» »

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

damirj79 ::

korenje3 je izjavil:

v ameriki je povprečna površina stanovanj ~220m2, mi se pa kle pogovarjamo o 35m2 ali 50m2... 80m2 je za večino že luksuz, sploh nova stanovanja.


Tale mi je malo huda, v USA povprečno veliko stanovanje sigurno ni 220m2. Morda hiša. Stanovanja so večinoma veliak kot mišja luknja, v New Yorku so celo določili, da je stanovanje 11m2 dovolj veliko.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

sirotka je izjavil:

imela čunga lunga pantov, ki že v trgovini ne držijo lepo zaprtih vratic, bo lepo polakirana in kjer bodo vratca debelejša od papirja.

Če nočeš nočeš plačati npr. za kuhinjo, za katero hočejo 2000 EUR, potem pogledaš, kako je kuhinja narejena, za ta denar so iveral plošče, premeriš svojo kuhinjo, si zamisliš, kje bi kaj imel, narediš kosovnico, kupiš blum vodila, ker so praktično zastonj, pripelješ zrezane iveral plošče, sestaviš in imaš takšno kuhinjo kot iz trgovine, po svojih merah. Strošek česa takega, recimo enih 6 metrov dolžinskih kuhinje je cca 600 eur, pa še to verjetno s kakšnim koritom in pipo. Recimo, ker sem velik, sem drugi pult naredil višje, ker radi mesimo, sem glavni pult narediš širše kot standardnih 60 cm - torej 80 cm. Posledično so predali fajn globoki. Ni da ni.

Zanimivo, zanimivo, kako se nič ne da in kako enih kar nekaj domnevate, da je za ta denar narejeno iz česa drugega, kot so vam sestavil. Samo olupili so vas fajn.

Material za omete za celo bajto - noter - je cca 600 EUR. Narediš pač sam. Če ne, je pač tistih 8 EUR meter.

m0LN4r je izjavil:

Pac najbol pocen materiale poberes
Pobereš točno enake ali boljše materiale kot tisti, ki morajo drago plačati, da so prepričani, da so jim dali kvalitetne materiale in da so jim jih kvalitetno vgradili.
Ker vgradnja materialov zahteva najmanj 50 letno pastirsko šolo na Jahorini.


Nekaj sem pozabil, vendar bo dovolj za onega, ki se samo norca dela, pa se smeje zapisom na forumu, ga pa bodo vsaj kvalitetno olupili.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede cene kuhinj pa je tako. Vsaka "moderna" kuhinja s pecico, pomivalnim strojem in steklomeramicno/indukcijsko plosco je 5k+. Moderno v narekovajih zato, ker to je nuja vsake kuhinje. Ni to nic posebnega.

Pusti ženi, da kupi, če ne bo kupila samo zaradi sosedov ali zaradi firme, si zmagal.


Daj obračunaj svoj čas tudi prosim... tole neobračunavanje časa je največja napaka tistih ki pravijo kako je vse zastojn... ne ni.

To da ti vse to izdelaš vzame na desetine ur časa, in časa ti NIHČE ne vrne... ti zamenjaš denar za čas... če imaš premalo denarja daš čas, če pa dovolj pa raje daš denar.

Prosim nehajmo s tako debilnimi primerjavami!

A pralni stroj in pomivalec tudi sam sestaviš? Pa RAMe pa celoten laptop? A naročuješ po kosih? Pa hladilnik? Pa avto? Lepo te prosim!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

koyotee ::

K0l1br1 je izjavil:

V vseh salonih jo dobiš. Sicer je cena 2+ jurjev, vendar samo zato, ker jo ne smeš sestaviti sam. Če bi sam poskrbel za izreze in tistih nekaj šraufov zavil sam ali pa celo kakšno bolj napredno tehniko uporabil, bi se ti smejalo zraven.

NA st forumu pričakovati, da bo kdo sam kaj naredil, pa se kaže kot herezija.


