» »

Rezervacija apartmaja preko Booking strani

Rezervacija apartmaja preko Booking strani

Netrunner ::

Imate izkušnje z booking.com ? Če se ne motim booking deluje tako, da vneseš svojo kreditno kartico s katero garantiraš da boš nekam šel in v nasportnem primeru če ne odpoveš ti tržejo. Vse lepo in prav vendar sem pred kratkim rezerviral Apartma na hrvaškem, kjer ne sprejemajo kartice in je plačilo samo z gotovino na licu mesta.

Pri rezervaciji je navedeno da lahko brezplačno prekinem do X datuma, od takrat naprej pa mi bi kao trgali če ne bi odpovedal, čeprav na booking nimam vezane nobene kartice!? V takem primeru ponudnik nima nobene garancije ne iz strani mene ne iz strani bookinga. Je komu jasno kako to deluje?

Drugače pa kakšne imate kaj izkušnje z najemanjem apartmajev na hrvaškem preko bookinga?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Dr_M ::

A mislis tole

Ne hvala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tilen ::

V primeru spora se ugotovi dejansko stanje in dejstvo, da ti nimaš vpisane kartice ne spremeni tega, da si se strinjal s tem, da boš plačal, če odpoveš. Si odpovedal? Yes. Plačal? No. Dolg? Yes. Kako boš povrnil ti bo pa že booking razložil, saj brez osebnih podatkov rezervacije tako ne moreš narediti.

Skratka, ti poskrbi za svoj del obljub, ne skrbi za njih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Netrunner ::

Da ne bo pomote, jaz bom svoj del že poravnal, tu ni dvoma. Bolj me zanima kakšna je logika zadaj. Za rezervacijo sem dejansko pustil Ime in priimek, email in telefon na osnovi česa mi nimajo kaj trgati ali terjati. Tukaj vidim riziko iz strani ponudnika in ne mene, saj nima nobenega zagotovila da bom prišel.

Edino kar lahko pričakujem je da po poteku brezplačnega priklica bom moral vpisati kartico ali bo rezervacija preklicana.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tilen ::

Ponudnik pač tvega, ker ve, da če ne boš prišel, bo imel v enem dnevu zasedeno. Sploh če da kak popust gor. Vsak malo tvega.

Ponudnik lahko tudi bookingu naloži, da ti poravnaš, če bi se mu dejansko dalo s tem ukvarjati. Težko bi dokazoval, da nisi naročil.

Booking bi ti poslal TRR ali kaj alternativnega, kamor bi pač ti plačal, če bi res prišlo tako daleč. Danes je res veliko možnosti za pošteno izpeljavo posla.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Netrunner ::

Tilen je izjavil:

Ponudnik pač tvega, ker ve, da če ne boš prišel, bo imel v enem dnevu zasedeno. Sploh če da kak popust gor. Vsak malo tvega.

Ok, to je res da v glavni sezoni se hitro zapolni.

Tilen je izjavil:

Ponudnik lahko tudi bookingu naloži, da ti poravnaš, če bi se mu dejansko dalo s tem ukvarjati. Težko bi dokazoval, da nisi naročil.

Lahko, vendar kaj bo booking meni naredil na osnovi podatkov ki jih ima. Na osnovi telefonske me lahko dobijo ven, vendar le ta bi lahko bila predplačniška, tako da bi bil lahko kdorkoli.

Tilen je izjavil:

Booking bi ti poslal TRR ali kaj alternativnega, kamor bi pač ti plačal, če bi res prišlo tako daleč. Danes je res veliko možnosti za pošteno izpeljavo posla.

Sicer ne razumem zakaj ponudnik sprejema samo gotovino in mu ne morem nakazati na TRR ipd. Mogoče na bookingu imajo njegov TRR, kamor bi to prenakazali. Meh...

Eh kup sranja je s temi rezeervacijami in apartmaji in je lepo če imaš kakšno zagotovilo.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tilen ::

Nobenega sranja ni. Samo ljudje so, ki vnaprej računajo, kako bi nekoga okrog prinesli in potem še stokajo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

IL_DIAVOLO ::

Ni ti treba vsega vedet. Če si rezerviral je tvoja dolžnost, da rezervacijo koristis in plačaš.

MadMicka ::

Dejte, ne pretiravat. Kje pa piše, da mora plačat, če je rezerviral? Tilen, ne si kar nekaj izmišljevati, če ne piše, potem ni dolžan. Je pa na bookingu običajno ravno obratno, piše, da rezerviraš brezplačno.

Netrunner ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ni ti treba vsega vedet. Če si rezerviral je tvoja dolžnost, da rezervacijo koristis in plačaš.


