» »

Delodajalec ne pošlje obvestila o neizbiri

Delodajalec ne pošlje obvestila o neizbiri

akrk ::

Pred časom sem se prijavil na razpisano delovno mesto v javnem sektorju. Očitno nisem bil izbran, ker sem opazil, da je delodajalec pred dnevi ponovno objavil razpis za isto delovno mesto. Glede na to, da gre za javni sektor, so po zakonu dolžni obvestiti vse kandidate. Če tega ne storijo, jih lahko prijaviš inšpekciji, ki jih oglobi (delodajalca in odgovorno osebo, ki je vodila razpis). Saj ne, da jih želim zajebavati (jih ne nameravam prijaviti) ampak se ti res zdi malo za malo, kakšen kader se to svaljka po javnem sektorju tebe pa ne vzamejo. Ne vem no...
  • spremenilo: akrk ()

Daliborg ::

Nima se smisla razburjati, kar navadi se ker je kar dosti drugih podjetij kateri isto delajo pač CV in spremno pismo jim ni bilo všeč ali pa je bil kandidat izbran še pred objavo ampak objava je morala biti zaradi zakona.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Vazelin ::

Umetna inteligenca bi morala začeti zbirati kandidate. Če nisi zbran napiše še mail in pošlje. Ne te lene HRMjevke po državnih ustanovah, ki nimajo niti toliko taktnosti, da pošljejo obvestilo o neizbiri - pošteno do kandidata je to kajne? Fuck, kam gre denar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

mzakelj ::

Ja javna uprava je odraz države. In državo se ve kdo jo vodi ....
Navadna mafija s vseh strank. Me kar žalosti da so se naši starši postavili 91 leta po robu, ker niso nažalost dosegli čisto nič. Iste barabe kot so bile do 91 leta so še sedaj na vladi. Samo stranke so menjali xxx na kubik.

Vazelin ::

Jaz vem, da bi iz svoje firme vrgel ven HRM staff samo, da pozabi enega obvestit o (ne)izbiri. Saj zato so tam ffs. Vprašal bi jih kaj sploh delajo potemtakem. Kavice in čiki

St235 ::

naj uganem, nimaš (pa tudi nikoli ne boš imel) svoje firme?

Smurf ::

St235 je izjavil:

naj uganem, nimaš (pa tudi nikoli ne boš imel) svoje firme?

Pa po moznosti v kaksni drugi temi se stoka o necloveskih sefih.

Klasika.

jakanov ::

Vsaj za privat sektor in sploh manjša podjetja lahko rečem, da se včasih enostavno zgodi, da pozabiš odpisati vsem neizbranim kandidatom.
Če kandidat napiše prijazen povpraševalni mail, se mu bo definitivno odpisalo, če se mu prej ni.

Gagatronix ::

Če te delodajalec ni obvestil o tem, da nisi izbran v predpisanem roku je to prekršek, ki se na podlagi pete točke prvega odstavka 219. člena ZDR-1 kaznuje z denarno kaznijo od 750 do 2000 EUR, ki jo izreče inšpektor.

Pa velik srece.

FrRoSt ::

akrk je izjavil:

Pred časom sem se prijavil na razpisano delovno mesto v javnem sektorju. Očitno nisem bil izbran, ker sem opazil, da je delodajalec pred dnevi ponovno objavil razpis za isto delovno mesto. Glede na to, da gre za javni sektor, so po zakonu dolžni obvestiti vse kandidate. Če tega ne storijo, jih lahko prijaviš inšpekciji, ki jih oglobi (delodajalca in odgovorno osebo, ki je vodila razpis). Saj ne, da jih želim zajebavati (jih ne nameravam prijaviti) ampak se ti res zdi malo za malo, kakšen kader se to svaljka po javnem sektorju tebe pa ne vzamejo. Ne vem no...

