» »

Od kod ima ROLEX denar?

Od kod ima ROLEX denar?

«
1
2 3

Jan50 ::

Občasno gledam Formulo 1, tenis..., pa opažam reklamne napise Rolex. Takšno oglaševanje ni poceni in me zanima od kod ima Rolex toliko denarja za reklame. Proizvodnja oz. dobiček od ur verjetno ne zadošča (ali pač?) za pokrivanje takih stroškov.

bluefish ::

Oglej si finančne podatke firme in ti bo hitro jasno, da je to drobiž.

Vazelin ::

Rolex ima visoko dodano vrednost.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Jan50 ::

bluefish je izjavil:

Oglej si finančne podatke firme in ti bo hitro jasno, da je to drobiž.

Ja, sem malo pogoolal: podjetje je vredno 8 milijard, na leto prodajo 1 mio ur, za reklame porabijo letno 36 milijonov.
Čisto druge številke, kot smo jih vajeni v slovenskih podjetjih.

Tilen ::

Samo blagovna znamka je ocenjena na 9 milijard USD. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Alien123 ::

Firma ima več denarja kot slovenija

Scorpy84 ::

Alien123 je izjavil:

Firma ima več denarja kot slovenija


Lahko to bolj utemeljis?

vostok_1 ::

A folk dejansko kupuje Rolexe?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

mikhaair ::

A folk dejasnko postavlja glupa vprasanja? Gor je nekdo napisal da prodajo milijon ur letno. Ce prodajo, nekdo kupi. Ce namigujes da je ura krneki, pa namigujes krneki na splosno. Si jo imel? Odprl?
Pac kupis ime, imidz itd. Zato pa se reklamirajo.
Ce mas denar in hoces bejbiki kupit uro npr., bos izpadel faca z Rolexom. Z nekimi ruskimi cariantami bo slo bolj tezko.

Furbo ::

vostok_1 je izjavil:

A folk dejansko kupuje Rolexe?

Se hecaš? Jaz sem na čakalni listi za 3 različne modele, pa jih verjetno nikoli ne bom dočakal.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

GrX ::

vostok_1 je izjavil:

A folk dejansko kupuje Rolexe?

Ja. Zakaj ne?

bambam20 ::

vostok_1 je izjavil:

A folk dejansko kupuje Rolexe?



Zakaj ne? ROlex je splošno poznan in sinonim za uro. Za rolexa je slišal skoraj vsak.

thetech ::

Rolex je zakon!

bambam20 ::

Kakšne so dejansko cene novih rolexov? Bom drugače vprašal, koliko zapravi kupec v poprečju za nakup rolex uro?

borisk ::

vstopni modeli so pod 10k€, navzgor pa verjetno ni neke prave meje.


Explorer II
Oyster Perpetual
Oyster, 42 mm, Oystersteel jeklo Cena: 7.500 €


https://malalan.si/ure/rolex/

bambam20 ::

borisk je izjavil:

vstopni modeli so pod 10k€, navzgor pa verjetno ni neke prave meje.


Explorer II
Oyster Perpetual
Oyster, 42 mm, Oystersteel jeklo Cena: 7.500 €


https://malalan.si/ure/rolex/


Sej zdej vidim, da so zraven tudi cene, samo moraš "miljonkrat" klinit, da prideš do tega podatka.

grimisbackyo ::

bambam20 je izjavil:

Zakaj ne? ROlex je splošno poznan in sinonim za uro. Za rolexa je slišal skoraj vsak.

Dočim za recimo Omego pomoje še ne 50% ljudi, preden sem se 2013 začel zanimat za ure, je pomoje nisem poznal. Pomoje samo Casio, Seiko (samo zato ker je imel eno fotr), Swatch, Rolex in TAG Heuer. Za slednja dva imaš reklame skoraj povsod.

Zgodovina sprememb…

Vice ::

grimisbackyo je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Zakaj ne? ROlex je splošno poznan in sinonim za uro. Za rolexa je slišal skoraj vsak.

Dočim za recimo Omego pomoje še ne 50% ljudi, preden sem se 2013 začel zanimat za ure, je pomoje nisem poznal. Pomoje samo Casio, Seiko (samo zato ker je imel eno fotr), Swatch, Rolex in TAG Heuer. Za slednja dva imaš reklame skoraj povsod.


