» »

Radeon 9500 PRO in moteče valovanje slike.

Radeon 9500 PRO in moteče valovanje slike.

DrAndy ::

Imam monitor Samsung 959NF in Radeona 9500 PRO.

Moj problem je v tem, da pri določenih frekvencah osveževanja slika valovi. Na zaslonu se kažejo vodoravne črte in včasih počasi in včasih hitro valovijo čez ves zaslon.

Zelo rad imam nastavitev 1280x1024-->100Hz, a kaj, ko se občasno pojavi to čudno valovanje po zaslonu, kar mi gre že zelo na živce. [;(]

Slišal sem, da so zato krivi Radeoni in da se te motnje firma ATI zaveda, vendar niti oni ne vedo vzroka zanjo.

Kaj naj naredim? Radeon je še pod garancijo, ga naj nesem na popravilo?

Zamenjati mi ga navsezadnje ne morejo, saj ATI Radeonov 9500 PRO ne izdeluje več.

Odpadnik ::

Z Radeonom 9800 furam na isti resoluciji in frekvenci in moram reči, da tega problema nisem zasledil pri sebi. Sem pa tudi jaz slišal za njega. Baje da učinkovitega zdravila ni. Eni svetujejo da priklopiš dodatno napajanje grafe čist na svojo nap. linijo. Spet drugi pravijo, da daj na 90Hz in se ne sekirat. Malo se posveti problemu in poskušaj ugotivi kdaj točno se ti pojavi valovanje.
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

ERGY ::

Verjetno ti je sfukan ram dac na graficni. Vsaj po tem ko pravis da ti slika valovi po zaslonu. Moj prijatelj je imeu iste tezave z gf4 ti4200 na istem zaslonu, ki ga je kupil v bofu v btcju.
Problem je resil z zamenjavo oziroma nakupa nove graficne.

DrAndy ::

Mogoče sem se malo narobe izrazil, ne valovi ravno slika, ampak valovijo črte preko slike.

Pri določenih frekvencah in ločljivostih teh črt sicer ni opaziti, ampak so opazne ravno pri frekvencah in ločljivostih, ki so za moj monitor najbolj priporočene in meni osebno tudi najljubše.

ERGY ::

Kaj iz desnega zgornjega vspodnji levi kot in obratno.
Ce je to pol mam prov.

CaqKa ::

-probaj z bolj kvalitetnim kablom..

-probaj napajanje od monitorja obrnit >>> menjaj fazo in nulo na štekerju >>> šteker v vtičnici obrni za 180°

-monitor ter računalnik prestavi na drugo mesto.

-menjaj grafično ter naštelaj isti refresh in resolucijo (grafična naj bo od ene čist x firme.

-iz računalnika poberi vse kartice razen grafične

-probaj tudi z tistim kablom ki ima na drugi strani 5 bnc priključkov (vsaka barva posebej + masa)

-opozori uporabnika Brane2 na to temo ;)

če se ne motim se tale problem ne pojavlja na lcdjih... [valda da se nea če pa lcdji ne podpirajo tak vlkega refresha :\ ]

Dodgeviper ::

Živjo
Dej probaj na resoluciji 640/480 če bojo črte manj vidne kot na večjih resolucijah pol je sigurno ramdac. Lahko si tudi pozoren ob zaganjanju iger saj te črte rade spremenijo smer z desne strani monitorja proti levi.
Mel sem tak problem z geforcom.
Zihr pa niso nobeni napajalni kabli ali kakršni koli drugi.
Lahko še TV-out probaš, men je pri tem primankaval barv rdeče predvsem.
Lp

CaqKa ::

Zihr pa niso nobeni napajalni kabli ali kakršni koli drugi.

prisloni magnet ob monitor!
prisloni tuljavo ob monitor (takšno pod napetostjo)!
prisloni gsm na zvezi ob monitor!

a ti monitor vredi špila?:(

kabel po katerem teče tok, ustvarja okrog sebe EM polje.

urosh ::

JAz mam pa drugi problem z isto grafo. In sicer mi TV-out ne dela, tak, kot bi moral! Po prvi inštalaciji katalystov (vseh od 3.4. dalje) mi tv-out dela normalno, nakar si po (random) resetih začne slika bežat in je nemogoča za gledat? Zakaj to? Kaj je narobe? Zakaj najprej dela normalno, nakar se "zjebe"? Ma kdo kako idejo?

lp

ERGY ::

A ti si ze imeu tak problem. Mi smo ga zato mislimo da je ramdac kot pri nas. brez kablow se dogajajo te stvari. vidim pa da ne ves tocno za kaj se gre CaQka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ERGY ()

CaqKa ::

urosh: kaj ima to veze s to temo?
probaj v driverih preklopit sinhronizacijo.. mogoče bo pomagalo. našel jo boš v atijevem kontrol panel modulu. tam klikneš nad televizijo ko je tisti sivi knofek.