Težko reči, kiaj se dogaja in kaj je zadaj... :O

1. Načeloma imaš čisto prav. Vendar se boš moral še malo privaditi :)) kakor se temu lepo reče, na razkorak med teorijo (ali tistim, kar je na papirju) in prakso! ;) Veliko stvari bi morali, ... pa NE delajo...

2. Morda boš dobil obvestilo čez par mesecev, ko te bodo obvestili, katerega kandidata so izbrali in da je rok za pritožbe na izbranega kandidata že potekel! :)) Tudi to se mi je že zgodilo... 8-) in ne samo enkrat. :))

3. Morda so razveljavili razpis (zaradi kakšne nepravilnosti ali neumnosti :))) in so ga morali ponoviti. Torej izbor še ni potekal in te niso mogli obvestiti.... :D

V takih in podobnih primerih je pač najbolje, če te zadeva zanima in se ti nekako zdi zanimiva, da enostavno pokličeš v kadrovsko službo in se pozanimaš, kaj se dogaja!? Ali je zadeva sploh še aktualna in kako....

Enostavno ko pasulj. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Gagatronix ::

Ce gre za javni zavod, so po 30. clenu ZDR-1 dolzni obvestiti v roku osmih dni. Tle ni neki gor dol mogoce kej vmes prislo manevrirnega prostora. Ampak ker povprecen slovenec s sklonjeno glavo pozre vsak drek, ki mu ga servira potencialni (in morda tudi kasneje dejanski) delodajalec pac nihce teh primerov ne prijavlja na inspektorat.

LeyaPrive ::

ne se kaj dosti sekirat. Kolegica je dobila po skoraj enem letu klic, da je izbrana (JU seveda)...

MTB ::

Mogoče so ti poslali mejl. Mogoče je bilo preveč prijavljenih, pa ti obvestila še niso poslali. In razpis ponavljajo zato, ker nihče ni izpolnil postavljenih kriterijev. Verjetno pa obstaja tudi rok za obvestilo.

Vazelin ::

LeyaPrive je izjavil:

ne se kaj dosti sekirat. Kolegica je dobila po skoraj enem letu klic, da je izbrana (JU seveda)...

shiet:D

radmannsdorf ::

OP, ne razpisuj se za delo v javnem sektorju, ker te ne bomo marali potem. :)

bbbbbb2015 ::

akrk je izjavil:

Pred časom sem se prijavil na razpisano delovno mesto v javnem sektorju. Očitno nisem bil izbran, ker sem opazil, da je delodajalec pred dnevi ponovno objavil razpis za isto delovno mesto. Glede na to, da gre za javni sektor, so po zakonu dolžni obvestiti vse kandidate. Če tega ne storijo, jih lahko prijaviš inšpekciji, ki jih oglobi (delodajalca in odgovorno osebo, ki je vodila razpis). Saj ne, da jih želim zajebavati (jih ne nameravam prijaviti) ampak se ti res zdi malo za malo, kakšen kader se to svaljka po javnem sektorju tebe pa ne vzamejo. Ne vem no...


Na to se kar navadi. Je pa včasih tudi tako. Jaz sem enkrat namerno rekel, da hočem pisno vlogo (ker sem se hotel izogniti, da me 100 ljudi poklika in žokne CV in me s tem obremeni v neskončnost). Dobili smo za 3 fascikle prijav, sodelavka je to samo sortirala debel mesec in smo sicer poslali vsem obvestilo o neizbiri, ki so navedli elektronski e-mail (kar je sicer bil pogoj za prijavo).

Potem smo še enkrat dali (za drugo delovno mesto) prijavo in se jih je prijavilo toliko, da smo najprej posortirali tiste količkaj in tiste ki so čist mimo dali prijavo.

To je bil zasebni sektor. In smo pač v drugem primeru kakih 100 spustili ven. Preveč dela je s tem.

