» »

Kateri VPN v Sloveniji?

Kateri VPN v Sloveniji?

Jst ::

Naslov teme pove vse.

Idealno bi bilo, da bi podpiral PC, tablico, telefon,... torej 3 ali 5 naprav. No logging, hitrost. 5 do največ 20 EUR na mesec.

Tu je spisek priporočenih, vendar ne vem, kako je glede hitrosti.

https://www.privacytools.io/providers/v...

Ima kdo kakšen nasvet oz. vsi, ki uporabljate VPN, bi vas prosil, če navedete hitrost in lag/ping.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

hdx ::

Imam nordvpn in sem zadovoljen. Hitrost je super https://www.speedtest.net/result/840500... (moja isp hitrost 100/6) so pa tudi med cenejšimi. Lahko pa uporabljaš na šestih napravah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hdx ()

nsa_ag3nt ::

Pri nordvpn uporabniki kot berem niso kaj preveč zadovoljni (reddit), hitrost precej varira.
Zanj piše da imajo 5200+ serverjev... to so sami vps-i, če se grem educated guess.Drugače bi bila cena x100.
Tega si lahko sam postaviš... https://lowendbox.com/ https://lowendbox.com/blog/getting-star...


Airvpn ima na črni petek (black friday) zelo ugodno ceno 35 eur/leto.Pri njih je problem, ker so ipji javn in so na dosti straneh zablokirani https://airvpn.org/forums/forum/28-bloc... .Hitrost je ok.

Protonvpn plus paket.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Ribič ::

Slovenskih VPN-jev žal ne poznam, priporočim pa lahko AirVPN, ProtonVPN in Mullvad. Odsvetujem pa kateri koli zastonj VPN razen Tor.
Vse ribe so mi pobegnile!

poweroff ::

Jaz imam kar svoj lasten VPN. Naredil sem tudi svoj wifi access point, preko katerega se lahko priklopiš na VPN brez potrebe po kakšnem dodatnem softweru. VPN povezava je maskirana in se (testirano!) prebije čez Great China Firewall. ;)
sudo poweroff

Saul Goodman ::

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu. Niso poceni, so pa dobri. Delaš lahko vse, kar dela Matthai na svojem VPN-ju, s tem, da se malce lažje zgubiš v prometnih podatkih, saj iste IP-je uporablja še tisoče drugih uporabnikov. On je v temo prišel le flexat, da zna postavit lasten VPN strežnik. :) Carry on.

Registriraj free protonmail address, se prijavi na protonvpn in en teden zastonj testiraj premium paket. Se boš najlažje odločil.

zee ::

poweroff je izjavil:

Jaz imam kar svoj lasten VPN. Naredil sem tudi svoj wifi access point, preko katerega se lahko priklopiš na VPN brez potrebe po kakšnem dodatnem softweru. VPN povezava je maskirana in se (testirano!) prebije čez Great China Firewall. ;)


Imaš kje navodila, kako to izvesti? Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

SmeskoSnezak ::

zee je izjavil:

poweroff je izjavil:

Jaz imam kar svoj lasten VPN. Naredil sem tudi svoj wifi access point, preko katerega se lahko priklopiš na VPN brez potrebe po kakšnem dodatnem softweru. VPN povezava je maskirana in se (testirano!) prebije čez Great China Firewall. ;)


Imaš kje navodila, kako to izvesti? Hvala.

Tudi jaz se priporocam , na privat :)
@ Pusti soncu v srce... @

Oberyn ::

Saul Goodman je izjavil:

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu. Niso poceni, so pa dobri. Delaš lahko vse, kar dela Matthai na svojem VPN-ju, s tem, da se malce lažje zgubiš v prometnih podatkih, saj iste IP-je uporablja še tisoče drugih uporabnikov.

Ena pogojno slaba stran protona je, da ne omogočajo port forwardinga, kar je za neko specifično uporabo slabo. V drugih pogledih so odlični, pa tudi dragi niso tako zelo, ker običajno na črni petek ponujajo do 45% popusta, vsaj jaz sem takega ubodel.