ERGY: o ja imel sem ta problem.. vendar ga več nimam ker imam lcd.. še vedno pa ga lahko produciram ker imam na isti kartici dva izhoda (na istem ramdacu), ter priklopim na drugi izhod trinitronca.
deloma imaš prav ker problema nisem rešil ampak sem ga zaobšel.
glede na to da praviš da je ramdac kriv.. kaj pa naj naredi? naj gre v trgovino in reče naj mu dajo novi ramdac?>:D
drandy tebi predlagam da probaš enako kot sem predlagal uroshu.. le da ti klikni nad monitorjem namesto nad televizijo.

Fury ::

s konverterjem prikljuci monitor na DVI steker.. to ti bo 90% zihr odpravlo tezave...

se pa to dogaja zaradi EMI (slaba ohisja, slaba ozemljitev, kaksni cudni kabli zraven graficne .. itd.)

ERGY ::

Ja. Ramdac se ne da kr tko kupit seveda. Zato pa je garancija. Ce je to kar je potem naj brez premisljanja odide v trgovino in zamenja graficno oz. kupi novo.

ERGY ::

Aha se neki. Kaj graficna je na novo kuplena? :D

StarY ::

valovanje je motnja in jo lahko povzroca en kup stvari (ne samo graficna) v racunalniku al pa izven racunalnika :\

CaqKa ::

tak čist btw..
ob furyjevem komentarju sem se spomnil nečesa.. a ne gre slika preko dvija mimo ramdaca? v kolikor je to res tak potem se temu lahko izogneš če preko dvi priklopiš.

boha ::

da da, meni se je dogajalo isto z R9100. zadevo sem rešil s PowerStripom, torej igral sem se s različnimi frekvencami. črt ni več...

Dodgeviper ::

CaQka.
Mislim da magnet in gsm nimajo nič skupnega z kabli, ker vsak na svoj način odigra svojo vlogo, sicer pa moram gsm zalimat na monitor da mi začne slika čudno funkcionirat, nevem pri tebi kako je.
Glede tega da bi monitor priklopil na dvi z pretvornikom hm malo sumljivo, kako osveževanje bo imel saj monitor podpira na 1024/768 120hz osveževanje.
Če je grafa pod garancijo na servis sam poglej da je vsaj še 45dni v garanciji če ne te lahko po domače nategnejo. Men so dal priložnost da si drugo vzamem novo seveda.
Stvar lahko na določene načine izbolšaš sam dejte se zavedat da v monitor ne gledaš pol ure sam, a to valovanje je pa še kako moteče.
Če si navajen na shit monitor in slabo osveževanje ni take razlike sam ko si enkrat na boljem je stvar druga.
Lp

CaqKa ::

vem.. tole valovanje se je pri meni najbolj poznalo pri belem ozadju.. torej v exploreru recimo.
če moreš telefon res fejst priblizat predno se pojavijo motnje potem bodi srečen ker imaš zelo dobro ozemljen monitor.
to kaj imajo skupnega s kabli sem hotel ponazorit da sta gsm in magnet majhna... lahko pa da imaš kje v bližini kaj večjega kar bi povzročalo te proge
spomnim se vaj ki sem jih imel letos...
70cm beg od monitorja smo spravljali en trafo v nasičenje... proge so bile mnogo mnogo intenzivnejše od tistih, ki jih ti sedaj vidiš :\

Dodgeviper ::

DRandy
Svetujem ti da odideš to čim prej zamenjat oziroma pošlji na servis, tega na monitorju ti enostavno nesme delat.
Res je da se najbolj pozna pri svetlih ozadjih, sam ni sam v tem problem vidiš al nevidiš črte stvar je v tem da slika ni tko pri miru in da boš ob gledanju teh črt dobil glavobol.
Drugače povedano zastojn štimat 100hz če "isto" kot bi gledal v 75hz na tko velkem monitorju.
Lp

ERGY ::

Se strinjam z gospodom dariotom.
LP

ERGY ::

Seveda d se ne bomo kregali brez pomena naj DrAndy radeona9500 da vn iz kiste in si nabavi kero graficno od frenda d vidi ce mu dela. Tko bo vedu pr cemu je.
Lp