Dej ne nabijaj. Pokaži nam kuhinjo za par 100€, SLIKE prosim!!! Hočeš reči, da je pri kuhinji za 2000€, material 500€ in montaža 1500? In ja, če hočeš jo lahko sam sestaviš, nihče ti tega ne.bo branil. Oče jo je kupil v Dipotu in jo sam zmontiral.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

energetik ::

Je res gleda časa. Ampak obrtniška dela so tako svinjsko draga, da zmagaš če dobiš neplačan dopust na šihtu. Če ti keramičar pobere 3k€ v 1 tednu, se še kako splača delat sam, časa ti ne pobere dodatnega, pa na koncu si v neto plusu z denarjem.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Je res gleda časa. Ampak obrtniška dela so tako svinjsko draga, da zmagaš če dobiš neplačan dopust na šihtu. Če ti keramičar pobere 3k€ v 1 tednu, se še kako splača delat sam, časa ti ne pobere dodatnega, pa na koncu si v neto plusu z denarjem.


Splača se, če znaš nardit... če pa zajebeš, in potem morš še plačat da se popravi, pa se ne splača... Se spomnim enega pametnega Žida ki je raje sam polagal ploščice...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

borut_p ::

K0l1br1 je izjavil:

sirotka je izjavil:

imela čunga lunga pantov, ki že v trgovini ne držijo lepo zaprtih vratic, bo lepo polakirana in kjer bodo vratca debelejša od papirja.

Če nočeš nočeš plačati npr. za kuhinjo, za katero hočejo 2000 EUR, potem pogledaš, kako je kuhinja narejena, za ta denar so iveral plošče, premeriš svojo kuhinjo, si zamisliš, kje bi kaj imel, narediš kosovnico, kupiš blum vodila, ker so praktično zastonj, pripelješ zrezane iveral plošče, sestaviš in imaš takšno kuhinjo kot iz trgovine, po svojih merah. Strošek česa takega, recimo enih 6 metrov dolžinskih kuhinje je cca 600 eur, pa še to verjetno s kakšnim koritom in pipo. Recimo, ker sem velik, sem drugi pult naredil višje, ker radi mesimo, sem glavni pult narediš širše kot standardnih 60 cm - torej 80 cm. Posledično so predali fajn globoki. Ni da ni.

Zanimivo, zanimivo, kako se nič ne da in kako enih kar nekaj domnevate, da je za ta denar narejeno iz česa drugega, kot so vam sestavil. Samo olupili so vas fajn.

Material za omete za celo bajto - noter - je cca 600 EUR. Narediš pač sam. Če ne, je pač tistih 8 EUR meter.

m0LN4r je izjavil:

Pac najbol pocen materiale poberes
Pobereš točno enake ali boljše materiale kot tisti, ki morajo drago plačati, da so prepričani, da so jim dali kvalitetne materiale in da so jim jih kvalitetno vgradili.
Ker vgradnja materialov zahteva najmanj 50 letno pastirsko šolo na Jahorini.


Nekaj sem pozabil, vendar bo dovolj za onega, ki se samo norca dela, pa se smeje zapisom na forumu, ga pa bodo vsaj kvalitetno olupili.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede cene kuhinj pa je tako. Vsaka "moderna" kuhinja s pecico, pomivalnim strojem in steklomeramicno/indukcijsko plosco je 5k+. Moderno v narekovajih zato, ker to je nuja vsake kuhinje. Ni to nic posebnega.

Pusti ženi, da kupi, če ne bo kupila samo zaradi sosedov ali zaradi firme, si zmagal.


Jaz še vedno čakam da dejansko pripraviš eno kalkulacijo, ki bo zdržala vodo. če smo že na kuhinji - material, razrezi, ure, orodje, ipd. Za TČ povezavo vsaj do spletne trgovine, prevozi, montaža, davek, ... Dokler ne pokažeš kakšne slike "svojega" izdelka se je bz pogovarjat.

Utk ::

Jaz sem nabavil enkrat par iveral plošč obrobljenih in sam zložil, pa moram rečt, da pri ceni sem bil na bolj na izgubi proti kupljenemu, edino kar je bilo na mero. Bi moral bit ta hec vsak enkrat cenejši kot je, da bi imel smisel. Da ne govorimo kako dolgočasna bi bila taka kuhinja. Nobenih steklenih vratc, malo izbočenih, karkoli? Sej osnovne omarce so itak poceni, fronte so drage...

kixs ::

V DanKuchen so mi naracunali cca 7K€. Potem mi je zelo podobno konfiguracijo naredil mizar za 4K€. Ni bilo brez napak, kar je v vecini sicer popravil. Na koncu sem si rekel, da bi bilo boljse, ce bi vzeli kar pri DanKuchen. Cena je seveda brez bele tehnike.

