» »

Katerega operaterja priporocate ?

Katerega operaterja priporocate ?

Stane1987 ::

#1
Pozdravljeni,

Sorodniki bi radi vzeli narocnino samo se ne vejo katerega operaterja bi vzeli rabil bi vase mnenje !!
Vse neomejeno,ce je mozno ali pa vsaj internet z zmanjsano hitrostjo lahka je interneta tudi samo do 100 giga, prosim vas kaj imate vi in kako vam deluje pokritost, cena in zadovoljstvo z operaterjem ?

Katerega boste velikokrat priporocali tega bomo vzeli ali je to Telekom,a1 ali Telemach

Hvala vam za vase odgovore in vas trud

Lep pozdrav

HotBurek ::

V okviru pokritosti bi priporocal Mobitel a.k.a Telekom. Verjetno, da imajo verjetno najbolj pokrito omrežje z najmanj izpadi, je verjetno visoka.

Če iščeš poceni robo, in te ne moti, da so kje kakšni spoti, ko ti signala ne vleče, potem Tušmobil a.k.a Telemah.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Stane1987 ::

HotBurek je izjavil:

V okviru pokritosti bi priporocal Mobitel a.k.a Telekom. Verjetno, da imajo verjetno najbolj pokrito omrežje z najmanj izpadi, je verjetno visoka.

Če iščeš poceni robo, in te ne moti, da so kje kakšni spoti, ko ti signala ne vleče, potem Tušmobil a.k.a Telemah.


Kaj pa A1 ? LP

DePalmo ::

Če hočeš biti 100% prepričan o signalu, kupi predplačniško kartico in testiraj. Nihče ti ne bo mogel svetovati katero omrežje je dovolj dobro na tvojem koncu.

kixs ::

Definitivno prej preveri.

Samo kot primer:
Pri meni vlece Telekom obicajno med 1 in 2 MB. Max nekje 6MB/s sredi noci. Pri A1 je obicajno nekje med 500KB in 1MB, max pa nekje 2MB/s

Bellzmet ::

Vzami Hofer ali BOB.

XLapse ::

HotBurek je izjavil:

V okviru pokritosti bi priporocal Mobitel a.k.a Telekom. Verjetno, da imajo verjetno najbolj pokrito omrežje z najmanj izpadi, je verjetno visoka.


Pri meni je A1 4G+ polne črtice, po 30mbit/s

Mobitel pa komaj lovi. Sem pa na udarnem placu kjer se veliko uporablja telefon.
alien technology

CallMeAl ::

Za začetek lahko pogledaš kje imajo posamezni operaterji bazne postaje: https://www.mobilna-telefonija.com/info...
Načeloma je bolje, če je antena čim bližje mestom, kjer boš telefon uporabljal, ampak na signal lahko vplivajo tudi drugi faktorji - npr: različne frekvence, usmerjenost anten. Ker rabiš internet, obvezno glej, da ima najbližja antena 4G (LTE), po možnosti na več frekvencah (ponavadi 800 in 1800). Kot so predlagali že uporabniki pred menoj, pa je najbolje stestirati zadevo s Speedtest aplikacijo. Verjetno poznaš koga, ki ima Telekom, A1 ali Telemach. Za Telemach vem, da ponuja tudi brezplačno testiranje za 7 dni (https://telemach.si/mobilna-telefonija/...
Pri cenah ni bistvenih razlik, najugodnejši je verjetno Telemachov Največ - 22 EUR (oz. 20 EUR, če je na istem naslovu tudi Telemachov fiksni priključek), z možnostjo druge SIM kartice (ki črpa iz istih zakupljenih enot) za 10 EUR. A1 in Telekom sta 4-6 EUR dražja in imata omejitev okoli 120-140 GB na mesec.

DeeCoy ::

Telemach "največ" vse neomejeno (9GB v EU) 22€/mesec. Telemach "še več" 50GB, potem omejitev (6.5GB v EU). Imam telemach že kakih 10 let pomoje (prej še tušmobil), na začetku je bilo res vse bolj žalostno s pokritostjo, zadnje par let gre pa vse ko šus, doma imam 30Mb/s LTE, medtem ko telekom LTEja sploh ni (ali pa je porazno počasen). Na telekom mi ne preklaplja več nikoli, razen v kakšni garažni hiši, kjer telemach nima ojačevalcev..

XLapse ::

DeeCoy je izjavil:

Telemach "največ" vse neomejeno (9GB v EU) 22€/mesec. Telemach "še več" 50GB, potem omejitev (6.5GB v EU). Imam telemach že kakih 10 let pomoje (prej še tušmobil), na začetku je bilo res vse bolj žalostno s pokritostjo, zadnje par let gre pa vse ko šus, doma imam 30Mb/s LTE, medtem ko telekom LTEja sploh ni (ali pa je porazno počasen). Na telekom mi ne preklaplja več nikoli, razen v kakšni garažni hiši, kjer telemach nima ojačevalcev..

Tudi jaz kot vidiš zgoraj imam slabe izkušnje z Mobitel pokritostjo. Ne samo v tej hiši, tudi v drugi hiši, ista zgodba. A1 4g LTE po 20mbit, Mobitel 3g mogoče dve črtice. Jaz bom kr na A1 ostal.

Sem pa mislil da ima Telemach od Telekoma omrežje
alien technology

DeeCoy ::

XLapse je izjavil:


Sem pa mislil da ima Telemach od Telekoma omrežje

Že dolgo ne (oz. je tušmobil že od začetka imel svoje oddajnike, vendar malo), hvalabogu (je pa sicer še vedno zastonj roaming na telekom). Telekom ni več kar je bil.

starfotr ::

Vzameš tistega operaterja, ki nima nacionalnega roaminga. Simple, ko pasulj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilna telefonija (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
632168289 (24497) neosonic
»

Katerega operaterja priporočate (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6518833 (11588) Invictus
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343111150 (57897) OK.d
»

Razmišljam o menjavi operaterja, ste s Telemachom zadovoljni?

Oddelek: Mobilne tehnologije
274093 (3308) pixelzgaming
»

Menjava operaterja. Koga izbrati?

Oddelek: Mobilne tehnologije
337697 (4460) krneki0001

Več podobnih tem