» »

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

m0LN4r ::

K0l1br1 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Daj ne seri.
Po železo v italijo, po cement v anhovo, itd. Temu ti praviš s čim? Ti itak ne moreš.

Nasi so hodli po material na madzarsko, les pokradli v drzavni hosti, po delavce na madzarsko in zidali brez kakrsnega koli papirja ali racuna.
Pri hrvaski meji je bilo isto, ker poznam primere. Za italijo pa nevem, mi bos ti povedal.
Naredi to danes, polek sluzbe.

Danes za 150k ne bos postavil bajte iz nule, razen ce bo to kaka hipibajta po youtube navodilih.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Utk ::

Ko mi nekdo reče, da je gradil bajto sam, odbijem vrednosti bajte 40%, r

Pošteno, če ostalim odbiješ 60%. Ker sam delaš še malo bolj na ziher kot so pa minimalni standardi.

K0l1br1 ::

Mato989 je izjavil:

ker te bajte niso vredne v večini primerov

Verjetno ne vse, ampak tiste, ki so delane po projektih, so narejene kvalitetno. Nimajo izolacije, ker se jo takrat ni dajalo gor, vendar kar se tiče armatur, betona, ceglov, malte in ostalega so to stvari, ki se pri klasični gradnji niso popolnoma nič spremenile. Imajo okna za zamenjat, ker so bila lesena, tista vzdrževana pa še to ne.
Sedaj imamo razne nove materiale, ala siporeks, termobloke itd., na koncu pa je še vedno najbrža najboljša klasična gradnja z izolacijo preko.
Sedaj se arhitekti nekaj izživljajo z raznimi konstrukcijami, za katerega samo gledaš, če so normalni.

m0LN4r je izjavil:

Naredi to danes, polek sluzbe.
Sem to naredil z materialom iz bližnje trgovine, ki so itak povsod in z lesom iz hoste enega tipa, ki ga je tudi nažagal (edit: ostrešje, da ne bo sedaj kdo blodil, da je lesena).

m0LN4r je izjavil:

Danes za 150k ne bos postavil bajte iz nule, razen ce bo to kaka hipibajta po youtube navodilih.
S takim pristopom res ne. Itak se kao nič ne da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

borut_p ::

Za casa nasih fotrov se je tudi gradilo malo od oka. Zdaj pa imas statiko, ki uposteva varnostni faktor 50%, cloveka jemlje kot 100kg. Imas pures ki ti nabija na fasado 15cm izolacije, na streho 30. Kolk je bilo vcasih? 8cm kombiplata na fasado ce je bil denar pri hisi in to je to. Pozablajate tudi, da smo trenutno v fazi debelih krav - da je cena betona na trgu 100€/m3 vgrajenega, se tei leta nazaj pa 85€. Ce imas kaksnega gradbinca v familiji in ti pomaga, je to delo na crno in tako naprej.

Tisti ki je naredil hiso 10-15 let nazaj za 100k€ je to sedaj 150k€

m0LN4r ::

Sej zato pa po starih bajtah plesni, imas en kup toplotnih mostov in problemov, o energijski izkaznici pa lahko samo sanjas.
Gradilo seje "priblizno" kable se je vleklo "priblizno" vse se je delalo z dobesedno levo roko kot si rekel, zato pa take bajte noben ne kupi vec danes.
No kot receno, probaj danes nekje zidat brez papirjev.

S takim pristopom res ne. Itak se kao nič ne da.

Seveda se da, zaekrat se vedno cakam na parcelo in papirje. Bo par let trajalo, preden se premakne zadeva.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

borut_p ::

m0LN4r je izjavil:

Sej zato pa po starih bajtah plesni, imas en kup toplotnih mostov in problemov, o energijski izkaznici pa lahko samo sanjas.
Gradilo seje "priblizno" kable se je vleklo "priblizno" vse se je delalo z dobesedno levo roko kot si rekel, zato pa take bajte noben ne kupi vec danes.
No kot receno, probaj danes nekje zidat brez papirjev.

S takim pristopom res ne. Itak se kao nič ne da.

Seveda se da, zaekrat se vedno cakam na parcelo in papirje. Bo par let trajalo, preden se premakne zadeva.


Ja sam je pa pocen pa za 300m2 das samo 150k€ :):)

Utk ::

Done is better than perfect.

