» »

Kam s prihranjenim denarjem?

Kam s prihranjenim denarjem?

1
2
3 4

avani ::

Zelo je pomembno, da se čimbolj natančno podučis o načinu investicije, kamor boš investiral. Ne slepo zaupati mnenju ljudi z interneta. Gre se za tvoj denar in moraš poznati kakšni so riziki, v katere greš. Lahko precej izgubiš.

Res si poglej stock series of jl Collins. Na kratko razloži kako deluje delniški, etf in obvezniski trg. Če znaš nemško, zelo priporočam knjigo finanzwezir. Albert Warnecke gre se bolj v detajle in lepo nazorno razloži čisto vse oblike investiranja, z upsides in downsides.

Sam investiran v ginmon, to je en nemški roboadvisor. Cena je 0,75%, donosi pa trenutno okoli 10% (trg je trenutno abnormalen). Dolgoročno pricakujem donose okoli 7%. Za vsak slučaj investiran se v obveznice (vanguard eur bonds etf), lot sparovcek za bodočo hišo.

Furbo ::

thetech je izjavil:

Tudi za umetnine veš koliko so vredne, da bo šla cena gor je pa dejstvo.

Aja kar dejstvo je. In to vse umetnine verjetno?

Imam kup umetnin, ki sta jih starša kupovala 30 let nazaj, predvidevam, da mi jih vse odkupiš po 10x višji ceni?

Drugače pa za 20.000€ bi jih jaz osebno imel v žepu in kupil in prodal kako reč, na katero se spoznam. Pa imaš mimogrede vsaj 10% donosa v enem letu, če samo 1x obrneš.

In zdaj me bodo antitalenti spet spraševali kaj in kako točno. Vsak čefurček zna preprodati kak avto, slovenci pa zgleda ne znajo nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Tilen ::

Kakšne umetnine imaš to? Naši avtorji?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

ginekk ::

bambam20 je izjavil:


thetech je izjavil:


Vsem klasikam so zrastle cene precej. BMW M5 E39, M3 E36, .


To dvoje sploh ni klasika. Klasika pomeni, da je določen model všeč širšemu spektru ljudi in ne lokalnim čefurjem.


:) Daj ne smeši se. Očitno je dovolj čefurjev, da cena raste. In čefurji so izgleda tudi pisci v specializiranih avto revijah (npr. Classic & Sports car s sedežem v VB)

Zan1 ::

prvoščiš si en lep avto, motor, al pa en lep dopust

njyngs ::

Pretirano varčevanje naredi človeka nesrečnega. Večina zaradi pretiranega varčevanja in taktiziranja za "lepše življenje potem" pozabi živeti zdaj. Pol pa mamo kup 50 letnikov, ki so bli 30x na obali na Hrvaškem, parkrat na Bledu na kremšniti in pa v Ljubljani v UKC. Denarja pa ne izkoristijo, ker jih rukne kap.

gdjv ::

Upam, da vsi provocirate in niste dejansko vsi tako finančno nepismeni, kot kažete tukaj.

Najprej preberi kakšno knjigo o finančni disciplini, investiranju, kakšen fond je potrebno imeti vedno na dosegu roke, itd... potem pa boš lahko postavil bistveno bolj konkretno vprašanje.

Seveda pa varčuj sorazmerno s svojih prihodkom in se ne odrekaj na način "bom potoval ko bom v penziji" tako kot to dela večina...

GregiB ::

bvt je izjavil:

Vlozek je bil prvi dan 50 eur. Kljub padanju v 2018 sem uspel nekaj zasluzit, ker sem stavil na padec.
Shortal si Crypto? Kje? Nisem zasledil, da bi kdo ponujal kripto shortanje z leverage > 1, kar je enako, kot če kar prodaš...?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Baja ::

lol gregi, malo poguglaj. bitmex mislim da ma do x100.

gruntfürmich ::

gdjv je izjavil:

...se ne odrekaj na način "bom potoval ko bom v penziji" tako kot to dela večina...
če bi to delala večina bi bili bogat finančno preskrbljen narod
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

bambam20 ::

ginekk je izjavil:



:) Daj ne smeši se. Očitno je dovolj čefurjev, da cena raste. In čefurji so izgleda tudi pisci v specializiranih avto revijah (npr. Classic & Sports car s sedežem v VB)



Nedvomno, ker jih je VB polna.

