» »

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto

1
2
3

-valvoline- ::

kamiKaZaA je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:


Saj ne rečem, če si IT pa delaš za tujino je Slovenija raj, za vse ostale pa je pekel.

Nisem IT sektor, delam pa za računalnikom v službi oz. mi je v pomoč, ker še delam ostale stvari, pa trenutno zaslužim (končno izplačilo z malico in potnimi, brez nadur) 1200€+. Če so nadure (bolj poredko) so še ekstra plačane. In jaz niti pomislim ne, da bi šel delat v Avstrijo, četudi bi dobil ponudbo za 2000€ neto, nebi šel, ker s tem kar zaslužim lepo živim in mi več pomeni, da se vsedem v avto in ne mine niti 10 min. in sem že v službi. Če pa bi služil v MB tisto klasično plačo do 900€ izplačila, pa bi sedaj že pomoje delal v Avstriji.

Khm, JS? :v

Alien_Device ::

v sloveniji se da živet s 500€, kje šele z 800€.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dexterboy ()

Malajlo ::

Ne vem, kaj si računal 25% dol davka v AT, ampak gor na minimalcu dobiš brez olajšav 17k. Pendler, deca, famillien bonus letos... Če si rezident SLO, te sicer useka FURS za ene pol jurja. Pri minimalcih v AT je davka za drobiž (700€). Nekje imam osnutek kalkulacij z različnimi olajšavami in različnimi višinami plače, ker sem se naveličal nabijanja, kako gasterbajtarje FURS ropa. Ni tako hudo.
Now do the math. Pravzaprav je večje vprašanje, kako za vraga enaki sektorji v AT delajo več denarja. Meni je to še vedno neznanka.

digitalcek ::

scipascapa je izjavil:

kamikaza: ne štej potne v plačo, ker to je povrnjen realni strošek za bencina......realno je plača NETO + malica.


Se mi tudi močno zdi, da velika večina tisti denar za malico porabi za malico. Torej poje.

Torej, za denar za malico kupijo za jest, za denar za vožnjo pa tankajo. Tistih 200 evrov gre potem papa in NITI SLUČAJNO to ni 200 evrov x 12 mesecev... Kot da tega dodatka ne bi bilo.

Mislim, da je dosti bolje imeti v Avstriji 1600€ plače in iz tega kupovati malico (cene hrane v Šparu in Hoferju so enake, kot v Sloveniji!), kot imeti v Sloveniji 600 evrov + 150 za malico...

kr3ten ::

Tko je ... vedno se bo najdel nekdo, ki bo delal za pest riža na dan ... Vlada obira podjetnike, podjetniki pa delavce. Noben podjetnik si ne želi da bo imel isti standard življenja kot delavec, zato si še podjetniki odrežejo svoj kos kolača na račun delovne sile.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kr3ten ()

digitalcek ::

Malajlo je izjavil:


Pravzaprav je večje vprašanje, kako za vraga enaki sektorji v AT delajo več denarja. Meni je to še vedno neznanka.


Samo en možen odgovor je. V Avstriji se BISTVENO manj krade, kot v SLoveniji. Recimo desetkrat, ali celo 25-krat manj.

V Avstriji nikakor ni možno, da bi imel župan nekega mesta proti sebi vloženih 42 ovadb, kot jih je imel Janković pred nekaj leti.
In ni možno, da se vsi fascikli z pridobljenimi dokazi izgubijo, ali da jih odnese snažilka v kontejner...

V Avstriji še nikoli osebi, ki je bila ovadena zaradi gospodarskega kriminala, ljudje niso rekli, da "se je znašel".
Toliko o vzrokih. in posledicah.

PrihajaNodi ::

digitalcek je izjavil:

Malajlo je izjavil:


Pravzaprav je večje vprašanje, kako za vraga enaki sektorji v AT delajo več denarja. Meni je to še vedno neznanka.


Samo en možen odgovor je. V Avstriji se BISTVENO manj krade, kot v SLoveniji. Recimo desetkrat, ali celo 25-krat manj.

V Avstriji nikakor ni možno, da bi imel župan nekega mesta proti sebi vloženih 42 ovadb, kot jih je imel Janković pred nekaj leti.
In ni možno, da se vsi fascikli z pridobljenimi dokazi izgubijo, ali da jih odnese snažilka v kontejner...