Vsaka kolk tolk vzdrževana 100 let stara hiša še stoji. Tako kot se danes dela hiše...kot da so za 300 let. Komu na čast? Glih tako čez 50 let več nihče ne bo hotel živet v njih kot nočemo mi v starih. Samo da je čim dražje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

dexterboy ::

Nisem bral vseh postov, ampak ali je bilo kaj omenjen čas, ki se bo preživel v stanovanju? Se bo vselil mladi par, ki bo šele dobil naraščaj ali pa že odrasli, ki imajo froce v puberteti / faksu? Sprašujem zaradi tega, ker se mi na momente zdi, da je stanovanje postal prostor, kjer prideš samo še prespat. V tem primeru želim imeti ČIM MANJ stvari v stanovanju. Drugače je pa, če preživiš v tem stanovanju dnevno po 14 in več ur. Takrat se pa mora najti prostor tudi za rože. V vsakem kotu ;)
Sem pa pred leti na nacionalki gledal dokumentarno oddajo o Japonski arhitekturi, kako so v Tokiju rešili stanovanjske probleme na zelo majhnih površinah. In sem tam dobil idejo, ki bi jo vpeljal tudi v kokoški :-) Tako, da, ako zadanem jackpot, ga ne bo ostalo veliko meni :)))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

njyngs ::

Mato989 je izjavil:


Te so že vsa prodana... sem 50ti na listi...

Poglejte maribor Primius novogradnje... pri qlandiji, tam še je fraj, mičkeno dražje!

Tu okrog se cele dneve gibajo cigani. Par 100m vstran so pa 3je socialni ciganski bloki (dokaj novi, ampak totalno uničeni). Srečno.

IL_DIAVOLO ::

Raje zivim v vukojebini, kot pa v ciganskem naselju.

crniorel ::

Za 5člansko družino:80-120m2 v stanovanju, v hiši malo več, zaradi nujnih dodatnih stvari.
Nujne so 2 kopalnice, 5 ljudi ko se zbudi ne more naenkrat na en WC in na en umivalnik.

Avenger ::

80m2 je lahko udobno za 4, 40m2 je lahko tesno za dva. Tloris, izkoriščenost prostora, razporeditev in količina stvari in posledično omar v stanovanju so ključni faktorji. Bistvena razlika med tem, če ima vsak od štirih članov po 1m3 cunj, ali pa vsi skupaj toliko. Sobno kolo? Fitnes klop? Kolo v stanovanju? Imaš nek biznis in pisarno doma in zato nekaj fasciklov? Vsak predmet požre nekaj površine. Ne rabiš 20m2 spalnice, ampak ko hodiš po prostorih ti ne sme biti nič na tesno.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

trancer01 ::

Evropske bajte in stanovanja so v primerjavi z ameriškimi vsa bolj kot ne tesna. Drugače pa je vse to zelo relativno in odvisno od navad ter količine osebnih stvari stanovalcev, kot pravi Avenger. Jaz sem živel sam na 21 m2 bivalne površine plus nekaj kvadratov kleti pa mi je bilo to sprejemljivo, a vsekakor daleč od kakšnega luksuza. Zdaj sem sam v manjši bajti in imam na voljo preko 90 m2 neto tlorisne bivalne površine plus 50 m2 kleti in še ločeno ca. 25 m2 veliko delavnico, tako da lahko končno rečem, da imam prostora zase in za občasne goste več kot dovolj, ne bi ga pa bilo premalo niti za manjšo do štiričlansko družino, saj so v mansardi tri ločene sobe, v pritličju pa velik povezan dnevno bivalni prostor, ki vsebuje kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

Bolj hrckas stvari vecja je tezava... Jaz mam kolo potovalko in nahrbtnik robe... Pa gaming kista z zadevami pa sem koncal... Aja pa 1 fascikel papirjev
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

fajn, pač ne potrebuješ omar, pribora, posodja, ne zase, ne za družino...

trancer01 ::

Jaz nimam navade hrčkati stvari, se pa strinjam, da več prostora spodbuja k shranjevanju odvečne, nepotrebne robe. Je pa treba priznati, da za družino z otroki garsonjera ali majhno dvosobno stanovanje ne predstavlja nekega dostojnega bivanjskega standarda, ne glede na to, koliko je morda eden od članov gospodaren pri upravljanju s prostorom.

m0LN4r ::

Hrckanje je problem, ko sele cez nekaj let vidis kok sranja je po bajti, ki se ne uporablja in kolko sranja je, ki si ga samo parkrat uporabil.
Optimizacija in mali minimalizem je vcasih tudi fajn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

sirotka ::

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


haha, japajade:) Nekje slabih 20k je šlo le za fasado+kamen za cokl, streha okoli 15k, omet mislim da 8 ali 9k,, elektrika 5 do 6k + priključek in kabel do hiše nekje 1,5k. Kurilnica+talno prek 10k, okna 8k+strešna 5k, vrata 4k, zidovje 50k+, kje so še talne obloge, pohištvo, rekuperacija, itd itd. Parcele se prodajajo po 40€/m2, pod 1000m2 zame ni parcela, kjer bi postavljal hišo= dodatnih 40k. Papirji (komunani+arhitekt+vse ostalo) je bilo še nekje 15k.