KLux ::

profii ::

KLux je izjavil:

https://www.mojaelektrarna.si/


Načeloma dobra zadeva, samo ta ki jo sedaj ponujajo ima 3% donos, minus davek na kapitalske dobičke...
V FAQ imajo izračun za 5% donos, kakor so ga zgleda imeli v preteklosti:
KAKO IN KDAJ MI NAKAŽETE DONOS?
Vaš donos nakažemo na vaš transakcijski račun – po vsakem dopolnjenjem letu vlaganja izplačamo fiksen neto znesek v višini 3,75 % od vloženih sredstev, izračunan od dneva vplačila. Nakazilo obresti prejmete zadnji dan meseca, v katerem ste izvedli nakazilo vložka.

torej odbij 1,25% od 3%.... pa si na inflaciji :)

gruntfürmich ::

https://siol.net/posel-danes/novice/dav...

treba zagonit denar, ni druge, sporoča država. najboljše za alkohol in lahke ženske, da te čimprej pobere
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Furbo ::

profii je izjavil:

KLux je izjavil:

https://www.mojaelektrarna.si/


Načeloma dobra zadeva, samo ta ki jo sedaj ponujajo ima 3% donos, minus davek na kapitalske dobičke...
V FAQ imajo izračun za 5% donos, kakor so ga zgleda imeli v preteklosti:
KAKO IN KDAJ MI NAKAŽETE DONOS?
Vaš donos nakažemo na vaš transakcijski račun – po vsakem dopolnjenjem letu vlaganja izplačamo fiksen neto znesek v višini 3,75 % od vloženih sredstev, izračunan od dneva vplačila. Nakazilo obresti prejmete zadnji dan meseca, v katerem ste izvedli nakazilo vložka.

torej odbij 1,25% od 3%.... pa si na inflaciji :)

Sploh bo pa zabavno potem, ko bo država pričakovala, da imaš kot 'elektrarna' še kako firmo, varnostne preglede, to in ono.. pač birotati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

IL_DIAVOLO ::

njyngs je izjavil:

Pretirano varčevanje naredi človeka nesrečnega. Večina zaradi pretiranega varčevanja in taktiziranja za "lepše življenje potem" pozabi živeti zdaj. Pol pa mamo kup 50 letnikov, ki so bli 30x na obali na Hrvaškem, parkrat na Bledu na kremšniti in pa v Ljubljani v UKC. Denarja pa ne izkoristijo, ker jih rukne kap.


Eden bolj modrih in zivljenjskih nasvetov.

bambam20 ::

Pretirano trošenje in življenje od plače do plače je pa neumno!

Pahuljone ::

avani je izjavil:

Zelo je pomembno, da se čimbolj natančno podučis o načinu investicije, kamor boš investiral. Ne slepo zaupati mnenju ljudi z interneta. Gre se za tvoj denar in moraš poznati kakšni so riziki, v katere greš. Lahko precej izgubiš.

Res si poglej stock series of jl Collins. Na kratko razloži kako deluje delniški, etf in obvezniski trg. Če znaš nemško, zelo priporočam knjigo finanzwezir. Albert Warnecke gre se bolj v detajle in lepo nazorno razloži čisto vse oblike investiranja, z upsides in downsides.

Sam investiran v ginmon, to je en nemški roboadvisor. Cena je 0,75%, donosi pa trenutno okoli 10% (trg je trenutno abnormalen). Dolgoročno pricakujem donose okoli 7%. Za vsak slučaj investiran se v obveznice (vanguard eur bonds etf), lot sparovcek za bodočo hišo.



Avani, ker spremljaš Collinsa, a si vložil tudi VTSAX?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pahuljone ()

Smrekar1 ::

jozee95 je izjavil:

Prihranil sem nekaj denarja in ne bi rad, da mi prosto leži na računu. Obresti za vezane vloge so zelo slabe, a zdi se malce varnejše.


Izvzemši razne hekerske napade in filmske rope je varnost obojega točno ista. Vezane vloge imajo malenkost višje obresti in so OK.

Nisem tip človeka, ki bi se šel razno razne rizične sklade in podobno. Gre pa za znesek okoli 20 000 €. Nič posebnega, a dejansko vse moje premoženje.


Obveznice držav evroobmočja bi bile v redu investicija. Obresti so višje kot pri vezanih vlogah, riziko je minimalen, če ne kupuješ ravno Grčije. Še ta bo najbrž OK. Lahko kupiš tudi obveznice držav izven evroobmočja, ampak vse bo bolj kot ne špekulacija. Ta ti ne diši.

