» »

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Pa drugace debata ki se je razvila samo kaze na omejenost vseh ki zagovarjate obe strani... Point sploh ni bil v tem ali mulc ali odrasla oseba dela point je bil v tem da se ta cas ne obracuna v postavko pri primerjavi cen nekih zadev...


Pa obračunaj že enkrat tvoje delo v prostem času. Res me zanima. Verjamem, da greš tudi v prostem času na školjko in si moraš rit obrisat. Koliko te to stane? Pa kako si to obračunaš in kako si povrneš stroške. Kaj pa če gledaš TV? Kaj pa če jagode nabiraš? Si lahko še tako dober ekonomist (čeprav dvomim da si ers tako dober), ampak določenih stvari enostavno ne moreš ovrednotiti skozi denar in to ne za to, ker so neprecenljive, pač pa zaradi drugih, socialno družbenih vzrokov.


Kako ni neprecenljivo... Casa ne mores kupit. Jaz hodim v sluzbo in tam delam da imam po opravljenih sluzbenih dolznostih CIMVEC casa da pocnem kar me VESELI, in ker redkokogar veseli betoniranje in kreacija kuhinje iz plosc lesa, je to delo ne uzivanje za vecino ljudi...

Ce mislis da svojega prostega casa ne mores ovrednotit pa delaj 24 ur na dan in 7 dni v tednu in KMALU bos znal ovrednotit ker ti telo ne bo zdrzalo in ker bos rabil fraj cajt in ko te bo takrat nehce vprasal ce bi za 10 ojrov nekaj naredil bos rekel ds hoces 100... Ker bos raje imel prosti cas

Tu je enako


Če si dovolj star, da lahko to počneš neodvisno, potem delaj kar te veseli v tvojem prostem času. Glede na napisano si sam, kajti že če imaš partnerko, tole ne deluje več, kaj šele, če/ko boš imel otroka. Otrok je namreč še bistveno bolj egoistično bitje, kot po napisanem izgledaš ti.

Svoj prosti čas ne moreš ovrednotiti. Če misliš da ga lahko, prosim izvoli, sedaj čakam že drugič.


Saj ti pravim... Ovrednotis prosti cas tako kot KOLIKO prostega casa si pripravljen zrtvovat za denar...

Recimo ce meni kdo ponudi 15evrov za menjavo diska in nalaganje wondpwsa in vseh programov mu recem ne hvala bom raje lezal na lavcu ali kolesaril ali igral igrice... Ce pa rece da mi da 50evrov pa bom morda sprejel in tako ovrednotis svoj prosti cas... Enostavno, koliko bi ti nekdo moral ponudit da bi po 8 urah dela raje delal naprej kot pa pocel kar te veseli
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Jaz po 8ih urah ne bi delal več nič za _noben_ denar česar nočem, in tudi ne delam. Če delam, je pa zastonj.
Ti se pa zgleda ne ceniš kaj dost, niti svoj prosti čas...

damirj79 ::

Ja seveda, zadeva je vzdržna dokler se pogovarjamo naprimer. Ker je vse skupaj odvisno od tipa opravila. Kot praviš npr menjava diskov, namestitev windows za 50€ :) kaj pa za namestit linux je enaka postavka? Kaj pa it obrisat rit npr tvoji nepokretni mami? Kaj pa si skuhat večerjo? Sigurno si jo kuhaš v prostem času in ne med delovnim.

m0LN4r je izjavil:

Ma cene so nizke: http://www.bolha.com/nepremicnine/hise/...
Nobena ni vec kot 100k.


Izgleda ne vzdrževana. Če bi jo polepšali znotraj, zunaj, uredili okolico, bi verjetno za to porabili 20k€, ampak hišo bi skroaj gotovo lahko prodali za več kot 61k€ in skroaj gotovo v krajšem času kot pa sedaj, ko je neurejena. Našo staro hišo smo pred prodajo uredili znotraj, zunaj, uredili okolico, zamenjali kar je bilo potrebno in se je prodajala 4 dni, za oglaševano ceno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Invictus ::

m0LN4r je izjavil:


Takih primerov tu v okolici, najdes kolko hoces. Lahko gres navzgor, jih je se kr nekaj vse do Avstrijsko-Madzarske meje. Kupuje se dobesedno nic, ce zaokrozimo.
Ja kot sem rekel, Slovenija ni samo Ljubljana in okolica avtocest do Ljubljane. Tudi v posavju, podravju, gori na koroskem ni dosti drugace, ce pogled usmeris tudi v malo bolj odrocne kraje.

Takih primerov je dovolj tudi na Gorenjskem, par minut od avtoceste. Starci umrli, otroci se pa kregajo, koliko je bajta vredna.

Seveda se ne proda za pravo ceno (parcela - rušenje), ampak nabijajo v 3 krasne. Celo v Ljubljani poznam nekaj bajt, ki se ne prodajo, ker hočejo obscene cene.

Ja, okolica Ljubljane ni vse. Je pa tam kolikor toliko normalen folk, ne pa lokalni zblojenci in zahojenci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Ja seveda, zadeva je vzdržna dokler se pogovarjamo naprimer. Ker je vse skupaj odvisno od tipa opravila. Kot praviš npr menjava diskov, namestitev windows za 50€ :) kaj pa za namestit linux je enaka postavka? Kaj pa it obrisat rit npr tvoji nepokretni mami? Kaj pa si skuhat večerjo? Sigurno si jo kuhaš v prostem času in ne med delovnim.


Ne zadeva je vzdržna ZMERAJ ali skoraj zmeraj... Poglej, cena prostega časa je takšna kot zavrneš službo zaradi prenizke plače... ali dodatno delo v tem primeru...

Če bi meni nekdo rekel da me zaposli za 1€ neto na uro(predpostaviva da bi bili popolna anarhija in to obvelja brez minimalca) bi mu rekel ne, ker je moj čas ko se praskam po jajcih vreden več... seveda to mejo znižuje dejstvo da smo dokler ne zadovoljimo osnovnih potreb po hrani itd... pripravljeni delat za manj.

Za namestit linux je spet drugačna postavka, za rit brisat mami spet drugačna, za kuhat večerjo spet drugačna... ravno domače kuhanje je lep primer... Ko moja meni reče, da ona naredi ENAKO kosilo za manj denarja kot v gostilni... SEVEDA GA NAREDI, ker ne obračuna svojih ur... če bi jih, bi cena bila enaka ali celo višja... enake zakonitosti veljajo za gradnjo v lastni režiji... in če te zanima ne kuham večerje, ker je ne jem, ker mi je škoda časa... imam zato po službi kosilo in to je to...