Silvo ::

Živjo.Imel sem isti problem z R9500Pro od Sapphirja.Težavo sem rešil z menjavo bollj kvalitetnega monitorja.Vendar je še zmeraj včasih valovilo,ter me nerviralo.Ker je bila kartica v garanciji sem jo reklamiral. Brez problemov sem dobil kupnino nazaj,ter kupil R9700 (no name) pri Mlacomu za 63K.Od takrat imam MIR.Moj zaključek je, da testiraš še drugo kartico,drug monitor,potem šele reklamiraš.Če pa boš kupoval novo kartico,kupi tako ki bo delovala,ne glede na zveneča imena proizvajalca ali čipa(ATI ali NVIDIA) LP

CaqKa ::

ko sem jaz grafično kupoval sem se v trgovini vedno prej zmenil da jo dobim na posojo... tudi za monitor... ker sem imel tri monitorje prej doma predno sem dobil tapravega... na enem je bilo steklo počeno pa je zgledalo kot da je dead pixel... na drugem si ni zapomnil nastavitev za sliko ki sem jo raztegnil od roba do roba... obakrat sem nesem monitor nazaj povedal napako na monitorju ter povedal da mi ne ustreza in ga nebom kupil.
pri grafični isto.. vem da sem enkrat dobil enga gf2mx ki je imel neko čudno napako... v winsih je pri scrolanju začel neko modro črto vlečt... v dosu pa so črke bile pohabljene.. da niso bili vsi pixli črke izrisani...
jaz bi šel v trgovino opisal problem, potem pa bi reko/se zlagal, da sem se pred nakupom zmenil da kartico kupim le če bo brezhibno delovala.

Dodgeviper ::

Silvo
Mislim da z monitorjem ni nič narobe je cool zadeva, odlična za ta denar dost bolša od nekaterih precej dražjih.
Si pa tud sam povedal da ni problem v monitorju.

Težavo sem rešil z menjavo bollj kvalitetnega monitorja.Vendar je še zmeraj včasih valovilo.

Stvar je v tem da si kupil vrjetno monitor z slabšim osveževanjem, saj retki zmorejo na 1024/768/120hz tuki se pa valovanje najbolj opazi, če daš to na 15inch monitor se skoraj nevidi. To še ne pomeni da grafična dela ok.
Lp

DrAndy ::

Nisem vedel, da ste se v tem času tako razpisali.

Naj povem, da z monitorjem sigurno ni nič narobe, saj je čisto nov in to Samsung 959NF, ki je več kot očitno kvaliteten monitor.

Sedaj ga imam priklopljenega z DVI to VGA Adapterjem na DVI izhod grafične kartice in črte so izginile.
Le tu in tam se še pojavi čisto rahlo valovanje, ki pa je vidno le na beli podlagi in me zato ne moti več tako zelo.

Problema seveda s tem nisem dokončno rešil, le omilil sem ga.

CaqKa ::

bravo fury!:D
drandy.. ti pa se zdaj odpelji še v trgovino in povej težave s katerimi se srečuješ ter povej da bi želel, te težave odpravit.. magari z novo kartico ali pa z povrnitvijo denarja/kartico drugega proizvajalca.

ERGY ::

Pejd v trgovino in reci d ti je ram dac sou u k...
Ti bodo ze dali novo graficno .
Ce ti ne bodo verjeli pa naj sprobajo to graficno, na takem zaslonu kot ga imas ti in v istih reslolucijah na istem osvezevanju.
Lp:\

Fury ::

edini problem je da ni kriv ram, ni kriv ati, kriv je EMI, ki se pokaze v taki kolicini zaradi kaksnih cenenih komponent OEM proizvajalca...

CaqKa ::

em ja kot da nea jaz že tega od vsega začetka razlagam... cccc

Fury ::

sej jest se ze od zacetka implicitno strinjam s tabo, zato tega nism explicitno izrazil :D

CaqKa ::

:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva monitorja na eni kišti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19318270 (11786) Ursus
»

LCD monitor valovanje slike

Oddelek: Zvok in slika
51079 (888) glinik
»

Kupujem nov 19" CRT monitor (visji razred) - potrebujem vasa priporocila

Oddelek: Kaj kupiti
392464 (1763) glinik
»

LCD monitor in občasne vertikalno valovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111096 (958) DanKick
»

ATI 9500 PRO Problemi !!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131389 (1061) Odpadnik

Več podobnih tem