Jaz svojo dolžnost opravim in se pojavim tam kjer ugotovim, da je apartma zaseden. Kaj pa zdaj? Če nekaj plačaš naprej potem ima ponudnik neko zagotovilo da prideš oz. v najslabšem primeru pokasira samo tisto predplačilo in upa, da bo dobil koga drugega tisti teden.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

IL_DIAVOLO ::

MadMicka je izjavil:

Dejte, ne pretiravat. Kje pa piše, da mora plačat, če je rezerviral? Tilen, ne si kar nekaj izmišljevati, če ne piše, potem ni dolžan. Je pa na bookingu običajno ravno obratno, piše, da rezerviraš brezplačno.


Je brezplačna, ampak do roka. Ponavadi je to 1 mesec pred nastanitvijo. Imajo pa avtomatizirano. Ko nastopi dan, je to že hitro po polnoči.

Netrunner ::

Ok, brezplačna do roka. Povej mi kaj se zgodi če ne odpovem? Bodo najeli detektiva da me bodo zbrskali ven?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tilen ::

MadMicka je izjavil:

Dejte, ne pretiravat. Kje pa piše, da mora plačat, če je rezerviral? Tilen, ne si kar nekaj izmišljevati, če ne piše, potem ni dolžan. Je pa na bookingu običajno ravno obratno, piše, da rezerviraš brezplačno.


Še sam je napisal, da mora plačat, če odpove prepozno. Kaj si jaz sedaj izmišljujem?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Netrunner ::

Tilen je izjavil:

Še sam je napisal, da mora plačat, če odpove prepozno. Kaj si jaz sedaj izmišljujem?


Piše ja, da moram plačati vendar nobenih pogojev ni, da bi to izterjali v kolikor bi se odločil da ne bom.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tilen ::

Ne izgleda, da bi ti sploh rad šel kam na dopust. Booking je namenjen temu, da nekam dejansko greš in si pomagaš s portalom. :)

Jaz sem enkrat že plačal fee, ker sem si prepozno premislil. Dobiš mail in ti odtegnejo, če imaš kartico. Ponudnik pa še isto sekundo verjetno da po isti ceni minus tvoj fee in dobi takoj stranko in nič ne izgubi.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Netrunner ::

Izgleda, da ti dejansko ne bereš kar pišem. Tvoj komentar je totalno nerelevanten na tisto kar sprašujem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

c3p0 ::

Če se jim bo dalo, boš na koncu plačal. Imajo tvoj IP, razen če uporabljaš TOR ipd. in si dal lažne podatke.

Netrunner ::

Ah ja pa kaj še.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Spxy ::

Če ne plačaš do x datuma se tvoja rezervacija prekliče. Nič ti ne bojo trgali in nič izterjevali. Je pa čisto odvisno od ponudnika, na kakšen način posluje. Nekateri želijo del plačila takoj ob rezervaciji, nekateri pa x dni pred dejanskim prihodom. Je pa to lahko en mesec prej ali pa samo en dan.

Tilen ::

Spxy je izjavil:

Če ne plačaš do x datuma se tvoja rezervacija prekliče. Nič ti ne bojo trgali in nič izterjevali. Je pa čisto odvisno od ponudnika, na kakšen način posluje. Nekateri želijo del plačila takoj ob rezervaciji, nekateri pa x dni pred dejanskim prihodom. Je pa to lahko en mesec prej ali pa samo en dan.


No izpustil si one o katerih sprasuje OP. To so tisti, ki ne zahtevajo nic vnaprej, razen obvezo, da bos placal nekaj %, ce preklices.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Yossarian ::

Ena nedavna zanimiva izkušnja. Pred enim mesecem preko Brookings rezerviram na Hvaru apartma. V roku treh dni moram plačati polovico, sicer se rezervacija stornira. Naslednji dan najdem eno boljšo ponudbo, pa ne preko Brookings, in si rezerviram nov apartma. In sedaj tisto zanimivo. Po treh dneh me pokliče nekdo iz tuje številke in me vpraša, če govorim angleško. Ker sem odgovoril pritrdilno, me je nato vprašal, ali glede na to, da nisem nič plačal, odpovedujem rezervacijo. V bistvu je želel samo vedet, če lahko res stornirajo zadevo. Glede na to, če nekaj odpoveš po tistem roku, ko je možno to storiti brezplačno, jaz ne bi upal trditi, da ne bo nobenih posledic. Ne vem pa povedati, kakšnih. Morda odpoved storitev bookinga, v primeru večjega zneska tudi tožba?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Netrunner ::

Spxy je izjavil:

Če ne plačaš do x datuma se tvoja rezervacija prekliče.


V moje primeru se plača šele ko si tam.

Tilen je izjavil:


No izpustil si one o katerih sprasuje OP. To so tisti, ki ne zahtevajo nic vnaprej, razen obvezo, da bos placal nekaj %, ce preklices.