Matija82 ::

Za DIY VPN je zanimivo tudi tole
https://github.com/trailofbits/algo

WiseBear ::

poweroff je izjavil:

Jaz imam kar svoj lasten VPN. Naredil sem tudi svoj wifi access point, preko katerega se lahko priklopiš na VPN brez potrebe po kakšnem dodatnem softweru. VPN povezava je maskirana in se (testirano!) prebije čez Great China Firewall. ;)


Lahko še meni prosim na PM namigneš kako si to naredil.

poweroff ::

Saul Goodman je izjavil:

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu.

V resnici so v preteklosti tajne službe vedno lepo sodelovale s ponudniki VPN ali anonimizacijskih storitev. Problem je, da moraš v primeru VPNja zaupati ponudniku VPN storitev. In ja, v mojem primeru moraš zaupati meni - kar jaz svojim "strankam" (cca. 40 uporabnikov po vsem svetu) tudi zelo izrecno povem.

Nadalje je Švica znana kot država, ki se je vedno rada hvalila s svojo nevtralnostjo, je pa po drugi strani znala zelo dobro sodelovati (predvsem) z NSA in igrati zelo dvojno igro. Poglejte si recimo zgodbo o Crypto AG. Zelo poučno.

Tako da Švici jaz absolutno ne bi zaupal - v smislu, da država ne bo skušala izvajati agresivnega prikritega nadzora. Upravljavci ProtonVPN se morajo v tem primeru zavedati, da se nahajajo v skrajno agresivnem okolju, zgodbe o "prijazni jurisdikciji" in "nevtralni državi" pa so zgolj pravljica. Tako da ne glede na to, da so upravljavci locirani v Švici, bi morali a) skrbeti za visoko varnost svojih strežnikov in b) izvajati traffic pollution in druge tehnike s katerimi otežujejo napade.

ProtonVPN ima tudi določene povezave z U.S. investorji (kar sicer ni nujno slabo):
https://restoreprivacy.com/protonvpn/

Tukaj je tudi ena zanimiva zgodba o "no keeping logs":
https://www.reddit.com/r/ProtonVPN/comm...

In tako dalje...

Seveda je zelo odvisno za kakšen namen uporabljaš VPN. Če želiš samo vleči dol neke neškodljive torrente ali gledati Netflix, potem ni problema. Če si pa vodja opozicije v Savdski Arabiji, preiskovalni novinar v Britaniji ali CIA agent v Rusiji... hja, potem je pa zgodba malo drugačna. 8-)

Drugače pa kako delam obfuskacijo VPN prometa? Preko websocketa.
sudo poweroff

hrovatjcb ::

Uporabljam tole, odlična zadeva, omenjaena povezava je hostana na Poljskem, je zaston, in varna.

poweroff ::

To mi je zmeraj hecno - "je varna". Kako veš, da je varna?
sudo poweroff

xardas ::

Eno vmesno vprašanje: je kdo namestil PiVPN na svoj RaspberryPi?

HotBurek ::

V čem je fora, da je interes imet VPN, ki se (če prav razumem) poveže v kitajsko?

Matthai, katere storitve pa ponujaš takšnim, kot so preiskovalni novinar oz. kaj potrebujejo/iščejo?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

mihor ::

xardas je izjavil:

Eno vmesno vprašanje: je kdo namestil PiVPN na svoj RaspberryPi?


Itak, kaj te muči? Simpl ko pasulj je.

xardas ::

Nisem še poskušal, pa mislim, da nekih problemov ne bi smelo bit. Me samo zanima, če lahko kdo kaj pokomentira, kako se obnese.

HappyPills ::

Za službo nucam PrivateVPN

mihor ::

xardas je izjavil:

Nisem še poskušal, pa mislim, da nekih problemov ne bi smelo bit. Me samo zanima, če lahko kdo kaj pokomentira, kako se obnese.


Zaenkrat zelo v redu. Ga imam, da telefon povežem domov, ko sem zdoma, v glavnem za varnost, če sem na kakem sketchy wifiju, pa za risanke streamat. Edino vsaka naprava seveda potrebuje svoj profil, če jih hočeš hkrati priklopit na vpn, sam nisem takoj pogruntal tega. :P

xardas ::

mihor je izjavil:

xardas je izjavil:

Nisem še poskušal, pa mislim, da nekih problemov ne bi smelo bit. Me samo zanima, če lahko kdo kaj pokomentira, kako se obnese.