V Avstriji še nikoli osebi, ki je bila ovadena zaradi gospodarskega kriminala, ljudje niso rekli, da "se je znašel".
Toliko o vzrokih. in posledicah.



Zupan obcine Komenda z okoli 5 k prenivalcev, je nakradel za vec miljonov, obe hcerki studirata v Zda. Kako le?

Slovenija je kul ce mas kesa pa rentas flete prek airbnb za turiste. Delovna mesta in pogoji so pa smeti.

Ps. Romunija ima davek na delo vecji kot je v Sloveniji, precej vecji, pa jim gre super. Torej ni problem davek.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

GRT ::

nsa_ag3nt je izjavil:

800 eur
To še minimalc ni.

scipascapa je izjavil:

800 bruto je manj kot je minimalna plača 880 bruto. Kaj ni to prepovedano?

https://data.si/blog/2018/03/26/placa-n...


Avstrija ima minimalca 1500 bruto, 12 plač + božičnica&regres je skupaj 14.
https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/
1500*14= 21000 bruto je 17115 neto izplen na leto.

Za dohodnino gre 25% ?
https://www.finanz.at/steuern/lohnsteue...

Urlaubsgeld / Weihnachtsgeld


Slo minimalc je 886 bruto, 12 plač regres (božičnica dobijo bolj redki, Krka/Lek vem da jo).
886*13 = 11518 neto izplen na leto. -> od tega plačaš 1.283,41 eur , regres ni obdavčen, če ne presega 1700 eur.
https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...


Za dohodnino/ bruto-netto razmerje sem računal brez otrok in vzdrževanih družinskih članov.


Če sem prav izračunal dobiš torej v primeru minimalca v Slo na koncu ven 10234 (11518-1283) , v At 12837 (17115 - 25% oz 4278).
Razlika je 2603 eur.

Če upoštevaš še ceno najemnine v At (in v Slo že nekje živiš), potem gre razlika proti 0.

Jaki izračun, res. Pa ti še prvega razreda oš ne bi naredu. Iz bruta je izračunal neto, v AT je dvakrat od neta odšteto, kr neki.
Je pa tko v takih firmah kot je Sava in podobne zaposlujejo na veliko naša južne brate, preko raznoraznih agencij, ki pa so veseli, če dobijo 900-1000€. Dol nekateri delajo za 300-400€. Tako pa našim zbijajo ceno. Saj v AT je pa ista scena, so pa naši-južni bratje.

radmannsdorf ::

digitalcek je izjavil:

Malajlo je izjavil:


Pravzaprav je večje vprašanje, kako za vraga enaki sektorji v AT delajo več denarja. Meni je to še vedno neznanka.


Samo en možen odgovor je. V Avstriji se BISTVENO manj krade, kot v SLoveniji. Recimo desetkrat, ali celo 25-krat manj.

V Avstriji nikakor ni možno, da bi imel župan nekega mesta proti sebi vloženih 42 ovadb, kot jih je imel Janković pred nekaj leti.
In ni možno, da se vsi fascikli z pridobljenimi dokazi izgubijo, ali da jih odnese snažilka v kontejner...

V Avstriji še nikoli osebi, ki je bila ovadena zaradi gospodarskega kriminala, ljudje niso rekli, da "se je znašel".
Toliko o vzrokih. in posledicah.

Word! In v Avstriji človek ki zajebe podjetje, ne more kar postati direktor drugega podjetja. KO zajebeš si zajebal tudi sebe. Jaz bom šel tudi v Avstrijo. Že planiram kdaj bom tukaj zaprl dejavnost ker iamm poln kufr vsega!
Prispevki v Avstriji so 170€, pri nas pa 390€. Halo?!

kamiKaZaA ::

-valvoline- je izjavil:


Khm, JS? :v
Ne. Delam v privat sektorju, kateri je v zasebni lasti in ne posluje nič z državo, ampak je panoga usmerjena na izvoz. V JS pa nebi delal že zaradi tega, ker je tam izplačan minimalni regres in ni božičnice. V zdajšnji firmi pa mi je vsako leto regres+božičnica navrgla skupaj še za eno plačo. Letos pa so dali celo 1700EUR regresa. Nice!


Kar se pa tiče mojega izračuna izplačila plače v SLO in AT, sem namerno vse računal, ker če bi kaj izvzel, bi bila razlika višja od 8k. In moj odgovor je bil osebi, katera je napisala, da je razlika med minimalcem v SLO in AT le 2,6k. Kar seveda ne drži in sem to tudi lepo razčlenil.

nsa_ag3nt je izjavil:


Če sem prav izračunal dobiš torej v primeru minimalca v Slo na koncu ven 10234 (11518-1283) , v At 12837 (17115 - 25% oz 4278).
Razlika je 2603 eur.

