» »

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

Koliko kvadratnih metrov dejansko potrebujemo za stanovanje?

««
«
1 / 9
»»

Raptor F16 ::

Mogoče bom kmalu pred nakupom nepremičnine, bolj natančno stanovanja, ker za hišo se ne mislim zakreditirat.

Zanima pa me, koliko kvadrarnih metrov po vaše potrebuje samska oseba , par in npr. družina petih, za "komot" dihanje v lastnem stanovanju? 10? 20? 30? 50? 100? (ok pretiravam)

Sam nekako nimam občutka za velikost stanovanja. Definitivno pa ne bi želel trajno bivati v natlačenem stanovanju/sobici, kjer se gleda vsak milimeter. Odraščal sem v večji družini, vendar je tudi hiša oz. stanovanje imelo konkretno čez 100 kvadratov.

Izkušnje/mnenja? Hišna situacija?


Sam imam približno tako predstavo:

Samski: 20-30m^2
Par: 30-50m^2
Manjša družina: 50-60m^2
Večja družina: nekje okoli 80m^2 ali več.

Je to realna predstava?
  • zaklenil: bluefish ()

bluefish ::

Ja, bodo kar realne cifre. Vse je seveda odvisno od tlorisa.

WhiteAngel ::

Raptor F16 je izjavil:

in npr. družina petih


150 kvadratov => hiša. Če želiš, da ima vsak froc svojo sobo, spalnica, dnevna... prideš na 5-sobno stanovanje, kar ne obstaja v Sloveniji, torej hiša.

Mato989 ::

WhiteAngel je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

in npr. družina petih


150 kvadratov => hiša. Če želiš, da ima vsak froc svojo sobo, spalnica, dnevna... prideš na 5-sobno stanovanje, kar ne obstaja v Sloveniji, torej hiša.


Tudi petspbna obstajajo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

D3m ::

Jaz imam 60m^2 bivalnega.

2 odrasla, 2 otroka.

Vetrolov, hodnik, kuhinja, vrteče stopnice za v 1.nadstropje, dnevna soba, spalnica, ropotarnica.

Čez par let plan povečati za 2 mladinski sobi.
|HP EliteBook|R5 6650U|

IL_DIAVOLO ::

50m2 stanovanje je precej majhno, 50m2 hisa z okolico pa je ze kar luksuz. Vecja stanovanja so pa ze tako draga, da si lahko ze postavis bajto nekje na podezelju, da se razumemo.

Zgodovina sprememb…

PrimoZ_ ::

4 sobno za 4 člansko družino, 90 kvadratov uporabnega.
Meni je super.

140 kvadratov v hiši iz 70ih, je bilo pa v praksi isto kot sedaj v stanovanju.

Ogromno je odvisno od tlorisa.

Uporabnik ::

Tlorisi v starih bajtah so po navadi shit, vse predimenzionirano.

K0l1br1 ::

Mah, v resnici ni nič narobe z več prostora.
Stara bajta soba 4x4. nova bajta po nekih idejah optimalnega prostora
postelja + cca 0.8 metra v vsako smer. Ne daš omare noter.
Kaj boš pol s takim. Je pa zelo funkcionalna površina, kar jo imaš. Za dat posteljo noter in stol.
Novodobna klavstrofobija.
Sem videl sobo od otroka v bloku, stanovanje cca 70 m2, ko so mu dali posteljo v sobo po dolžini, mu je do stene ostalo 50 cm. Klavstrofobija. omaro mu je bilo treba potem nad posteljo montirati. Ko so dali kavč v dnevno sobo, je bilo treba mizo premakniti za vsak obrok, sicer se ni dalo priti na balkon..... f/o taka funkcionalnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

jype ::

https://ark-shelter.com/ je super mušter za učinkovito izrabo prostora.

janezvalva ::

tam cca 20m2/odraslo osebo če upoštevamo zahodni stil življenja.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Sp3m ::



Antilia

Čisto odvisno je od želja in financ?

Za nekoga je dovolj 8m2, za nekoga 2000 m2 ni dovolj...

kixs ::

Vedno se prilagodis.

Ko sem bil samski sem imel cca 25m2 v najemu. S punco sva potem sla v eno in pol sobno 52m2 tudi v najem - kasneje smo postali trije in sva sla v nakup trosobnega 80m2 stanovanja. Potem smo bili stirje in sva kupila 290m2 hiso :lol: Dejansko je bivalnega prostora cca 200m2 - ostalo je podstresje, garaza, klet, kurilnica in pol stvari, ki jih v blokih ne rabis oz. nimas.