Zaenkrat zelo v redu. Ga imam, da telefon povežem domov, ko sem zdoma, v glavnem za varnost, če sem na kakem sketchy wifiju, pa za risanke streamat. Edino vsaka naprava seveda potrebuje svoj profil, če jih hočeš hkrati priklopit na vpn, sam nisem takoj pogruntal tega. :P


Thx

poweroff ::

HotBurek je izjavil:

V čem je fora, da je interes imet VPN, ki se (če prav razumem) poveže v kitajsko?

Neee, IZ Kitajske se poveže sem. Uporabniki na Kitajskem bi radi surfali po svobodnem internetu (se izognili kitajski cenzuri).

HotBurek je izjavil:


Matthai, katere storitve pa ponujaš takšnim, kot so preiskovalni novinar oz. kaj potrebujejo/iščejo?

Načeloma se rabijo povezovat med seboj (oz. povezovat svoje naprave), pa da se izognejo cenzuri, da jim tajne službe težje sledijo (s čim se ukvarjajo)...

Nekaj scenarijev je opisanih tukaj:
https://telefoncek.si/predavanja/VPN_Fr...

Na straneh 33 in dalje je opisano testiranje na Kitajskem in v Uzbekistanu. Moram pa še nekako priti v Turkmenistan, zdaj, ko še tam izvajajo blokade in nameščajo državne root CA-je... >:D
sudo poweroff

Oberyn ::

poweroff je izjavil:

V resnici so v preteklosti tajne službe vedno lepo sodelovale s ponudniki VPN ali anonimizacijskih storitev ...

Jah, vse to je znano in tega se zavedamo. Človek uporablja eno od tistih storitev, ki so mu na razpolago, ne čaka na neko popolnoma perfektno storitev, ki je ni in je ne bo. Ne zaupamo ne švicarjem ne komu drugemu, ker v tem pogledu je cel svet isti drek. Ampak v eni točki se pač ugrizneš v jezik in vzameš nekaj, če se ti zdi, da rabiš. In ja, prebral sem tisti Reddit članek o no-logs politiki pri protonu. Kaj češ.

Itak je to, da sploh uporabljamo VPN, že dejanje predaje. Svet nam je ušel iz rok in drsimo proti obupanim potezam, kar VPN in druge oblike enkripcije so. To jasno kaže, da smo izgubili. Ker naslednji logični korak je, da bodo gospodarji (oni znameniti 1%) vsako enkripcijo za rajo (onih znamenitih 99%) prepovedali, kar se itak že dogaja povsod okoli zahodnega mehurčka.

srus ::

Hmf. Doma imam Asusov ruter, z nekaj kliki sem si na njem omogočil Open VPN server, na laptop, Ipad in Iphone pa sem inštaliral Open VPN cliente.

Vse skupaj deluje brezhibno - tudi iz Kitajske, in to z default nastavitvami. Hitrost in QoS? Brez težav si strimam IP TV ali video po Skypu.

Ali je zaupati Asusu, OpenVPN skupnosti, uporabljenim enkripcijskim protokolom? Verjetno ne.

poweroff ::

Iz Kitajske bo delovalo točno toliko časa, ko se bo zgodilo neko napol lokalno politično sranje. Recimo kakšen Expo v Shanghaju ali kakšna izjava mednarodnega politika glede Tajvana. Potem bo tvoj VPN mrknil praktično v trenutku.ž

Govorim iz izkušenj. ;)
sudo poweroff

jype ::

srus je izjavil:

Ali je zaupati Asusu, OpenVPN skupnosti, uporabljenim enkripcijskim protokolom? Verjetno ne.
OpenVPN sem jaz pregledal in takrat je bil OK.

poweroff ::

A security review led by from reputable expert on cryptography dr. Matthew Green from Johns Hopkins University has audited OpenVPN 2.4's code from December 2016 till February 2017. The review found "no major vulnerabilities".