Če mi tole postaviš za 100k, grem delat še eno hišo, bom dobro zaslužil ob prodaji.

buttcrack ::

trancer01 je izjavil:

Evropske bajte in stanovanja so v primerjavi z ameriškimi...

če se spomnim klasičnih sitcom faltov oz. hiš, kjer skozi vhodna vrata stopiš direkt v dnevno sobo, me kar mine :)
pač eni mini hodnik/veža unameit mora bit.
poleg tega je tudi dejstvo, da ima malo kakšen blokar v stanovanju ropotarnico (se najde kdo, ki jo ima v kleti), v hišah je tega ogromno.

showsover ::

ne vem, o kako intenzivnem hrčaknju (hordanju?) govorite, ampak ne vem, če je to res največji življenjski izziv potem podariti/odpeljati na odpad itn. kosovni odpad, ali kako se to reče, jemljejo brezplačno, če te najdejo med svojimi odjemalci (ali daš za kakšno pivo, recimo), z avtom dejansko smeš večkrat peljati.

gruntfürmich ::

kvadratura je odvisna od hobijev.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Smrekar1 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mogoče bom kmalu pred nakupom nepremičnine, bolj natančno stanovanja, ker za hišo se ne mislim zakreditirat.

Zanima pa me, koliko kvadrarnih metrov po vaše potrebuje samska oseba , par in npr. družina petih, za "komot" dihanje v lastnem stanovanju? 10? 20? 30? 50? 100? (ok pretiravam)

Sam nekako nimam občutka za velikost stanovanja. Definitivno pa ne bi želel trajno bivati v natlačenem stanovanju/sobici, kjer se gleda vsak milimeter. Odraščal sem v večji družini, vendar je tudi hiša oz. stanovanje imelo konkretno čez 100 kvadratov.

Izkušnje/mnenja? Hišna situacija?


Sam imam približno tako predstavo:

Samski: 20-30m^2
Par: 30-50m^2
Manjša družina: 50-60m^2
Večja družina: nekje okoli 80m^2 ali več.

Je to realna predstava?


Odvisno od definicije manjša/večja družina, če je manjša družina 1-2 otroka in večja družina 3 ali več otrok je zadeva malo na spodnjem robu, ampak bi bilo za zdržati. Če je manjša družina 1 otrok in večja 2 ali več otrok je povsem OK.

Kot je rekel modri ribon so bolj kritični tlorisi. Moderne novogradnje imajo pogosto mini sobice 6-8 m2. To je nesmiselno, v domovanju imaš uporabe za največ en tako majhen prostor, ostali morajo biti večji (če so sobe) ali manjši (če so shrambe). Sobe naj bodo velikosti 12-15 m2, več je nepotrebno, manj je hitro neuporabno. Če nameravaš imeti 2 ali več otrok planiraj 2 kopalnici, ali vsaj dodaten WC.

ginekk ::

Sobe vsaj 12m2. Vsak otrok naj ima svojo sobo - nekje od 12. leta dalje. Dnevna soba, kuhinja, balkoni, kabineti po želji. Fino je, če se lahko vsi naenkrat vsedejo v jedilni kotiček in če lahko vsi naenkrat sedijo v dnevni. Če je pet ljudi ali več, je dobro imet dve stranišči.

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Bolj hrckas stvari vecja je tezava... Jaz mam kolo potovalko in nahrbtnik robe... Pa gaming kista z zadevami pa sem koncal... Aja pa 1 fascikel papirjev
Spet posplošuješ glede na sebe.

Kot je že en prej napisal, odvisno od hobijev. Ti pač rabiš samo toliko, mi pa mnogo več. 4 smo na 130m2 v bajti + 50m2 podstrešja za shranjevanje, pa se ne bi branil še enih 50m2.
Ko pridejo obiski, je v 30m2 jedilnici+kuh+dnevni tesno. Imel bi delavnico (sedaj za to uporabljam kar pritlično sobo, kjer so tudi omare z raznorazno robo). Za kolesa je tudi zmanjkalo placa, ampak to bo nekako rešila lopa. Za ostalo pa je dovolj placa, sploh sta zakon 2 kopalnici + dodatna pralnica. Pa knjižnica z balkonom, kjer so tudi PC-ji in dvosed. Da se v miru vsedeš in kaj prebereš, tudi če drugi medtem v dnevni gledajo TV.
Skratka 4-člansko družino na 80m2 stanovanja si predstavljam le tako, da nima nekih potratnih hobijev, otroka skupaj v sobi, 1 kopalnica. Saj se da, ni pa glih udobno.