Mato989 ::

K0l1br1 je izjavil:

Mah, v resnici ni nič narobe z več prostora.
Stara bajta soba 4x4. nova bajta po nekih idejah optimalnega prostora
postelja + cca 0.8 metra v vsako smer. Ne daš omare noter.
Kaj boš pol s takim. Je pa zelo funkcionalna površina, kar jo imaš. Za dat posteljo noter in stol.
Novodobna klavstrofobija.
Sem videl sobo od otroka v bloku, stanovanje cca 70 m2, ko so mu dali posteljo v sobo po dolžini, mu je do stene ostalo 50 cm. Klavstrofobija. omaro mu je bilo treba potem nad posteljo montirati. Ko so dali kavč v dnevno sobo, je bilo treba mizo premakniti za vsak obrok, sicer se ni dalo priti na balkon..... f/o taka funkcionalnost.


Meni so pa všeč ta novodobna stanovanja oz. tlorisi novogradenj, najbolj mi je všeč ko so sobe relativno majhne (obvezno mora bit seveda 11-12m2) in potem dnevnobivalni prostor ki je velik vsaj 25, še raje nekaj čez 27m2...

Ravnokar sem na listi za nakup takega 2. sobnega ki je dejansko 1 sobno, ko imaš tako nareto... primer spodaj:



To je meni top stanovanje za par... več ne potrebuješ.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Jure14 ::

Kolikor ljudi, toliko "sob".
1 oseba: gardonjera ali 1sobno
2 osrbi: dvosobno (spalnica, dnevna/jedilna, kuhinja)
3+ oseb: za vsakega otroka ena dodatna soba.

Mato989 ::

Jure14 je izjavil:

Kolikor ljudi, toliko "sob".
1 oseba: gardonjera ali 1sobno
2 osrbi: dvosobno (spalnica, dnevna/jedilna, kuhinja)
3+ oseb: za vsakega otroka ena dodatna soba.


po 6 kvadratov na sobo :P
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Lonsarg ::

Po uradni klasifikaciji rabiš minimalno 8 kvadratov na sobo da se šteje za "celo". Če je kaka soba naprimer 6 kvadratov dobiš potem zadeve kot je 2.5 ali 3.5 sobno stanovanje.

Drgač pa ja toliko sobno kot je oseb. S tem da dokler so vsi froci do 10 ali celo malo dlje lahko po dva komot združiš v eno oziroma je priporočljivo ker jim je tako lepše.

Na dodatne kvadrate pa jaz gledem do neke normalne meje kot luksuz, pač večja kopalnica, dnevna itd, ampak res samo do neke mere. Vse dodatne sobe pa so zame minus, ok morda ena, ampak če imaš pa 2 ekstra in take fore rata pa to počasi glomazno, preveč razpršeno, se ne bi počutil ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Po uradni klasifikaciji rabiš minimalno 8 kvadratov na sobo da se šteje za "celo". Če je kaka soba naprimer 6 kvadratov dobiš potem zadeve kot je 2.5 ali 3.5 sobno stanovanje.


No saj tudi 8m2 ni kaj prida... Najbolje je imet tam sobe ranga 3x3,5 + velik dnevnobivalni prostor ki je idealno da je vsaj 25m2... tam si itak največ časa... ta starejša stanovanja pa imajo neumne zasnove, ker so skorajda vsi prostori enako veliki... blok kejr sem odraščal je bil letnik ene 196x, valda 3 sobno in sobe po 4x4...skrajno nepraktično... sploh ko hočeš spravit na kosilo ožje sorodstvo 12 folka in maš v kuhinji nabito polno... v spalnici pa je 75% časa 16m2 neuporabnih, ker noben tam ni ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

otago ::

1 oseba pri 25m2, to je ce nekje delas. Ce bi rad zivel, rabis loceno spalnico od dnevnega prostora (kuhinje), klet (za kolo, shrambo)... in si pri 40m2+. pri tej kvadraturi prezivita tudi 2. Razlika v stroskih 25 vs. 40m2 tudi ni za 3/8 vecja, ker so nekateri stroski fiksni, variabila je mala.

Zlozljivo pohistvo Ikea (3v1 kavc-zofa-postelja) je eno sranje, ceprav prisparas na prostoru.