Ovrednotenje prostega časa je enostavno, samo vprašaj se kdaj bi rekel JA, v primeru da pride mimo en podjetnik in ti reče če greš nekaj delat, recimo kopat jarke ali mešat cement... ko rečeš ja, tisto je cena tvojega prostega časa napram določenemu opravilu... In takrat ko je cena 0€ ali celo minus(stane tebe da to počneš) v tem primeru govoriva o HOBIJU =)

In to obračunaj v primeru ko nekaj delaš =) Ne pa govorit kako poceni je.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Če je treba skopat nek jarek, ga je pač treba. Lahko ga skoplješ sam v nekih urah, lahko pa 3 ure porabiš za isknje nekoga, ki bo to naredil, nazadnje boš ga moral pa še plačat. Če bi vsak imel zunaj na ulici 10 ljudi, ki so pripravljeni ti za nek denar obrisat rit, skuhat kosilo ali skopat jarek, bi se lahko o tem pogovarjali. Ampak v praksi ni tako.

D3m ::

m0LN4r je izjavil:

D3m je izjavil:

Ne vem, če ga je izkoriščal.

Rit mu je pa vse kakor brisal, ko je bil dojenček. ;)

Pravtako, ce ga je ze spravil v svet, da tudi skrbi zanj v smislu zakaj ga je in ne kot na lastno investicijo za na stara leta rit brisat, ker je tudi on moral to delat.


Se pravi on je imel dolžnost ti je pa nočeš.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Če je treba skopat nek jarek, ga je pač treba. Lahko ga skoplješ sam v nekih urah, lahko pa 3 ure porabiš za isknje nekoga, ki bo to naredil, nazadnje boš ga moral pa še plačat. Če bi vsak imel zunaj na ulici 10 ljudi, ki so pripravljeni ti za nek denar obrisat rit, skuhat kosilo ali skopat jarek, bi se lahko o tem pogovarjali. Ampak v praksi ni tako.


Seveda ga je pač treba, še vedno pa to ne pomeni da je to delo ovrednoteno kot Kolibrijevo z 0€ in ne prideš potem na forum pisat kako je kopanje jarka ZASTOJN ali ne stane skor nič, ker to delajo tvoji otroci in ti, ampak pomeni da si za to opravilo zamenjal svoj prosti čas... to opravilo ti je vzelo toliko časa ŽIVLJENJA... In ko hočeš PRIMERJAT vrednosti nekih opravil, moraš zadevo matematično poenotit na isti imenovalec in to je €,,, in če ti izkrivljaš in trdiš da je tvoj čas vreden 0€, medtem ko čas bosanca ki pride pod SPjem delat ne more bit ovrednoten z 0€ že izkrivljaš ENAKOVREDNO primerjavo koliko nekaj stane.

Zato ker Kolibri recimo v vrednost kuhinje računa material, Dan Kuchen pa v vrednost kuhinje računa material + sestavljanje (torej čas) + maržo...

In že po defaultu ne more bit fer primerjava ane?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Sej ne rabi bit fer. Ostane dejstvo, da se da nekaj naredit za nek denar. Ker denar je ponavadi večji faktor kot čas. Mislim da je bolj malo takih, ki bi ležali na kavču medtem ko jim kopljejo jarek, ki si bi ga lahko sami.

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Sej ne rabi bit fer. Ostane dejstvo, da se da nekaj naredit za nek denar. Ker denar je ponavadi večji faktor kot čas. Mislim da je bolj malo takih, ki bi ležali na kavču medtem ko jim kopljejo jarek, ki si bi ga lahko sami.


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd... Vedno ko kupiš oblačila namesto da bi jih doma sešili na roke, vedno ko kupiš vino ki ga ne pridelaš doma sam, ali pivo, ali žganje... skratka ogromno zadev je, kjer logika pade, ampak vam ni domača, medtem ko betoniranje in kopanje pa valda, to je logično opravilo hlapcev v Sloveniji =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

Mešaš japke in hruške, ko želiš postaviti vse na isti imenovalec. Večino stvari, ki jih lahko delaš doma, na koncu ne moreš denarno ovrednotiti, ker kot sam pišeš, lahko vrednotiš po hobi kriterijih ali pa po expert sevtovalnih urnih postavkah. Se pravi, če se userješ za hobi, se zastonj, če pa kot expert je to 0,1h*1000€/h=100€. Tako to ne gre in svet tako ne deluje. In ko ti bo nekoč voda zalila klet (upam da ne), ti jo bodo porstovoljni gasilci prišli črpat zastonj, pa sosedi ti bodo verjetno tudi zastonj pomagali z vrečami peska, da ti voda le ne bo vsega odnesla in uničila.

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Mešaš japke in hruške, ko želiš postaviti vse na isti imenovalec. Večino stvari, ki jih lahko delaš doma, na koncu ne moreš denarno ovrednotiti, ker kot sam pišeš, lahko vrednotiš po hobi kriterijih ali pa po expert sevtovalnih urnih postavkah. Se pravi, če se userješ za hobi, se zastonj, če pa kot expert je to 0,1h*1000EUR/h=100EUR. Tako to ne gre in svet tako ne deluje. In ko ti bo nekoč voda zalila klet (upam da ne), ti jo bodo porstovoljni gasilci prišli črpat zastonj, pa sosedi ti bodo verjetno tudi zastonj pomagali z vrečami peska, da ti voda le ne bo vsega odnesla in uničila.


Kako ne, če sem ti glih pokazal da lahko... vse lahko ovrednotiš tako, ker če predpostaviš da pred bajto stoji nekdo ki ti ponuja vsako minuto 1EUR več da greš nekaj delat medtem ko ti počneš nekaj doma, boš prej ali slej sprejel... ker boš PRERAČUNAL, da boš na BOLJŠEM če greš nekaj delat za 100EUR in plačaš bosanca za 50EUR da ti doma naredi to kar počneš (primer)

Primerjava sranja ki je osnovna biološka potreba je pa itak neprimerno in ne bom komentiral...

In ja, če PRIMERJAŠ doma narejeno kuhinjo z kuhinjo pri Dan Kuchen, MORAŠ postavit na isti imenovalec, ker drugače izkrivljaš primerjavo načrtno sebi v prid, kot to počne Kolibri...