Če upoštevaš še ceno najemnine v At (in v Slo že nekje živiš), potem gre razlika proti 0.

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

PrihajaNodi je izjavil:



Saj ne rečem, če si IT pa delaš za tujino je Slovenija raj, za vse ostale pa je pekel.


Kaj pa vem, meni (in še veliko drugim) je v Sloveniji čisto fajn. Pa nisem v IT.

Alien123 ::

Meni gre čisto lepo, še bi šlo lepše, če bi se mi dalo preselit.. čakam da bo kaj bližje meni.. in ne, nisem v it-ju :D

PrihajaNodi ::

jest10 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Saj ne rečem, če si IT pa delaš za tujino je Slovenija raj, za vse ostale pa je pekel.


Kaj pa vem, meni (in še veliko drugim) je v Sloveniji čisto fajn. Pa nisem v IT.


Kje pa delas. Varilci vem da zasluzijo po 800 neto...kao iskan kader.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

GRT ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bi delal v Savi za 800 bruto?

Končna neto plača z vsemi dodatki znaša 900€ po parih letih pa narašča, ker ponavadi tisti tudi napredujejo.
Kot pa rečeno so to večinoma naši južni bratje, kar pa na koncu ni tako malo v primerjavi koliko dobijo dol. Kdor pa od naših dela v takih pogojih pa nekaj ni v redu z njim. Ali nima šol, ali pa ima kakšne druge probleme. Tisti "naši", ki pa imajo vsaj kakšno srednjo šolo in ali so nekaj časa že not, so vsaj kakšni delovodje, vzdrževalci... ki pa dobijo tudi malenkost več.

jest10 ::

Sploh ni važno kje delam. Zaslužim dovolj in imam se dobro. V Sloveniji

Alien123 ::

PrihajaNodi je izjavil:

jest10 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:



Saj ne rečem, če si IT pa delaš za tujino je Slovenija raj, za vse ostale pa je pekel.


Kaj pa vem, meni (in še veliko drugim) je v Sloveniji čisto fajn. Pa nisem v IT.


Kje pa delas. Varilci vem da zasluzijo po 800 neto...kao iskan kader.


Pr nas dobijo nekje preko 1100 z malco, brez potnih..

nsa_ag3nt ::

-valvoline- je izjavil:

nsa_ag3nt je izjavil:

800 eur
To še minimalc ni.

scipascapa je izjavil:

800 bruto je manj kot je minimalna plača 880 bruto. Kaj ni to prepovedano?

https://data.si/blog/2018/03/26/placa-n...


Avstrija ima minimalca 1500 bruto, 12 plač + božičnica&regres je skupaj 14.
https://bruttonetto.arbeiterkammer.at/
1500*14= 21000 bruto je 17115 neto izplen na leto.

Za dohodnino gre 25% ?
https://www.finanz.at/steuern/lohnsteue...

Urlaubsgeld / Weihnachtsgeld


Slo minimalc je 886 bruto, 12 plač regres (božičnica dobijo bolj redki, Krka/Lek vem da jo).
886*13 = 11518 neto izplen na leto. -> od tega plačaš 1.283,41 eur , regres ni obdavčen, če ne presega 1700 eur.
https://www.racunovodja.com/clanki.asp?...


Za dohodnino/ bruto-netto razmerje sem računal brez otrok in vzdrževanih družinskih članov.


Če sem prav izračunal dobiš torej v primeru minimalca v Slo na koncu ven 10234 (11518-1283) , v At 12837 (17115 - 25% oz 4278).
Razlika je 2603 eur.

Če upoštevaš še ceno najemnine v At (in v Slo že nekje živiš), potem gre razlika proti 0.

Kolk vidim mal si se zmotil, za slo si cifre napisal v bruto, ne neto. Torej minusiraj se najmanj 3k letno. V at za podobno delo v 4ih izmenah dobis najmanj 2k neto, razlika je x2 do x3. Sramotno za podjetje kot je sava da ponuja taksno mizerijo od plac.

Prav imaš, Slo bruto sem primerja z At netto.
Tu je razlika 3100 v prid At netto, torej skupna je letna razlika 5700 eur.