Ce imas res funkcionalno porazdelitev prostorov, pralni stroj+susilec v kleti/skupnih prostorih, skupno kolesarnico.. morda 5-10m2 manj, ampak to prinese druge kompromise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

trenerkar ::

Mato989 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Mah, v resnici ni nič narobe z več prostora.
Stara bajta soba 4x4. nova bajta po nekih idejah optimalnega prostora
postelja + cca 0.8 metra v vsako smer. Ne daš omare noter.
Kaj boš pol s takim. Je pa zelo funkcionalna površina, kar jo imaš. Za dat posteljo noter in stol.
Novodobna klavstrofobija.
Sem videl sobo od otroka v bloku, stanovanje cca 70 m2, ko so mu dali posteljo v sobo po dolžini, mu je do stene ostalo 50 cm. Klavstrofobija. omaro mu je bilo treba potem nad posteljo montirati. Ko so dali kavč v dnevno sobo, je bilo treba mizo premakniti za vsak obrok, sicer se ni dalo priti na balkon..... f/o taka funkcionalnost.


Meni so pa všeč ta novodobna stanovanja oz. tlorisi novogradenj, najbolj mi je všeč ko so sobe relativno majhne (obvezno mora bit seveda 11-12m2) in potem dnevnobivalni prostor ki je velik vsaj 25, še raje nekaj čez 27m2...

Ravnokar sem na listi za nakup takega 2. sobnega ki je dejansko 1 sobno, ko imaš tako nareto... primer spodaj:



To je meni top stanovanje za par... več ne potrebuješ.


Tole je pa ugodno. Kje pa je to? link?

Raptor F16 ::

trenerkar je izjavil:

Mato989 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Mah, v resnici ni nič narobe z več prostora.
Stara bajta soba 4x4. nova bajta po nekih idejah optimalnega prostora
postelja + cca 0.8 metra v vsako smer. Ne daš omare noter.
Kaj boš pol s takim. Je pa zelo funkcionalna površina, kar jo imaš. Za dat posteljo noter in stol.
Novodobna klavstrofobija.
Sem videl sobo od otroka v bloku, stanovanje cca 70 m2, ko so mu dali posteljo v sobo po dolžini, mu je do stene ostalo 50 cm. Klavstrofobija. omaro mu je bilo treba potem nad posteljo montirati. Ko so dali kavč v dnevno sobo, je bilo treba mizo premakniti za vsak obrok, sicer se ni dalo priti na balkon..... f/o taka funkcionalnost.


Meni so pa všeč ta novodobna stanovanja oz. tlorisi novogradenj, najbolj mi je všeč ko so sobe relativno majhne (obvezno mora bit seveda 11-12m2) in potem dnevnobivalni prostor ki je velik vsaj 25, še raje nekaj čez 27m2...

Ravnokar sem na listi za nakup takega 2. sobnega ki je dejansko 1 sobno, ko imaš tako nareto... primer spodaj:



To je meni top stanovanje za par... več ne potrebuješ.


Tole je pa ugodno. Kje pa je to? link?


To še mene zanima.

genesiss ::

Raptor F16 ::

genesiss je izjavil:

https://novogradnje-maribor.si/novi-vrt...

Pa F totem Maribori kaj dogaja, čüj ? :D

korenje3 ::

Raptor F16 je izjavil:

Mogoče bom kmalu pred nakupom nepremičnine, bolj natančno stanovanja, ker za hišo se ne mislim zakreditirat.

Zanima pa me, koliko kvadrarnih metrov po vaše potrebuje samska oseba , par in npr. družina petih, za "komot" dihanje v lastnem stanovanju? 10? 20? 30? 50? 100? (ok pretiravam)

Sam nekako nimam občutka za velikost stanovanja. Definitivno pa ne bi želel trajno bivati v natlačenem stanovanju/sobici, kjer se gleda vsak milimeter. Odraščal sem v večji družini, vendar je tudi hiša oz. stanovanje imelo konkretno čez 100 kvadratov.

Izkušnje/mnenja? Hišna situacija?


Sam imam približno tako predstavo:

Samski: 20-30m^2
Par: 30-50m^2
Manjša družina: 50-60m^2
Večja družina: nekje okoli 80m^2 ali več.

Je to realna predstava?

sej ne živimo v komunizmu.

1 oseba: 70m2,
2 osebi: 70m2,
2+1 otrok: 90m2,
2+2 otroka: 110m2
To je po moje nek minimum.

za srednji razred bi dodal potem še 20m2 na osebo, za višji pa 40m2 na osebo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Raptor F16 ::

@Korenje3

Po eni strani bi ti kar prikimal.

