» »

Tankanje AdBlue na petrolu

Tankanje AdBlue na petrolu

«
1
2

KJEŽ ::

Danes sem prvič tankal AdBlue na Petrolu namesto, da kupujem kantice in doma noter zlivam.

Problem je, da ta njihova pumpa ne deluje najboljše ker skoz nazaj meče oz. misli, da je tank poln.

Ima še kdo takšen problem?

Zaposleni so mi prinesli še nek dodaten nastavek vendar to ni kaj dosti pomagalo. Kako drugi to rešujete?

feryz ::

Tankamo iz kantic.
Saj si že omenil, da ni problemov. Pri pumpi pa so.
Če ti je uspelo, kaj se sekiraš? A ga boš naslednji teden spet natočil?

xine ::

Sam sem zadnjič tudi imel težave pri tankanju AdBlue. Zadevo smo rešili tako, da ročko daš normalno notri do konca in potem povlečeš ven za malo manj kot 1cm in je tankalo brez težav.

KJEŽ ::

xine je izjavil:

Sam sem zadnjič tudi imel težave pri tankanju AdBlue. Zadevo smo rešili tako, da ročko daš normalno notri do konca in potem povlečeš ven za malo manj kot 1cm in je tankalo brez težav.


Kateri avto? Pri meni to ni delovalo...

weasel ::

Jaz sem dva tedna nazaj na Petrolu tankal 95 pa je bil isti problem. Klikala rocka, ceprav je bil prazen tank.

KJEŽ ::

Za bencin in adblue so različne ročke, sem probal obe ročki.

Drugače ima petrol smešne cene proti pakiranemu Adblue. Pa še do vrha lahko naliješ in ne rabiš potem doma hranit pol kantice Adblue.

Prodajalec je trdil, da določeni avti imajo probleme ter da se ne da kaj dosti naredit.

V mojem primeru gre za Audi A4 2015

zmaugy ::

Naj ti Petrolovec natanka.

KJEŽ ::

zmaugy je izjavil:

Naj ti Petrolovec natanka.


Če se je 10 minut mučil, potem pa sem mu rekel, da naj raje pusti meni ker imam več občutka in je šlo hitreje.

maco-maco ::

Ne stisneš do konca in normalno napolni z nekaj manjšim pretokom a brez prekinitev.
Kaj?

KJEŽ ::

maco-maco je izjavil:

Ne stisneš do konca in normalno napolni z nekaj manjšim pretokom a brez prekinitev.


Problem je, da sem komaj kaj stisnil ročko pa je že včasih ven metalo - ne stisneš ročke do konca pomeni v tem primeru, da jo lahko stisneš do ne vem 5% in jo moraš tako držati (5, 10 minut)

Raptor F16 ::

Pa ka vam ni potegnil da ročka klikne, če kapljevina doseže grlo?

Kkika vam zato, ker je pretok iz ročke večji, kot je rezervoar sposoben požirat. Drugič jo stisni do polovice.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

rdecaluc ::

Tisti kateri se mučite s tankanjem adblue, lahko da nimate vgrajenega magneta v odprtini za tank. Ta je tam varnostno, zato da nebi ponesreči natočil v tank za bencin.

Nekatere pumpe pa imajo tudi dostikrat poškodovane ročke za točut. Zadosti je da parkrat rukne na tla pa bo hecal pri točenju.
Est modus in rebus. ,typos

KJEŽ ::

Raptor F16 je izjavil:

Pa ka vam ni potegnil da ročka klikne, če kapljevina doseže grlo?

Kkika vam zato, ker je pretok iz ročke večji, kot je rezervoar sposoben požirat. Drugič jo stisni do polovice.


Če jo stisnem do polovice še vedno klika, če jo stisnem do četrtine tudi klika, stisneš jo lahko cca 5%.

rdecaluc je izjavil:

Tisti kateri se mučite s tankanjem adblue, lahko da nimate vgrajenega magneta v odprtini za tank. Ta je tam varnostno, zato da nebi ponesreči natočil v tank za bencin.