Kje pa imate ostali podobno visoke zneske? Moj cilj je sicer tak, kot pred leti, ko si denar vezal in prejel 4 - 5 % letne obresti. Tega je očitno že lep čas konec. Ostalo pa se mi vse zdi zelo rizično.

Kaj mi predlagate?


4-5% obresti boš dobil samo v primeru ~5% inflacije. Donos varnih vlog bo vedno zanemarljiv ker so (šokantno!) varne.

thetech ::

Furbo je izjavil:

thetech je izjavil:

Tudi za umetnine veš koliko so vredne, da bo šla cena gor je pa dejstvo.

Aja kar dejstvo je. In to vse umetnine verjetno?

Imam kup umetnin, ki sta jih starša kupovala 30 let nazaj, predvidevam, da mi jih vse odkupiš po 10x višji ceni?


Več kot očitno je, da ne veš o čem pišeš. Me sploh ne čudi.. Nadaljen komentar pa sploh ni potreben, ker očitno sam veš dovolj.

DoBri ::

Kaj pa Nekster? Načeloma zgleda legit; enostavno pristopiš, deluje v Sloveniji, dobre obresti 7-9% za praktično likvidna sredstva.
Več nas je, manj nas ni.

Furbo ::

thetech je izjavil:

Furbo je izjavil:

thetech je izjavil:

Tudi za umetnine veš koliko so vredne, da bo šla cena gor je pa dejstvo.

Aja kar dejstvo je. In to vse umetnine verjetno?

Imam kup umetnin, ki sta jih starša kupovala 30 let nazaj, predvidevam, da mi jih vse odkupiš po 10x višji ceni?


Več kot očitno je, da ne veš o čem pišeš. Me sploh ne čudi.. Nadaljen komentar pa sploh ni potreben, ker očitno sam veš dovolj.

No kar komentiraj, še en pusher lovilcev prahu zgleda.

Kar povej mi, katere umetnine lahko kupim pri tebi in mi boš dal potem čez 10 let 2x več zanje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

klihk ::

DoBri je izjavil:

Kaj pa Nekster? Načeloma zgleda legit; enostavno pristopiš, deluje v Sloveniji, dobre obresti 7-9% za praktično likvidna sredstva.


Ima Nekster kakšno slabost napram vezavi na banki?

DoBri ::

klihk je izjavil:

Ima Nekster kakšno slabost napram vezavi na banki?


Ne vem, še čakam na kakšen negativen primer. Dokler bodo ta 3,4 vpletena podjetja delovala (nekster, arhiles, bonitetna, zavarovalnica ..), po osnovnih pogojih pogodbe ne more priti do znižanja glavnice pri nobenem poslu, zagotavljajo celo obresti. Dobili so tudi EU sredstva.

Bolj zanimivo bo, ko bo v ekonomiji zagustilo in vsi krediti in izterjave ne bodo dobili srečnega konca.

Mi pa sicer sistem ni preveč jasen, filing ni pravi, bere se kot "predobro, da bi bilo res". In potem najbrž res je? (če predpostavljam, da je obrestna mera trenutno 0-1% za varne naložbe, tukaj pa za varno naložbo kar proti 10%..). Zato sem za zdaj dal tudi bolj malo notri.
Več nas je, manj nas ni.

klihk ::

DoBri je izjavil:

klihk je izjavil:

Ima Nekster kakšno slabost napram vezavi na banki?


Ne vem, še čakam na kakšen negativen primer. Dokler bodo ta 3,4 vpletena podjetja delovala (nekster, arhiles, bonitetna, zavarovalnica ..), po osnovnih pogojih pogodbe ne more priti do znižanja glavnice pri nobenem poslu, zagotavljajo celo obresti. Dobili so tudi EU sredstva.

Bolj zanimivo bo, ko bo v ekonomiji zagustilo in vsi krediti in izterjave ne bodo dobili srečnega konca.

Mi pa sicer sistem ni preveč jasen, filing ni pravi, bere se kot "predobro, da bi bilo res". In potem najbrž res je? (če predpostavljam, da je obrestna mera trenutno 0-1% za varne naložbe, tukaj pa za varno naložbo kar proti 10%..). Zato sem za zdaj dal tudi bolj malo notri.