Nimam dveh levih rok, vendar, ce bi sel tole sam delat, bi traaaajalo in sigurno bi se kje zajebal.

Zdej je mimo dobro leto in pol in se vedno vse skupaj stoji, klap-klap :))

jype ::

koyotee je izjavil:

Dej ne nabijaj. Pokaži nam kuhinjo za par 100EUR, SLIKE prosim!!!
te košta 300, na primer, zdrži pa brez težav 20 let (in v tem času teh reči niso uničili niti otroci, ko so odraščali).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

koyotee ::

Pa to ni kuhinja, to so trije elementi s koritom v katerem lahko opereš 2 kozarca in ene vilice.
Če maš tako kuhinjo je vseeno če je nimaš in hodiš ven jest.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

koyotee je izjavil:

Pa to ni kuhinja
Draga moja kraljična, če ti je izpod časti kuhat v funkcionalni kuhinji, ki ne stane 10 jurjev, to ni moj problem.

koyotee ::

jype je izjavil:

koyotee je izjavil:

Pa to ni kuhinja
Draga moja kraljična, če ti je izpod časti kuhat v funkcionalni kuhinji, ki ne stane 10 jurjev, to ni moj problem.


Sploh ne, ampak imam samo posode in raznih pripomočkov toliko, da bi rabil najmanj 3 take bloke.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

Ja, jebiga, kaj si pa zapravljal za reči, ki jih ne potrebuješ.

IL_DIAVOLO ::

Kaj hrano pripravljas na tleh?

koyotee ::

Rabim bolj ali manj vse, kar se nahaja v kuhinji, ker ne jem samo makarone in juho iz vrečke.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

Skratka, preseravate se, zdaj bi pa radi vesoljni svet prepričali, da se brez tega ne da, ker so vas nategnili s potrošniškimi triki, pa se vam zdi za malo, da ne bi še drugi malo trpeli.

Zdrava hrana je odvisna od tega, kje dobiš svežo zelenjavo, ne pa od tega, koliko si dal za pohištvo in posodo v kuhinji.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kaj hrano pripravljas na tleh?
Odvisno. Če se prime, potem tudi na stropu lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

koyotee ::

Na tisti tvoj blok postavim ravno eno desko in kuhinjskega robota, pa ni več placa za nič drugega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

IL_DIAVOLO ::

Po hrano hodis pa kam? V spodnji stuk?

koyotee ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Po hrano hodis pa kam? V spodnji stuk?

Ja, pa pomivalca ima v sobi.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jype ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Po hrano hodis pa kam? V spodnji stuk?
V klet al pa na vrt.

koyotee je izjavil:

Na tisti tvoj blok postavim ravno eno desko in kuhinjskega robota, pa ni več placa za nič drugega.
Ja, jaz dilo sicer imam, kuhinjskega robota niti kupil nisem, če bi pa ga, bi ga pa vrgel skozi okno, pa mi ne bi primanjkovalo prostora.

koyotee je izjavil:

Ja, pa pomivalca ima v sobi.
Če nimaš posode, potem ne potrebuješ pomivalca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

koyotee ::

jype je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Po hrano hodis pa kam? V spodnji stuk?
V klet al pa na vrt.

koyotee je izjavil:

Na tisti tvoj blok postavim ravno eno desko in kuhinjskega robota, pa ni več placa za nič drugega.
Ja, jaz dilo sicer imam, kuhinjskega robota niti kupil nisem, če bi pa ga, bi ga pa vrgel skozi okno, pa mi ne bi primanjkovalo prostora.

koyotee je izjavil:

Ja, pa pomivalca ima v sobi.
Če nimaš posode, potem ne potrebuješ pomivalca.



