» »

Kam s prihranjenim denarjem?

Kam s prihranjenim denarjem?

1 2 3
4
»

c3p0 ::

FireSnake je izjavil:


Ja, praviš!
In pojma nimaš o čem govoriš. Še enkrat:
- svoj denar sem dal notri in je šlo vse brez problema
- poznam direktorja
- ko bood imeli dovolj svojega kapitala sploh ne bo možno več "posoditi" denar njim (v zameno za obresti)
- če bi imel pol procenta suma, da nekaj ne ni OK ne bi priporočal (nategune bi bilo treba streljati)

Tako, da tu ne gre za noben ponzi. Vsako posojilo je zavarovano (z nepremičnimo ali premičnino).
Posojajo le podjetjem, ki dobro poslujejo (ne posojajo denarja za poplačilo kredita, ali kaj podobnega).


Super. Nisem rekel, da gre za ponzi. Če se kdaj izkaže, da je, pa bova videla kdo nima pojma. Ker zagarantirane obresti so vedno sumljive, sploh v teh časih. To, da si ti dobil denar, ne pove nič. Na kak način je točno zavarovano? Obljuba podjetja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Neon87 ::

Do kam lahko gre ruski rubelj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

Sparkxl ::

Težko rečti. Imam na sumu da ga bo Vlado vezal na zlato

energetik ::

Sparkxl je izjavil:

Težko rečti. Imam na sumu da ga bo Vlado vezal na zlato
Ali pa na Bitcoin :D
vires in numeris

GregiB ::

c3p0 je izjavil:

Super. Nisem rekel, da gre za ponzi. Če se kdaj izkaže, da je, pa bova videla kdo nima pojma. Ker zagarantirane obresti so vedno sumljive, sploh v teh časih. To, da si ti dobil denar, ne pove nič. Na kak način je točno zavarovano? Obljuba podjetja?


Lej, sej je zadeva zelo preprosta... Če nekdo na trgu išče investitorje, katerim obljublja donose (obresti na vložek), ki so višji od obresti bančnih kreditov, špekulira in je posle toliko tvegan, da zanj ne more dobiti posojila... Ke postavi se v vlogo podjetnika, ki za svoj posel potrebuje npr. 500.000 € kapitala... Kje je logika, da kapital išče pri investitorjih, katerim bi moral zagotavljati 12% letni donos (ROE), če lahko pri banki vzame kredit za EURIbor + 2%?
Zdaj pa, ali je Ponzi ali ne... who knows... V končni fazi je celotno svetovno gospodarstvo lar se tiče kapitalskega mešetarjenja neke vrste Ponzi...

Sparkxl je izjavil:

Težko rečti. Imam na sumu da ga bo Vlado vezal na zlato


Hardly... v kolikor bi dejansko Vlado uvedel (dejanski) golden standard, bi Rubelj padel še globje, saj ga je na trgu verjetno precej več, kot je realna, tržna vrednost ruskih zlatih rezerv...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

jest10 ::

FireSnake je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Saj vsak ponzi lepo laufa, dokler ne zmanjka novega kapitala.

Ne pravim, da tu gre za ponzi, ampak: if it walks like a duck...



Ja, praviš!
In pojma nimaš o čem govoriš. Še enkrat:
- svoj denar sem dal notri in je šlo vse brez problema
- poznam direktorja
- ko bood imeli dovolj svojega kapitala sploh ne bo možno več "posoditi" denar njim (v zameno za obresti)
- če bi imel pol procenta suma, da nekaj ne ni OK ne bi priporočal (nategune bi bilo treba streljati)

Tako, da tu ne gre za noben ponzi. Vsako posojilo je zavarovano (z nepremičnimo ali premičnino).
Posojajo le podjetjem, ki dobro poslujejo (ne posojajo denarja za poplačilo kredita, ali kaj podobnega).