Zgodovina sprememb…

jype ::

energetik je izjavil:

tudi če drugi medtem v dnevni gledajo TV.
Vidiš, v tem je težava. Če nimaš TV, takih težav nimaš.

energetik je izjavil:

Saj se da, ni pa glih udobno.
Več kot 80% družin na planetu, ki ustrezajo tvojemu opisu, živi v eni sobi in si sanitarije deli z drugimi družinami. Višanje standarda je super, dokler zaradi vseh živih vrst potrate ne začne padati standard tistim, ki so najbolj ranljivi.

energetik ::

Par 10m2 več prostora v 2 štukih ni glih neka potrata. Zaradi tega ne porabimo nič več štroma ali vode. Lahko kakšen blokovski par v garsonjeri skuri mnogo več resursov samo zaradi večje porabe vroče vode in gonjenja klime.
Ogrevanje je pa v izolirani bajti itak drobiž, klime praktično ne rabimo.

Zgodovina sprememb…

Machete ::

In 2015, 39% of the global population (2.9 billion people) used a safely managed sanitation service - defined as use of a toilet or improved latrine, not shared with other households, with a system in place to ensure that excreta are treated or disposed of safely.
27% of the global population (1.9 billion people) used private sanitation facilities connected to sewers from which wastewater was treated.
13% of the global population (0.9 billion people) used toilets or latrines where excreta were disposed of in situ.
68% of the world's population (5.0 billion people) used at least a basic sanitation service.
2.3 billion people still do not have basic sanitation facilities such as toilets or latrines.
Of these, 892 million still defecate in the open, for example in street gutters, behind bushes or into open bodies of water.
At least 10% of the world's population is thought to consume food irrigated by wastewater.
Poor sanitation is linked to transmission of diseases such as cholera, diarrhoea, dysentery, hepatitis A, typhoid and polio.
Inadequate sanitation is estimated to cause 280 000 diarrhoeal deaths annually and is a major factor in several neglected tropical diseases, including intestinal worms, schistosomiasis, and trachoma. Poor sanitation also contributes to malnutrition.


https://www.who.int/news-room/fact-shee...
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

sirotka ::

jype je izjavil:

Več kot 80% družin na planetu, ki ustrezajo tvojemu opisu, živi v eni sobi in si sanitarije deli z drugimi družinami. Višanje standarda je super, dokler zaradi vseh živih vrst potrate ne začne padati standard tistim, ki so najbolj ranljivi.


Bi potem morali tudi mi živeti v eni sobi in imeti skupne vaške sanitarije? Oni stremijo k višanju standarda tudi zato, da bodo živeli v boljših prebivališlih, mi smo to pa že dosegli. Prostora je redkokdaj preveč. Garaža je polna, shramba je polna vsega, pač nabere se:)

dolenc ::

Ja fuken kako škatlo vn kdaj.

WhiteAngel ::

m0LN4r je izjavil:

Sej zato pa po starih bajtah plesni, imas en kup toplotnih mostov in problemov, o energijski izkaznici pa lahko samo sanjas.
Gradilo seje "priblizno" kable se je vleklo "priblizno" vse se je delalo z dobesedno levo roko kot si rekel, zato pa take bajte noben ne kupi vec danes.


Ne vem, no. Res je, da so lahko (tako kot danes) včasih bajte delali šalabajzerji. Kdor je pa delal bajto zase, je pa pazil, da ni šparal s cementom, ni dratov vlekel po diagonali, je naredil dobro hidro izolacijo, dal tudi nekaj centimetrov stiropora na fasado, ker se je vedelo, da je to dobra investicija itd. Tako kot je nekdo zgoraj napisal - tehnika gradnje je ista že odkar so armiran beton pogruntal. Včasih je bil material dražji za takratni standard, se je pa točno vedelo, kakšna je proper zgrajena bajta.

K0l1br1 ::

sirotka je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


haha, japajade:) Nekje slabih 20k je šlo le za fasado+kamen za cokl, streha okoli 15k, omet mislim da 8 ali 9k,, elektrika 5 do 6k + priključek in kabel do hiše nekje 1,5k. Kurilnica+talno prek 10k, okna 8k+strešna 5k, vrata 4k, zidovje 50k+, kje so še talne obloge, pohištvo, rekuperacija, itd itd. Parcele se prodajajo po 40€/m2, pod 1000m2 zame ni parcela, kjer bi postavljal hišo= dodatnih 40k. Papirji (komunani+arhitekt+vse ostalo) je bilo še nekje 15k.

Če mi tole postaviš za 100k, grem delat še eno hišo, bom dobro zaslužil ob prodaji.

Drago.