Dejansko je pri začetni kvadraturi treba upoštevat, da imaš še neko spodobno kopalnico, kuhinjo + jedilni prostor. In denvni prostor ter spalnico ločeno. Oz. Danes se kuhinjo, jedilnico in dnevni prostor kar združi v isto sobo.

Seveda če se res pogovarjamo o stanovanju v katerem živiš in ne hodiš samo prespat.

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

v ameriki je povprečna površina stanovanj ~220m2, mi se pa kle pogovarjamo o 35m2 ali 50m2... 80m2 je za večino že luksuz, sploh nova stanovanja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Mato989 ::

korenje3 je izjavil:

v ameriki je povprečna površina stanovanj ~220m2, mi se pa kle pogovarjamo o 35m2 ali 50m2... 80m2 je za večino že luksuz, sploh nova stanovanja.


Samo v Ameriki 1 tornado razbije vse te kvadrate in jovo na novo =)

Raptor F16 je izjavil:

trenerkar je izjavil:

Mato989 je izjavil:

K0l1br1 je izjavil:

Mah, v resnici ni nič narobe z več prostora.
Stara bajta soba 4x4. nova bajta po nekih idejah optimalnega prostora
postelja + cca 0.8 metra v vsako smer. Ne daš omare noter.
Kaj boš pol s takim. Je pa zelo funkcionalna površina, kar jo imaš. Za dat posteljo noter in stol.
Novodobna klavstrofobija.
Sem videl sobo od otroka v bloku, stanovanje cca 70 m2, ko so mu dali posteljo v sobo po dolžini, mu je do stene ostalo 50 cm. Klavstrofobija. omaro mu je bilo treba potem nad posteljo montirati. Ko so dali kavč v dnevno sobo, je bilo treba mizo premakniti za vsak obrok, sicer se ni dalo priti na balkon..... f/o taka funkcionalnost.


Meni so pa všeč ta novodobna stanovanja oz. tlorisi novogradenj, najbolj mi je všeč ko so sobe relativno majhne (obvezno mora bit seveda 11-12m2) in potem dnevnobivalni prostor ki je velik vsaj 25, še raje nekaj čez 27m2...

Ravnokar sem na listi za nakup takega 2. sobnega ki je dejansko 1 sobno, ko imaš tako nareto... primer spodaj:



To je meni top stanovanje za par... več ne potrebuješ.


Tole je pa ugodno. Kje pa je to? link?


To še mene zanima.


Te so že vsa prodana... sem 50ti na listi...

Poglejte maribor Primius novogradnje... pri qlandiji, tam še je fraj, mičkeno dražje!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bambam20 ::

Balkon na sliki je absolutno prevelik. Bolje 4m2 balkona in 8m2 za dodatno sobo.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

Balkon na sliki je absolutno prevelik. Bolje 4m2 balkona in 8m2 za dodatno sobo.


Pol pa je cena že dražja... sicer pa eni imamo radi večje balkone... maš gor z drago vsak svoj ležalnik za sončenje plus nekaj zelenjave itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bambam20 ::

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Balkon na sliki je absolutno prevelik. Bolje 4m2 balkona in 8m2 za dodatno sobo.


Pol pa je cena že dražja... sicer pa eni imamo radi večje balkone... maš gor z drago vsak svoj ležalnik za sončenje plus nekaj zelenjave itd...


Jaz imam za zelenjavo za blokom še 25m2 vrta.

PandaFlow2 ::

korenje3 je izjavil:

sej ne živimo v komunizmu.

1 oseba: 70m2,
2 osebi: 70m2,
2+1 otrok: 90m2,
2+2 otroka: 110m2
To je po moje nek minimum.

za srednji razred bi dodal potem še 20m2 na osebo, za višji pa 40m2 na osebo.



Tudi Svedi ne zivijo v komunizmu, pa imajo povprecno velikost novogradenj 83m2.

kingsix ::

114 kvadratov.. 4.5 sobno oz 5 sobno po današnjih standardih (pol soba je velika dobrih
8 kvadratov in je v njej kabinet, pomoje bi blo cist ok se kot kaka otroska soba)
Bo dovolj za druzino z dvema otrokoma.

Mato989 ::

bambam20 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

bambam20 je izjavil:

Balkon na sliki je absolutno prevelik. Bolje 4m2 balkona in 8m2 za dodatno sobo.