Preko revoluta je zdej opcija podobnega heca. 2 leti vezave z 12% obrestmi

hipertija ::

Vse teme, kako prihraniti, kako se vse draži... evo enga, ki je imel pa dobre korona dodatke in sprašuje, kam s prihranjenim denarjem. Korona dodatki niso prihranek, ampak je služenje na plečih davkoplačevalcev.
Prekle za kurnk

miha98 ::

Jaz bi rekel v usdt kriptovaluto.... drži vrednost preverjeno... tether

energetik ::

Haha, fajn padec zlata danes, sem rekel da je napihnjen. Počasi pripravljam € za nakup.
vires in numeris

gruntfürmich ::

energetik je izjavil:

Haha, fajn padec zlata danes, sem rekel da je napihnjen. Počasi pripravljam € za nakup.

pravim da zlato zna rasti še lep čas po začetku krize; leta 2007 je rastlo še 4 leta.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c3p0 ::

GregiB je izjavil:


Lej, sej je zadeva zelo preprosta... Če nekdo na trgu išče investitorje, katerim obljublja donose (obresti na vložek), ki so višji od obresti bančnih kreditov, špekulira in je posle toliko tvegan, da zanj ne more dobiti posojila... Ke postavi se v vlogo podjetnika, ki za svoj posel potrebuje npr. 500.000 € kapitala... Kje je logika, da kapital išče pri investitorjih, katerim bi moral zagotavljati 12% letni donos (ROE), če lahko pri banki vzame kredit za EURIbor + 2%?
Zdaj pa, ali je Ponzi ali ne... who knows... V končni fazi je celotno svetovno gospodarstvo lar se tiče kapitalskega mešetarjenja neke vrste Ponzi...


Ni logike. Vse kar je večje od obresti na banki, je do določene stopnje tvegano. Ko pa mi nekdo garantira donose in celo 12%, se urno primem za žep.
Pa če so zadaj zveneča imena, ali ne. Saj smo vidli Pušnika in Koširja, kaj vse so obljubljali v tistem forex nategu. Ovčke imajo spet dolgo dlako.

Scaramouche ::

mr_chai ::

Mah živimo v dobi manipulatorjev. Kripto trgi recimo, so ena velika manipulacija. Dokler ne bo regulative, tudi ne bomo videli večjih padcev. BTC gre lahko še na 10x, predno se bodo zbudili regulatorji in začeli sistematično rušiti crypto space, lahko gre pa sam od sebe spet na /10 in se bomo spet igrali do naslednjega bull runa.

gruntfürmich ::

mr_chai je izjavil:

Mah živimo v dobi manipulatorjev. Kripto trgi recimo, so ena velika manipulacija. Dokler ne bo regulative, tudi ne bomo videli večjih padcev. BTC gre lahko še na 10x, predno se bodo zbudili regulatorji in začeli sistematično rušiti crypto space, lahko gre pa sam od sebe spet na /10 in se bomo spet igrali do naslednjega bull runa.

kateri regulatorji? a tisti kateri nič ne naredijo, pa bi borzniki radi da ukrepajo, ker imajo že polno 'toxic' borz po ameriki; ker se jim gladko jebe ker kujejo dobičke od prihrankov ljudi za penzijo? ali morda tisti regulatorji ki že konkurirajo tetherju po printanju denarja iz golega nič?
glavno je da uganeš pravilni val in profitiraš. drugega ti ne preostane. debilna in oprana drhal pa se naj jezi kolikor se hoče...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Stellungnah ::

kriptobog je izjavil:

Jaz sem zdaj nekaj pretopil v zlato, ostalo pa v USD. v € imam samo še nekaj k za sproti.


Zakaj v USD?

PrihajaNodi ::

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Haha, fajn padec zlata danes, sem rekel da je napihnjen. Počasi pripravljam € za nakup.

pravim da zlato zna rasti še lep čas po začetku krize; leta 2007 je rastlo še 4 leta.

Nic se ne ponavlja. Btc je padal kar lep cas od 2017, najnizje v koroni v vojni z ukrajino pa gor.

Stellungnah je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jaz sem zdaj nekaj pretopil v zlato, ostalo pa v USD. v € imam samo še nekaj k za sproti.


Zakaj v USD?

Ker misli da bo sel dolar gor eur pa dol.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

uvodV?? ::

Fantje nimate pojma lol

kriptobog ::

PrihajaNodi je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

energetik je izjavil:

Haha, fajn padec zlata danes, sem rekel da je napihnjen. Počasi pripravljam € za nakup.

pravim da zlato zna rasti še lep čas po začetku krize; leta 2007 je rastlo še 4 leta.

Nic se ne ponavlja. Btc je padal kar lep cas od 2017, najnizje v koroni v vojni z ukrajino pa gor.

Stellungnah je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Jaz sem zdaj nekaj pretopil v zlato, ostalo pa v USD. v € imam samo še nekaj k za sproti.


Zakaj v USD?

Ker misli da bo sel dolar gor eur pa dol.