Ne se sekirat ker za marsikatero uro, ki ima veliko večjo težo kot Rolex v smislu naložbe, zbirateljske vrednosti.... še nisi slišal.

dexterboy ::

Pa nauš bejbi kupu Casio... jao, koje seljačine :))
Kupiš ji Rolex ali pa Omego... Evo, to so moji snovi;
https://www.omegawatches.com/watches/sp...
Samo mi jo moja ne bo nikoli kupila ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

feryz ::

To so sanje? Greš in kupiš.
Sanjal boš cel lajf in ko bo ta šel proti koncu, ti bo žal, da nisi udejanil tistega, kar si sanjal. In v prazno brcal ves ta čas.

bbbbbb2015 ::

vostok_1 je izjavil:

A folk dejansko kupuje Rolexe?


Ja. Moj šef v Belgiji jo ima. Moj računovodja tudi. Šefica bančne poslovalnice, ki je tudi moja poslovna skrbnica ima lep ženski Rolex. V Belgiji obstaja kultura nošenja ur, kot nakita. Ko greš v službo, si lepo oblečen in imaš lepo uro. Morda te bom zjezil, ampak pri bančni šefici sem opazil, ko ima rumen kostim, ima zlat Rolex, ko pa ima črn kostim, pa srebrnega oz. iz nerjavega jekla.

Moj prejšnji šef ni imel Rolexa, ampak Breitling Navitimerja. To je sicer meni najlepša ura sploh. Stane okrog 8k+ €.
Kako to zgleda, poglej tule:


Jaz ure nisem imel, potem pa imam sedaj vseeno Citizen Eco-Drive. Zgleda lepo, je sicer kvarčna, ampak na solarni pogon. Pa cena je okrog 500 €. Resno sicer razmišljam, da bi kupil eno 5000+ € uro, samo to je samo razmišljanje. Sem pa prepričan, da oni sogovornika tudi ocenijo na ta način. Meni gre 8k+ € za eno uro strašno težko od rok.

bbbbbb2015 ::

dexterboy je izjavil:

Pa nauš bejbi kupu Casio... jao, koje seljačine :))
Kupiš ji Rolex ali pa Omego... Evo, to so moji snovi;
https://www.omegawatches.com/watches/sp...
Samo mi jo moja ne bo nikoli kupila ;)


Kot sem že rekel, obstaja *kultura* nošenja ur. Ko greš v službo, imaš Rolexa. Ko greš na slavnostno večerjom, imaš Navitimerja. Ko greš na jogging, imaš Casio.

To je v Sloveniji preprosto izginilo. Težava te "kulture" je, da nimaš ene 5k+ ure, ponavadi jih imaš 3-4. Pa še kakšno sub 1k, recimo Fliegerja.
Čeprav IWC Fliegerja:


dobiš med 5k+ in 10k+. Evrov. Vodja oddelka si je kupil novega IWC Fliegerja.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

dexterboy je izjavil:

Pa nauš bejbi kupu Casio... jao, koje seljačine :))


Casio kupiš sedaj in podariš čez 10 let. Včasih si jih dobil v pralnem prašku, sedaj so G-shock po 800€. Kot Bitcoin je :))

detroit ::

bbbbbb2015 je izjavil:

dexterboy je izjavil:

Pa nauš bejbi kupu Casio... jao, koje seljačine :))
Kupiš ji Rolex ali pa Omego... Evo, to so moji snovi;
https://www.omegawatches.com/watches/sp...
Samo mi jo moja ne bo nikoli kupila ;)


Kot sem že rekel, obstaja *kultura* nošenja ur. Ko greš v službo, imaš Rolexa. Ko greš na slavnostno večerjom, imaš Navitimerja. Ko greš na jogging, imaš Casio.

To je v Sloveniji preprosto izginilo. Težava te "kulture" je, da nimaš ene 5k+ ure, ponavadi jih imaš 3-4. Pa še kakšno sub 1k, recimo Fliegerja.
Čeprav IWC Fliegerja:


dobiš med 5k+ in 10k+. Evrov. Vodja oddelka si je kupil novega IWC Fliegerja.

Le zakaj bi taka kultura izginila...:D
Skero

Smurf ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Kot sem že rekel, obstaja *kultura* nošenja ur. Ko greš v službo, imaš Rolexa. Ko greš na slavnostno večerjom, imaš Navitimerja. Ko greš na jogging, imaš Casio.

To je v Sloveniji preprosto izginilo. Težava te "kulture" je, da nimaš ene 5k+ ure, ponavadi jih imaš 3-4. Pa še kakšno sub 1k, recimo Fliegerja.
Čeprav IWC Fliegerja:


dobiš med 5k+ in 10k+. Evrov. Vodja oddelka si je kupil novega IWC Fliegerja.