Tako da jih razumem, vem pa, da ni prijetno, če kar čakaš in kar nič. Dobiš neprijeten občutek, ker ne veš, če sploh še lahko na kaj računaš ali ne.

Ti pa s prakse povem, da v javnem sektorju je dostikrat že v naprej kaj dogovorjeno. Če koga ne izberejo, je ponavadi ravs zadaj in pritožbe. Moder HRjevec bo vse skup razveljavil, ter ponovil postopek, čeprav ponavadi je kakšna sprememba v pogojih, to glej pazljivo. S temi spremembami ponavadi hočejo koga izločiti, ne sprejeti.

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Zakaj bi šel v JU sploh?.. da se ti plača dvigne za 100€ v 20ih letih? Zdravnike razumem. Diplomirana medicinska sestra ima 900€ plače :D prosim slovenija, prosim

Glugy ::

Men se je vedno dogajalo da praktično noben ne pošlje obvestila o neizbiri. Na 10 prijav ti mogoče 1-2 pošljeta da nisi izbran. Take so moje izkušnje. Najboljš se je prijavt na tista delovna mesta kjer je zraven tud telefonska številka da lahko potem slišjo tud tvoj glas; se zavedo da si človk in so vsaj tok da ti kasnej odpišejo da nisi izbran. Praktično vsi ki so mel telefonsko in sem jih poklical so kasnej sami odpisal da nisem bil izbran.

Raptor F16 ::

Žal je takšna "nekultura" v komunikacijipovsem običajna za Slovenijo. Odvisno seveda od podjetja do podjetja. Vendar v veliki večini si ne bodo vzeli niti toliko časa da bi poslali avtomatizirana/copypaste sporočila.

Zgodovina sprememb…

jero_no1 ::

Alien123 je izjavil:

Zakaj bi šel v JU sploh?.. da se ti plača dvigne za 100€ v 20ih letih?


Od kje si pa zdaj to privleku? :)) Oz. za kateri del JS to velja?
Če si produktiven in šefi to upoštevajo, lahko v 15 letih recimo napreduješ za 10 razredov (v nekaterih delih JS zagotovo, za vse ne vem, če je tako), kar je cca 800€ bruto, v tem času se še sindikalisti zbunijo za nekaj razredov pa se kar pozna...
Pustimo zdaj ob strani (ne)pristranskost šefov in to kdo je kolk produktiven v JS. :D

scipascapa ::

90% delodajalcev ne odpiše...Hofer, Lidl redno odpišejo, ostali pa NE.

nekikr ::

Gagatronix je izjavil:

Ce gre za javni zavod, so po 30. clenu ZDR-1 dolzni obvestiti v roku osmih dni. Tle ni neki gor dol mogoce kej vmes prislo manevrirnega prostora. Ampak ker povprecen slovenec s sklonjeno glavo pozre vsak drek, ki mu ga servira potencialni (in morda tudi kasneje dejanski) delodajalec pac nihce teh primerov ne prijavlja na inspektorat.

Tako mlad in tako nedolžen, oh ja, kje so ta najstniška leta :)

Teorija je lepa, res je. V praksi bo pa tako, da:
- če bodo izdali kakšno kazen jo bodo zgolj nekemu uradu, nikakor odgovorni osebi (ker bi sicer sindikati skočili v zrak)
- ta kazen bo pekla točno toliko kot diplomatske note, ki jih pošiljamo Hrvatom
- vsi uslužbenci bodo še vedno nadpovprečni in odlični. Pa tudi, če bi lahko s prstom na koga pokazali, je le-ta zaradi našega bistva, torej uravnilovke, vseeno plačan toliko kot ostali

Da povzamem: ti se boš razpočil med postavljanjem na trepalnice in udrihal po šanku ter klel nad prekleto Državo, medtem bo pa Štefka, višja svetovalka III, še naprej svoje delo opravljala enako zanič kot prej, za enako plačilo.