Verjetno od obresti, ko jih izplačajo odštejejo davek 25%, ker ne gre za vezavo na banki?

ninjaxx ::

Predvidevam da bo zdaj v teh časih evro začel zelo izgubljat na vrednosti.. Kam se splača sedaj investirat prihranjen denar? Mogoče zlato, švicarski franki?

Avenger ::

Očiten odgovor je NFT. Še nimaš svoje opice? /troll off

Evro je v zadnje pol leta izgubil okoli 6%. Dvig goriv mi ne vliva zaupanja, da bodo šle cene navzdol... zlato - zelo težko rečt kaj bo, so neka nihanja. Zlato je bolj naložba na dolge proge. V smislu, v mislih imaš neko v grobem izdelano idejo investicije, ali pa jo izdelaš v nekaj letih, medtem imaš prihranke v zlatu in ko vrednost preseže neko cifro, recim, da si v plusu, vzameš ven in investiraš. Ali pa pustiš notri več desetletij in nameniš otrokom, vnukom. Zlato je slab hranilec vrednosti, če bi rad v nepričakovanem trenutku potegnil denar ven, no ja, kot delnice ali kripto.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

IgorCardanof ::

Imo vas bo vecina presenecenih nad tem, kako dobro zlato hrani vrednost takrat, ko se sesuva celoten svet.

Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

RockyS ::

ninjaxx je izjavil:

Predvidevam da bo zdaj v teh časih evro začel zelo izgubljat na vrednosti.. Kam se splača sedaj investirat prihranjen denar? Mogoče zlato, švicarski franki?


Zlato v fizični obliki je težko dobiti, ker ni redne dobave. Trenutno si naštudiraj platforme za trgovanje z etf, sklade itd.. Do takrat bo verjetno balonček še dodatno izpustil in začni vlagati vsak mesec 10-15% svojih prihrankov.

Če razmišljaš dolgoročno in bi se igral pa mogoče nabavi ruske rublje. Zdaj so najnižje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

miha98 ::

Moj stric še vedno plačuje dolgove od te zgrešene naložbe s švicarskimi franki... kdaj so to jemali nevem....

Likalnik ::

20k€ spet ni tak denar, da ti ne bi mogel ležati na računu....nikoli ne veš kje boš rabil jurja ali dva...hišo pa te osnovne stvari imaš že vse urejene? če nimaš boš hitro ves ta denar rabil...tako, da jih ne moreš dati vezat za 10 let.

kot rečeno 20k€ ni nič narobe, če "visi" na računu

IgorCardanof ::

20k tudi ni bed ze dat naprej. Nenazadnje zelo verjento dobivas placo se zraven in imas vec kot dovolj za sprotno rabo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

FireSnake ::

Za male vsote je tale zadeva vredu:
https://www.centerpodjetnikov.si/
jaz sem vložil enkrat:
- mesečno dobivaš obresti
- zadnji obrok je sestavljen iz zadnjega obroka obresti in glavnice

Obresti sem imel 15%, kar je več kot katera koli banka ponuja.

Rok trajanja: 12 mesecev.

Poznam pa direktorja. Če kdo rabi več info lahko tudi na zasebno piše.
(in, ne, jaz nimam nič od tega)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Nejcos ::

RockyS je izjavil:

ninjaxx je izjavil:

Predvidevam da bo zdaj v teh časih evro začel zelo izgubljat na vrednosti.. Kam se splača sedaj investirat prihranjen denar? Mogoče zlato, švicarski franki?


Zlato v fizični obliki je težko dobiti, ker ni redne dobave. Trenutno si naštudiraj platforme za trgovanje z etf, sklade itd.. Do takrat bo verjetno balonček še dodatno izpustil in začni vlagati vsak mesec 10-15% svojih prihrankov.

Če razmišljaš dolgoročno in bi se igral pa mogoče nabavi ruske rublje. Zdaj so najnižje.


Kje kupiti rublje?

c3p0 ::

FireSnake je izjavil:

Za male vsote je tale zadeva vredu:
https://www.centerpodjetnikov.si/
jaz sem vložil enkrat:
- mesečno dobivaš obresti
- zadnji obrok je sestavljen iz zadnjega obroka obresti in glavnice

Obresti sem imel 15%, kar je več kot katera koli banka ponuja.