Q: Koliko je v At splošna olajšava pri dohodnini ?
V slo je navedena tu https://www.racunovodstvo.net/tabelice/...


Malajlo je izjavil:

Ne vem, kaj si računal 25% dol davka v AT, ampak gor na minimalcu dobiš brez olajšav 17k. Pendler, deca, famillien bonus letos... Če si rezident SLO, te sicer useka FURS za ene pol jurja. Pri minimalcih v AT je davka za drobiž (700EUR). Nekje imam osnutek kalkulacij z različnimi olajšavami in različnimi višinami plače, ker sem se naveličal nabijanja, kako gasterbajtarje FURS ropa. Ni tako hudo.
Now do the math. Pravzaprav je večje vprašanje, kako za vraga enaki sektorji v AT delajo več denarja. Meni je to še vedno neznanka.

Številka je od tu
https://www.finanz.at/steuern/lohnsteue...

Kjer tudi piše, da je do 11k 0% dohodnine.

Računal sem brez otrok.



Einkommensteuerrechner
https://www.finanz.at/steuern/einkommen...
Pri 21k bruto je izračunan neto 18200, davka je 2800 eur.


Slo 8904 (12*667 + 900 regres)
At 18200
Razlika 9296 (vse cifre neto).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

GRT je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Bi delal v Savi za 800 bruto?

Končna neto plača z vsemi dodatki znaša 900€ po parih letih pa narašča, ker ponavadi tisti tudi napredujejo.
Kot pa rečeno so to večinoma naši južni bratje, kar pa na koncu ni tako malo v primerjavi koliko dobijo dol. Kdor pa od naših dela v takih pogojih pa nekaj ni v redu z njim. Ali nima šol, ali pa ima kakšne druge probleme. Tisti "naši", ki pa imajo vsaj kakšno srednjo šolo in ali so nekaj časa že not, so vsaj kakšni delovodje, vzdrževalci... ki pa dobijo tudi malenkost več.


Zato pa so vsi gostinci v Avstriji. Pojma nimam kje delate, ampak ponudba dela je v primerjavi z Romunijo skret.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Alien123 ::

Daj pusti toto romunijo, država je sama po sebi skret

PrihajaNodi ::

Je Slovenija vecji skret:) internet placam 6 eur top speed prav tako telefon 6 eur vse unlimited... me srat prime ko pridem na dopust kako ste zadaj.

Za ene 5k bi mogoce sel nazaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

Utk ::

Ja, sej to je znano da vecja beznica od države je, dražje so storitve. Zato je na Norveškem vse skoraj zastonj. V Bangladešu pa drago za popizdit.

-valvoline- ::

Zanimivo, po besedah enga romunca pred nekaj let k je delu v uniorju tm v romuniji folk crkuje za kruh tak da ne vem Nodi. Bukaresta baje vzdrzuje nek dokaj nizek standard, ostali del romunije pa kaput.

PrihajaNodi ::

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/izva...

Slovenci smotani. Se cez sosednji hrib ne vidite. Romunom gre odlicno. Ni cudno da postajate leglo krinalcev:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

Alien123 ::

Ja seveda majo po 6€ top internet, če je povprečna plača 300€, pa vse je v njivah tak da jim je lažje optiko vkopat :))

Ne bi na norveškem živel, pa če mi 10k das na mesec..

PrihajaNodi ::

Alien123 je izjavil:

Ja seveda majo po 6EUR top internet, če je povprečna plača 300EUR, pa vse je v njivah tak da jim je lažje optiko vkopat :))

Ne bi na norveškem živel, pa če mi 10k das na mesec..


Valda, Romunijo si pa videl samo po slikah, na morje pa na dopust pa gres samo na hrvasko:)

Alien123 je izjavil:

Ja seveda majo po 6EUR top internet, če je povprečna plača 300EUR, pa vse je v njivah tak da jim je lažje optiko vkopat :))

Ne bi na norveškem živel, pa če mi 10k das na mesec..