On recimo je porabil 500ur in 1.000EUR, DanKuchen pa je porabil 800EUR in 150ur ki jih ovrednoti 20EUR na uro in pride na 3.800EUR... ampak Kolibri ovrednoti svoje na 0 in je cenejši, ampak nevtralnemu to zamolči in nevtralec misli da bo v istem času imel kuhinjo za jurije kot ono za 3.800
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej ne rabi bit fer. Ostane dejstvo, da se da nekaj naredit za nek denar. Ker denar je ponavadi večji faktor kot čas. Mislim da je bolj malo takih, ki bi ležali na kavču medtem ko jim kopljejo jarek, ki si bi ga lahko sami.


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd... Vedno ko kupiš oblačila namesto da bi jih doma sešili na roke, vedno ko kupiš vino ki ga ne pridelaš doma sam, ali pivo, ali žganje... skratka ogromno zadev je, kjer logika pade, ampak vam ni domača, medtem ko betoniranje in kopanje pa valda, to je logično opravilo hlapcev v Sloveniji =)

100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat. In če bi bilo naročilo škarpe tako enostavno kot nakup jajc, bi bilo veliko več škarp na svetu. Pa ni, in ne samo zarad cene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej ne rabi bit fer. Ostane dejstvo, da se da nekaj naredit za nek denar. Ker denar je ponavadi večji faktor kot čas. Mislim da je bolj malo takih, ki bi ležali na kavču medtem ko jim kopljejo jarek, ki si bi ga lahko sami.


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd... Vedno ko kupiš oblačila namesto da bi jih doma sešili na roke, vedno ko kupiš vino ki ga ne pridelaš doma sam, ali pivo, ali žganje... skratka ogromno zadev je, kjer logika pade, ampak vam ni domača, medtem ko betoniranje in kopanje pa valda, to je logično opravilo hlapcev v Sloveniji =)

100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat. In če bi bilo naročilo škarpe tako enostavno kot nakup jajc, bi bilo veliko več škarp na svetu. Pa ni, in ne samo zarad cene.


Ja, ampak ker 100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat, to ne pomeni da ne moraš VSE kar lahko ali? To je kot bi dejal, da 100 vrst škarp ne moreš sam nardit, ker za ene rabiš mehanizacijo pa zaradi tega ne boš nobene =)

Bistvo je to, da tebi ni težava kupit jajc, namesto vložit časa v perutnino... iz česar lahko sklepama da ti je faktor denarja manj pomemben? Ali samo tam kot tebi paše? Saj veš.... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Utk ()

mn ::

@Mato989 Kako pa ti ovrednotiš ta čas, ki ga uporabljaš za to, da pišeš tule po slo techu?

Invictus ::

Mato989 je izjavil:


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd...

Ti kurnika še od daleč nisi videl, kaj da bi kdaj imel kure doma...

Nehaj bluzit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

mn je izjavil:

@Mato989 Kako pa ti ovrednotiš ta čas, ki ga uporabljaš za to, da pišeš tule po slo techu?


Preberi poste in boš videl primer, na povsem enak način ga ovrednotim!

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd...

Ti kurnika še od daleč nisi videl, kaj da bi kdaj imel kure doma...

Nehaj bluzit...


Narobe =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej ne rabi bit fer. Ostane dejstvo, da se da nekaj naredit za nek denar. Ker denar je ponavadi večji faktor kot čas. Mislim da je bolj malo takih, ki bi ležali na kavču medtem ko jim kopljejo jarek, ki si bi ga lahko sami.


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd... Vedno ko kupiš oblačila namesto da bi jih doma sešili na roke, vedno ko kupiš vino ki ga ne pridelaš doma sam, ali pivo, ali žganje... skratka ogromno zadev je, kjer logika pade, ampak vam ni domača, medtem ko betoniranje in kopanje pa valda, to je logično opravilo hlapcev v Sloveniji =)

100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat. In če bi bilo naročilo škarpe tako enostavno kot nakup jajc, bi bilo veliko več škarp na svetu. Pa ni, in ne samo zarad cene.


Ja, ampak ker 100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat, to ne pomeni da ne moraš VSE kar lahko ali? To je kot bi dejal, da 100 vrst škarp ne moreš sam nardit, ker za ene rabiš mehanizacijo pa zaradi tega ne boš nobene =)

Bistvo je to, da tebi ni težava kupit jajc, namesto vložit časa v perutnino... iz česar lahko sklepama da ti je faktor denarja manj pomemben? Ali samo tam kot tebi paše? Saj veš.... =)

Če mi razložiš kako pridelat vso hrano popoldne po službi, in to ceneje kot je v trgovini, so me sama ušesa...

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Mešaš japke in hruške, ko želiš postaviti vse na isti imenovalec. Večino stvari, ki jih lahko delaš doma, na koncu ne moreš denarno ovrednotiti, ker kot sam pišeš, lahko vrednotiš po hobi kriterijih ali pa po expert sevtovalnih urnih postavkah. Se pravi, če se userješ za hobi, se zastonj, če pa kot expert je to 0,1h*1000EUR/h=100EUR. Tako to ne gre in svet tako ne deluje. In ko ti bo nekoč voda zalila klet (upam da ne), ti jo bodo porstovoljni gasilci prišli črpat zastonj, pa sosedi ti bodo verjetno tudi zastonj pomagali z vrečami peska, da ti voda le ne bo vsega odnesla in uničila.


Kako ne, če sem ti glih pokazal da lahko... vse lahko ovrednotiš tako, ker če predpostaviš da pred bajto stoji nekdo ki ti ponuja vsako minuto 1EUR več da greš nekaj delat medtem ko ti počneš nekaj doma, boš prej ali slej sprejel... ker boš PRERAČUNAL, da boš na BOLJŠEM če greš nekaj delat za 100EUR in plačaš bosanca za 50EUR da ti doma naredi to kar počneš (primer)

Primerjava sranja ki je osnovna biološka potreba je pa itak neprimerno in ne bom komentiral...

In ja, če PRIMERJAŠ doma narejeno kuhinjo z kuhinjo pri Dan Kuchen, MORAŠ postavit na isti imenovalec, ker drugače izkrivljaš primerjavo načrtno sebi v prid, kot to počne Kolibri...

On recimo je porabil 500ur in 1.000EUR, DanKuchen pa je porabil 800EUR in 150ur ki jih ovrednoti 20EUR na uro in pride na 3.800EUR... ampak Kolibri ovrednoti svoje na 0 in je cenejši, ampak nevtralnemu to zamolči in nevtralec misli da bo v istem času imel kuhinjo za jurije kot ono za 3.800


Ne moreš tako ovrednotiti ure, če pa pišeš sam, da je to lahko tudi po hobi kriterijh, torej po 0€/h. Zdaj se pa odloči, ali mešamo zraven hobi ali ne?

