» »

F1 2019 (PC)

F1 2019 (PC)

Jst ::

Torej prenaročil sem to igro.

Dobil 25., tri dni prej. Ampak to je edini špil ali program, pri katerem mi na random sredi dirke zmrzne računalnik in je potreben hard reset. To mi je tako čudno, kako da zmrznejo tudi windowsi 10 (up to date). Driverje imam GeForce 431.18 hotfix, za ene prejšnje Codemasters pravi, da Steam overlay crashne igro. Izklopil. Probal sem tudi v dx11 načinu in je enako.

Dobrih 60 EUR, pa lahko samo žalostno gledam ikono...

Je kdo tukaj kupil špil?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

branc ::

DDU driver uninstall, pa šoferje ponovno.
Če ne bo ok, DDU+starejši šoferji.

Jst ::

Done and done. To je prvo kar sem storil. 430.64 WHQL. Rezultat enak. In za te driverje nvidia priporoča, da izklopiš Steam Overlay, izklopiš MSI Afterburner in v špilu, kadar laufa v dx12, izklopljen "Geometry Culling".

Zgodi se na random. Včasih po petih minutah, včasih po desetih. Ni nekega vzorca. Najbolj čudno mi je to, da zašteka cel računalnik oz. Windowsi in da je potreben hard reset. Vsi, ki imajo težave z freezingom, jih vrže v Windowse. Pisal sem Codijem in jim poslal dxdiag. Napisali so mi, da bodo pogledali loge mojega SteamID-ja.

AMD Ryzen 1800x in 2700 lahko žgem na bilokaterem torture testu in normalno preživi...

Mene bolj zanima, če ima kdo ta špil tukaj... ali F1 2018...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gddr85 ::

magar pogledaš kaj se takrat zgodi v winsih, problem report, katero kodo ven vrže..

Scorpy84 ::

Eh vidim da ga se naprej bluzijo, 2018 isto na random zamrzne na eni stezah tekoce dela, na drugih trza, sicer so s popravki omilili probleme. Ocitno se spet splaca pocakati na popravke, pa kupiti ko padejo cene.

Buggy ::

@Jst. EGO engine je zelo obcutljiv na vsako malo preveliko navitje GPU-ja ali pregrevanje. Pri meni v Dirt Rally je bila razlika med freezom in delovanjem par MHz na krivulji v AB ko sem downvoltal/overclockal grafo, vse ostale spile kar sem probaval je delalo. Ce nimas default GPU hitrosti, probaj s tem ali celo probaj malce odvit GPU v teh vrocih dnevih.
Drugo, kar mi pade na pamet glede tvoje tezave je pa lahko problem z volanom prek USB, ker so bile podobne tezave na zacetku tudi z Dirt rally 2.0. Probaj en spil z izklopljenim volanom/kontrolerjem iz USB, samo na tipkovnico. Pa za hec daj na *.exe file-u pod properties admin pravice kljukico.
Lahko je pa seveda spil problem in bo prisel day one patch, kot je bilo to pri DR2...CM ga nekaj sracka zadnje case. Imeli so tudi memory leake malo spremljaj in ce imas za page file nastavljen, da ti ga sistem sam managerira, ga probaj za test fiksirat na doloceno vrednost min/max, cca tolk kot imas RAM-a + nekaj drobiza.

srecno!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

Pa za hec probaj brisat/backupirat v c:\Users\username\Documents\My Games\F1 2019\hardwaresettings oba *.xml config filea in probaj spilat z default ingame graficnimi nastavitvami.

kitl76 ::

Meni se je prav to dogajalo pri F1 2018.

Jst ::

Nimam nič navito. Boost sem dal isto kot je na base 1600 (iz default 1800 in nekaj drobiža). Ryzen, kolikor vidim, pri temu špilu jedrca laufajo na base clocku 3.6Ghz. Probal sem na 4K in 1920x1080. Izklopil HDR. Dx11 in dx12. Posodobil Ryzen AMD Chipset Drivers na zadnje v1.6.13.0400. Za 2070 tudi. Za F1 2019 preveril v Steamu integriteto.

To je prvič, odkar imam Ryzen-a, da mi zašteka cel računalnik.

Aja, F1 2018 pa dela normalno.

Hvala za priporočila...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Project Cars (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27143069 (5271) oo7
»

Sim Racing Slo-Tech Kotiček

Oddelek: Igre
283336 (857) globoko grlo
»

Dirt 3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Igre
10916606 (3184) Buggy
»

DiRT Rally (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Igre
27941245 (20261) vostok_1
»

Nov računalnik - artefakti

Oddelek: Pomoč in nasveti
191242 (1203) MacGyver141

Več podobnih tem