Nekatere pumpe pa imajo tudi dostikrat poškodovane ročke za točut. Zadosti je da parkrat rukne na tla pa bo hecal pri točenju.


Kako to misliš z magnetom? Sem poskusil obe ročki in je bilo isto.

dice7 ::

Lahko, da imas cudno nareti kesl. Meni je na starem puntu 00 na vseh pumpah ven metalo, sem moral res ven povleck rocko, da ni

feryz ::

A si tudi v stari punto nalival Adblue?

zmaugy ::

Meni je nekaj časa nagajalo in sem moral uporabljati nek nastavek, nazadnje je pa šlo brez težav.

Matevz96 ::

Težava je verjetno v obliki tvojega rezervoarja, npr. na Pajerutu je tank za nafto tako nerodno narejen da lahko točiš samo tako da je ročka samo malenkost v tanku. Poskusi z različnimi postavitvami ročke.
#hooldthedoor

r3dkv1c4 ::

KJEŽ je izjavil:

Danes sem prvič tankal AdBlue na Petrolu namesto, da kupujem kantice in doma noter zlivam.

Problem je, da ta njihova pumpa ne deluje najboljše ker skoz nazaj meče oz. misli, da je tank poln.

Ima še kdo takšen problem?

Zaposleni so mi prinesli še nek dodaten nastavek vendar to ni kaj dosti pomagalo. Kako drugi to rešujete?

Problem je, ker je premajhen kanister in ti vrača podtlak.
Drug problem je tvoj nastavek in nastavek na pumpi, kjer ti magnetek zavrača oz. lahko da ga tvoj avto nima in posledično nastavek na pumpi ne prepušča, ker je to varovalka.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

r3dkv1c4 ::

KJEŽ je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Pa ka vam ni potegnil da ročka klikne, če kapljevina doseže grlo?

Kkika vam zato, ker je pretok iz ročke večji, kot je rezervoar sposoben požirat. Drugič jo stisni do polovice.


Če jo stisnem do polovice še vedno klika, če jo stisnem do četrtine tudi klika, stisneš jo lahko cca 5%.

rdecaluc je izjavil:

Tisti kateri se mučite s tankanjem adblue, lahko da nimate vgrajenega magneta v odprtini za tank. Ta je tam varnostno, zato da nebi ponesreči natočil v tank za bencin.

Nekatere pumpe pa imajo tudi dostikrat poškodovane ročke za točut. Zadosti je da parkrat rukne na tla pa bo hecal pri točenju.


Kako to misliš z magnetom? Sem poskusil obe ročki in je bilo isto.

Česa ne razumeš?
V sedlu je magnet, ki vpliva na točilno ročko ali pač spusti skozi ali pa ne.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

dice7 ::

feryz je izjavil:

A si tudi v stari punto nalival Adblue?

A ce bi pa lasko pivo teklo pa ne bi ven metalo?
Senzor na pistoli se zmoci zaradi cudne oblike kesla in zato ne gre

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

šernk ::

dice7 je izjavil:

Lahko, da imas cudno nareti kesl. Meni je na starem puntu 00 na vseh pumpah ven metalo, sem moral res ven povleck rocko, da ni


pri starem puntotu si samo ročko pod 90° obrnil pa ni nič ven metalo :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Petrol Slo ::

KJEŽ je izjavil:

Danes sem prvič tankal AdBlue na Petrolu namesto, da kupujem kantice in doma noter zlivam.

Problem je, da ta njihova pumpa ne deluje najboljše ker skoz nazaj meče oz. misli, da je tank poln.

Ima še kdo takšen problem?

Zaposleni so mi prinesli še nek dodaten nastavek vendar to ni kaj dosti pomagalo. Kako drugi to rešujete?