Mato989 ::

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Utk je izjavil:

Sej ne rabi bit fer. Ostane dejstvo, da se da nekaj naredit za nek denar. Ker denar je ponavadi večji faktor kot čas. Mislim da je bolj malo takih, ki bi ležali na kavču medtem ko jim kopljejo jarek, ki si bi ga lahko sami.


Ogromno je tega... pomisli vedno ko greš v trgovino po jajca in bi lahko imel doma perutnino itd itd itd... Vedno ko kupiš oblačila namesto da bi jih doma sešili na roke, vedno ko kupiš vino ki ga ne pridelaš doma sam, ali pivo, ali žganje... skratka ogromno zadev je, kjer logika pade, ampak vam ni domača, medtem ko betoniranje in kopanje pa valda, to je logično opravilo hlapcev v Sloveniji =)

100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat. In če bi bilo naročilo škarpe tako enostavno kot nakup jajc, bi bilo veliko več škarp na svetu. Pa ni, in ne samo zarad cene.


Ja, ampak ker 100 različnih vrst hrane ne moreš sam pridelat, to ne pomeni da ne moraš VSE kar lahko ali? To je kot bi dejal, da 100 vrst škarp ne moreš sam nardit, ker za ene rabiš mehanizacijo pa zaradi tega ne boš nobene =)

Bistvo je to, da tebi ni težava kupit jajc, namesto vložit časa v perutnino... iz česar lahko sklepama da ti je faktor denarja manj pomemben? Ali samo tam kot tebi paše? Saj veš.... =)

Če mi razložiš kako pridelat vso hrano popoldne po službi, in to ceneje kot je v trgovini, so me sama ušesa...


Enostavno... ne obračunaj svojega časa.... pa bo skor zastojn, vse hrane ne rabiš, rabiš samo dovolj KILOKALORIJ... če ne boš obračunal časa kot kolibri boš imel hrano praktično zastonj. =) Saj tudi vseh vrst škarp ne moreš popoldan po službi nardit sam =)

damirj79 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Mešaš japke in hruške, ko želiš postaviti vse na isti imenovalec. Večino stvari, ki jih lahko delaš doma, na koncu ne moreš denarno ovrednotiti, ker kot sam pišeš, lahko vrednotiš po hobi kriterijih ali pa po expert sevtovalnih urnih postavkah. Se pravi, če se userješ za hobi, se zastonj, če pa kot expert je to 0,1h*1000EUR/h=100EUR. Tako to ne gre in svet tako ne deluje. In ko ti bo nekoč voda zalila klet (upam da ne), ti jo bodo porstovoljni gasilci prišli črpat zastonj, pa sosedi ti bodo verjetno tudi zastonj pomagali z vrečami peska, da ti voda le ne bo vsega odnesla in uničila.


Kako ne, če sem ti glih pokazal da lahko... vse lahko ovrednotiš tako, ker če predpostaviš da pred bajto stoji nekdo ki ti ponuja vsako minuto 1EUR več da greš nekaj delat medtem ko ti počneš nekaj doma, boš prej ali slej sprejel... ker boš PRERAČUNAL, da boš na BOLJŠEM če greš nekaj delat za 100EUR in plačaš bosanca za 50EUR da ti doma naredi to kar počneš (primer)

Primerjava sranja ki je osnovna biološka potreba je pa itak neprimerno in ne bom komentiral...

In ja, če PRIMERJAŠ doma narejeno kuhinjo z kuhinjo pri Dan Kuchen, MORAŠ postavit na isti imenovalec, ker drugače izkrivljaš primerjavo načrtno sebi v prid, kot to počne Kolibri...

On recimo je porabil 500ur in 1.000EUR, DanKuchen pa je porabil 800EUR in 150ur ki jih ovrednoti 20EUR na uro in pride na 3.800EUR... ampak Kolibri ovrednoti svoje na 0 in je cenejši, ampak nevtralnemu to zamolči in nevtralec misli da bo v istem času imel kuhinjo za jurije kot ono za 3.800


Ne moreš tako ovrednotiti ure, če pa pišeš sam, da je to lahko tudi po hobi kriterijh, torej po 0EUR/h. Zdaj se pa odloči, ali mešamo zraven hobi ali ne?


Kako ne morem, če pa sem jo ravnokar? Si že videl koga ki mu je popoldan dolgčas in zraven kuhinje ki jo ima naredi še 4 na zalogo kot slike za na steno ali ogrlice???? Ko mi ga najdeš ti pokažem tipa katerega ure so vredne 0EUR pri rihtanju kuhinje =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Nekatere škarpe se splača sam delat, drugih ne. Hrane se ne splača nobene, jo pa vseeno nekatero.

K0l1br1 ::

m0LN4r je izjavil:

Kolibrijevi otroci verjetno se po soli posvetijo svojim domacim nalogam, ucenju, svojim hobijem in potem za kake pol urce betonirajo.
Morda 1x mesečno v toplih mesecih. Naj ti bo, 2x mesečno, če je kaj večjega. Torej ene štiri mešalce betona po ta večjem. Ne pretiravamo, kot ti in tvoj oče. Morda porabijo še urco do dve mesečno, ko je trava zelena, da pokosijo. Seveda pa jim ni spasa in smejo sodelovati pri hišnih opravilih. Za enega odraslega človeka si precej jokav.

Mato989 je izjavil:

Preberi poste in boš videl primer, na povsem enak način ga ovrednotim!
Mhm, še vedno ne vemo, kako obračunat lupljenje krompiranja in delanje pireja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

damirj79 ::

Ja ne vem, ti enkrat pišeš, da lahko ure vrednotiš po hobi postavkah. Zdaj mi pa pač ni jasno. Ker nekateri delajo stvari za hobi, je torej jasno, da je v ceni samo cena materiala, ne pa porabljenih hobi ur. Čim ceni materiala dodaš karkoli, to že ni več hobi. Tako kot pišeš izgleda, da nimaš nobenega hobija, saj vse delaš za denar. Po domače bi lahko rekli, da si prostitutka :)

hamez66 ::

Tudi, ko nismo v službi, lahko ustvarjamo dodano vrednost, in če si delamo kuhinjo, ki je kasneje uporabna, smo ustvarili neko dodano vrednost. Smo tudi prihranili denar, ki bi ga sicer plačali nekomu drugemu. Lahko je pa situacija taka, da se ti bolj splača buljit v zaslon in trejdat bitcoin, kot da si delaš kuhinjo, v tem primeru je bolje nekomu, ki je izkušen, plačati.