Another security audit has been run by QuarksLab in the beginning of 2017. Security audit found two bugs, but both were fixed before the report has been published.
sudo poweroff

srus ::

poweroff je izjavil:

Iz Kitajske bo delovalo točno toliko časa, ko se bo zgodilo neko napol lokalno politično sranje. Recimo kakšen Expo v Shanghaju ali kakšna izjava mednarodnega politika glede Tajvana. Potem bo tvoj VPN mrknil praktično v trenutku.ž

Govorim iz izkušenj. ;)


Hmf. Trenutno imajo v Hongkongu mini državljansko vojno in mi VPN povezava s Kitajske nazaj na kitajski server dela nekako takole.

A detailed image for this result can be found here: http://www.speedtest.net/my-result/i/33...

Test Date: Jul 24, 2019 03:36
Download: 11.8 Mbps
Upload: 20.6 Mbps
Ping: 558 ms
Connection Type: Wi-Fi
Server: ShangHai
External IP: XXXXXXXX moj slovenski public IP
Internal IP: 10.8.0.6
Latitude: 31.1824307551991
Longitude: 121.593255616864
http://maps.google.com/maps?f=q&q=31.18...

Speedtest by Ookla is the definitive way to measure your internet performance. Speedtest has been used billions of times, making it the dominant global leader in internet performance testing and metrics.

You can take a Speedtest at speedtest.net and by downloading the free Speedtest app for iOS, Android, macOS, Windows, Apple TV, and Google Chrome.

Saul Goodman ::

xardas je izjavil:

mihor je izjavil:

xardas je izjavil:

Nisem še poskušal, pa mislim, da nekih problemov ne bi smelo bit. Me samo zanima, če lahko kdo kaj pokomentira, kako se obnese.


Zaenkrat zelo v redu. Ga imam, da telefon povežem domov, ko sem zdoma, v glavnem za varnost, če sem na kakem sketchy wifiju, pa za risanke streamat. Edino vsaka naprava seveda potrebuje svoj profil, če jih hočeš hkrati priklopit na vpn, sam nisem takoj pogruntal tega. :P


Thx


Ker se že ravno igraš z raspberry pi in pivpn, namesti še pihole in ga skonfiguriraj kot primarni DNS v mreži. Voila, zdaj imaš poleg VPN na telefonu še blokirane reklame v brezplačnih aplikacijah, ipd. malo fine tuninga v nastavitvah, če kaj pride čez, pa si gucci. perfektno za naprave z omejenimi možnosti blokiranja oglasov.

Saul Goodman ::

poweroff je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu.

V resnici so v preteklosti tajne službe vedno lepo sodelovale s ponudniki VPN ali anonimizacijskih storitev. Problem je, da moraš v primeru VPNja zaupati ponudniku VPN storitev. In ja, v mojem primeru moraš zaupati meni - kar jaz svojim "strankam" (cca. 40 uporabnikov po vsem svetu) tudi zelo izrecno povem.

Nadalje je Švica znana kot država, ki se je vedno rada hvalila s svojo nevtralnostjo, je pa po drugi strani znala zelo dobro sodelovati (predvsem) z NSA in igrati zelo dvojno igro. Poglejte si recimo zgodbo o Crypto AG. Zelo poučno.

Tako da Švici jaz absolutno ne bi zaupal - v smislu, da država ne bo skušala izvajati agresivnega prikritega nadzora. Upravljavci ProtonVPN se morajo v tem primeru zavedati, da se nahajajo v skrajno agresivnem okolju, zgodbe o "prijazni jurisdikciji" in "nevtralni državi" pa so zgolj pravljica. Tako da ne glede na to, da so upravljavci locirani v Švici, bi morali a) skrbeti za visoko varnost svojih strežnikov in b) izvajati traffic pollution in druge tehnike s katerimi otežujejo napade.

ProtonVPN ima tudi določene povezave z U.S. investorji (kar sicer ni nujno slabo):
https://restoreprivacy.com/protonvpn/

Tukaj je tudi ena zanimiva zgodba o "no keeping logs":
https://www.reddit.com/r/ProtonVPN/comm...

In tako dalje...

Seveda je zelo odvisno za kakšen namen uporabljaš VPN. Če želiš samo vleči dol neke neškodljive torrente ali gledati Netflix, potem ni problema. Če si pa vodja opozicije v Savdski Arabiji, preiskovalni novinar v Britaniji ali CIA agent v Rusiji... hja, potem je pa zgodba malo drugačna. 8-)

Drugače pa kako delam obfuskacijo VPN prometa? Preko websocketa.