Ogrevanje 2.5 jurja - toplovodni kamin skupaj s talnim ogrevanjem za 180 m2.
TČ 9 kW + material + montaža = 1000 do 1200. Dela.
Ometi okrog 600.
Vodovod toliko malo, da se ne spomnim več. Kuhinja spet ni bila noben faktor, par 100 EUR, pa smo jo lahko že v drugo postavili in malo obrnili. Razred TM. Isto kar drugi, s tem da plačajo x10, ker majstor isto naredi razrez, računa material več, pa še sestavljanje in kaj vem kaj.
Elektrika 2 do 3 jurje, pa še to sem rekel preveč. Mojster za elektriko je bil 10 EUR na uro, ur pa se ni nabralo v milo majku. Stikala sem zvezal sam, saj mi je pokazal, kje je keč. Meritve so bile opravljene in stvari delajo.
Parcela 25 eur/m2.
Fasada 10 jurjev, pa sem spet rekel preveč.
Za 100 jurjev komot za hišo brez parcele in papirjev, pa še bi ostalo.
Meni zlatarji niso hodili okrog hiše, pa se pozna, pozna se tudi, da je veliko takih, ki pravijo, da se ne da, pa lupijo raje takšne.
Meni je vedno zanimivo, ko mi rečejo, kaj vse se ne da. Pa da nisem objektiven. Pa kaj vem kaj.

WhiteAngel je izjavil:

ni dratov vlekel po diagonali, je naredil dobro hidro izolacijo, dal tudi nekaj centimetrov stiropora na fasado, ker se je vedelo, da je to dobra investicija itd.
Tako je to. Nobenih diagonal, vse po načrtih, vse pod kontrolo nadzornega, vse malo bolj pazljivo, material itak izbereš, kar ti paše, ker ga imaš 3x pokritega. Vodovod imam uponor z uponor fitingi, cena za eno bajto nič posebnega. Par sto eur s fitingi, da se zmišljuješ zraven.
Vendar na tehničnem forumu pravijo, da se ne da. No pol pa nič. Itak imajo vsi po 50 eur na uro/24/7, pa lahko plačujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Cifix63 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mogoče bom kmalu pred nakupom nepremičnine, bolj natančno stanovanja, ker za hišo se ne mislim zakreditirat.

Zanima pa me, koliko kvadrarnih metrov po vaše potrebuje samska oseba , par in npr. družina petih, za "komot" dihanje v lastnem stanovanju? 10? 20? 30? 50? 100? (ok pretiravam)

Sam nekako nimam občutka za velikost stanovanja. Definitivno pa ne bi želel trajno bivati v natlačenem stanovanju/sobici, kjer se gleda vsak milimeter. Odraščal sem v večji družini, vendar je tudi hiša oz. stanovanje imelo konkretno čez 100 kvadratov.

Izkušnje/mnenja? Hišna situacija?


Sam imam približno tako predstavo:

Samski: 20-30m^2
Par: 30-50m^2
Manjša družina: 50-60m^2
Večja družina: nekje okoli 80m^2 ali več.

Je to realna predstava?


Predstava je za naš prostor realna. Zakaj pravim za naš prostor?
Ker je drugje s tem drugače. Npr en(a) Švaba se ne bo stiskal v neki garsonjeri ali enosobnem stanovanjcu 25-30 m2, pa če ga počiš.
So zelo komot in živijo na kvadraturah, kot pri nas ena 4 članska družina. Pri nas je na stotine dvo ali pa tro članskih družin v takih prej omenjenih majhnih stanovanjih in nekako živijo.

bluefish ::

Tudi Nemci gredo na manjše: https://www.thelocal.de/20180914/small-...

IL_DIAVOLO ::

sirotka je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Material za hišo postavit in pripravit za vselitev je 100 jurjev vrh glave.
+ 2 levi roki in si zmagal.
150 jurjev s parcelo in papirji.

Precej kauč teoretikov je tlele.


haha, japajade:) Nekje slabih 20k je šlo le za fasado+kamen za cokl, streha okoli 15k, omet mislim da 8 ali 9k,, elektrika 5 do 6k + priključek in kabel do hiše nekje 1,5k. Kurilnica+talno prek 10k, okna 8k+strešna 5k, vrata 4k, zidovje 50k+, kje so še talne obloge, pohištvo, rekuperacija, itd itd. Parcele se prodajajo po 40€/m2, pod 1000m2 zame ni parcela, kjer bi postavljal hišo= dodatnih 40k. Papirji (komunani+arhitekt+vse ostalo) je bilo še nekje 15k.

Če mi tole postaviš za 100k, grem delat še eno hišo, bom dobro zaslužil ob prodaji.