Take kulture v Sloveniji nikoli ni bilo. Vec 10k za ure je bilo pripravljenih dati, kvecjemu nekaj posameznikov.

V Sloveniji je kultura, dati letno placo za rabljenega passata.

c3p0 ::

> V Sloveniji je kultura, dati letno placo za rabljenega passata.

Bedasto, a še vedno bolj smotrno, kot dati za uro 10k.

jype ::

Furbo je izjavil:

Se hecaš? Jaz sem na čakalni listi za 3 različne modele, pa jih verjetno nikoli ne bom dočakal.
Oni s tvojim denarjem očitno delajo precej slabše kot država, pa ti je davke kljub temu težko plačat. Čudno.

dexterboy ::

"Morda te bom zjezil, ampak pri bančni šefici sem opazil, ko ima rumen kostim, ima zlat Rolex, ko pa ima črn kostim, pa srebrnega oz. iz nerjavega jekla."
Off. Čisti Off... kapo dol.

feryz je izjavil:

To so sanje? Greš in kupiš.
Sanjal boš cel lajf in ko bo ta šel proti koncu, ti bo žal, da nisi udejanil tistega, kar si sanjal. In v prazno brcal ves ta čas.

Je prvo treba denar zaslužiti za takšne "igračke". In na listi prioritet je ura nekje... tam, zagotovo je tam ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

KAVINSKY ::

c3p0 je izjavil:

> V Sloveniji je kultura, dati letno placo za rabljenega passata.

Bedasto, a še vedno bolj smotrno, kot dati za uro 10k.


Fake news! Sedaj je kultura imeti vsako leto drug flagship telefon pa garjo za 500€ :))

Ganon ::

Tema je povsem zašla.

c3p0 ::

KAVINSKY je izjavil:


Fake news! Sedaj je kultura imeti vsako leto drug flagship telefon pa garjo za 500€ :))


Ne, flagship telefon in avto za 50k+, seveda na leasing in direktno v stroške.

bbbbbb2015 ::

Ganon je izjavil:

Tema je povsem zašla.


Nikakor ne. Pogovarjamo se o tem, od kod Rolexu denar. Ker prodajajo ure. In potem pogovor teče na temo, od kod ljudem denar, da si kupijo tako drage ure.

In nekdo postavi anti-tezo, da s pobijanjem črncev. Ta teza ni resnična.

Webmojster ::

Dobri marketing, ni kaj.

Folk prepričat , da plača 10k€+ za stvar s katero lahko pogleda čas in datum.

zee ::

Odstranjen off-topic del.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

c3p0 ::

Webmojster je izjavil:


Folk prepričat , da plača 10k€+ za stvar s katero lahko pogleda čas in datum.


En švicar je šel še korak dlje. Njegova ura ima črno steklo in nima nobenih kazalcev. Pravzaprav sploh ne kaže časa ali datuma. Specializiral se je le na zvok. Cena okoli 170k€.

Mercier ::

OK, malo ovinka bo res, ampak meni je tole še bolj skrajen primer: Carglass. Je kdo že zamenjal popokano steklo na avtu? Kolikokrat? Dovolj za vso reklamo?

MadMen ::

Webmojster je izjavil:

Dobri marketing, ni kaj.

Folk prepričat , da plača 10k€+ za stvar s katero lahko pogleda čas in datum.

V teh temah se vendno najde en tak padalec kakor si ti.

Če o urah govorimo na nivoju Rolexa in višje, govorimo o urah kot nakit in kot dovršenem inžinirskem izdelku. In to ljubitelji ur cenijo.

bbbbbb2015 ::

Webmojster je izjavil:

Dobri marketing, ni kaj.

Folk prepričat , da plača 10kEUR+ za stvar s katero lahko pogleda čas in datum.


Ni samo to. Zgodba je precej širša. Gre za stvar vtisa in spoštovanja. Tu imajo nekateri denar 100+ let.

Daj si v Google translate tole:
https://derijkstebelgen.be/de-lijst

Mi vsi mislimo, da so Belgijci bogati zaradi EU in ne vem česa ne vse. Belgijci so postali bogati okrog leta 1800, z industrijsko revolucijo. EU je za njih storitvena dejavnost.

Najmanj, kar ti ljudje pričakujejo je, da do njih pokažeš določeno mero spoštovanja. In bančna šefica to počne z Rolexi. Pa ne samo s tem. Cunje ima top, torbico designersko in službeni BMW X3. Pa tudi sicer je namazana, ko da gre na modno revijo ta hip.