Aja sej res, pri vas jeste še vsi iz ene posode.
Zakaj pol sploh imaš kuhinjo, če nimaš posode? So te na suho nategnili kot vse nas ostale?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

dexterboy ::

Takšno kuhinjo iz slike imam jaz, le da je korito dvojno. Hrana je v hladilniku, zamrzovalniku in shrambi. V shrambi je še multipraktik. Hrano si pripravim na mizi. Dovolj jasno napisano?
Kot sem že nekajkrat napisal; jurij dostikrat ustreli mimo. Ampak tu in tam se pa najde post, kjer lahko damo kapo dol..
Dodatek; pri štedilniku imam še eno ozko omarico, 45 cm širine...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Utk je izjavil:

Bosna je v redu za kakšne vikende, letne kuhinje in podobno, da lepo zgleda (lepše kot stara šara z bolhe) in za občasno uporabo. Da bi živel s tistim, je pa res malo tako...
Je vrhunsko za moj namen, ki je "up to" 10 let max. Ker ob naslednji selitvi absolutno ne mislim pohištva vleči s sabo, kljub temu, da imam to storitev že vnaprej plačano.

borut_p ::

V 300m2 pa takale 'kuhinja' res pase.
Je nabavil znanec takole kuhinjo za cca 250eur - sam upam da ne bo kdaj vidla vode ker bo vse odstoplo in razpadlo v enem tednu

K0l1br1 ::

Tu je največji problem, da je ljudi sram, sram pa jih preneha biti, če za karkoli dajo veliko denarja s prepričanjem, da se drugače ne da.

Fantje, ni sramote v tem, če ne date celega promoženja za karkoli ali pa če vozite dizla ali pa volkswagen.

Aja, eden me je spraševal po toplotni črpalki in seveda takoj kitajko omejil, kot da bi bila spet ena nova sramota - ena izmed serije TČ, ki jih je spravil fery v slovenijo za male pare, IVT, rebrandan Mitsubishi za 670 EUR na dom.

Bistveno je, da v hišo spraviš toploto čimceneje, ne pa da čimdražjo napravo postaviš na zunanjo stran hiše.

borut_p je izjavil:

V 300m2 pa takale 'kuhinja' res pase.
Je nabavil znanec takole kuhinjo za cca 250eur - sam upam da ne bo kdaj vidla vode ker bo vse odstoplo in razpadlo v enem tednu

Pa kaj, do jurja ima še štiri različne kuhinje.
Do dveh jurjev 8 kuhinj.

Pa predvsem ga ni sram.

medtem ko tvojih težav kuhinja za 7+ jurjev ne bo rešila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

borut_p ::

Se vedno nisi svoje teorije podprl z nobenim dejstvom .. tako da. Povej tip, zun/not enoto, internetno stran za TČ, plus prevoz, montazo, davek da si ogledam to cudo tehnike

K0l1br1 ::

borut_p je izjavil:

Se vedno nisi svoje teorije podprl z nobenim dejstvom .. tako da. Povej tip, zun/not enoto, internetno stran za TČ, plus prevoz, montazo, davek da si ogledam to cudo tehnike


http://www.podsvojostreho.net/forum/vie...

Prevoz je v ceni, montiral sem seveda sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

D3m ::

Jaz sem, dal za kuhinjo 6k z aparati. DanKuchen seveda.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kixs ::

Kuhinje pa res ne kupujes za druge. Moja je tocno povedala kaj rabi in kako naj bi vse izgledalo in na koncu je res nekaj takega tudi bilo. Js kuhinje ne bom menjal na 3 ali 5 ali 10 let. Ta bo do konca >:D In v koncni fazi je cisto vseeno kaksna je cena, le da si zadovoljen in da pri tem ne trpi denarnica.

energetik ::

Tudi midva nisva kuhinje kupovala zaradi drugih, zato je bila firma povsem odvečen podatek. Hotela pa sva mehko zapiranje in velike predale za posodo (ne samo polic z vratci). Ker sva iz izkušenj vedela, da je to super. Funkcionalno. Narejeno je bilo po meri, nekaj detajlov dodatno izvedenih.
Pa je komplet kuhinja dolžine 4,5m z VSEMI aparati prišla 4k€ z montažo. Vključno s hladilnikom, indukcijo, pomivalcem itd. Prevc. Aparati nabrani od vseh možnih firm, pač P/P.
Sva imela pa v prejšnjem stanovanju kuhinjo iz Dipota za točno 500€ leseni deli, dodatno sva kupila le boljši pult. Tudi brezhibno uporabna vsaj 8 let, kolikor sva bila tam. Je nama pa šli na živce loputanje, ker so bili navadni panti. Zapiralo se je pa natančno, saj sem jo zmontiral in nastavil sam. Da se vse, ni pa nujno tako funkcionalno ali udobno.