V bistvu če ne prekličem do cca 14 dni pred odhodom moram plačati polno ceno. Kako bi zahtevali od mene da plačam pa nevem.

Zanima me tudi kako booking pobere svojo provizijo v teh primerih ko gre gotovinsko. Ti ne prideš in ponudnik mora dokazovati bookingu da te ni bilo?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Netrunner ()

Tilen ::

Ravno zato je ta fee. S tem se marsikaj pogliha, da ni treba preveč telovaditi. Fee pobere booking in ne ponudnik. Potem si pa verjetno razdelita.

Sam mislim, da je delež takih, ki bi plačali vse na kraju z gotovino in zadnji trenutek kot anonimneži preklicali, zelo majhen. S takimi se pomoje sploh ne ukvarjajo, ker so statistična napaka in nihče ni preveč oškodovan.

Tistemu, ki išče dopust preklic tako ali tako ni v interesu. Niti ponudniku ni in tudi bookingu ne.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

IL_DIAVOLO ::

Spxy je izjavil:

Če ne plačaš do x datuma se tvoja rezervacija prekliče. Nič ti ne bojo trgali in nič izterjevali. Je pa čisto odvisno od ponudnika, na kakšen način posluje. Nekateri želijo del plačila takoj ob rezervaciji, nekateri pa x dni pred dejanskim prihodom. Je pa to lahko en mesec prej ali pa samo en dan.


Kaj bos plačal, ce ti sami trgajo, v kolikor je vezano na kartico.

Utk ::

Dr_M je izjavil:

A mislis tole

Ne hvala.

Sigurno sem bil že vsaj v 20 apartmajih preko bookinga in še nikoli problema. Katera druga metoda bi imela podobno statistiko?

St235 ::

Netrunner je izjavil:

Spxy je izjavil:

Če ne plačaš do x datuma se tvoja rezervacija prekliče.


V moje primeru se plača šele ko si tam.

Tilen je izjavil:


No izpustil si one o katerih sprasuje OP. To so tisti, ki ne zahtevajo nic vnaprej, razen obvezo, da bos placal nekaj %, ce preklices.


V bistvu če ne prekličem do cca 14 dni pred odhodom moram plačati polno ceno. Kako bi zahtevali od mene da plačam pa nevem.

Zanima me tudi kako booking pobere svojo provizijo v teh primerih ko gre gotovinsko. Ti ne prideš in ponudnik mora dokazovati bookingu da te ni bilo?


Ker niso vsi take barabe kot ti in že v naprej razmišljajo kako brez posledic nekoga nategnit, se ponudnik in booking lahko take stvari brez težav dogovorita brez posebnega dokazovanja.

Praviloma booking oziroma lastnik apartmaja, če ni kreditrne kartice nič ne naredi, če ne plačaš. Pač poslovno tveganje. Ko se zadeva ponovi pa sledi blokada računa. Če pa jim dovolj stopiš na žulj in imajo hkrati dovolj podatkov da te identificirajo (recimo naročniška telefonska) pa gre zadeva tako kot v vseh ostalih primerih, kjer ena stranka ne plača storitev, ki jih je naročila. Izvršba na podlagi verodostojne listine in potem sodni postopek v primeru ugovora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Netrunner ::

@Lakotnik29 => Kako lahko rečeš da sem baraba ?! Če bi bil vsaj pol pameten toliko kot si misliš da si, bi iz mojih postov razbral, da to ni moj namen.

Sprašujem predvsem zaradi lastne garancije, saj v mojem primeru ponudnik nima nobenega zagotovila kot ker ni kartice vmes. Dogajajo se tudi dvojne rezervacije pri rezervacijah brez pologa in tisti ki prej pride tisti dobi. Tega pa si ne morem privoščiti.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Okapi ::

Prebukirajo te lahko, tudi če vse vnaprej plačaš. Prideš tja in ti povedo, da je zasedeno.

juroz ::

Pri 50+ nastanitvah sem imel enkrat problem, pa še tistega smo prej ali slej rešili.
Plačal na vse možne načine, gotovina, kartica preko bookinga, kartica tam, TRR - ker je pisalo samo gotovina vendar sem spregledal in je nisem imel. Ponudnik ni kompliciral rekel naj nakažem na TRR pa je mir ...
Malo manj kompliciranja pa bo. Tople vode pa tudi ne boste odkrili kot nekateri poskušajo.

stara mama ::

Netrunner je izjavil:


Sprašujem predvsem zaradi lastne garancije, saj v mojem primeru ponudnik nima nobenega zagotovila kot ker ni kartice vmes. Dogajajo se tudi dvojne rezervacije pri rezervacijah brez pologa in tisti ki prej pride tisti dobi. Tega pa si ne morem privoščiti.