Pol pa je cena že dražja... sicer pa eni imamo radi večje balkone... maš gor z drago vsak svoj ležalnik za sončenje plus nekaj zelenjave itd...


Jaz imam za zelenjavo za blokom še 25m2 vrta.


Eni pa nimajo vrta in kaj zdaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Ce imas odprto kuhno, jedilnico, dnevno v enem, potem dve sobi, kopalnico, locen wc in shrambo. To spravis udobno na 80m2 na podstresju pa dogradis sobe ce treba.
Recimo 100m2 za 4 clansko je naceloma na tak nacin dovolj.

Trend je drugacen. Velike stare bajturine so po vecini ko otroc odidejo studirat prazne. Dokler so pa otroci majhni pa spet ne rabis prevec prostora.
Odvisn tut od zivljenjskega sloga. Ce si vecinoma v naravi, sluzbi, potovanjih in doma samo boljkone spis, tudi ne rabis veliko.

Sam sem z parom najprej zivel na ca. 35m2 zdaj na okol 60 z teraso, moram rect da je vec kot dovolj. Za otroka pa se eno sobo in to je to.

Odprta kuhna, jedilnica, dneva v povezavi s teraso naredi veliko. Eni pa pac majo radi to loceno z zidovi.

PS: 4 clanska druzina je lahko tudi taka, da je drugi otrok tolk pozneje da vecjeca vec ni npr.
redkokdaj telovadi 4 ljudi v istem prostoru
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

MIHAc27 ::

Mi smo bili 2 odrasla, 2 šoloobvezna otroka kratek čas na 35m2. Je čist lepo funkcioniralo. Stanovanje niti ni bil problem, bolj so bili problem drugi dejavniki, da smo se potem preselili.
Na 65m2 smo sedaj in je seveda veliko bolje, smo pa pridelali še enega člana in... kake 2-3 leta bo šlo, potem bo pa verjetno potrebno poiskat kaj večjega.

Aquafriend ::

Jure14 je izjavil:

Kolikor ljudi, toliko "sob".
1 oseba: gardonjera ali 1sobno
2 osrbi: dvosobno (spalnica, dnevna/jedilna, kuhinja)
3+ oseb: za vsakega otroka ena dodatna soba.

niti ne, za 10 otrok ne potrebujes 10 sob. Ce bo vsak otrok sam v sobi to ni optimalno za socializacijo. Oziroma je boljs ce sta vsaj 2 skp.

Zgodovina sprememb…

Aquafriend ::

Ce boste izoliral svoje otroke vsak v svojo sobo, tvegate, da bodo scasoma odtujeni drug od drugega. Se posebi zdaj, ko je internet glavna okupacija. No ja, v sloveniji opazam je to ze normalna stvar, da si bratje in sestre niso tako zelo blizu, z izjemami seveda. Vzrokov je lahko vec.

Zgodovina sprememb…

Matevz96 ::

Mato989 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

v ameriki je povprečna površina stanovanj ~220m2, mi se pa kle pogovarjamo o 35m2 ali 50m2... 80m2 je za večino že luksuz, sploh nova stanovanja.


Samo v Ameriki 1 tornado razbije vse te kvadrate in jovo na novo =)



Je pa cena toliko nižja na m^2, da konec koncev ni razlike. Imaš pa novo hišo!
#hooldthedoor

Invictus ::

Predvsem je odvisno, koliko dodatne krame imaš še zraven in pa kako je v stanovanjih urejeno s kletmi in ostalimi skupnimi prostori.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

po moje je veliko odvisno tudi od načina življenja. če si po večini zunaj, potem veliko stanovanje nima pomena. če imaš otroke, pa ste vsi bolj za sebe, potem mora imeti otrok večjo svojo sobo, itd.
moje razmišljenje:
1. predsoba - do 5m2
2. dnevni prostor s kuhinjo in jedilnico - cca 30m2
3. kopalnica - do 10m2
4. spalnica - 15m2
5. soba - 12m2
6. tehnični prostor - 5m2
7. hodniki - cca 5m2

zgoraj za 3 člansko familijo dobrih 80m2. vsak otrok več, dodaj eno sobo in cca 5m2 na dnevnem prostoru

m0LN4r ::

Klasicnih hodnikov dandanes naj vec nebi bilo, ker so potrata kvadrature, kot marsikaj drugega. To kaj si pod 2. tocko napisal se uporablja povecini za komunikacijo med ostalimi prostori.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Aquafriend ::

korenje3 je izjavil:

v ameriki je povprečna površina stanovanj ~220m2, mi se pa kle pogovarjamo o 35m2 ali 50m2... 80m2 je za večino že luksuz, sploh nova stanovanja.