Spoštovani,

tekočina AdBlue je pri nas v uporabi že kar nekaj let, vendar je bila sprva v uporabi predvsem pri tovornjakih, avtobusih in kombijih. Prav zato smo Petrolove bencinske servise začeli opremljati s točilnimi avtomati prilagojeni tem prevoznim sredstvom.

V zadnjih letih pa se vse bolj povečuje uporaba AdBlue tudi v osebnih dizelskih vozilih. Pri tem drži, da omenjena točilna mesta za točenje AdBlue tekočine sicer niso vedno najprimernejše za točenje v osebna vozila, vendar vseeno omogočajo oskrbo tudi osebnih vozil. Pri tem sicer žal lahko pride do nekaterih težav. Te sicer niso vedno povezane s točilnimi pipami, ampak tudi s točilnimi odprtinami in sistemi polnjenja na vozilih. Eden od nemških proizvajalcev avtomobilov ima npr. celo vgrajene magnetne zapore, ki zahtevajo posebno izvedbo polnilnih pip.

Našteto prinaša težave pri točenju tekočine AdBlue v osebna vozila, zaradi česar smo točilna mesta že začeli prilagajati osebnim vozilom. Dodatno smo po zgledu iz tujine tekočino AdBlue začeli prodajati v kanticah za vozila, kjer tekočine AdBlue ni mogoče točiti na polnilnih mestih.

Za vse morebitne težave se vam opravičujemo, kot rečeno pa delamo na tem, da bi tudi na naših prodajnih mestih zagotovili rešitve, ki bodo uporabnikom prijaznejše oziroma bodo omogočale oskrbo s to tekočino za vse vrste voznih parkov.

V primeru dodatnih vprašanj se lahko na nas obrnete tudi preko sistema Povej Petrolu.

Silvan Simčič
Tehnični razvoj, kakovost in varnost
Petrol d.d., Ljubljana

r3dkv1c4 ::

Silvan, stalno neka opravičila, da bi se pa točilna mesta prilagodila osebnim vozilom, to pa ne.
Boljše, da ste tiho, ker si delate blamažo.
Popolnoma enaki ste, kot na Darsu. Briga vas za stranke, samo, da se kasira.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

darkolord ::

r3dkv1c4 je izjavil:

da bi se pa točilna mesta prilagodila osebnim vozilom, to pa ne


Kaj ti ni jasno?

zaradi česar smo točilna mesta že začeli prilagajati osebnim vozilom

Zgodovina sprememb…

Samael ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Silvan, stalno neka opravičila, da bi se pa točilna mesta prilagodila osebnim vozilom, to pa ne.
Boljše, da ste tiho, ker si delate blamažo.
Popolnoma enaki ste, kot na Darsu. Briga vas za stranke, samo, da se kasira.

Saj ti je lepo, enostavno in jasno razložil vse ... Ne vem kaj ti ni jasno in kaj se usajaš po nepotrebnem.

starfotr ::

Kaj se zgodi, če imaš prazen tank ad blue? Ali se lahko normalno pelješ?

KJEŽ ::

starfotr je izjavil:

Kaj se zgodi, če imaš prazen tank ad blue? Ali se lahko normalno pelješ?


Avto ti ne vžge.

Lahko se voziš z praznim dokler avta ne izklopiš, potem pa ga več ne moraš štartat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: KJEŽ ()

starfotr ::

Aha. Softwarska blokada.

OK.d ::

LPOK.d

feryz ::

Kaj bi rad povedal? Da se na Petrolu kupuje samo gorivo? Saj to vemo.

mr_chai ::

feryz je izjavil:

Kaj bi rad povedal? Da se na Petrolu kupuje samo gorivo? Saj to vemo.


No, ja če nisi tak bebec ko jst, k sm 80k eur pognal tam za razno hrano in bedarije..

OK.d ::

feryz je izjavil:

Kaj bi rad povedal? Da se na Petrolu kupuje samo gorivo? Saj to vemo.