Ko ti nekdo ponuja zagotovljene obresti, zadeva hudo smrdi, ne glede na ves drug fluff.

gruntfürmich ::

Avenger je izjavil:

Očiten odgovor je NFT. Še nimaš svoje opice? /troll off

Evro je v zadnje pol leta izgubil okoli 6%. Dvig goriv mi ne vliva zaupanja, da bodo šle cene navzdol... zlato - zelo težko rečt kaj bo, so neka nihanja. Zlato je bolj naložba na dolge proge. V smislu, v mislih imaš neko v grobem izdelano idejo investicije, ali pa jo izdelaš v nekaj letih, medtem imaš prihranke v zlatu in ko vrednost preseže neko cifro, recim, da si v plusu, vzameš ven in investiraš. Ali pa pustiš notri več desetletij in nameniš otrokom, vnukom. Zlato je slab hranilec vrednosti, če bi rad v nepričakovanem trenutku potegnil denar ven, no ja, kot delnice ali kripto.

pozabi vse kar tale tu gor piše, ker nima blage veze.

ninjaxx je izjavil:

Predvidevam da bo zdaj v teh časih evro začel zelo izgubljat na vrednosti.. Kam se splača sedaj investirat prihranjen denar? Mogoče zlato, švicarski franki?

verjetno najbolj klasični hranilniki vrednosti, kot sta zlato in srebro. ostale plemenite kovine se mi zdijo preveč 'tehnične'.
jst dodajam še bitcoin, ker se mi zdi da bo folk končno spoznal (na težak način) vrednost omejene kripto dobrine.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

RockyS je izjavil:

Zlato v fizični obliki je težko dobiti, ker ni redne dobave.

zadnjih par tednov je naval, drugače pa ga je čisto enostavno dobiti.

ne bluzit če nimaš pojma.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

RockyS ::

Itak, zadnjih nekaj tednov je tezava. Pa v novembru je bila tezava. Pa lani februarja je bila tezava.
Razen 6 mesecev v letu res ni težav :D

Govorim o fizičnem nakupu. Ne zlata na papirju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

Gregor P ::

gruntfürmich je izjavil:

jst dodajam še bitcoin, ker se mi zdi da bo folk končno spoznal (na težak način) vrednost omejene kripto dobrine.
... jaz pa ne vem, če bi dolgoročno stavil ravno na BTC (je preveč okoren, drag in energetsko potraten), prej na kakšen ETH, še posebej če bodo res prešli iz PoW na PoS ter da ima vsaj neko tehnično širšo uporabno vrednost v ozadju.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

gruntfürmich ::

v 1 tednu od nakupa boš imel zlato doma. kaj ti rockyS ni jasno?

Gregor P je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

jst dodajam še bitcoin, ker se mi zdi da bo folk končno spoznal (na težak način) vrednost omejene kripto dobrine.
... jaz pa ne vem, če bi dolgoročno stavil ravno na BTC (je preveč okoren, drag in energetsko potraten), prej na kakšen ETH, še posebej če bodo res prešli iz PoW na PoS ter da ima vsaj neko tehnično širšo uporabno vrednost v ozadju.

tudi možno. vendar bo vedno v senci BTC-ja. vsaj še nekaj časa. imho.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Cupakabra123 ::

Gregor P je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

jst dodajam še bitcoin, ker se mi zdi da bo folk končno spoznal (na težak način) vrednost omejene kripto dobrine.
... jaz pa ne vem, če bi dolgoročno stavil ravno na BTC (je preveč okoren, drag in energetsko potraten), prej na kakšen ETH, še posebej če bodo res prešli iz PoW na PoS ter da ima vsaj neko tehnično širšo uporabno vrednost v ozadju.

Imajo Web 3.0

energetik ::

RockyS je izjavil:

Itak, zadnjih nekaj tednov je tezava. Pa v novembru je bila tezava. Pa lani februarja je bila tezava.
Razen 6 mesecev v letu res ni težav :D

Govorim o fizičnem nakupu. Ne zlata na papirju.
Težava je ponavadi, ko gre cena v nebo in ravno takrat folk navali, da kupi po najvišjih cenah. Jasno da ne morejo takoj pokriti vseh zahtev. Tko kot dizel. :|
Če pa nabavljaš takrat ko je pametno in cena pada ali se konsolidira, lahko dobiš v dnevu, dveh, sploh kakšne filharmonike. Letos poleti si lahko prevzel praktično še isti dan.
vires in numeris

Neon87 ::

Zakaj je Argor ali recimo Umicor "bolj popularen", kot recimo unčni kovanec Filharmonikov?

gruntfürmich ::

ne vem točno, ampak morda zaradi teže, ali pa če je kovanec bolj zbirateljske vrednosti ali je vsaj zaradi tega malce dražji, se morda raje odločajo za blank zlato. jst nisem kupoval filharmonikov, sem kupil 'blank' zapakirane tablice.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Neon87 ::

gruntfürmich je izjavil:

ne vem točno, ampak morda zaradi teže, ali pa če je kovanec bolj zbirateljske vrednosti ali je vsaj zaradi tega malce dražji, se morda raje odločajo za blank zlato. jst nisem kupoval filharmonikov, sem kupil 'blank' zapakirane tablice.