Kako osebno vrednotim svoj čas..? Konec leta pogledam naredim bilanco stanja, potem pa lahko delim s 365 in vidim, koliko je bila dnevna postavka. Zdej a bi gledal 8 ur ali 24 ali pa nekaj vmes, je pa kot s.p.ju vseeno - ne beležim, koliko ur gledam v zaslon s tem namenom, in koliko časa gledam v zaslon z namenom preganjanja časa/izobraževanja/drugo.

Nekoč naj bi prevzel farmo in nameravam, v kolikor bo finančno smiselno, nekoga zaposlit, samo farmo pa avtomatizirati, sam pa bi še naprej poskušal služiti z s.p. biznisom, medtem ko bi bila farma sekundarni vir dohodka. Lahko se pa stvari obrnejo v ravno nasprotni smeri in farmanje postane glavna dejavnost. Za izračunat, kaj se bolj splača, je pa treba samo malo matematike ter razmisliti, katero delo je bolj osebnostno izpopolnjujoče, potem se pa pač odločiti za eno pot in sprejeti posledice.

damirj79 je izjavil:

Ja ne vem, ti enkrat pišeš, da lahko ure vrednotiš po hobi postavkah. Zdaj mi pa pač ni jasno. Ker nekateri delajo stvari za hobi, je torej jasno, da je v ceni samo cena materiala, ne pa porabljenih hobi ur. Čim ceni materiala dodaš karkoli, to že ni več hobi. Tako kot pišeš izgleda, da nimaš nobenega hobija, saj vse delaš za denar. Po domače bi lahko rekli, da si prostitutka :)


Ne ne, pove, da pač drugače računa od tebe. Če ti računaš, da je tvoje hobi delo vrednoteno z nič, potem je to tvoj model matematike. Jaz in Mato pa gledava drugače. Zaradi tega človek še ni prostitut.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

ti pokažem tipa katerega ure so vredne 0EUR pri rihtanju kuhinje =)
Jaz ti pokažem večjega tipa, tistega z dvema levima rokama, ki leži na kavču, medtem ko drugi tip kaj koristnega naredi. Ko mine ura, mine ura za oba. FDV ekonomija pa itak da drugačen rezultat.

damirj79 ::

Utk je izjavil:

Nekatere škarpe se splača sam delat, drugih ne. Hrane se ne splača nobene, jo pa vseeno nekatero.


Če govorimo o mesu, to drži. Zelenjava in sadje pa pač po osebnih zmožnostih. Vsakdo, ki je kdaj jedel domače in kupljene paradižnike, ti bo znal povedati razliko. Normalno pa, da blokarji ne poznajo domačega paradižnika in tistim je domači paradižnik od Lušta d best of. Čeprav je tudi ta bolj kot ne sranje proti domačemu. Ampak tak mora biti, da se ekonomska računica pridelave še izide in njihov paradižnik je nekaj dražji, ampak ne preveč, da se še vedno lahko prodaja.

hamez66 je izjavil:

Tudi, ko nismo v službi, lahko ustvarjamo dodano vrednost, in če si delamo kuhinjo, ki je kasneje uporabna, smo ustvarili neko dodano vrednost. Smo tudi prihranili denar, ki bi ga sicer plačali nekomu drugemu. Lahko je pa situacija taka, da se ti bolj splača buljit v zaslon in trejdat bitcoin, kot da si delaš kuhinjo, v tem primeru je bolje nekomu, ki je izkušen, plačati.

Kako osebno vrednotim svoj čas..? Konec leta pogledam naredim bilanco stanja, potem pa lahko delim s 365 in vidim, koliko je bila dnevna postavka. Zdej a bi gledal 8 ur ali 24 ali pa nekaj vmes, je pa kot s.p.ju vseeno - ne beležim, koliko ur gledam v zaslon s tem namenom, in koliko časa gledam v zaslon z namenom preganjanja časa/izobraževanja/drugo.

Nekoč naj bi prevzel farmo in nameravam, v kolikor bo finančno smiselno, nekoga zaposlit, samo farmo pa avtomatizirati, sam pa bi še naprej poskušal služiti z s.p. biznisom, medtem ko bi bila farma sekundarni vir dohodka. Lahko se pa stvari obrnejo v ravno nasprotni smeri in farmanje postane glavna dejavnost. Za izračunat, kaj se bolj splača, je pa treba samo malo matematike ter razmisliti, katero delo je bolj osebnostno izpopolnjujoče, potem se pa pač odločiti za eno pot in sprejeti posledice.

damirj79 je izjavil:

Ja ne vem, ti enkrat pišeš, da lahko ure vrednotiš po hobi postavkah. Zdaj mi pa pač ni jasno. Ker nekateri delajo stvari za hobi, je torej jasno, da je v ceni samo cena materiala, ne pa porabljenih hobi ur. Čim ceni materiala dodaš karkoli, to že ni več hobi. Tako kot pišeš izgleda, da nimaš nobenega hobija, saj vse delaš za denar. Po domače bi lahko rekli, da si prostitutka :)


Ne ne, pove, da pač drugače računa od tebe. Če ti računaš, da je tvoje hobi delo vrednoteno z nič, potem je to tvoj model matematike. Jaz in Mato pa gledava drugače. Zaradi tega človek še ni prostitut.


Jaz pa govorim, da določenih stvari ne moreš ovredntiti v denarju. Tako kot ne moreš v denarju ovrednotit ene tvoje ledvice. Saj brez ene še vedno lahko lepo živiš in jo lahko doniraš. Koliko EUR pa bi želel zanjo? Ali pa morda bolj domač primer, tvoja nona ti je zapustil goro nakita, ki je pač ničvreden kos stekla in pleha. Denarno gledano je to vredno nič, tebi pa predstavlja neprecenljivo sentimentalno vrednost, katere noben denar na svetu ne pokrije izgube le-tega.

Glede na to, da nameravaš prevzeti farmo, se verjetno zavedaš, da boš moral evliko tudi svojega prostega časa vložiti, da bo zadeva tekla kot po maslu. To bo tvoj hobi. Saj si boš verejtno vse nadure mirno spregledal. Nasprotno od tebe, če boš nekoga zaposlil, pa dvomim, da bo nadure opravljal zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

Mato989 ::

Nekatere škarpe se splača sam delat, drugih ne. Hrane se ne splača nobene, jo pa vseeno nekatero.


