» »

Nakup telefona

Nakup telefona

PacificBlue ::

Katere telefone z zaslonom manjšim od 5,5" priporočate? srednji ali višji rang.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

TheBlueOne ::

Na posti me caka Xperia XZ2 compact za 400EUR. Kaj drugega pametnega in kompaktnega in kolikortoliko robustnega nisem nasel.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Poglej pri Kitajcih, recimo ulephone...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Razpakiral, fenomenalen telefon. :) Absolutno priporocam ... XZ2c

aborko ::

Resno ali trolaš? Sony še sploh dela telefone? Aha sem zdaj malo pogledal... Telefon oz ohišje je plastik fantastik, ima nek kao šmensi LCD zaslon a s kontrastom slabšim od Xiaomijev za 125EUR, dizajn in bezli iz 2014-15, kamera z f2,0 lečo in še to brez OIS, 2870mAh baterija, no vsaj proc ni par let zadaj, je samo eno - snapdragon 845. Vse to za 400EUR? Resno tole priporočaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aborko ()

PacificBlue ::

TheBlueOne je izjavil:

Razpakiral, fenomenalen telefon. :) Absolutno priporocam ... XZ2c


Kje si ga pa kupil? Pri telekomu v spletni prodajalni ga imajo za 379eur(brez vezave).
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

V tem velikostnem rangu je bolj tk tk izbira, xperia xz2 compact izstopa, mislim da se bom kar za ta telefon odločil.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

TheBlueOne ::

Amazon, imajo top suport. :) Ampak je bil 20€ drazji....

Ampak absolutno priporocan, sem pozitivno presenecen.

KTr1sk ::

danes kupit telefon, ki ima tako velik rob spodaj in zgoraj je škoda denarja....dobiš enake velikosti telefon z večjim zaslonom,kar je veliko bolj uporabno
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

TheBlueOne ::

aborko je izjavil:

Resno tole priporočaš?


Ne poznam alternativ. V zivo deluje boljse kot na slikah, ker je majhen. OP naj gre pogledat do telekoma. Kaj pa je alternativa? Priporoca ga tudi vecina reviewerjev v kompaktnem segmentu.

Zgodovina sprememb…

GRT ::

aborko je izjavil:

Resno ali trolaš? Sony še sploh dela telefone? Aha sem zdaj malo pogledal... Telefon oz ohišje je plastik fantastik, ima nek kao šmensi LCD zaslon a s kontrastom slabšim od Xiaomijev za 125EUR, dizajn in bezli iz 2014-15, kamera z f2,0 lečo in še to brez OIS, 2870mAh baterija, no vsaj proc ni par let zadaj, je samo eno - snapdragon 845. Vse to za 400EUR? Resno tole priporočaš?

+1
Sem že prej hotel kaj rečt pa sem bil raje tiho.
In to ti reče po parih minutah k ga je vzel iz škatle.
Potem ga gre še preplačat preko Amazona. Ja res pametno ni kaj.
Top suport hahaha.
Res ne veš ali trola ali se dela norca ali kaj.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: klinker ()

aborko ::

Sicer ne poznam alternativ med malimi telefoni ampak na prvo žogo kak s10e ali mi9se. Imata sicer dosti večja ekrana, ampak minimalne bezle, tako da pomoje nista dosti večja v roki... Tale XZ2c je pa kr thiiick boy - Dimensions 135 x 65 x 12.1 mm. Wtf 1,2 cm debeline - a je to sploh prav? Ker še nisem videl tako debelega telefona s tako malo baterijo...

facepalm ::

PacificBlue je izjavil:

Katere telefone z zaslonom manjšim od 5,5" priporočate? srednji ali višji rang.

Tukaj bos dobil vecinoma nasvete dveh taborov.
Eni bodo predlagali mainstream proizvajalce z dobrim marketingom (Samsung, Apple, Huawei), drugi pa poceni kitajcke, kateri imajo na papirju najboljsi p/p (Xiaomi, Oppo, Realme)..

To se pac danes prodaja in vsak bo zagovarjal svoje in pljuval po konkurenci.
Dober primer si dobil zgoraj z Xperio.

Najprej povej kaj bos s telefonom primarno pocel in kaksne so max dimenzije, katere bi toleriral in budget.
Moderni telefoni z 6" ekrani so fizicno manjsi od starih 5.5" z bezli.
Npr Nokia 8 (5.3") je le 6mm nizja od Redmi note 7 (6.3").