Matthai, a to pomeni, da novinar iz VB ali CIA agent v Rusiji popušita, če uporabita ProtonVPN? To je kar močna trditev, glede na to, da so njihova klientela. novinarji, seveda. za CIA agenta ne vem, ampak verjetno uporablja kakšno njihovo rešitev. :)

Kako je pa s tvojim upstream providerjem? Kje je lociran strežnik? Tako kot morajo tebi zaupati stranke, moraš ti zaupati tistemu, ki mu plačuješ za povezavo v svet. :)

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

srus je izjavil:

Hmf. Trenutno imajo v Hongkongu mini državljansko vojno in mi VPN povezava s Kitajske nazaj na kitajski server dela nekako takole.

Zanimivo., mojemu kolegu je dolgo časa VPN normalno delal, potem pa nenadoma ne več. A je to mogoče kakšno podjetje? Oz. ali mogoče delajo razliko med tujci in domačini?

Saul Goodman je izjavil:

Matthai, a to pomeni, da novinar iz VB ali CIA agent v Rusiji popušita, če uporabita ProtonVPN? To je kar močna trditev, glede na to, da so njihova klientela. novinarji, seveda. za CIA agenta ne vem, ampak verjetno uporablja kakšno njihovo rešitev. :)

Pa še to zaj*: https://slo-tech.com/novice/t728780/p60...
;)

Jaz sem precej prepričan, da infrastrukturo ProtonVPN in ostalih providerjev kar dobro spremljajo. Saj je logično - če si tajna služba, bo VPN provider tvoj target ali ne?

Saul Goodman je izjavil:


Kako je pa s tvojim upstream providerjem? Kje je lociran strežnik? Tako kot morajo tebi zaupati stranke, moraš ti zaupati tistemu, ki mu plačuješ za povezavo v svet. :)

Ja, seveda. Ne smem zaupati mojemu upstream providerju. Zato pa uporabljam data pollution tehnike.
sudo poweroff

Evstera ::

poweroff je izjavil:

Saul Goodman je izjavil:

ProtonVPN je trenutno najbolj zaupanja vreden VPN ponudnik na svetu.
Nadalje je Švica znana kot država, ki se je vedno rada hvalila s svojo nevtralnostjo, je pa po drugi strani znala zelo dobro sodelovati (predvsem) z NSA in igrati zelo dvojno igro. Poglejte si recimo zgodbo o Crypto AG. Zelo poučno.

Tako da Švici jaz absolutno ne bi zaupal - v smislu, da država ne bo skušala izvajati agresivnega prikritega nadzora. Upravljavci ProtonVPN se morajo v tem primeru zavedati, da se nahajajo v skrajno agresivnem okolju, zgodbe o "prijazni jurisdikciji" in "nevtralni državi" pa so zgolj pravljica. Tako da ne glede na to, da so upravljavci locirani v Švici, bi morali a) skrbeti za visoko varnost svojih strežnikov in b) izvajati traffic pollution in druge tehnike s katerimi otežujejo napade.

ProtonVPN ima tudi določene povezave z U.S. investorji (kar sicer ni nujno slabo):
https://restoreprivacy.com/protonvpn/

Tukaj je tudi ena zanimiva zgodba o "no keeping logs":
https://www.reddit.com/r/ProtonVPN/comm...

In tako dalje...