Teža ni razlog, ker se tudi plain ploščice prodajajo v "unčni velikosti" kot kovanec recimo, čistina je ista, cena je ista.
Ali ni lepše imeti doma lepega zlatega kovanca kot neke ploščice? :)

energetik ::

gruntfürmich je izjavil:

ne vem točno, ampak morda zaradi teže, ali pa če je kovanec bolj zbirateljske vrednosti ali je vsaj zaradi tega malce dražji, se morda raje odločajo za blank zlato. jst nisem kupoval filharmonikov, sem kupil 'blank' zapakirane tablice.
Kot že omenjeno, 1ozt filharmonik ima isto ceno kot 1ozt Argor ploščica. Poleg tega se mi zdi, da so filharmoniki v EU vsaj enako če ne še bolj popularni in likvidni kot ploščice.
Nenazadnje - filharmonika lahko primeš v roko, je lep kovanec, medtem ko naj bi Argor ploščico pustil v original zašvasani embalaži.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Neon87 je izjavil:

Ali ni lepše imeti doma lepega zlatega kovanca kot neke ploščice? :)
meni ne.

energetik je izjavil:

Nenazadnje - filharmonika lahko primeš v roko...
zame je to slabost napram zašvasani embalaži.

ampak vsak ima svoje. meni so pač eni rekli da je pri prodaji bolje zašvasana nedotaknjena embalaža. če pa je to res pa ne vem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Moro pravi, da ga lahko vzameš v roke, samo paziš da ti ne pade na tla, ker to se takoj stolče. Sicer pa - zlato je zlato. Če je stolčeno, bi ga moral še vedno prodati malce pod spotom, pač minus stroški taljenja. Detektor pa verjetno ima vsak prodajalec zlata.
vires in numeris

GregiB ::

Zlato, kot tudi druge redke kovine postaja zadnja leta prveč špekulativen. V zadnjih dvajsetih letih je šla cena gor za 10x. Dejansko Safe Haven za prihranke ni več, vse je precej rizično. Niti ni nekega pametnega risk / benefit kazalca za kakršnokoli obliko varčevanja... Po mojem skromnem mnenju je še verjetno najbolje investicija v kakšno parcelo, ki ima možnost za gradnjo (torej, pridobitve gradbenega dovoljenja). Edini riziki so kakšne poplave, ujme ali.... nacionalizacija...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

IgorCardanof ::

GregiB je izjavil:

Zlato, kot tudi druge redke kovine postaja zadnja leta prveč špekulativen. V zadnjih dvajsetih letih je šla cena gor za 10x. Dejansko Safe Haven za prihranke ni več, vse je precej rizično. Niti ni nekega pametnega risk / benefit kazalca za kakršnokoli obliko varčevanja... Po mojem skromnem mnenju je še verjetno najbolje investicija v kakšno parcelo, ki ima možnost za gradnjo (torej, pridobitve gradbenega dovoljenja). Edini riziki so kakšne poplave, ujme ali.... nacionalizacija...


Safe haven je takrat, ko se sesuva ekonomija. Zlato je šel izjemno gor v 70ih, ko smo imeli podobno situacijo kot sedaj. Ekonomija totalno v kurcu.

Moje mnenje je, da ko bo čedalje več folka dojelo, kako nekoristni so dolarji ali evri ali pa kaj drugega, da bodo spet šli k nečemu, ki ima dejansko vrednost in jo je skozi zgodovino imelo že ničkolikrat. In to niso navidezni kovanci na kripto denarnici.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohranjanje vrednosti - denar v zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737317 (4793) GregiB
»

Kriptovalute še naprej padajo, podjetja odpuščajo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
22931229 (17147) kow
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448041 (22666) Furbo
»

Bitcoin spet blizu rekordov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25840604 (30925) GupeM

Več podobnih tem