Vilo za 100k bolj tezko, 50m2 hisko pa ja.

sirotka ::

K0l1br1 je izjavil:



Ogrevanje 2.5 jurja - toplovodni kamin skupaj s talnim ogrevanjem za 180 m2.
TČ 9 kW + material + montaža = 1000 do 1200. Dela.
Ometi okrog 600.
Vodovod toliko malo, da se ne spomnim več. Kuhinja spet ni bila noben faktor, par 100 EUR, pa smo jo lahko že v drugo postavili in malo obrnili. Razred TM. Isto kar drugi, s tem da plačajo x10, ker majstor isto naredi razrez, računa material več, pa še sestavljanje in kaj vem kaj.
Elektrika 2 do 3 jurje, pa še to sem rekel preveč. Mojster za elektriko je bil 10 EUR na uro, ur pa se ni nabralo v milo majku. Stikala sem zvezal sam, saj mi je pokazal, kje je keč. Meritve so bile opravljene in stvari delajo.
Parcela 25 eur/m2.
Fasada 10 jurjev, pa sem spet rekel preveč.
Za 100 jurjev komot za hišo brez parcele in papirjev, pa še bi ostalo.
Meni zlatarji niso hodili okrog hiše, pa se pozna, pozna se tudi, da je veliko takih, ki pravijo, da se ne da, pa lupijo raje takšne.
Meni je vedno zanimivo, ko mi rečejo, kaj vse se ne da. Pa da nisem objektiven. Pa kaj vem kaj.

WhiteAngel je izjavil:

ni dratov vlekel po diagonali, je naredil dobro hidro izolacijo, dal tudi nekaj centimetrov stiropora na fasado, ker se je vedelo, da je to dobra investicija itd.
Tako je to. Nobenih diagonal, vse po načrtih, vse pod kontrolo nadzornega, vse malo bolj pazljivo, material itak izbereš, kar ti paše, ker ga imaš 3x pokritega. Vodovod imam uponor z uponor fitingi, cena za eno bajto nič posebnega. Par sto eur s fitingi, da se zmišljuješ zraven.
Vendar na tehničnem forumu pravijo, da se ne da. No pol pa nič. Itak imajo vsi po 50 eur na uro/24/7, pa lahko plačujejo.


Niti en zlatar mi ni delal, kar sem znal, sem naredil sam. Pri dosti tvojih postavkah imaš nižje cene, kot se dobi kvaliteten material, kje je še delo:)? Kuhinjo za par 100€ dobiš, samo spet, kakšno? Enako s TČ, ki ti jo dostavijo in postavijo za 1200€ - sier mi ni jasno, kakšna TČ je to, še kitajca ne dobiš za ta denar? Ometov je bilo skoraj 1000m2, ni šans za 600€, strojni pridejo okoli 7 do 8€, potem je še kitanje in beljenje, ki spet nanese. Če ti je ratalo za 100k postavit in skončat ter na koncu dobit kvalitetno grajeno varčno in lepo hišo - vsaka čast, meni ni!

IL_DIAVOLO je izjavil:


Vilo za 100k bolj tezko, 50m2 hisko pa ja.


50m2 morda, samo če že greš v investicijo, narediš menda ja nekaj takega, da bo za dlje, kot do prvega otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sirotka ()

jype ::

sirotka je izjavil:

Kuhinjo za par 100€ dobiš, samo spet, kakšno?
Takšno, ki brez težav zdrži 15-20 let.

sirotka ::

jype je izjavil:

sirotka je izjavil:

Kuhinjo za par 100€ dobiš, samo spet, kakšno?
Takšno, ki brez težav zdrži 15-20 let.


Če ti tako praviš, kvalitetne, lepe in funkcionalne kuhinje pod vsaj 2k ne boš našel, pa še ta bo majhna.

jype ::

sirotka je izjavil:

Če ti tako praviš, kvalitetne, lepe in funkcionalne kuhinje pod vsaj 2k ne boš našel, pa še ta bo majhna.
Razumem, da če si barbika, ki viha nos nad funkcionalno kuhinjo, ki ni v trenutno moderni barvi breskve, te lahko lupijo.

Če pa veš, kaj potrebuješ in se ti jebe za barve, pa lahko kvalitetno robo dobiš praktično zastonj.

sirotka ::

jype je izjavil:

sirotka je izjavil:

Če ti tako praviš, kvalitetne, lepe in funkcionalne kuhinje pod vsaj 2k ne boš našel, pa še ta bo majhna.
Razumem, da če si barbika, ki viha nos nad funkcionalno kuhinjo, ki ni v trenutno moderni barvi breskve, te lahko lupijo.

Če pa veš, kaj potrebuješ in se ti jebe za barve, pa lahko kvalitetno robo dobiš praktično zastonj.