A cena ti je normalna?
LPOK.d

koli99 ::

Danes na OMV-ju 28,80 EUR. Kupujem navadno pri Potokarju (cena je bila zadnjič cca. 14 EUR) ampak niso imeli na zalogi.

bastadu ::

Takšne so pač cene sedaj, poglej malo okrog sebe ... če hočeš ceneje greš pa tankat na črpalko Adblue (nemenjena tovornim vozilom), ki jo imajo zgolj na določenih Petrol črpalkah, liter tam stane ca. 1,3€ ...

OK.d ::

Saj je tudi to že drago.
LPOK.d

klemenSLO ::

Olma podjetje v LJ je proizvajalec ADblue. Imajo svojo trgovino. Jst ponavadi kar tam kupim... mislim da je bilo okrog 13€ / 10L
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

bastadu ::

OK.d je izjavil:

Saj je tudi to že drago.

Vseeno ceneje, kot tisto zadnjič za 14€, ki niso imeli na zalogi ... Mislim da to ni edina stvar, ki se je v zadnjem letu ali dveh drastično podražila ...

Masayoshi ::

bastadu je izjavil:

Takšne so pač cene sedaj, poglej malo okrog sebe ... če hočeš ceneje greš pa tankat na črpalko Adblue (nemenjena tovornim vozilom), ki jo imajo zgolj na določenih Petrol črpalkah, liter tam stane ca. 1,3€ ...


Imajo tudi (ponekod) na Molu/Ini s posebno ročko prav za osebna vozila.

mancini ::

OK.d je izjavil:

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/petro...8-O


Izpod katerega kamna si ti prilezel :)
Že kar nekaj časa so cene visoke

Furbo ::

Adblue se kupi pri kakem kolegu tovornjakarju :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Uporabnik ::

Odpreš odprtino za sdblue, odpreš šlic, opraviš #1, zapreš šlic, zapreš odprtino za adblue. Done.
If You Don\'t Stand for Something, You\'ll Fall for Anything

OK.d ::

mancini je izjavil:

OK.d je izjavil:

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/petro...8-O


Izpod katerega kamna si ti prilezel :)
Že kar nekaj časa so cene visoke

Pred pol leta so bile še normalne cene;)
LPOK.d

Comandante ::

Koliko en novejsi dizl sploh porabi tega? Za koliko casa je kantica 10 litrov?

bastadu ::

Meni 15L drži za več kot 40kkm...

kurjač ::

cca 1L/1000km - Tiguan

OK.d ::

bastadu je izjavil:

Meni 15L drži za več kot 40kkm...

Avto je?

kurjač je izjavil:

cca 1L/1000km - Tiguan

+1 Berlingo
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Comandante ::

Ok, torej tankas max parkrat letno recimo. Nalijes na Petrolu v kantico, pa doma not :)

Utk ::

bastadu je izjavil:

Meni 15L drži za več kot 40kkm...

To je možno samo pri goljufivih dizlih, ki jih niso "popravili".

bastadu ::

OK.d je izjavil:

bastadu je izjavil:

Meni 15L drži za več kot 40kkm...

Avto je?

530xd

Utk je izjavil:

bastadu je izjavil:

Meni 15L drži za več kot 40kkm...

To je možno samo pri goljufivih dizlih, ki jih niso "popravili".

Moja znamka ni imela nič z goljufanjem ...

Utk ::

Moja znamka ni imela nič z goljufanjem ...

Če ti 15L drži 40 kkm, potem goljufa. Pika.

Sicer pa, LOL: https://www.emissions.co.uk/manufacture...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AdBlue (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5624304 (5696) darkolord
»

Pomotoma sem adblue nalil v rezervoar za gorivo :(

Oddelek: Na cesti
466245 (2204) mat xxl
»

Nove oznake goriv (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
597878 (5554) dxx
»

Volkswagen razgrnil časovnico odprave napake in podrobnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6614900 (11625) zmaugy

Več podobnih tem