Raptor F16 ::

scipascapa je izjavil:

90% delodajalcev ne odpiše...Hofer, Lidl redno odpišejo, ostali pa NE.


Saj... odvisno od kulture firme. Običajno vsa podjetja, kjer imajo nek red in organizacijo nimajo tažav poslati povratne informacije.

Gagatronix ::

nekikr je izjavil:


Tako mlad in tako nedolžen, oh ja, kje so ta najstniška leta :)


Ze desetletja me ni nihce oklical za najstnika. Dobro se zavedam kaksna je praksa; za OP-a sem navajal sodno teorijo (za katero pa vemo, da v veliki vecini primerov ne drzi)

nekikr ::

Namesto, da mu navajaš sodno teorijo, ki ne drži in četudi bi držala ne bo in ne more spremeniti ničesar, mu raje povej kaj pametnega. Recimo, da naj se sam pozanima preko telefona kako je z razpisom. Čeprav, če je tako pasiven in nezainteresiran, da niti pokliče ne, potem je morda primeren kandidat za javno upravo :)

Vazelin ::

scipascapa je izjavil:

90% delodajalcev ne odpiše...Hofer, Lidl redno odpišejo, ostali pa NE.

Zanimivo a ne, da odpišejo ravno firme, ki nimajo korenin na balkanu. :) Zgleda je res malo v mentaliteti razlika. Če še javne inštitucije pri nas ne odpišejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

dexterboy ::

Glugy je izjavil:

Men se je vedno dogajalo da praktično noben ne pošlje obvestila o neizbiri. Na 10 prijav ti mogoče 1-2 pošljeta da nisi izbran. Take so moje izkušnje. Najboljš se je prijavt na tista delovna mesta kjer je zraven tud telefonska številka da lahko potem slišjo tud tvoj glas; se zavedo da si človk in so vsaj tok da ti kasnej odpišejo da nisi izbran. Praktično vsi ki so mel telefonsko in sem jih poklical so kasnej sami odpisal da nisem bil izbran.

Evo, kot če bi bral sebe... noben ti ne odgovori. Se zamisliš, ali res nisi vreden vsaj toliko, da te obvestijo o neizbiri pa čao Miki. Mi je pa enkrat ena ženska razlagala, da če ti ne odgovorijo v enem tednu, da jih kar pokličeš, da vidijo, da si "proaktiven"...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

win64 ::

Če ima podjetje eno normalno aplikacijo za pregledovat/urejat prijave, potem ni problem pošiljat teh odgovorov. Če podjetje dela to na roke, pa verjamem da je kar velik zalogaj že 100 prijavnic obdelat in pošiljat zavrnitve.

Samael ::

Gagatronix je izjavil:

Ce gre za javni zavod, so po 30. clenu ZDR-1 dolzni obvestiti v roku osmih dni. Tle ni neki gor dol mogoce kej vmes prislo manevrirnega prostora. Ampak ker povprecen slovenec s sklonjeno glavo pozre vsak drek, ki mu ga servira potencialni (in morda tudi kasneje dejanski) delodajalec pac nihce teh primerov ne prijavlja na inspektorat.

Beri celoto. V osmih dneh po zaključenem postopku. Kako pa vemo, da je postopek zaključen? A ker je videl podoben/enak oglas, da še oz. ponovno iščejo xy kandidatov? Za pravosodne policiste naprimer imamo oglase praktično vsak mesec. Vmes so jih sicer že nekja sprejeli, zaposlili, itd ... ampak pač še vedno ni zadosti, še vedno iščejo. Tile postopki izbora, razgovori, psihotesti, naslednji krog ... se običajno vlečejo tam od pol leta do leto.
Tako, da je za to zgodbo tale 8 dnevni rok povsem nerelevanten. Naj pokliče, naj se pozanima, če je postopek izbire zaključen - vse drugo je zgolj ugibanje.