Romunija bo postala silicijeva dolina Evrope. Cluj Napoca je mesto z top it storitvami, Bukaresta pa ima storitve in multinacionalke. Mark my words:)

Ps jst bi sel lahko na Dunah delat, super placa, placajo tudi relokacijo pa to ampak mi enostavno ni. Bi srecal prevrc slovenskih gastarbejterjev tam.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

Alien123 ::

Trenutno sem na hrvaškem zaradi psa, da se lahko namaka. :D
Se pa gre kdaj pa kdaj na malorko "službeno" si kakšen denar naret. Samo tega ne učijo v šolah :D

PrihajaNodi ::

Alien123 je izjavil:

Trenutno sem na hrvaškem zaradi psa, da se lahko namaka. :D
Se pa gre kdaj pa kdaj na malorko "službeno" si kakšen denar naret. Samo tega ne učijo v šolah :D


Vsakomur svoje. Ti si srecen v Zloveniji jst pa v “greznici”. Dvomim pa da si solo videl od zunaj, razgledamost pa tudi ni tvoja vrlina. A muslimani so tud hudobni?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

jest10 ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/izva...

Slovenci smotani. Se cez sosednji hrib ne vidite. Romunom gre odlicno. Ni cudno da postajate leglo krinalcev:)

Ja, ker povprečna plača 620EUR je nekaj zavidanja vrednega

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

nsa_ag3nt ::

jest10
Odvisno kaj dobiš za ta denar.


PrihajaNodi
Si že kje opisal tvoje življenje v Romuniji ? Me resno zanima.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

jest10 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/izva...

Slovenci smotani. Se cez sosednji hrib ne vidite. Romunom gre odlicno. Ni cudno da postajate leglo krinalcev:)

Ja, ker povprečna plača 620EUR je nekaj zavidanja vrednega


Ko primerjas se ceno stanovanj in ostalih storitev je bolje ziveti v Romuniji s 600e kot zloveniji 1200.

Btw samo s festivalom untold Cluj Dobi letni proracun lj:)


Si že kje opisal tvoje življenje v Romuniji ? Me resno zanima.


Niti en vikend nisem frej. Socialno zivljenje je res na vrhuncu. Folk boli k. Ali si gey, mas familijo, musliman...res se da zivet fantisticno zivljenje tu ze samo z 1000e. Pa da ne bo pomote sem zivel tudi v NZ in Australiji. Ne zamenjam:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

-valvoline- ::

PrihajaNodi je izjavil:

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/izva...

Slovenci smotani. Se cez sosednji hrib ne vidite. Romunom gre odlicno. Ni cudno da postajate leglo krinalcev:)

Nodi, to je se vecja komunajzarska greznica k slo, place gor torej strukljem,kustrinom in ostalim drzavnim parazitom, lepo napisal v clanku. Komunajzarska nirvana.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Pa ti veš da ma romunija 20 miljona folka? :D

Pr nas pa bogih 2 miljona ima boljši standard :D..
Pol veš kak še se v romuniji kradne

Ajde povej kolko maš plače tam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alien123 ()

PrihajaNodi ::

-valvoline- je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

https://novac.jutarnji.hr/novcanik/izva...

Slovenci smotani. Se cez sosednji hrib ne vidite. Romunom gre odlicno. Ni cudno da postajate leglo krinalcev:)

Nodi, to je se vecja komunajzarska greznica k slo, place gor torej strukljem,kustrinom in ostalim drzavnim parazitom. Komunajzarska nirvana.



Zenske so tudi lepe. Vcasih samo sedim in se cudim ker odlicen genetski pool:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

-valvoline- ::

Bolgarija je npr svetovni rekorder v iseljevanju prebivalcev, v 20ih letih je kofre spakiralo 30% bolgarov, romunija je tudi z podobnimi stevilkami.

PrihajaNodi ::

Ajde povej kolko maš plače tam


Zakaj bi? Jst imam ogromno ponudb za zaposlitev tu in to mi nudijo multinacionalke ki jih v sloveniji ni.

-valvoline- je izjavil:

Bolgarija je npr svetovni rekorder v iseljevanju prebivalcev, v 20ih letih je kofre spakiralo 30% bolgarov, romunija je tudi z podobnimi stevilkami.


Ostani doma, da te ne ukradejo!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Zaposlitev in plača ni isto

-valvoline- ::

Ce je par milijonov romunov zapustilo domovino te ves da ne disi po rozicah tm nodi. Vecina jih gre v it ker je jezik zelo podobn zabarskim.

PrihajaNodi ::

Alien123 je izjavil:

Zaposlitev in plača ni isto


Glej takole je naslednji teden grem po balkanu prevzet posle, ker se bo za eno izmed nacionalk vse preselilo v Romunijo. Trenutno je okoli 600 ljudi se 200 se jih bo zaposlilo.