No, je pa zašla tema iz kvadrature stanovanja...

kixs ::

Prej sva v stanovanju imela DanKuchen. Montiral jo je ze prejsnji lastnik. Ko sva sla ven je bila stara ravno 10 let. Se cisto brezhibna in tako kot mora biti. Zato pravim, da bi zdaj verjetno vseeno vzel DanKuchen. Das "malo" vec, a vsaj ves da bo OK.

Se pa pozna, da gredo stvari naprej in 10 let stara kuhinja je bila po designu ze cisto "out" :lol:

gruntfürmich ::

koliko stane kuhinja načeloma ni skrivnost; kvadrat iverice je toliko, pulta toliko, okovje in razrez tudi, korito, pipa, pečica če jo potrebuješ ali potrebuješ samo prenosni plinski gorilnik, morda hladilnik, ostali aparati... potem pa še premium na dizajn in delo mojstra.
od pulta + kamp gorilca na njem za skupaj 70EUR pa do neskončnosti...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

sirotka ::

jype je izjavil:

koyotee je izjavil:

Dej ne nabijaj. Pokaži nam kuhinjo za par 100EUR, SLIKE prosim!!!
te košta 300, na primer, zdrži pa brez težav 20 let (in v tem času teh reči niso uničili niti otroci, ko so odraščali).


Pričakoval tako sliko ja, no tole bi jaz postavil res le samo na vikendu, ni nobenga placa, ne kvalitete, ne uporabnosti, kam daješ vse lonce, krožnike, kozarce? Imam celikakijo, moja ne, rabiva prostor za miljon različnih posod in na tem ne bi mogla (pravilno) pripravit navaden in BG obrok. Tudi tebi kolibri, če si porabil le za 600€ materiala pri ometih, lepo, vendar prav veliko ga ne dobiš. Vprašljiva je tudi kvaliteta tvojega dela, ker na vse se ne moreš spoznat.

Kako je s servisi, kvaliteto, izkoristkom pri tej čunga TČ? za 1200 je nisi dobil, ker je že na orig linku s krmiljenjem 1300 (sem sodeloval tudi v tisti temi na Podsvojostreho) Vsak ve zase, vendar s kvalitetnimi materiali ne prideš s 100k čez, pa ni blo nobenga preseravanja, daleč od tega.

c3p0 ::

Taka kuhinja je za tiste, ki si kuhajo kavo in musli.

Raptor F16 ::

Zakaj se nekateri ne morete zadržat z argumenti nekih mejnih osebnih problemov, ki sploh niso relevantni za debato ?

#Bolinaskurac #Noonecares

Ja, če si poseben primer je normalno, da potrebuješ nekaj drugega kot večina. Ni pa treba s tem zajedljivo zabijat ostalih.

trancer01 ::

Takšna kuhinja je OK za garsonjere, v katerih živijo posamezniki, ki se v glavnem prehranjujejo v restavracijah. Seveda se da preživeti tudi brez klasične kuhinje, samo s kuhalnikom, mikrovalovko nad posteljo, posodo pa pomivaš v skupni kopalnici, a o kakšnem udobju v tem primeru ne moremo govoriti.

Raptor F16 ::

trancer01 je izjavil:

Takšna kuhinja je OK za garsonjere, v katerih živijo posamezniki, ki se v glavnem prehranjujejo v restavracijah. Seveda se da preživeti tudi brez klasične kuhinje, samo s kuhalnikom, mikrovalovko nad posteljo, posodo pa pomivaš v skupni kopalnici, a o kakšnem udobju v tem primeru ne moremo govoriti.


Dodaš še 2 metra pulta in hladilnik.

trancer01 ::

To je pa potem že čisto OK.