Zakaj se vedno primerjate z drzavami, ki imajo najvisji standard kot recimo zda, svedska. Slovenija se ne more primerjat. Zakaj ne primerjate z drzavami podobnega standarda. Bog ne dej, da bi kdo primerjal s svetovnim povprecjem ali celo z najslabsimi drzavami.

K0l1br1 ::

Ne, tu st-ju imajo vsi najbolj funkcionalna stanovanja, brez odvečnih hodnikov, kljub ničelnemu število m2 na osebo optimirana v nulo. Manj kot je kvadratov, bolj funkcionalna stanovanja, brez odvečnih m2 imajo in bolje je. Pa niti ne stanejo toliko kot bajta s 300 m2 s 500 m2 travnika, ki ga je treba, boh_ne_daj, še kositi.

Raptor F16 ::

Aquafriend je izjavil:

korenje3 je izjavil:

v ameriki je povprečna površina stanovanj ~220m2, mi se pa kle pogovarjamo o 35m2 ali 50m2... 80m2 je za večino že luksuz, sploh nova stanovanja.

Zakaj se vedno primerjate z drzavami, ki imajo najvisji standard kot recimo zda, svedska. Slovenija se ne more primerjat. Zakaj ne primerjate z drzavami podobnega standarda. Bog ne dej, da bi kdo primerjal s svetovnim povprecjem ali celo z najslabsimi drzavami.


Bi ti rad povedal, da stvari ne smejo iti na bolje, ker je pri drugih slabše?

bluefish ::

Življenjski standard ob tem niti nima veze. Bolj vpliva način gradnje, razpoložljivost zemljišč ipd.

borut_p ::

m0LN4r je izjavil:

Klasicnih hodnikov dandanes naj vec nebi bilo, ker so potrata kvadrature, kot marsikaj drugega. To kaj si pod 2. tocko napisal se uporablja povecini za komunikacijo med ostalimi prostori.


malo si poglej novodobne tlorise. na 70m2 imaš 10m2 hodnika. to je torej potrebno upoštevati v m2. več kot je sob, več je hodnika. sem si ravno zrisal hišo pa mi je ostalo 8m2 hodnika in kar nekaj vhoda - izgubljene kvadrature cca 15m2. lahko seveda izkoristiš in povečaš širino hodnika na 1,80 in s tem pridobiš celo linijo za omare - tega v novodobnih tlorisih primankuje. sem gledal zadnjič eno stanovanje za 300k€ pa je bilo prostora za vse skupaj cca 5 omar - 4 sobno stanovanje ?!
sam pa še vedno zagovarjam zasnovo, kjer je spalni del ločen od bivalnega - torej da se ne povežejo vse sobe direkt v dnevno sobo - v smislu da ves zmačkan zjutraj na poti v kopalnico najprej prehodiš celo dnevno sobo. torej se hodniku ne da pobegniti.

Invictus ::

Zakaj ste proti hodniku?

Če narediš malo širšega, daš lahko tja cel kup omar, kjer shraniš mali milijon jakn, cunj in čevljev, ki si jih lasti vaša draga...

Omara je globoka nekje od 50 -60 cm (odvisno od proizvajalca), tako da 2m širok hodnik lahko vsebuje kar nekaj omar.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

korenje3 ::

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

K0l1br1 ::

Pretiravaš.Za ta denar ti zgradijo. Če pa gradiš sam, bo taka bajta s parcelo kot eno dvosobno stanovanje.

borut_p ::

korenje3 je izjavil:

Cene so itak navite pri nas, to je zato da nebi tujci vse pokupili. 300,400k za 80m2 novo stanovanje. Za ta denar kupiš 400m2 parcelo in zgradiš 300m2 veliko hišo.


tole je močno pretiravanje. 150m2 s parcelo te pride 450k€ brez opreme.

če pa gledaš na periferiji, potem tudi stanovanje ni tako drago
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hiše (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27152812 (28077) Matejjjjj
»

Vsi, ki ste gradili hiše - se je splačalo? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43273734 (59533) damirj79
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13519963 (15690) energetik

Več podobnih tem