In tocno to se je zgodilo... Pa tudi najbolj logicno je, glede na to da imam trgovalne racune v $. Ko FED dvigne obrestno mero bo pa $ sel se malo visje.

jocoj ::

Kaj pa kakšna palica srebra in platine? Vidim, da ima Moro na zalogi, takojšnji prevzem? Se splača malo za miks, zlato imam že od prej. Ali raje vzamem še dodatne dunajske zlatnike?

FireSnake ::

jest10 je izjavil:


Preko revoluta je zdej opcija podobnega heca. 2 leti vezave z 12% obrestmi


12% je ogromno. Za današnje čase.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GregiB ::

jocoj je izjavil:

Kaj pa kakšna palica srebra in platine? Vidim, da ima Moro na zalogi, takojšnji prevzem? Se splača malo za miks, zlato imam že od prej. Ali raje vzamem še dodatne dunajske zlatnike?
Davek? Kaj pa davek?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

FireSnake ::

c3p0 je izjavil:

Na kak način je točno zavarovano? Obljuba podjetja?


Pogodba med posojilojemalcem in posojilodajalcen (med podjetji).
Stranka pa dobi zapisnik.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

delavec44 ::

jest10 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Saj vsak ponzi lepo laufa, dokler ne zmanjka novega kapitala.

Ne pravim, da tu gre za ponzi, ampak: if it walks like a duck...



Ja, praviš!
In pojma nimaš o čem govoriš. Še enkrat:
- svoj denar sem dal notri in je šlo vse brez problema
- poznam direktorja
- ko bood imeli dovolj svojega kapitala sploh ne bo možno več "posoditi" denar njim (v zameno za obresti)
- če bi imel pol procenta suma, da nekaj ne ni OK ne bi priporočal (nategune bi bilo treba streljati)

Tako, da tu ne gre za noben ponzi. Vsako posojilo je zavarovano (z nepremičnimo ali premičnino).
Posojajo le podjetjem, ki dobro poslujejo (ne posojajo denarja za poplačilo kredita, ali kaj podobnega).

Preko revoluta je zdej opcija podobnega heca. 2 leti vezave z 12% obrestmi


Poveš kaj več? Sem gledal v app-u pa imajo za tujino le neke vaulte z 0,7% obrestno mero.

c3p0 ::

FireSnake je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Na kak način je točno zavarovano? Obljuba podjetja?


Pogodba med posojilojemalcem in posojilodajalcen (med podjetji).
Stranka pa dobi zapisnik.


OK, kaj ti pa to koristi, če posojilodajalec gre v stečaj? Ima dovolj nepremičnin in drugih sredstev, da vsakemu vlagatelju krije vložek? Rad bi to videl.

energetik ::

GregiB je izjavil:

jocoj je izjavil:

Kaj pa kakšna palica srebra in platine? Vidim, da ima Moro na zalogi, takojšnji prevzem? Se splača malo za miks, zlato imam že od prej. Ali raje vzamem še dodatne dunajske zlatnike?
Davek? Kaj pa davek?
Ravno zaradi tega zelo nerad kupim srebro, plačaš skoraj 40% nad spotom. Srebro bi moralo res na luno, da bi se splačalo.
vires in numeris

FireSnake ::

c3p0 je izjavil:


OK, kaj ti pa to koristi, če posojilodajalec gre v stečaj? Ima dovolj nepremičnin in drugih sredstev, da vsakemu vlagatelju krije vložek? Rad bi to videl.


Če, če, če.
Najprej mi povej kako imajo to rešeno drugi (ker imam občutek, da nalašč najedaš).


Edit: koliko je meni znano je vsak "projekt" zavarovan s premičnino ali nepremičnino. Ta premičnina ali nepremičnina pripada posojilojemlacu. Če odplača je OK, drugače pa se proda premičnina/nepremičnina in se upniki poplačajo.
Zakaj bi podjetje, ki to ureja sploh potrebovalo kapital ali nepremičnine za garancijo?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

user4683 ::

FireSnake je izjavil:

koliko je meni znano

Ko bos tocno vedel kaj nam tukaj prodjas se se enkrat oglasi. Zaenkrat vemi samo to, da ta posojila morda so, ali pa tudi niso zavarovana. Vprasanje tudi do kaksne visine. Visok donos in nizko tveganje se nikoli nista sla skupaj.

FireSnake ::

Imaš kontakt, pa vprašaj.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

GregiB ::

FireSnake je izjavil:

Imaš kontakt, pa vprašaj.