Raptor F16 ::

trancer01 je izjavil:

To je pa potem že čisto OK.


Po mojih izkušnjah je to realna uporabna površina, ki jo potrebuješ za pripravo hrane. Ostalo je potuha da razmetavaš vsepovsod. Ok... mogoče ne če imaš kakšne ekstra aparatke ampak 2 metra pulta ni malo in lahko zelo na komfort zamesiš kakšno testo, pripraviš šnicle, odlagaš posodice...

damirj79 ::

Ko berem te komentarje, kaj se da in kaj se ne da, sta dve skupini. Ena ki zna sama veliko naredit in druga, ki niti dveh levih rok nima. Tem drugim pac ne bos nikoli dopovedal, da si hiso lahko tudi sam zgradis in to lahko tudi veliko bolje, kot da nekomu placas in za veliko manj denarja. Da je cas denar drzi, ampak nekateri svoje ure zelo visoko cenite, na forumih pa vseeno mnogo uro na dan prezivite. Dvomi, da vam forum kaj placa za te ure.

Mato989 ::

damirj79 je izjavil:

Ko berem te komentarje, kaj se da in kaj se ne da, sta dve skupini. Ena ki zna sama veliko naredit in druga, ki niti dveh levih rok nima. Tem drugim pac ne bos nikoli dopovedal, da si hiso lahko tudi sam zgradis in to lahko tudi veliko bolje, kot da nekomu placas in za veliko manj denarja. Da je cas denar drzi, ampak nekateri svoje ure zelo visoko cenite, na forumih pa vseeno mnogo uro na dan prezivite. Dvomi, da vam forum kaj placa za te ure.


Kot pravim... Ja da se marsikaj, ampak ne moreš ti primerjat gradbenika in nekoga drugega.

ITjevec ti bo tudi rekel da si sam zamenja in porihta laptop marsikaj, gradbinec pa ne zna, in kaj zdaj? A pol moramo sprejet, da je IT popravilo "zastojn" ker ga ITjevec zna nardit, gradbinc pa ne in obratno za bajte?

Jaz pravim temo ekstremna primerjava, povprečje pa je tako, da bajt za 100k je zelo malo, kot je tudi relativno malo bajt za 500k... oboje je seveda možno, ampak pri običajni primerjavi moraš vzet v predpostavko, da oseba ki "gradi" bajto, ni gradbenik, ni električar, ni vodovodar niti polagalec keramičnih pološčic... tako kot pri vprašanju reševanja diskov in drugih zadev predpostaviš da tip nima naprave za reševanje podatkov in ni računalničar in pač vsega ne ve...

Enako pa nadaljnje predpostaviš, da bajta ki se gradi nima 60m2, niti 500m2 bivalnih prostorov ampak neko srednjo pot cca. 150m2 +/-... Enako predpostaviš, da ti pridejo naredit temeljne zadeve nardit, enako postavit bajto do 3. podaljšane faze, in potem električar, keramičar in podobne zadeve... tudi kuhinje VEČINA ne sestavlja iz plošč po lastnem navdihu ampak kupi nareto... tako kot pač kupiš naret televizor in ga ne sestaviš iz nule sam =)


In zadnje in najbolj pomembno je tole, ko PRIMERJAMO ceno novogradnjestanovanja in ceno novogradnje stanovanjske hiše, takrat moramo primerjat z ENAKIM številom ur vloženega dela, drugače primerjava ni SMISELNA niti poštena... Tako kot ti pri bloku ne mešaš betona in gradbenikom pomagaš tako tega tudi v hiši ne smeš ker nismo primerljivi! To je osnovno načelo primerjanja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

m0LN4r ::

damirj79 je izjavil:

Ko berem te komentarje, kaj se da in kaj se ne da, sta dve skupini. Ena ki zna sama veliko naredit in druga, ki niti dveh levih rok nima. Tem drugim pac ne bos nikoli dopovedal, da si hiso lahko tudi sam zgradis in to lahko tudi veliko bolje, kot da nekomu placas in za veliko manj denarja. Da je cas denar drzi, ampak nekateri svoje ure zelo visoko cenite, na forumih pa vseeno mnogo uro na dan prezivite. Dvomi, da vam forum kaj placa za te ure.