Ni res... če ovrednotiš svoje ure na 0 te stane paradižnik točno toliko kot te stanejo sadike... gor pa dobiš paradižnika načeloma več kot pa za ceno sadike kupiš v trgovini, torej se splača... ker po kolibrijevo ceno dela ovrednotiš z 0€ ko vsak drugi dan porabljaš čas da zalivaš, pa pol še vežeš in kobačo postavljaš itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

Tudi, ko nismo v službi, lahko ustvarjamo dodano vrednost, in če si delamo kuhinjo, ki je kasneje uporabna, smo ustvarili neko dodano vrednost. Smo tudi prihranili denar, ki bi ga sicer plačali nekomu drugemu. Lahko je pa situacija taka, da se ti bolj splača buljit v zaslon in trejdat bitcoin, kot da si delaš kuhinjo, v tem primeru je bolje nekomu, ki je izkušen, plačati.


Niti ni nujno da moraš namesto da nardiš kuhinjo tradat bitcoin(ali karkoli) gre se za to da z DENARJEM plačamo ljudje prosti čas... Ampak skoraj vedno se najde en kot Kolibri ki bo poizkusil pokazat da je kuhinja skor zastojn, ker je on kupil 29 iverk in iz njih izdelal kuhinjo SKOR ZASTOJN... ker seveda svojih 400 ur je obračunal z vrednostjo 0€ pomagat pa sta morala še oba mulca ker je to dobro za njiju in njega valda =) Rezultat je, da je kuhinja stala 1.000€ in 500ur dela 3 družinskih članov, in potem gre tako kuhinjo primerjat z kuhinjo ki verjetno tudi stane okol 1.000€ ampak ne porabiš za njo nič dodatnega časa(izvzemši ko so majstri tam da jo sestavljajo se pravi rečva 6ur) ko jo 1x kupiš... ker je čas ljudi ki so jo sestavili že obračunan, kot tudi čas majstrov ki jo prideta sestavit.

Mhm, še vedno ne vemo, kako obračunat lupljenje krompiranja in delanje pireja.


Enostavno... poglej koliko stane pire v restavraciji... če se odločiš da ga boš raje naredil sam doma, pomeni da je vreden vsaj toliko =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Mislim, da bi ledvica za miljardo šla brez problema, pa babičin nakit tudi.

Glede farmanja pa bo, kar bo. Zdaj je tako, kot je, ko bom pa jaz upravljal, bo pa drugače. Če pa ne bom, bo pa kdo drug. Ne razumem, na kakšen način bi ure spregledal. Konec leta pogledam, koliko sem zaslužil tekom leta, in to je to. In upam, da bom zaposlenega lahko dobro plačal in še nagradil, ker bova tekom leta naredila toliko profita.

Sicer je zakonodaja glede zaposlovanja na kmetiji tudi zelo fleksibilna, kar je super zadeva. Kmetijstvo je neke vrste poslanstvo, ne samo poklic. Lahko je veliko medsosedske pomoči, če so le odnosi dobri. V 21. stoletju je super, da so naši stroji dovolj veliki, da se razmeroma majhne površine lahko hitro obdela. Letos je bila zaradi obilnega dežja v maju sezona košnje zelo pozna, imeli smo težave, ampak potem drug drugemu pomagamo pri spravilu in gre.

Drugače pa ne vem. Štejem vse ure, ker nikoli nisem počel ničesar drugače. Ne morem šteti samo 8 ur na šithu, ker na šiht ne hodim. Če se dobro naspim in sem delovno produktiven, lahko v to produktivnost štejem tudi čas, ki sem ga namenil spanju. Zdej če si zaposlen za nekoga drugega, pa se potem dobro naspiš, potem tvoje ure spanja na nek način pokasira tvoj delodajalec. Drugače pa res ne vem, koliko imam urno postavko. Vem pa za vsako leto posebej, koliko je bilo na koncu "plusa". Če računam samo plačo, potem mi je fajn. Če pa potem pomislim, da nekateri oz večina poleg plače zasluži še z postavljanjem kuhinje, lahko preračunam, da se mi še vedno bolj splača z dvema levima rokama buljiti v zaslon. :) Ni nobenega smisla, da karkoli postavljam, popravljam. Ok, žarnice še lahko zamenjam, za kaj več je pa bolje imeti specializirane ljudi. Lahko sam štemam v stene in postavljam elektriko, ali pa to naredi profesionalec. Men se bolje splača, da naredi kdo drug, komu drugemu pa, da naredi sam. Tako pač je. Še za pospravljanje sobe bi se mi verjetno bolj splačalo najeti čistilko, a se potem izpostavim drugim tveganjem - ki jih je finančno možno ovrednotiti. Npr. zavarovalnice znajo ovrednotiti ogromno stvari, verjetno tudi ledvice.

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Niti ni nujno da moraš namesto da nardiš kuhinjo tradat bitcoin(ali karkoli) gre se za to da z DENARJEM plačamo ljudje prosti čas... Ampak skoraj vedno se najde en kot Kolibri ki bo poizkusil pokazat da je kuhinja skor zastojn, ker je on kupil 29 iverk in iz njih izdelal kuhinjo SKOR ZASTOJN... ker seveda svojih 400 ur je obračunal z vrednostjo 0€ pomagat pa sta morala še oba mulca ker je to dobro za njiju in njega valda =) Rezultat je, da je kuhinja stala 1.000€ in 500ur dela 3 družinskih članov, in potem gre tako kuhinjo primerjat z kuhinjo ki verjetno tudi stane okol 1.000€ ampak ne porabiš za njo nič dodatnega časa(izvzemši ko so majstri tam da jo sestavljajo se pravi rečva 6ur) ko jo 1x kupiš... ker je čas ljudi ki so jo sestavili že obračunan, kot tudi čas majstrov ki jo prideta sestavit.
Nah, bilo je drugače. Prišparal sem dva jurja, podobno kot če bi tistih par ur ležal na kavču.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Niti ni nujno da moraš namesto da nardiš kuhinjo tradat bitcoin(ali karkoli) gre se za to da z DENARJEM plačamo ljudje prosti čas... Ampak skoraj vedno se najde en kot Kolibri ki bo poizkusil pokazat da je kuhinja skor zastojn, ker je on kupil 29 iverk in iz njih izdelal kuhinjo SKOR ZASTOJN... ker seveda svojih 400 ur je obračunal z vrednostjo 0€ pomagat pa sta morala še oba mulca ker je to dobro za njiju in njega valda =) Rezultat je, da je kuhinja stala 1.000€ in 500ur dela 3 družinskih članov, in potem gre tako kuhinjo primerjat z kuhinjo ki verjetno tudi stane okol 1.000€ ampak ne porabiš za njo nič dodatnega časa(izvzemši ko so majstri tam da jo sestavljajo se pravi rečva 6ur) ko jo 1x kupiš... ker je čas ljudi ki so jo sestavili že obračunan, kot tudi čas majstrov ki jo prideta sestavit.
Nah, bilo je drugače. Prišparal sem dva jurja, podobno kot če bi tistih par ur ležal na kavču.


