» »

Kam s prihranjenim denarjem?

Kam s prihranjenim denarjem?

«
1
2 3 4

jozee95 ::

Prihranil sem nekaj denarja in ne bi rad, da mi prosto leži na računu. Obresti za vezane vloge so zelo slabe, a zdi se malce varnejše. Nisem tip človeka, ki bi se šel razno razne rizične sklade in podobno. Gre pa za znesek okoli 20 000 €. Nič posebnega, a dejansko vse moje premoženje.

Kje pa imate ostali podobno visoke zneske? Moj cilj je sicer tak, kot pred leti, ko si denar vezal in prejel 4 - 5 % letne obresti. Tega je očitno že lep čas konec. Ostalo pa se mi vse zdi zelo rizično.

Kaj mi predlagate?
  • spremenil: bluefish ()

petrusko ::

Če se lahko odpoveš denarju za 10 let - (ni nujno da naložiš vse) predlagam da preveriš kakšne zavarovalniške produkte, pri katerih se v bistvu življensko zavaruješ za minimalno zavarovalno vsoto denarja (min 10 let), hkrati pa denar naložiš pri njih v nek sklad. Ker si omenil da si bolj ziher sorte, predlagam da si vzameš kak zajamčeni sklad, kjer imaš nizke donose, vendar še vedno več kot na banki. Preveri naložbene produkte po zavarovalnicah.

Ali pa naložiš v tretji pokojninski steber - to se sicer dela bolj ob koncu leta, pa še država ti potem vrne nekaj.

Sam odlagam neko minimalno količino denarja ( cca 75 EUR mesečno) v 4 različne sklade (mešani). Vsak sklad pa potem vlaga v različne delnice dalje. 1 je uspešen, 2 ohranjata vrednost, 1 pa ima minus. Bom pa v prihodnosti nek višek denarja zagotovo odložil nekam kar sem ti opisal, ker je enostavno višji donos kot pa na banki.

jeremenen ::

Par možnosti: svoj projekt, firme kot Finančna Hiša imajo vrsto skladov, managed account (delnice, FX, kripto ipd.) ali pa sam aktivno investiraš

uniman ::

petrusko je izjavil:

Če se lahko odpoveš denarju za 10 let - (ni nujno da naložiš vse) predlagam da preveriš kakšne zavarovalniške produkte, pri katerih se v bistvu življensko zavaruješ za minimalno zavarovalno vsoto denarja (min 10 let)



Kolikor mi je znano so varčevanja z zavarovanjem rahel 'nateg', vsaj včasih so bila. (mogoče se motim, ampak tako sem slišal na enem predavanju neke slovenske firme ki se ukvarja z raznimi varčevanji/investicijami ipd.). Mogoče se motim, se pa definitivno raje pred tem dobro prepričaj.

stajerckozu ::

Sef pa zakopat. En kljuc tebi, drugi osebi keri zaupas, lokacijo pa napisat v oporoko. Js bi na tvijem mesti tako naredu :D

Zgodovina sprememb…

fishstick ::

Zdravo,

Jaz imam pri enem dealerju avte..Če nimaš idej oz. delaš na silo in nisi s srcem not (podjetje).. samo da se obrne boš popušiv( iz lastnih izkušenj). Najbolj lepo na TRR in če se ponudi šansa za podjetje oz. karkoli si tam v pravem trenutku :)

Isotropic ::

vzajemni skladi

bvt ::

Jaz ti predlagam razprsit v razlicne investicije. Mogoce 10% v kriptovalute ob primerni priloznosti. Meni so prinesle 1 stanovanje v zadnjih 2 letih. Vlozek je bil prvi dan 50 eur. Kljub padanju v 2018 sem uspel nekaj zasluzit, ker sem stavil na padec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

mgermo ::

bvt je izjavil:

Meni so prinesle za 1 stanovanje v zadnjih 2 letih.

Čestitam, drugi so ga v dveh letih izgubili.

bvt ::

Ce so kupili v 2017 so v solidnem dobicku. Na zacetku leta 2017 je bil bitcoin 1000, zdaj 8100 dolarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bvt ()

anketar ::

a niso etf-ji v povprečju najboljši na srednji-dolgi rok in ne rabš upravljalcev sam trgovalni account pri eni izmed mnogih firm v slo ali eu/usa

https://www.investopedia.com/investing/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

Groot ::

petrusko je izjavil:

Če se lahko odpoveš denarju za 10 let - (ni nujno da naložiš vse) predlagam da preveriš kakšne zavarovalniške produkte, pri katerih se v bistvu življensko zavaruješ za minimalno zavarovalno vsoto denarja (min 10 let), hkrati pa denar naložiš pri njih v nek sklad. Ker si omenil da si bolj ziher sorte, predlagam da si vzameš kak zajamčeni sklad, kjer imaš nizke donose, vendar še vedno več kot na banki. Preveri naložbene produkte po zavarovalnicah.


Dobesedno najslabši možen nasvet. Življenjska zavarovanja so najslabša možna odločitev glede investicijske izbire.