Na forum odpises v nekaj sekundah, med pavzo ali med kavo ali med tem ko si na wcju. Za hiso gradit pa ni dovolj 15 minut pavze, ampak kr nekaj fraj ur.
Sej lepo je tistim v upravi, ki ste ze popoldan ob dveh-treh doma in potem se lahko fusate do vecera vsak dan, ker ste itak cel dan na riti sedeli.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

trancer01 ::

Jaz v te ljudi z dvema desnima rokama za vse živo in mrtvo nekako ne verjamem. Da bo nekdo bajto zgradil z lastnimi rokami od a do ž, je nemogoče, razen če ima svoje gradbeno podjetje in zaposlene ali najete podizvajalce, ki so strokovnjaki za posamezne faze gradnje. Če pa rečeš, da si vse sam naredil, pa so ti večinoma pri skoraj vsaki zadevi pomagali sorodniki, prijatelji, sosedi za zaboj piva, pa tudi ne šteje. Tradicija "samograditeljstva" kot v mnogih revnejših državah je v Sloveniji, sicer vedno manj, še vedno prisotna, a jaz menim, da je bolje, da le čevlje sodi naj kopitar.

K0l1br1 ::

trancer01 je izjavil:

Jaz v te ljudi z dvema desnima rokama za vse živo in mrtvo nekako ne verjamem.


Zanimivo, po drugi strani pa razumljivo stališče.

Začeti je najtežje.
Nato pa vidiš, da ob uporabi merilnih naprav, natančnosti,
seznanjenosti s procesi dela, sledenju načrtov, da se da naučiti in
narediti v redu.

Recimo, koliko vas zna kaj pobetonirati? Npr. kakšen pločnik, zid?
Verjamem, da večina, adje, mestni nimate kje betonirati, če ste z vasi, pa ste zagotovo imeli priliko kdaj gledati ali celo sodelovati.

Ko sedaj delam kakšne zidke, pločnike okrog hiše, imam enega otroka za mešalcem, dela beton, drugega otroka, da beton ravna itd., jaz mu vozim beton.
Upam, da ne bo kdo dohtaril, kakšen problem je beton zamešat.
Opaž tudi ni znanost narediti....

Vendar stališče, da se kar ne da, da se rabi gradbeno firmo, da kaj narediš,
omg, če eno leto ležanja na kavču porabiš za izobraževanje na to temo, se boš zagotovo tudi kaj naučil....

Morda pa je novim generacijam sramota delati z rokami...

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

trancer01 je izjavil:

Jaz v te ljudi z dvema desnima rokama za vse živo in mrtvo nekako ne verjamem.


Zanimivo, po drugi strani pa razumljivo stališče.

Začeti je najtežje.
Nato pa vidiš, da ob uporabi merilnih naprav, natančnosti,
seznanjenosti s procesi dela, sledenju načrtov, da se da naučiti in
narediti v redu.

Recimo, koliko vas zna kaj pobetonirati? Npr. kakšen pločnik, zid?
Verjamem, da večina, adje, mestni nimate kje betonirati, če ste z vasi, pa ste zagotovo imeli priliko kdaj gledati ali celo sodelovati.

Ko sedaj delam kakšne zidke, pločnike okrog hiše, imam enega otroka za mešalcem, dela beton, drugega otroka, da beton ravna itd., jaz mu vozim beton.
Upam, da ne bo kdo dohtaril, kakšen problem je beton zamešat.
Opaž tudi ni znanost narediti....

Vendar stališče, da se kar ne da, da se rabi gradbeno firmo, da kaj narediš,
omg, če eno leto ležanja na kavču porabiš za izobraževanje na to temo, se boš zagotovo tudi kaj naučil....

Morda pa je novim generacijam sramota delati z rokami...


Še kar nočeš razumet, da to ni primerljivo, ker imaš MANJ prostega časa... Eni res ne razumete osnov ekonomije... V življenju zamenjujemo naš ČAS za DENAR, s katerim potem KUPUJEMO nazaj ČAS...