Jap... tako kot je moja prišparala 500€ ko je zapravila 400€ za cote ki bi brez akcije stale 900€ =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Enostavno... poglej koliko stane pire v restavraciji... če se odločiš da ga boš raje naredil sam doma, pomeni da je vreden vsaj toliko =)
Po tvoji logiki bi potem preveč prišparal, ne bo to šlo, saj praviš, da se bolj splača iti v restavracijo ali pa imeti punco za sužnjo.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Enostavno... poglej koliko stane pire v restavraciji... če se odločiš da ga boš raje naredil sam doma, pomeni da je vreden vsaj toliko =)
Po tvoji logiki bi potem preveč prišparal, ne bo to šlo, saj praviš, da se bolj splača iti v restavracijo ali pa imeti punco za sužnjo.


Vreden je toliko, nikjer ne govorim da si karkoli prišparal =) To govoriš ti in moja punca in še kdo. Ti si samo porabil toliko lajfa in ga zamenjal za pire, in v skupnem primerljivem imenovalcu pomeni da je bil tvoj pire vreden VSAJ toliko kot če bi šel v restavracijo ga kupit... ti si še zmeraj v minusu, samo da časovnem =) Ampak pretvorimo pa ga v denar ker je to skupni imenovalec in sredstvo menjave.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

damirj79 ::

Za eno povprecno pritlicno hiso s 120m2 se porabi nekje efektivnih 2000-3000 clovek ur. Ce to dela senior developer v zelo dobro stojecem Slo podjetju, ki ima bruto urno postavko na placilni listi 25€/uro, potem je teh 3000ur enako 75k€. Zal pa povprecen gradbenik racuna nekje pol manj. Ce delas po hobi ceniku je pa 0€. Vsak naj se sam odloci, kaj si zeli bolj, ali atreho nad glavo ali teh 40k€ v zepu.

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Za eno povprecno pritlicno hiso s 120m2 se porabi nekje efektivnih 2000-3000 clovek ur. Ce to dela senior developer v zelo dobro stojecem Slo podjetju, ki ima bruto urno postavko na placilni listi 25€/uro, potem je teh 3000ur enako 75k€. Zal pa povprecen gradbenik racuna nekje pol manj. Ce delas po hobi ceniku je pa 0€. Vsak naj se sam odloci, kaj si zeli bolj, ali atreho nad glavo ali teh 40k€ v zepu.


Neefektivnih pa ne obračunaš ali kako? =) Ali pa ko kaj gre narobe, ali pa ko zmanjka materiala, ker si naročil premalo šodra itd... zadnjič sem ravno tako hobi varianta pomagal kolegu dolgoletnemu pri pripravi terena za gradnjo... naročil je premalo šodra... ko nas je 12 čakalo na kamion 3 ure in smo v luft gledali je to šlo 36 človeških ur... vrnil mi jih ne bo noben, kolibri bi pa rekel da je to metanje šodra stalo toliko kot voda =) Skratka zastojn rihtanje parcele LOL
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Ti si samo porabil toliko lajfa in ga zamenjal za pire,
Ne vem, se mi zdi, da bi ta čas ravno tako šel mimo tudi v primeru, če ne bi naredil pireja. Tako kot je šel tebi.

Mato989 je izjavil:

in v skupnem primerljivem imenovalcu pomeni da je bil tvoj pire vreden VSAJ toliko
V bistvu je bil vreden več. Za denar ene porcije ne bi dobil pet porcij pireja. Za užitke ob delanju pireja pa sploh ne. In drugih plusih, ki seveda niso denar.

Mato989 je izjavil:

kot če bi šel v restavracijo ga kupit... ti si še zmeraj v minusu, samo da časovnem =)
Sem poskusil natrenirati, da bi mi čas ostajal in bi ga porabil kasneje, pa mi ni šlo. Pa smo ga porabili za pire. Morda znaš ti in ko bova pri 80-letih, boš ti imel iznenada 10 let plusa. Torej praviš, da bi porabil manj časa, če bi šel v restavracijo in bi danes bila še vedno nedelja?

Mato989 je izjavil:

Ampak pretvorimo pa ga v denar ker je to skupni imenovalec in sredstvo menjave.
Edino, če drugega izmed 8 milijonov smislov življenja ne vidiš. Nismo vsi na denar požrti. Pire je boljši.

Mato989 je izjavil:

ko nas je 12 čakalo na kamion 3 ure in smo v luft gledali je to šlo 36 človeških ur... vrnil mi jih ne bo noben, kolibri bi pa rekel da je to metanje šodra stalo toliko kot voda =) Skratka zastojn rihtanje parcele LOL
Ta čas bi lahko ležali na kavču. No, saj ste...

damirj79 je izjavil:

Za eno povprecno pritlicno hiso s 120m2 se porabi nekje efektivnih 2000-3000 clovek ur.
Ta čas je mato porabil na kavču in mu je ostalo v žepu 3000 * 20 EUR bruto, torej je mato zaslužil 60.000 EUR. Pa za nič dela!

Opsa, grem ven. Plus ure!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

jype ::

No, priznam, poleg tiste mikro kuhinje poleg spada še en 4 centi debel 5.5x1.2m ploh, zmontiran ob eno steno, tako da je prostora več kot dovolj. Ceno kuhinje to podraži za skoraj dodatnih 200 evrov. Ploh je premazan s prozornim epoksijem, da je dovolj trd, da ga z nožem težko raniš, bi ga pa komot tudi samo z oljem impregniral, če je kdo usekan na bio in organic rešitve.

Ampak tudi brez tistega ploha se da povsem udobno delat na mizi, kjer se sicer postreže.

damirj79 ::

Mato989 je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Za eno povprecno pritlicno hiso s 120m2 se porabi nekje efektivnih 2000-3000 clovek ur. Ce to dela senior developer v zelo dobro stojecem Slo podjetju, ki ima bruto urno postavko na placilni listi 25EUR/uro, potem je teh 3000ur enako 75kEUR. Zal pa povprecen gradbenik racuna nekje pol manj. Ce delas po hobi ceniku je pa 0EUR. Vsak naj se sam odloci, kaj si zeli bolj, ali atreho nad glavo ali teh 40kEUR v zepu.