Ko sem opazil, da imajo vsi trije (šef, bančnica, računovodja drage ure), se mi zelo lepa ura bivšega šefa ni več zdela naključje. Tako da ja, pač Rolexe ljudje kupujejo.

In jaz razmišljam, kako bi se iz te godlje potegnil, ne da bi plačal 8k+ krat tri.

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Mercier je izjavil:

OK, malo ovinka bo res, ampak meni je tole še bolj skrajen primer: Carglass. Je kdo že zamenjal popokano steklo na avtu? Kolikokrat? Dovolj za vso reklamo?


Carglass služi kot pogodbenik za menjavo stekel veliko bolj, kot za popravila pik. Večkrat tudi slišal, da nimajo original stekel. Zavarovalnica plača polno ceno, oni ti pa vgradijo fake steklo. Preberi malo po avtomobilskih forumih. :)

So pa ugodni. Za (nepooblaščene) servise.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Samael ::

bbbbbb2015 je izjavil:

In jaz razmišljam, kako bi se iz te godlje potegnil, ne da bi plačal 8k+ krat tri.

https://www.alibaba.com/trade/search?fs... :))

Vazelin ::

grimisbackyo je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Zakaj ne? ROlex je splošno poznan in sinonim za uro. Za rolexa je slišal skoraj vsak.

Dočim za recimo Omego pomoje še ne 50% ljudi, preden sem se 2013 začel zanimat za ure, je pomoje nisem poznal. Pomoje samo Casio, Seiko (samo zato ker je imel eno fotr), Swatch, Rolex in TAG Heuer. Za slednja dva imaš reklame skoraj povsod.

Meni je Omega po prepoznavnosti takoj za Rolexom poleg tega imajo eno najbolj prepoznavnih ur evrr in sicer speedmastet moonwstch.da ne omenim udejstvovanja v james bond filmih. Je pa Omega nivo nad marketinškim Tagom
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

gruntfürmich ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Težava te "kulture" je, da nimaš ene 5k+ ure, ponavadi jih imaš 3-4. Pa še kakšno sub 1k, recimo Fliegerja.
to ni težava, ampak preprosto dejstvo pravila oblačenja. ne moreš imeti ure s črnim paskom k rjavnim čevljem ipd. raje 'prava' ura za 10EUR kot pa roza 57mm rolex k črni večerni obleki; recimo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Samael je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

In jaz razmišljam, kako bi se iz te godlje potegnil, ne da bi plačal 8k+ krat tri.

https://www.alibaba.com/trade/search?fs... :))


Ne veš o čem govoriš. Tudi to sem že razmišljal, ampak ne o tem, ampak o najboljši repliki Noob submariner V9. To je ura, ki se samo pod lupo razlikuje od pravega Rolexa:


Stane pa 1k EUR. Original stane 15+k. Ta ima enak mehanizem, kakšna obdelava pa je to, si poglej v videu.

Ne vem no. Baje to ni v redu, ker pri fejk uri je fejk občutek. Ne bi vedel, ker nimam fejka. Pri pravem 15+k Rolexu je takšen tudi občutek.

Nagibam se, da kupim t.i. "homeage" uro, konkretno Steinerja iz tega seznama:


Švicarska ura, švicarski mehanizem, isti koncept kot Rolex Submarner, sestavljen na Kitajskem, zaradi cene. Objektivno maksimalno, kar se da dobiti za dnar. Tudi stane okrog 1k, ta Steiner. Ker dejansko, če hočeš top mehansko uro sestaviti, "superlative chronometre", je to sigurno 1k EUR. Če govorimo o mehanski avtomatski uri, vodotesna, kvarčno steklo, top jeklo, top 2824-2 mehanizem. In Rolex Retro look, seveda.

Zgodovina sprememb…

Samael ::

Tisto sem linkal, ker tako močno dramatiziraš. Ker delodajalec te bo manj cenil, če boš imel na roki Timex ali pa, bog ne daj, po svetu hodil brez ure, aneda.
Pač, to tvoja osebna izbira - če si jo res želiš, zakaj pa ne. Razumem, da si ljudje kdaj želimo stvari, ki jih v bistvu ne potrebujemo in pač kupimo ... da bi se pa počutil prisiljenega kupiti jo zato, da boš na šefe vtis delal, iskal neko zlagano spoštovanje, pa ... bog pomagaj. Saj tile tvoji Belgijci menda niso tako neumni, a?

bbbbbb2015 je izjavil:


Ko sem opazil, da imajo vsi trije (šef, bančnica, računovodja drage ure), se mi zelo lepa ura bivšega šefa ni več zdela naključje. Tako da ja, pač Rolexe ljudje kupujejo.