K0l1br1 ::

akrk je izjavil:

Pred časom sem se prijavil na razpisano delovno mesto v javnem sektorju. Očitno nisem bil izbran, ker sem opazil, da je delodajalec pred dnevi ponovno objavil razpis za isto delovno mesto. Glede na to, da gre za javni sektor, so po zakonu dolžni obvestiti vse kandidate. Če tega ne storijo, jih lahko prijaviš inšpekciji, ki jih oglobi (delodajalca in odgovorno osebo, ki je vodila razpis). Saj ne, da jih želim zajebavati (jih ne nameravam prijaviti) ampak se ti res zdi malo za malo, kakšen kader se to svaljka po javnem sektorju tebe pa ne vzamejo. Ne vem no...

Malo poglej z druge strani. Dobili so 100 prijav, razpisanih ponavadi več delovnih mest, pri vsakem n prijav, poleg tega imajo še kaj drugega za delati, delajo kar lahko, ti bi jih pa še zajebaval.

Raptor F16 je izjavil:

Žal je takšna "nekultura" v komunikacijipovsem običajna za Slovenijo. Odvisno seveda od podjetja do podjetja. Vendar v veliki večini si ne bodo vzeli niti toliko časa da bi poslali avtomatizirana/copypaste sporočila.

Če vzameš recimo tebe, in si ti kadrovnik, na svojo elektronsko pošto dobiš tudi kaj drugega, ne pa samo prijave. In bi recimo sodelavcu, ki te sprašuje po n stvari, oddal avtomatizirano sporočilo. Res ste biseri eni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

tony1 ::

akrk je izjavil:

Pred časom sem se prijavil na razpisano delovno mesto v javnem sektorju. Očitno nisem bil izbran, ker sem opazil, da je delodajalec pred dnevi ponovno objavil razpis za isto delovno mesto. Glede na to, da gre za javni sektor, so po zakonu dolžni obvestiti vse kandidate. Če tega ne storijo, jih lahko prijaviš inšpekciji, ki jih oglobi (delodajalca in odgovorno osebo, ki je vodila razpis). Saj ne, da jih želim zajebavati (jih ne nameravam prijaviti) ampak se ti res zdi malo za malo, kakšen kader se to svaljka po javnem sektorju tebe pa ne vzamejo. Ne vem no...


Tega sem veliko videl tudi sam (čeprav je bilo že obdobje konjunkture, in je bilo še tako lev kader težko dobiti), in statistika je bila nekakšno takšna, da na kakšnih 50%+ prijav odgovora preprosto nisem prejel. Pri javnih inštitucijah je bil izplen mislim da celo 0%.

No, videl sem tudi spletni obrazec za oddajo prijave, ki ni deloval :-).

Sem pa običajno na oglase, ki so zahtevali prijavo po e-pošti, vedno pošiljal prijavo z nastavljeno opcijo, da naslovnik dobi zahtevo za potrditev prejema. In ja, to na statistiko prejema zavrnilnega odgovora ni nič kaj dosti vplivalo...

akrk ::

Jih drug teden pokličem in povprašam ampak je itak jasno, da me niso izbrali oz. verjetno niso nobenega. Dvomim pa, da je bilo 100 prijav, prej 10 pa še te v večini verjetno niso izpolnjevale pogojev. Se je šlo za razmeroma specifično delo, izobrazbo in še to razmeroma v neki vukojebini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: akrk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj ima podjetje od tega, da pošlje zavrnilno pismo po navadni pošti namesto preko em

Oddelek: Loža
354738 (3508) GupeM
»

Zaposlovanje - časovni roki

Oddelek: Loža
111381 (788) SeMiNeSanja
»

Izjavo o izpolnjevanju pogoja glede zahtevane izobrazbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5418513 (17224) betmen
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831900 (26604) Mr.B
»

Protikorupcijska komisija koruptivna?

Oddelek: Loža
418310 (7521) BALAST

Več podobnih tem