Sem šel mal pogledat... Zanimivo, da na spletni strani oglašajo, da je posojilodajalec zavarovan z najbolj kvalitetnimi zavarovalniškimi produkti v Sloveniji, obenem pa v vzorčni posojilni pogodbi nikjer ni nobene omembe zavarovanja posojila, zgolj obveznosti posojilodajalca v primeru zamujajnja s plačili... Poleg tega podjetje Center Podjetnikov, d.o.o. ki nastopa kot posrednik med posojilodajalcem in posojilojemalcem posluje od ustanovitve z izgubo, ima negativen kapital in ima finančnih obveznosti več, kot finančnih terjatev... drugih (opaznih) bilančnih postavk nima... Not for me... thx...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gwtlwesncw ::

A je kdo pogledal finančna poročila?

FireSnake ::

GregiB je izjavil:

Not for me... thx...


Saj je prav, da si previden.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gwtlwesncw ::

FireSnake je izjavil:

Saj je prav, da si previden.

Koliko pa bi se predlagalo, da se vloži noter, pač gledajoč zadnji izkaz poslovnega izida te firme?

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Jaz sem vložil 1500 (meni se je sicer že izteklo).
Koliko? To se pa vsak sam odloči ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

gwtlwesncw ::

Ne vem, meni izgleda nekak (kmetijski) poštni nabiralnik v neki Vukojebini, vsaj leta 2013. Je to vse legit?

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

delavec44 je izjavil:

jest10 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Saj vsak ponzi lepo laufa, dokler ne zmanjka novega kapitala.

Ne pravim, da tu gre za ponzi, ampak: if it walks like a duck...



Ja, praviš!
In pojma nimaš o čem govoriš. Še enkrat:
- svoj denar sem dal notri in je šlo vse brez problema
- poznam direktorja
- ko bood imeli dovolj svojega kapitala sploh ne bo možno več "posoditi" denar njim (v zameno za obresti)
- če bi imel pol procenta suma, da nekaj ne ni OK ne bi priporočal (nategune bi bilo treba streljati)

Tako, da tu ne gre za noben ponzi. Vsako posojilo je zavarovano (z nepremičnimo ali premičnino).
Posojajo le podjetjem, ki dobro poslujejo (ne posojajo denarja za poplačilo kredita, ali kaj podobnega).

Preko revoluta je zdej opcija podobnega heca. 2 leti vezave z 12% obrestmi


Poveš kaj več? Sem gledal v app-u pa imajo za tujino le neke vaulte z 0,7% obrestno mero.


Ne gre direktno, ampak moraš imeti za to posrednika(affiliate program).

gansta ::

jest10 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Saj vsak ponzi lepo laufa, dokler ne zmanjka novega kapitala.

Ne pravim, da tu gre za ponzi, ampak: if it walks like a duck...



Ja, praviš!
In pojma nimaš o čem govoriš. Še enkrat:
- svoj denar sem dal notri in je šlo vse brez problema
- poznam direktorja
- ko bood imeli dovolj svojega kapitala sploh ne bo možno več "posoditi" denar njim (v zameno za obresti)
- če bi imel pol procenta suma, da nekaj ne ni OK ne bi priporočal (nategune bi bilo treba streljati)

Tako, da tu ne gre za noben ponzi. Vsako posojilo je zavarovano (z nepremičnimo ali premičnino).
Posojajo le podjetjem, ki dobro poslujejo (ne posojajo denarja za poplačilo kredita, ali kaj podobnega).

Preko revoluta je zdej opcija podobnega heca. 2 leti vezave z 12% obrestmi


Pod kaj pa gledas za 12% znotraj Revoluta?

jest10 ::

Ne moreš več. Pa tudi pred tem nisi mogel brez referral

gansta ::

jest10 je izjavil:

Ne moreš več. Pa tudi pred tem nisi mogel brez referral


Se pravi samo za izbrane revolut uporabnike?

miha98 ::

Jaz ga nebi dal nikamor , ker ga boš slej ko prej potreboval... za investicijo ali kaj podobnega...
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohranjanje vrednosti - denar v zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737320 (4796) GregiB
»

Kriptovalute še naprej padajo, podjetja odpuščajo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
22931258 (17176) kow
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448051 (22676) Furbo
»

Bitcoin spet blizu rekordov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25840631 (30952) GupeM

Več podobnih tem