Se pa umikam z debate, vi pa uzivajte v raju:) vsakomur svoje.

Btw voznik uberja za 50 ur na teden dobi okoli 5000 lejev kar je okoli 1000+ neto. Samo v vednost;)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

-valvoline- ::

Ta tema na nekem romunskem forumu bi bila... v daciji ponujajo 500e bruto za 4 izmenski siht.

Alien123 ::

Romunija je nova švica :))

jest10 ::

PrihajaNodi je izjavil:



Se pa umikam z debate, vi pa uzivajte v raju:) vsakomur svoje.

Btw voznik uberja za 50 ur na teden dobi okoli 5000 lejev kar je okoli 1000+ neto. Samo v vednost;)


Uf, pol pa dobi toliko kot jaz poleti na povprečen dan. V našem raju.

-valvoline- ::

PrihajaNodi je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Zaposlitev in plača ni isto


Glej takole je naslednji teden grem po balkanu prevzet posle, ker se bo za eno izmed nacionalk vse preselilo v Romunijo. Trenutno je okoli 600 ljudi se 200 se jih bo zaposlilo.

Se pa umikam z debate, vi pa uzivajte v raju:) vsakomur svoje.

Btw voznik uberja za 50 ur na teden dobi okoli 5000 lejev kar je okoli 1000+ neto. Samo v vednost;)

jp, ko pa sprejmejo bih srbijo makedonijo v itn v eu bodo vse te hude multinacionalke v enem dnevu vse preselile tja ker so place se pol nizje proti romunskim.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Alien123 je izjavil:

Romunija je nova švica :))

Zdaj pa razumem. Tisto na avtocesti niso Romuni iz Švice, ampak Švicarji iz Romunije, sabo pa vozijo tisto kramo, ker se stalno selijo tam dol. Vse jasno.

-valvoline- ::

Enivej tema je o savi, ne mores verjet da ponujajo take mizerne cloveku nedostojne mezde. poden.

Mato989 ::

anketar je izjavil:

news flash: J plačna skupina (najnižja dm) dobi manj kot je zakonsko dovoljeno, zato jim ta ista država doplača razliko


Daj nehajte s temi glupostmi, kje ste prebrali to, naj kdo dokaže da DRŽAVA plača... čiste nebuloze
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jest10 ::

Vsekakor.
Samo saj v tujini ni nič bolje (tudi ne v opevani Romuniji).
Btw, Hrvati imajo spet težave s kelnarji, ker nihče noče delati za tako bedne plače

Alien123 ::

Mato989 je izjavil:

anketar je izjavil:

news flash: J plačna skupina (najnižja dm) dobi manj kot je zakonsko dovoljeno, zato jim ta ista država doplača razliko


Daj nehajte s temi glupostmi, kje ste prebrali to, naj kdo dokaže da DRŽAVA plača... čiste nebuloze


Ko meni nekdo reče, da firma, s katero nima država nič, plača država dodatek do minimalne, si kar zasluži takšno plačo kot jo ima..

nsa_ag3nt ::

jest10 je izjavil:

Vsekakor.
Samo saj v tujini ni nič bolje (tudi ne v opevani Romuniji).
Btw, Hrvati imajo spet težave s kelnarji, ker nihče noče delati za tako bedne plače

V Slo ni veliko boljše...
https://www.ess.gov.si/iskalci_zaposlit...
pod natakar najde 158 zadetkov.

https://burzarada.hzz.hr/Posloprimac_Ra...
pod konobar najde 489 zadetkov.

Razlika, če preračunaš na enako št. prebivalcev znaša 33% v prid Slo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

vostok_1 ::

Migracije so, efektivno ekonomski terorrizem. "Če ne boš sprejel, bom vzel migranta".
Globalizacija proletariata ne funkcionira.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Alien123 ::

vostok_1 je izjavil:

Migracije so, efektivno ekonomski terorrizem. "Če ne boš sprejel, bom vzel migranta".
Globalizacija proletariata ne funkcionira.


Isto je, če ne bo poštena plača , ne bom delal..
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako je IT služba v Avstriji? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11521845 (9610) Bonticer
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978216408 (86967) kamiKaZaA
»

Pomoč pri obrazložitvi plačilnih list (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810216 (8401) Lonsarg
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530497 (27472) Matko
»

IBM-a ne bo v Maribor

Oddelek: Znanost in tehnologija
4810545 (8793) Matko

Več podobnih tem