Se zavedaš, da me ne poznaš in nimaš pojma kakšen sem in kaj mi odgovarja? Prosim za kak link za funkcionalno in KVALITETNO kuhinjo, ki bo praktično zastonj, samo toliko, da še ostali, ki za kuhinje plačujemo nekaj 1000€, vemo kaj delamo narobe. Seveda, mi ne kaži kuhinje, ki bo imela čunga lunga pantov, ki že v trgovini ne držijo lepo zaprtih vratic, bo lepo polakirana in kjer bodo vratca debelejša od papirja.

pegasus ::

Greš v shopping v bosno in opremiš celo stanovanje za ceno ene masivne mize brez stolov. https://fis.ba

sirotka ::

Bil tam, kvaliteta materialov niti približno ni ista, ko greš na kvaliteto, pa tudi cena narašča.

Sem videl inox ograjo iz bosne, ne bi je gledal nit en dan na balkonu :D

Utk ::

Bosna je v redu za kakšne vikende, letne kuhinje in podobno, da lepo zgleda (lepše kot stara šara z bolhe) in za občasno uporabo. Da bi živel s tistim, je pa res malo tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

gruntfürmich ::

kvaliteta se plača tudi v bosni... eni pa mislijo da je tudi tam zastonj
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WhiteAngel ::

K0l1br1 je izjavil:

Kuhinja spet ni bila noben faktor, par 100 EUR, pa smo jo lahko že v drugo postavili in malo obrnili. Razred TM. Isto kar drugi, s tem da plačajo x10, ker majstor isto naredi razrez, računa material več, pa še sestavljanje in kaj vem kaj.


Pod "kuhinja" se ne šteje samo pult in predalniki - tisto lahko dobiš v Dipotu iz kartona za par sto evrov, ja. Ampak (predvsem?) bela tehnika. Ko dodaš štedilnik, napo, umivalnik, pomivalni stroj, peč, mikroval in hladilnik, prideš na par jurjev.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

jype je izjavil:

sirotka je izjavil:

Kuhinjo za par 100€ dobiš, samo spet, kakšno?
Takšno, ki brez težav zdrži 15-20 let.


Ce jes zunaj in ne peces nicesar pol vsaka kuhinja zdrzi 20 let
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Glede cene kuhinj pa je tako. Vsaka "moderna" kuhinja s pecico, pomivalnim strojem in steklomeramicno/indukcijsko plosco je 5k+. Moderno v narekovajih zato, ker to je nuja vsake kuhinje. Ni to nic posebnega.

m0LN4r ::

sirotka je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:



Ogrevanje 2.5 jurja - toplovodni kamin skupaj s talnim ogrevanjem za 180 m2.
TČ 9 kW + material + montaža = 1000 do 1200. Dela.
Ometi okrog 600.
Vodovod toliko malo, da se ne spomnim več. Kuhinja spet ni bila noben faktor, par 100 EUR, pa smo jo lahko že v drugo postavili in malo obrnili. Razred TM. Isto kar drugi, s tem da plačajo x10, ker majstor isto naredi razrez, računa material več, pa še sestavljanje in kaj vem kaj.
Elektrika 2 do 3 jurje, pa še to sem rekel preveč. Mojster za elektriko je bil 10 EUR na uro, ur pa se ni nabralo v milo majku. Stikala sem zvezal sam, saj mi je pokazal, kje je keč. Meritve so bile opravljene in stvari delajo.
Parcela 25 eur/m2.
Fasada 10 jurjev, pa sem spet rekel preveč.
Za 100 jurjev komot za hišo brez parcele in papirjev, pa še bi ostalo.
Meni zlatarji niso hodili okrog hiše, pa se pozna, pozna se tudi, da je veliko takih, ki pravijo, da se ne da, pa lupijo raje takšne.
Meni je vedno zanimivo, ko mi rečejo, kaj vse se ne da. Pa da nisem objektiven. Pa kaj vem kaj.

WhiteAngel je izjavil:

ni dratov vlekel po diagonali, je naredil dobro hidro izolacijo, dal tudi nekaj centimetrov stiropora na fasado, ker se je vedelo, da je to dobra investicija itd.
Tako je to. Nobenih diagonal, vse po načrtih, vse pod kontrolo nadzornega, vse malo bolj pazljivo, material itak izbereš, kar ti paše, ker ga imaš 3x pokritega. Vodovod imam uponor z uponor fitingi, cena za eno bajto nič posebnega. Par sto eur s fitingi, da se zmišljuješ zraven.
Vendar na tehničnem forumu pravijo, da se ne da. No pol pa nič. Itak imajo vsi po 50 eur na uro/24/7, pa lahko plačujejo.