In jaz razmišljam, kako bi se iz te godlje potegnil, ne da bi plačal 8k+ krat tri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Vice ::

Webmojster je izjavil:

Dobri marketing, ni kaj.

Folk prepričat , da plača 10k€+ za stvar s katero lahko pogleda čas in datum.


Ure so lahko tudi tako kot numizmatika, zlato ipd. investicija, ki ne izgublja vrednosti oz. ravno nasprotno.

bbbbbb2015 ::

Samael je izjavil:

Tisto sem linkal, ker tako močno dramatiziraš. Ker delodajalec te bo manj cenil, če boš imel na roki Timex ali pa, bog ne daj, po svetu hodil brez ure, aneda.
Pač, to tvoja osebna izbira - če si jo res želiš, zakaj pa ne. Razumem, da si ljudje kdaj želimo stvari, tudi ko jih v bistvu ne potrebujemo, da bi se počutil prisiljenega kupiti jo zato, da boš na šefe vtis delal, iskal neko zlagano spoštovanje, pa ... bog pomagaj.


Torej, da se razumemo. Jaz v glavnem hodim okrog brez ure. To z dragimi urami sem opazil že nekaj časa nazaj. Zato sem si omislil eno uro, ki ni predraga. Mislim da bi moral biti na takih razgovorih, da bi ti občutil ta filing. Ko sem pa šel k bančnici 2x na sestanek (ker je ona nekako hotla, da jaz kupujem tam neke njihove produkte, naložbe blah blah, pa to), se mi je sigurno zdelo, da bi bilo bolje, če bi imel kakšno top uro. Samo je pač nisem.

Zgodovina sprememb…

profii ::

Kot zanimivost, poglejte si koliko Rolexov za 100€ se prodaja na bolhi.
Zato je kultura nošenja ur v Sloveniji v k***u. Do sedaj sem v divjini opazil samo eno Daytono, kar je bilo originalov (od 10k+ ur). Dvomim da je refernt v A1 nosil original Paneraja ipd :)

Sicer pa tudi jaz podpiram kulturo nošenja ur.

Zaenkrat Seiko in Casio (G-shock) prevladujta v moji kolekciji.

49106 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Najmanj, kar ti ljudje pričakujejo je, da do njih pokažeš določeno mero spoštovanja. In bančna šefica to počne z Rolexi. Pa ne samo s tem. Cunje ima top, torbico designersko in službeni BMW X3. Pa tudi sicer je namazana, ko da gre na modno revijo ta hip.


What?

bbbbbb2015 je izjavil:


Torej, da se razumemo. Jaz v glavnem hodim okrog brez ure. To z dragimi urami sem opazil že nekaj časa nazaj. Zato sem si omislil eno uro, ki ni predraga. Mislim da bi moral biti na takih razgovorih, da bi ti občutil ta filing. Ko sem pa šel k bančnici 2x na sestanek (ker je ona nekako hotla, da jaz kupujem tam neke njihove produkte, naložbe blah blah, pa to), se mi je sigurno zdelo, da bi bilo bolje, če bi imel kakšno top uro. Samo je pač nisem.


Huh?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Smurf ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Torej, da se razumemo. Jaz v glavnem hodim okrog brez ure. To z dragimi urami sem opazil že nekaj časa nazaj. Zato sem si omislil eno uro, ki ni predraga. Mislim da bi moral biti na takih razgovorih, da bi ti občutil ta filing. Ko sem pa šel k bančnici 2x na sestanek (ker je ona nekako hotla, da jaz kupujem tam neke njihove produkte, naložbe blah blah, pa to), se mi je sigurno zdelo, da bi bilo bolje, če bi imel kakšno top uro. Samo je pač nisem.

Boljse v kakem primeru? Ce je tvoja bancnica itak ve, koliko denarja imas in kake pogoje ti lahko ponudi. Ne vem kako bi na karkoli vplival Rolex.

louser ::

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

replike dragih ur (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Loža
1469267329 (38927) viporologi
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424625 (19275) bbbbbb2015
»

Tag Heuer predstavil luksuzno pametno uro

Oddelek: Novice / Android
2414435 (11219) McMallar
»

katera diver ročna ura? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15937866 (33918) GrimReaper

Več podobnih tem