» »

Popravilo hladilnika - da ali ne

Popravilo hladilnika - da ali ne

Olivera ::

Pozdravljeni!

Hladilnik Whriphool, letnik 2005, model ACS 4020 ix - že dlje časa oddaja zvoke, lučke norijo. Ves čas je vklopljena lučka za alarm in lučka za val. Čeprav resetiram, zadeva še vedno gori. Zgodilo se je, da je hladilnik nehal hladiti, zmrzovalnik pa je delal. Po telefonskem navodilu sem hladilnik izklopila, pustila odprtega 24 ur in nazaj vklopila, in je začel delati, lučke pa še vedno gorijo. Ker serviser še ni prišel, se je najavil, me zanima, ali je smiselno popraviti (pravi, da bo do max 100 eur in da se splača - če je novi 500 ali več) - in da ne bi se napaka ponovila čez nekaj mesecev in bi znova bil v okvari? Ima kdo izkušnje? Hvala!

Ganon ::

Bi raje plačala najmanj petkrat več, da boš imela delujoč hladilnik? Vprašaj se.

IL_DIAVOLO ::

Seveda se ne splača. Kupiš hladilnik in imaš naslednjih 10+ let mir. Nočeš biti sredi poletja brez hladilnika in v tvojem primeru tudi zamrzovalnika.

Olivera ::

Želela sem se pozanimati, če ima kdo podoben hladilnik in kakšne izkušnje, zato sem se obrnila sem.

Tilen ::

V 15 let star hladilnik bi ti vložila 25% vrednosti novega.

To je tako, kot če bi v 15 let starega BMW, ki je stal takrat 50.000 EUR, vložila 12.500 EUR.

Res je za premisliti, not.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

janezvalva ::

nekaj je narobe s krmilno elektroniko(krmilnik), sam sistem hlajenja očitno deluje (kompresor, plin ne uhaja) kar je najbolj pomembno.
verjetno bodo zamenjali elektroniko.

zdej, tvoj hladilnik je 14 let star. bi rad novega ali raje reskiraš 100 evrov za servis?
če daš 100 evrov, pa maš pol mir eno leto.
če kupiš novega pa je 500 evrov maš garancijo par let

za razmislit

jaz osebno bi dal 100 evrov za servis, ker rad reskiram
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

koyotee ::

janezvalva je izjavil:

nekaj je narobe s krmilno elektroniko(krmilnik), sam sistem hlajenja očitno deluje (kompresor, plin ne uhaja) kar je najbolj pomembno.
verjetno bodo zamenjali elektroniko.

zdej, tvoj hladilnik je 14 let star. bi rad novega ali raje reskiraš 100 evrov za servis?
če daš 100 evrov, pa maš pol mir eno leto.
če kupiš novega pa je 500 evrov maš garancijo par let

za razmislit

jaz osebno bi dal 100 evrov za servis, ker rad reskiram


Čez par let pa še za kompresor ane.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

janezvalva ::

itak.
glavno da dogaja.
:))
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Olivera ::

Ha ha :-)
prodam za drobižek? In naj si kdo sam popravi?

pixelzgaming ::

Vzami kaj takega. Nimaš kaj dosti za razmišljat tukaj.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

matobeli ::

Olivera je izjavil:

Ha ha :-)
prodam za drobižek? In naj si kdo sam popravi?


Točno tako, pa še odnese naj si ga ;)
Lahk pa daš vseen diagnostiko nardit serviserju, mogoče pa samo kakšen konektor jebe...

#000000 ::

Odmakni hladilnik od stene, zadaj postavi nek ventilator v stilu kot poletni ko je vroče, če ga nimaš si ga sposodi garant ga kdo ima, usmeri da piha v čimveč reber zadaj, in če problem izgine, pokliči serviserja in povej da je treba dofilat plin.

Edini problem lahko nastane, če ta hladilnik ki ima najverjetneje dva kompresorja, nima servisnih ventilov, ampak tudi to rešijo, z nekim kleščam prebijejo cev za plin, ga potegnejo ven (nič v luft) ko je prazen navarijo servisni ventil in napolnijo nazaj isti in dodaten plin ki je manjkal, Frižider bo delal vsaj dokler bo kompresor in elektronika.

Cena 100 eur če da račun in garancijo na oprevjleno delo, je sprejemljiv strošek napram 500 za novega ki NE BO DOČAKAL te starosti.

Scorpy84 ::

koyotee je izjavil:

janezvalva je izjavil:

nekaj je narobe s krmilno elektroniko(krmilnik), sam sistem hlajenja očitno deluje (kompresor, plin ne uhaja) kar je najbolj pomembno.
verjetno bodo zamenjali elektroniko.

zdej, tvoj hladilnik je 14 let star. bi rad novega ali raje reskiraš 100 evrov za servis?
če daš 100 evrov, pa maš pol mir eno leto.
če kupiš novega pa je 500 evrov maš garancijo par let

za razmislit

jaz osebno bi dal 100 evrov za servis, ker rad reskiram


Čez par let pa še za kompresor ane.


Kompresor je zadnja stvar, ki odpove. Celo ga poberejo, in ga uporabijo za druge namene.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Klima problem, Megane 1.5dci, l'11.

Oddelek: Na cesti
264406 (3701) BorutK-73
»

Polnjenje klime pri avtu

Oddelek: Loža
4819497 (18106) MadMax
»

Pomoč pri izbiri avta

Oddelek: Loža
142641 (2371) Valvoline
»

Problem s klimo

Oddelek: Loža
165859 (5253) Phoebus
»

Servis klime!

Oddelek: Loža
1810507 (10153) SkIDiver

Več podobnih tem