Niti en zlatar mi ni delal, kar sem znal, sem naredil sam. Pri dosti tvojih postavkah imaš nižje cene, kot se dobi kvaliteten material, kje je še delo:)? Kuhinjo za par 100€ dobiš, samo spet, kakšno? Enako s TČ, ki ti jo dostavijo in postavijo za 1200€ - sier mi ni jasno, kakšna TČ je to, še kitajca ne dobiš za ta denar? Ometov je bilo skoraj 1000m2, ni šans za 600€, strojni pridejo okoli 7 do 8€, potem je še kitanje in beljenje, ki spet nanese. Če ti je ratalo za 100k postavit in skončat ter na koncu dobit kvalitetno grajeno varčno in lepo hišo - vsaka čast, meni ni!

IL_DIAVOLO je izjavil:


Vilo za 100k bolj tezko, 50m2 hisko pa ja.


50m2 morda, samo če že greš v investicijo, narediš menda ja nekaj takega, da bo za dlje, kot do prvega otroka.

Mogoce je pa postavil "bungalow" in temu reces hisa. Pac najbol pocen materiale poberes, se ti jebe za izgled, kako kuhno na razprodaji itn.

WhiteAngel je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Kuhinja spet ni bila noben faktor, par 100 EUR, pa smo jo lahko že v drugo postavili in malo obrnili. Razred TM. Isto kar drugi, s tem da plačajo x10, ker majstor isto naredi razrez, računa material več, pa še sestavljanje in kaj vem kaj.


Pod "kuhinja" se ne šteje samo pult in predalniki - tisto lahko dobiš v Dipotu iz kartona za par sto evrov, ja. Ampak (predvsem?) bela tehnika. Ko dodaš štedilnik, napo, umivalnik, pomivalni stroj, peč, mikroval in hladilnik, prideš na par jurjev.

Ne rabis Miele za jurja+, vzame se beko za 159.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

K0l1br1 ::

sirotka je izjavil:

imela čunga lunga pantov, ki že v trgovini ne držijo lepo zaprtih vratic, bo lepo polakirana in kjer bodo vratca debelejša od papirja.

Če nočeš nočeš plačati npr. za kuhinjo, za katero hočejo 2000 EUR, potem pogledaš, kako je kuhinja narejena, za ta denar so iveral plošče, premeriš svojo kuhinjo, si zamisliš, kje bi kaj imel, narediš kosovnico, kupiš blum vodila, ker so praktično zastonj, pripelješ zrezane iveral plošče, sestaviš in imaš takšno kuhinjo kot iz trgovine, po svojih merah. Strošek česa takega, recimo enih 6 metrov dolžinskih kuhinje je cca 600 eur, pa še to verjetno s kakšnim koritom in pipo. Recimo, ker sem velik, sem drugi pult naredil višje, ker radi mesimo, sem glavni pult narediš širše kot standardnih 60 cm - torej 80 cm. Posledično so predali fajn globoki. Ni da ni.

Zanimivo, zanimivo, kako se nič ne da in kako enih kar nekaj domnevate, da je za ta denar narejeno iz česa drugega, kot so vam sestavil. Samo olupili so vas fajn.

Material za omete za celo bajto - noter - je cca 600 EUR. Narediš pač sam. Če ne, je pač tistih 8 EUR meter.

m0LN4r je izjavil:

Pac najbol pocen materiale poberes
Pobereš točno enake ali boljše materiale kot tisti, ki morajo drago plačati, da so prepričani, da so jim dali kvalitetne materiale in da so jim jih kvalitetno vgradili.
Ker vgradnja materialov zahteva najmanj 50 letno pastirsko šolo na Jahorini.


Nekaj sem pozabil, vendar bo dovolj za onega, ki se samo norca dela, pa se smeje zapisom na forumu, ga pa bodo vsaj kvalitetno olupili.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Glede cene kuhinj pa je tako. Vsaka "moderna" kuhinja s pecico, pomivalnim strojem in steklomeramicno/indukcijsko plosco je 5k+. Moderno v narekovajih zato, ker to je nuja vsake kuhinje. Ni to nic posebnega.

Pusti ženi, da kupi, če ne bo kupila samo zaradi sosedov ali zaradi firme, si zmagal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

koyotee ::

jype je izjavil:

sirotka je izjavil:

Kuhinjo za par 100€ dobiš, samo spet, kakšno?
Takšno, ki brez težav zdrži 15-20 let.


Seveda seveda. Dej nam pokaži tako kuhinjo za par 100€.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

K0l1br1 ::

V vseh salonih jo dobiš. Sicer je cena 2+ jurjev, vendar samo zato, ker jo ne smeš sestaviti sam. Če bi sam poskrbel za izreze in tistih nekaj šraufov zavil sam ali pa celo kakšno bolj napredno tehniko uporabil, bi se ti smejalo zraven.

NA st forumu pričakovati, da bo kdo sam kaj naredil, pa se kaže kot herezija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152808 (28073) Matejjjjj
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273725 (59524) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519958 (15685) energetik

Več podobnih tem