To kar ti opisuješ, pomeni da si imel X ur manj prostega časa in še otroke si PRISILNO(najverjetneje) vključil v to delo in jim porabljaš življenje za zadeve ki jih morda ne veselijo. Jaz recimo rad oddelam 8 ur in ko pridem domov ne delam še nekaj dodatno v kolikor mi to ni v ekstremno veselje, in mešanje betona mi pač ni. Tvoja logika je enaka logiki moje drage ki mi skoz razlaga kako ona kuha CENEJE kot če greva jest ven, ampak nikoli ne računa DELA kuharja ampak samo sestavine... Taka primerjava je brezvezna in celo nekorektna, ker ne zajame celote.

Ti sicer lahko nabijaš naprej kako bi drugače drkal k po forumu in je vreden tvoj čas 0, ampak še vedno porabljaš ČAS in ČAS JE DENAR v ekonomskem pogledu...

Saj tudi če imaš doma SVINJO in kure imaš načeloma po tvoji logiki CENEJE meso, jajca itd... ampak samo dokler ne začneš obračunavat svojega dela in časa =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

Še kar nočeš razumet, da to ni primerljivo, ker imaš MANJ prostega časa... Eni res ne razumete osnov ekonomije... V življenju zamenjujemo naš ČAS za DENAR, s katerim potem KUPUJEMO nazaj ČAS...

Namesto, da lenarim, kaj naredim. Kaj je tu za primerjati?

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Še kar nočeš razumet, da to ni primerljivo, ker imaš MANJ prostega časa... Eni res ne razumete osnov ekonomije... V življenju zamenjujemo naš ČAS za DENAR, s katerim potem KUPUJEMO nazaj ČAS...

Namesto, da lenarim, kaj naredim. Kaj je tu za primerjati?


VSE... ne razumeš načelnih primerjav... če je tebi "hobi" ali tak način ok, to ne pomeni da je ekonomsko primerljiv v objektivni debati... jaz tudi SAM zalotam dosti elektronike ker sem serviser, pa si ne domišljam, da bi v debati rekel da je zato to "zastojn" oz. te stane toliko kot stane cin in lotkoln a razumeš? Ker pač vsi tega ne znajo ali jim ni v veselje... in ker ČAS ko lenariš oz. tvoj prosti čas je tisto kar z denarjem kupujemo.

Po tvoji logiki je skoraj vse zastojn, zato ker vse kar je izdelano, lahko ob primernem znanju in napravah izdelaš sam =) Od hrane naprej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

joze67 ::

Saj tudi web strani ni težko naredit (potem pa so take kot so). Na primer.

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

VSE... ne razumeš načelnih primerjav... če je tebi "hobi" ali tak način ok, to ne pomeni da je ekonomsko primerljiv v objektivni debati.

Morda res ne razumem, vendar ne gledam samo ekonomsko. V tem primeru bi res bil popolen popuš, ker po 8 urah šihta ekonomsko ne ustvarjam nobene dodatne vrednosti, temveč ekonomsko gledano morda celo popoln minus.

In če rabim pločnik, si ga naredim.

Podobno kot pri otrocih. Morda njih veseli drkanje na računalnik/telefon/internet 24/7 in morda smo res čudni, ker jim tega ne dovolimo, temveč morajo, morda celo popolnoma prisilno, tudi kaj narediti

EDIT:

Mato989 je izjavil:

Taka primerjava je brezvezna in celo nekorektna, ker ne zajame celote.


Tukaj. Če trdiš, da je primerjava korektna in da zajeme celoto, če jo gledaš samo ekomomsko, si seveda v zmoti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Utk ::

Ja, če računaš svojo uro 15 20 evrov, potem je marsikaj dražje kot zgleda. Ampak če rabiš škarpo, jo pač rabiš, ali boš dal 100 evrov za material, ali pa 300 da ti jo nekdo naredi. In vprašanje če boš z ležanjem na kavču medtem ko nekdo drug betonira, zaslužil 200 evrov. Pri celi hiši pa isto, tisto leto dve boš delal, če sam delaš ali ne. Dvomim da kdo leži na kavču medtem ko mu zidajo. Še manj da je to pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152801 (28066) Matejjjjj
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273699 (59498) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519955 (15682) energetik

Več podobnih tem