Hhmm, to je sicer jasno, da je vsak vpn ponudnik podvržen zakonodaji in organom države, v kateri ima sedež. Švica ja, se hvali, kako je že pregovorno nevtralna in zaupanja vredna država, ampak tudi če ima kot praviš že kaj masla na glavi, je verjetno še vedno boljša izbira kot če je ponudnik v ZDA ali EU. Pri ZDA itak vemo, kako je in je škoda izgubljati besed (zato je verjetno kak MyPrivateNetword no-go izbira), če je pa VPN ponudnik v EU je pa za organe pregona iz katerekoli države članice dost simpl speljat postopek pridobitve podatkov o uporabi. Torej če slovenec uporablja VPN, ki ima sedež v DE, bo to verjetno veliiiko lažje za organe, kot če hočejo vohljati za slovencem, ki uporablja VPN s sedežen v Švici. Kot piše v njihovih pogojih - in če se prav spomnim, je švicarska zakonodaja precej stroga, kar se tiče takih zahtevkov - vse mora iti preko sodišča, torej ne morejo nekaj potiho mutiti, poleg tega gre po njihovi zakonodaji osumljencu pravica biti takoj obveščen o postopku oz. torej še predno bi NordVPN po sodni odredbi moral izročiti tvoje podatke organov pregona. No, TAKO NEKAKO, kolikor se spomnim, ko sem pred časom bral.
Če se pa za kakšne ekstremne primere kaj dogaja pod mizo, oz. mimo rednih postopkov, pa itak za nikjer ne moreš vedeti...

...no, tole mislim da sem sicer bral za Protonmail, ampak sej je isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Evstera ()

poweroff ::

Da se razumemo, če bi jaz ustanovil podjetje, ki bi ponujalo IT storitve, bi verjetno tudi izbral Švico.

Ampak govorim o tem, da tudi potem ne bi "zaspal" in zaupal Švici. Še vedno bi se posluževal enako agresivnih tehnik izogibanja nadzoru kot če bi bilo podjetje v Nemčiji ali ZDA...
sudo poweroff

Evstera ::

Zanimivo :) Švico bi izbral ker ima res tako dobro zakonodajo, kot pravijo, ali ker pri ljudeh bolj "pali"? :D

poweroff ::

V resnici njihove zakonodaje ne poznam. Bi pa vsekakor tudi zaradi marketinga, ja.

Ampak niti za hip se ne bi zanašal na to, da me bo zakonodaja zaščitila.
sudo poweroff

GrX ::

ProtonVPN je top!

Bolt ::

Mene pa zanima kateri VPN ponudnik ponuja na izbiro slovenske IP naslove?

Boobiz ::

Iz glave, če me spomin ne vara... PIA in Surfshark ponujata endpointe v naši rupetini.
I'm drunk, what's your excuse?

Vaseer ::

bigruno ::

Iščem VPN ponudnika, kjer imam možnost rezervirati statični IP. Torej lahko imam vedno isti public IP-address.

Dodaten plus je da omoča slovenske IP-je.

Ima kdo kakšen predlog? Sam nisem našel nič uporabnega.

Tiger ::

bigruno je izjavil:

Iščem VPN ponudnika, kjer imam možnost rezervirati statični IP. Torej lahko imam vedno isti public IP-address.

V bistvu tebe zanimajo VPN ponudniki, kjer lahko sam izbereš posamezni server, le-ta pa ima nato stalno enak izhodni (exit) javni IP. Ne vem kako bi drugače "rezerviral" IP. Gledati moraš ponudnike, ki uporabljajo openvpn klienta ali svojo integracijo le-tega.

Jaz uporabljam AirVPN, pa sem kar zadovoljen - nimajo sicer serverja v slo, ampak drugje po Evropi in če uporabiš nemške ali nizozemske je latenca nizka in dosežeš visoke hitrosti.

poweroff ::

Kaj pa če v datacentru najameš kišto in sam postaviš?

Ali na rezidental IP... jaz že par let laufam en VPN na RaspberryPi za 7 odjemalcev... špila brez težav.
sudo poweroff

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

tudi sam iščem nek VPN in sicer zaradi downloada torrentov iz TorrentLeech.org.
Kaj priporočate?

Hvala

Badwolff ::

Jaz imam Windscribe

lolipop2 ::

A pa je potreba po VPN, če par filmov na mesec skineš s torrenta?

xseki ::

Pri nas verjetno (še) ne.

Sicer pa +1 za Mullvad.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rabim slovenski VPN v nemčiji

Oddelek: Pomoč in nasveti
193014 (1981) mzakelj
»

VPN s Slovenskim IP

Oddelek: Omrežja in internet
161901 (1530) Voluharr
»

Mozilla bi v Firefoxu prodajala VPN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
8121700 (17089) b3D_950
»

Kateri VPN ponudnik vzet?

Oddelek: Omrežja in internet
417598 (4288) Badwolff

Več podobnih tem