana na Poljskem, je zaston, in varna.

To mi je zmeraj hecno - "je varna". Kako veš, da je varna?
Time to die.

xardas ::

Eno vmesno vprašanje: je kdo namestil PiVPN na svoj RaspberryPi?

HotBurek ::

V čem je fora, da je interes imet VPN, ki se (če prav razumem) poveže v kitajsko?

Matthai, katere storitve pa ponujaš takšnim, kot so preiskovalni novinar oz. kaj potrebujejo/iščejo?
root@debian:/# iptraf-ng
This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

mihor ::

xardas je izjavil:

Eno vmesno vprašanje: je kdo namestil PiVPN na svoj RaspberryPi?

Itak, kaj te muči? Simpl ko pasulj je.

Nisem še poskušal, pa mislim, da nekih problemov ne bi smelo bit. Me samo zanima, če lahko kdo kaj pokomentira, kako se obnese.

jureflux ::

Za službo nucam PrivateVPN

mihor ::

xardas je izjavil:

Nisem še poskušal, pa mislim, da nekih problemov ne bi smelo bit. Me samo zanima, če lahko kdo kaj pokomentira, kako se obnese.

Zaenkrat zelo v redu. Ga imam, da telefon povežem domov, ko sem zdoma, v glavnem za varnost, če sem na kakem sketchy wifiju, pa za risanke streamat. Edino vsaka naprava seveda potrebuje svoj profil, če jih hočeš hkrati priklopit na vpn, sam nisem takoj pogruntal tega. :P

mihor je izjavil:

xardas je izjavil:

Zaenkrat zelo v redu. Ga imam, da telefon povežem domov, ko sem zdoma, v glavnem za varnost, če sem na kakem sketchy wifiju, pa za risanke streamat. Edino vsaka naprava seveda potrebuje svoj profil, če jih hočeš hkrati priklopit na vpn, sam nisem takoj pogruntal tega. :P

Thx

HotBurek je izjavil:

V čem je fora, da je interes imet VPN, ki se (če prav razumem) poveže v kitajsko?

Neee, IZ Kitajske se poveže sem. Uporabniki na Kitajskem bi radi surfali po svobodnem internetu (se izognili kitajski cenzuri).

HotBurek je izjavil:

Matthai, katere storitve pa ponujaš takšnim, kot so preiskovalni novinar oz. kaj potrebujejo/iščejo?

Načeloma se rabijo povezovat med seboj (oz. povezovat svoje naprave), pa da se izognejo cenzuri, da jim tajne službe težje sledijo (s čim se ukvarjajo)...

Nekaj scenarijev je opisanih tukaj:
https://telefoncek.si/predavanja/VPN_Fr...

Na straneh 33 in dalje je opisano testiranje na Kitajskem in v Uzbekistanu. Moram pa še nekako priti v Turkmenistan, zdaj, ko še tam izvajajo blokade in nameščajo državne root CA-je... >:D
Time to die.

Oberyn ::

Matthai je izjavil:

V resnici so v preteklosti tajne službe vedno lepo sodelovale s ponudniki VPN ali anonimizacijskih storitev ...

Jah, vse to je znano in tega se zavedamo. Človek uporablja eno od tistih storitev, ki so mu na razpolago, ne čaka na neko popolnoma perfektno storitev, ki je ni in je ne bo. Ne zaupamo ne švicarjem ne komu drugemu, ker v tem pogledu je cel svet isti drek. Ampak v eni točki se pač ugrizneš v jezik in vzameš nekaj, če se ti zdi, da rabiš. In ja, prebral sem tisti Reddit članek o no-logs politiki pri protonu. Kaj češ.

Itak je to, da sploh uporabljamo VPN, že dejanje predaje. Svet nam je ušel iz rok in drsimo proti obupanim potezam, kar VPN in druge oblike enkripcije so. To jasno kaže, da smo izgubili. Ker naslednji logični korak je, da bodo gospodarji (oni znameniti 1%) vsako enkripcijo za rajo (onih znamenitih 99%) prepovedali, kar se itak že dogaja povsod okoli zahodnega mehurčka.

srus ::

Hmf. Doma imam Asusov ruter, z nekaj kliki sem si na njem omogočil Open VPN server, na laptop, Ipad in Iphone pa sem inštaliral Open VPN cliente.

Vse skupaj deluje brezhibno - tudi iz Kitajske, in to z default nastavitvami. Hitrost in QoS? Brez težav si strimam IP TV ali video po Skypu.

Ali je zaupati Asusu, OpenVPN skupnosti, uporabljenim enkripcijskim protokolom? Verjetno ne.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljša VPN storitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
353834 (534) joplin
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
816098 (1487) b3D_950
»

VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
546663 (712) Robert
»

Kateri VPN ponudnik vzet?

Oddelek: Omrežja in internet
414210 (900) Badwolff

Več podobnih tem