Neefektivnih pa ne obračunaš ali kako? =) Ali pa ko kaj gre narobe, ali pa ko zmanjka materiala, ker si naročil premalo šodra itd... zadnjič sem ravno tako hobi varianta pomagal kolegu dolgoletnemu pri pripravi terena za gradnjo... naročil je premalo šodra... ko nas je 12 čakalo na kamion 3 ure in smo v luft gledali je to šlo 36 človeških ur... vrnil mi jih ne bo noben, kolibri bi pa rekel da je to metanje šodra stalo toliko kot voda =) Skratka zastojn rihtanje parcele LOL


Ja pol ure malice, kafetkanje, cikanje pa praskanja po riti ne stejemo zraven. Ali pac?

Pa potrudit se moras, da gre cimmanj narobe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: damirj79 ()

borut_p ::

jype je izjavil:

No, priznam, poleg tiste mikro kuhinje poleg spada še en 4 centi debel 5.5x1.2m ploh, zmontiran ob eno steno, tako da je prostora več kot dovolj. Ceno kuhinje to podraži za skoraj dodatnih 200 evrov. Ploh je premazan s prozornim epoksijem, da je dovolj trd, da ga z nožem težko raniš, bi ga pa komot tudi samo z oljem impregniral, če je kdo usekan na bio in organic rešitve.

Ampak tudi brez tistega ploha se da povsem udobno delat na mizi, kjer se sicer postreže.


Seveda, v jedilnico pa gasilsko klop in mizo pa je vse skup 70EUR

trancer01 ::

Sami mojstri tukaj, ki jim je gradnja hobi. Na srečo se meni s tem ni bilo treba zajebavati, razumem pa miselnost povprečnega Janeza, ki zasluži komaj za burek, imel bi pa hišo, da jo lahko ima le z lastnim večletnim garanjem. Vsakomur svoje oz. vsak je svoje sreče kovač. Koliko m2 bivalne površine potrebuje človek? Toliko, kot si jih lahko privošči. ;)

damirj79 ::

trancer01 je izjavil:

Sami mojstri tukaj, ki jim je gradnja hobi. Na srečo se meni s tem ni bilo treba zajebavati, razumem pa miselnost povprečnega Janeza, ki zasluži komaj za burek, imel bi pa hišo, da jo lahko ima le z lastnim večletnim garanjem. Vsakomur svoje oz. vsak je svoje sreče kovač. Koliko m2 bivalne površine potrebuje človek? Toliko, kot si jih lahko privošči. ;)


Če je hobi, potem je z veseljem in ne zajebavanje. Treba malo ločit zadeve.
Če je vprašanje, koliko m2 potrebujemo za stanovanje, potem to pomeni potrebujemo in ne privoščimo.

Utk ::

Potrebujemo 5 m2 po glavi, hočemo vsaj 50.

gruntfürmich ::

damirj79 je izjavil:

Vsakdo, ki je kdaj jedel domače in kupljene paradižnike, ti bo znal povedati razliko. Normalno pa, da blokarji ne poznajo domačega paradižnika in tistim je domači paradižnik od Lušta d best of. Čeprav je tudi ta bolj kot ne sranje proti domačemu.
a 'domačega' pa ni možno kupiti ali kako? nobeden ga ne želi prodati in se iti to vrsto trgovine?

damirj79 je izjavil:

Ali pa morda bolj domač primer, tvoja nona ti je zapustil goro nakita, ki je pač ničvreden kos stekla in pleha. Denarno gledano je to vredno nič, tebi pa predstavlja neprecenljivo sentimentalno vrednost, katere noben denar na svetu ne pokrije izgube le-tega.
takšne rabimo, ja. navezanost na kložjo, ki jo potem otroci par dni vozijo na deponijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

gruntfürmich je izjavil:

damirj79 je izjavil:

Vsakdo, ki je kdaj jedel domače in kupljene paradižnike, ti bo znal povedati razliko. Normalno pa, da blokarji ne poznajo domačega paradižnika in tistim je domači paradižnik od Lušta d best of. Čeprav je tudi ta bolj kot ne sranje proti domačemu.
a 'domačega' pa ni možno kupiti ali kako? nobeden ga ne želi prodati in se iti to vrsto trgovine?

damirj79 je izjavil:

Ali pa morda bolj domač primer, tvoja nona ti je zapustil goro nakita, ki je pač ničvreden kos stekla in pleha. Denarno gledano je to vredno nič, tebi pa predstavlja neprecenljivo sentimentalno vrednost, katere noben denar na svetu ne pokrije izgube le-tega.
takšne rabimo, ja. navezanost na kložjo, ki jo potem otroci par dni vozijo na deponijo...


To sem glih delal od babice par tednov nazaj ja-.....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jype ::

borut_p je izjavil:

Seveda, v jedilnico pa gasilsko klop in mizo pa je vse skup 70EUR
Tako je, to je v resnici ena najbolj fleksibilnih variant.

IL_DIAVOLO ::

Ko se naješ zložiš in postavis v kot. Zdaj pa lahko ven potegneš jogi in imaš dnevni prostor.

That is what Jure would do.

:))

sirotka ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ko se naješ zložiš in postavis v kot. Zdaj pa lahko ven potegneš jogi in imaš dnevni prostor.

That is what Jure would do.

:))


Kvaliteta bivanja! :D

feryz ::

Utk je izjavil:

Jaz po 8ih urah ne bi delal več nič za _noben_ denar česar nočem, in tudi ne delam. Če delam, je pa zastonj.
Ti se pa zgleda ne ceniš kaj dost, niti svoj prosti čas...
To ti pa iskreno verjamem.
Kakor tudi to, da tudi v prvih osmih urah ni kaj dosti efekta od tebe.
Zato se pa sliniš in sanjaš, kaj vse boš kupil. Nekoč. Če.

Visoko se ceniš, to je pa tudi vse.

Utk ::

Kakor tudi to, da tudi v prvih osmih urah ni kaj dosti efekta od tebe.

Za razliko od drugih, ki 8 ur na dan preživijo v avtu...

sirotka ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz po 8ih urah ne bi delal več nič za _noben_ denar česar nočem, in tudi ne delam. Če delam, je pa zastonj.
Ti se pa zgleda ne ceniš kaj dost, niti svoj prosti čas...
To ti pa iskreno verjamem.
Kakor tudi to, da tudi v prvih osmih urah ni kaj dosti efekta od tebe.
Zato se pa sliniš in sanjaš, kaj vse boš kupil. Nekoč. Če.

Visoko se ceniš, to je pa tudi vse.


Isti fery iz Podsvojostreho :D?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152804 (28069) Matejjjjj
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273706 (59505) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519956 (15683) energetik

Več podobnih tem