Js ne vem, kako garancijo ti hočeš, če poskušaš nekoga nategnit?
Če si rezerviral, ti načeloma ni v interesu čakat do zadnjega, potem pa se ne pokazat. Če pa že, si pa zgolj statistična napaka, in se bojo ukvarjali s teboj samo, če se jim bo splačalo.

Pravi balkanac, že vnaprej razmišlja če mu lahko kdo karkoli naredi, če poskuša jebat sistem.
Ekologija™ in Trajnost™

gruntfürmich ::

jst sem imel za vikend ravno obratno zgodbo v portorožu; rezerviram apartma in ker recepcija ne dela v urah mojega prihoda so mi čez kakšno uro stronirali rezervacijo. ok, najdem drugo sobo, a glej ga zlomka, oni čez dan ali dva še kar pišejo kdaj bom prispel, in na koncu so mi trgali denar iz kartice... v mojem bookingu seveda te rezervacije nisem imel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

St235 ::

Netrunner je izjavil:

@Lakotnik29 => Kako lahko rečeš da sem baraba ?! Če bi bil vsaj pol pameten toliko kot si misliš da si, bi iz mojih postov razbral, da to ni moj namen.

Sprašujem predvsem zaradi lastne garancije, saj v mojem primeru ponudnik nima nobenega zagotovila kot ker ni kartice vmes. Dogajajo se tudi dvojne rezervacije pri rezervacijah brez pologa in tisti ki prej pride tisti dobi. Tega pa si ne morem privoščiti.


zaradi lastne garancije sprašuješ, kaj bosta ponudnik in booking naredila, če ti ne boš prišel in ne boš hotel plačat? Daj ne prodajaj megle.

double booking se lahko zgodi neodvisno od tega ali si ti dal kreditno ali ne, kakor tudi neodvisno od tega koliko si plačal v naprej.

Netrunner ::

Pa kaj vi znate brati kar pišem ??? Kdaj sem napisal da nočem plačati !!?? Zanima me samo kakšna logika je zadaj vendar sem to informacijo prišel iskat na napačno mesto.

Nima smisla, odstopam iz te teme ... grem iskat informacije raje drugam.

Lep pozdrav
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

Tilen ::

Raje si najdi nek dober dopust, kot takega, ki ti ne bo mogel zaračunati ob preklicu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bbbbbb2015 ::

Tilen je izjavil:

Ne izgleda, da bi ti sploh rad šel kam na dopust. Booking je namenjen temu, da nekam dejansko greš in si pomagaš s portalom. :)

Jaz sem enkrat že plačal fee, ker sem si prepozno premislil. Dobiš mail in ti odtegnejo, če imaš kartico. Ponudnik pa še isto sekundo verjetno da po isti ceni minus tvoj fee in dobi takoj stranko in nič ne izgubi.


Jah, točno. Mi smo že enkrat rezervirali, plačali, prišli in počitnikovali. Ter po preteku najema spokali in šli.

Kar bi morda pripomnil, da je kolega šel na Malorco na isti način. Isto. Prišli, počitnikovali, odšli. No osebje v hotelu jim je razložilo, da imajo oni lastno aplikacijo za rezervacijo in res so bile cene med 10-20% NIŽJE.

Tako da recimo če greste v kakšno hotelsko verigo, se splača malo pobrskati po custom aplikaciji, ker boste prišli skozi 10-20% ceneje.

gruntfürmich ::

sem se menil z dečkom iz hotelske recepcije, in pravi da on pogleda v bukingu kaj je prosto in primerno, ter nato pokliče direkt v 'objekt', koliko mu dajo ceno nižjo, če ne pa bo rezerviral preko booking.com. ta booking.com pa vzame ~15% od zneska je rekel!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

To je jasno vsem, nekateri ti še sami predlagajo da naslednjič rezerviraj direktno pri njih. Ampak za njih slišal pa brez bookinga ne bi. Potem je pa spet stvar zaupanja, če se še ne poznate.
Ekologija™ in Trajnost™

Utk ::

15% je pač cena, da boš ti dol dobil apartma, kot je opisan, in da tudi boš plačal. Brez tega, preko bolhe, lahko dol naletiš na karkoli, ali pa nič, lahko pa dobiš vse in še več, vse uničiš in spizdiš, pa te tudi težko najdejo. To gre v obe smeri...

stara mama ::

Res je, feedback na koncu je neka garancija, da bojo poskrbeli da boš zadovoljen.
Ekologija™ in Trajnost™


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Booking popust (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
36239315 (988) Pogacniko
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
172194 (1215) c3p0
»

Tenerife - Soliden Hotel

Oddelek: Loža
113162 (2346) Orhideja66
»

Booking.com - Odpoved - Visa: Kako Dobim Denar Nazaj?

Oddelek: Loža
214969 (4085) c3p0
»

Rezervacija na Booking.com

Oddelek: Omrežja in internet
175637 (4546) Miha 333

Več podobnih tem