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

TheBlueOne ::

Meni dejansko deluje boljsi XZ2c kot s10e. Tisti mi je bil dosti plasticen in deloval mi je bolj kakor igracka. Bezli mene ne motijo, pri Sonyju so dosti mali. Morda delujejo veliki na sliki, ker je majhen telefon. Zadaj ni raven, je max debelina 12mm ampak res lepo sedi v roki. Pac preseneti. :)

Kitajca ne bi vzemal, ker imam slabe izkusnje s kakovostjo in reklamacijami. Ko sem hvalil suport Amazona izhajam iz zadnje izkusnje. Na zadnjem telefonu je zacel nagajati GPS, servis je dvakrat zavrnil reklamacijo, Amazon pa v tretje po letu in pol enostavno vrnil denar. Ko sem vprasal, ce zelijo video, ker sem napako posnel sem dobil odgovor, da zaupajo strankam. Recimo Mediamarkt ni bil niti priblizno tako usmerjen v zadovoljstvo stranke.

Najboljse je iti pogledat. Jaz nekega drugega normalne velikosti ne poznam. Sem imel iPhone SE in imam sluzben iPhone, pa mi je ta XZ2c bolj simpaticen. :)

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Apple bi mogu nardit iPhone SE, pa da je brez bezlov. Se danes mi je oblikovno top ta telefon, ce izvzamemo prednjo stran, ki ima ogromne bezle in gumb.

PacificBlue ::

klinker je izjavil:

Apple bi mogu nardit iPhone SE, pa da je brez bezlov. Se danes mi je oblikovno top ta telefon, ce izvzamemo prednjo stran, ki ima ogromne bezle in gumb.


To se pa popolnoma strinjam. Glede velikosti in oblike mi je vizualno top telefon.
Verjamem, da se tudi xperia xz2 compact lepše prime v roke zaradi debeline, kot pa vsi večji in tanjši telefoni. Praktično se pri večjih telefonih, ko imaš telefon in ga držiš z vsemi prsti, z dlanjo niti ne dotikaš. Se mi zdi, da ti zarad tega lažje zdrsi/uide iz rok.
Jaz ga nosim zraven, ko grem na kolo in zaradi tega iščem primarno manjši telefon.

@facepalm
PacificBlue je danes ob 15:57:05 izjavil:

Katere telefone z zaslonom manjšim od 5,5" priporočate? srednji ali višji rang.

Tukaj bos dobil vecinoma nasvete dveh taborov.
Eni bodo predlagali mainstream proizvajalce z dobrim marketingom (Samsung, Apple, Huawei), drugi pa poceni kitajcke, kateri imajo na papirju najboljsi p/p (Xiaomi, Oppo, Realme)..

To se pac danes prodaja in vsak bo zagovarjal svoje in pljuval po konkurenci.
Dober primer si dobil zgoraj z Xperio.

Najprej povej kaj bos s telefonom primarno pocel in kaksne so max dimenzije, katere bi toleriral in budget.
Moderni telefoni z 6" ekrani so fizicno manjsi od starih 5.5" z bezli.
Npr Nokia 8 (5.3") je le 6mm nizja od Redmi note 7 (6.3").


Zdaj imam xiaomi redmi s2(5.99" velikost zaslona). V osnovi mi je bil bolj prehodni telefon, pa nisem pol kaj novega nabavil..zdaj so pa še update za developer rom ukinili, oz jih ni par mesecev in bi raje vzel kaj drugega, zmogljivejšega in manjšega. Bolj praktičen mi je manjši, iger ne igram..bi pa raje imel enega za kvalitetne fotke.

Budget bi rekel do 500 eur.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

facepalm ::

Pixel 2?

zee ::

Pixel 3a.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

gusto ::

zee je izjavil:

Pixel 3a.

Jaz pa ne vem kako lahko kdo tole klado priporoča. Design star 2 meseca, pa ima take bezle, da sem se na glas zasmejal, ko sem ga prvič videl. A se norce delajo s tem dizajnom? Raje dodaš 100€, kupiš S10e, fizično precej manjši, večji zaslon, specifikacije neprimerno boljše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sony telefoni (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9013544 (7711) zuz3k
»

Nakup novega telefona srednjega razreda

Oddelek: Mobilne tehnologije
365786 (4810) Stikalo
»

Nokia 7.2 je tu

Oddelek: Novice / Android
248059 (4788) SmeskoSnezak
»

Xperia XZ2, OnePlus 5T ali kaj tretjega ?

Oddelek: Mobilne tehnologije
333290 (2742) klinker

Več podobnih tem