V kolikor imaš vsaj neko 5-7 letno ročnost (torej si pripravljen vložiti denar za takšno obdobje), je najboljša izbira ETF, in sicer MSCI World Index (bo najbolj razpršeno, da se ne boš rabil ukvarjati). Ti pa predlagam, da si seveda najprej prebereš malce na interentu o ETF skladih, da boš sploh vedel kaj in kako.

kow ::

Vsaj 30 odstotkov na slovensko borzo. Krka, Triglav, Z. Sava, NLB, Petrol. Pobiraj dividende.

PrihajaNodi ::

Na borzo pa kriptovalute. To je dejansko mali znesek s katerim ne mores dobit niti stanovanja, avto je pa nekoristen.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

IL_DIAVOLO ::

3 jurje v kripto, ostalo za hude case.

anketar ::

buy high and hodl :))

PrihajaNodi ::

anketar je izjavil:

buy high and hodl :))


Ja ne, v Teslo nej vlozi, mogoce Huawei?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

bambam20 ::

Me res zanima, katera banka je dala 4% obresti na vezavo?

Tilen ::

V času 7% Čuferjeve obveznice si dobil tudi nad 5%. Sicer pa še en glas za MSCII World.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

gruntfürmich ::

zlato še ne bi smelo biti previsoko; vsaj tako pravijo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

D3m ::

Pri meni je depozit za enkrat.
|HP EliteBook|R5 6650U|

#000000 ::

Crypto FULL IN

hamez66 ::

Mogoče sončna elektrarna? Tle na siolu en navdušenec trdi, da se je investicija povrnila v 7 letih:

https://siol.net/novice/slovenija/streh...

Egidij88 ::

In kaj je narobe s tem, da je keš enostavno na računu?

bluefish ::

Da izgublja vrednost.

#000000 ::

bluefish je izjavil:

Da izgublja vrednost.


20k eur je premala vsota, da bi ga vložil kamorkoli in pri tem profitiral, že če ga ne zgubiš (vsega) si zmagal, jest bo predlagal zlato, če že, al pa enaostavno pustit na računu, zguba bo minimalna letno, razen če re banka cu grunt.

Raznim skladom, zavarovalnicam ipd bi jest rekel papa, ker oni ta keš uporabljajo za kao plemenitenje, če pa gre kaj narobe si brez v trenutku.

Zlato NIHA, ampak vse ne moreš izgubit nikakor, sploh če ga imaš DOMA. ok razen da te okradejo vlomilci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

sreda ::

Vlagaj:indeksini skladi, delnice in kripto
Vse imej čim bolj razpršeno () in na dolgi dolgi rok različne panoge različni kontinenti.
Vsako leto nekaj kupi. Ne špekuliraj. Ne poslušaj glavnih medijev - takrat je prepozno - so stvari pregrete.
Če bo kakšna investicija padla - pusti - hodlaj vse. Večina se na dolgi rok pobere 10+ let. Govorim iz lastnih izkušen, žal negativnih - sem prodal v minusih - sedaj bi bil v dobrem plusu.
Katera od investicij bo tudi propadla. Tako kot povsod. Tudi kmet ima slabo letino (pozeba, suša, toča... ni da ni), podjetniki imamo tudi zavožene projekte. Ne se ustrašit.

svecka ::

nikdar v zavarovalnice dajat, ker boš brez vsega ostal! Poleg tega bo nova kriza in ti predlagam da malce še šparaš in kupuješ ko bo kriza, ker takrat bo vse dol padlo.

bluefish ::

In kdaj bo to? V neki drugi temi se že vsaj dve leti napoveduje krizoTM.

sreda ::

Tako kot svečka bi tudi jaz sedajle počakal, razen v kriptu.
Ko Trump ne bo več predsednik, bo šlo vse skup močno dol oziroma se bodo karte močno premešale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sreda ()

gruntfürmich ::

no, ko sem jst bil v podobni situaciji sem vse vrgel v kripto
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

PrihajaNodi ::

gruntfürmich je izjavil:

no, ko sem jst bil v podobni situaciji sem vse vrgel v kripto


Katerega leta je bilo to? Volatilnost je sedaj veliko manjsa, tistih bajnih zneskov je konec. Hence bi pa lahko s tem denarjem v krizi december, januar naredil vsaj 2x ampak dvomim da bi upal takrat vložiti. Niti sedaj ne bo upal ali pa bo in bo ob manjsem padcu (500eur) pobral vse ven.

Grun si v penziji?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kupis en future classic, se vozis z njim ob vikendih in prodas cez 5-10 let za +10k >:D
fun and profit.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

kupis en future classic, se vozis z njim ob vikendih in prodas cez 5-10 let za +10k >:D
fun and profit.



Takšen s katerim se voziš mu vrednost ne raste, ker izrabljaš materijale.

thetech ::

Umetnine! Te ne izgubljajo cene, ampak jo pridobivajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

no, ko sem jst bil v podobni situaciji sem vse vrgel v kripto
Pol si bil pa preškrt pa vse zgubu, ane.

Ker če maš velik dnarja, pol ne tipkaš po slo-techu, ampak neki v zvezi z lamboti pa tajsko pa instagramom.

The Player ::

thetech je izjavil:

Umetnine! Te ne izgubljajo cene, ampak jo pridobivajo.


Pa v Sloveniji sploh kdo kupuje umetnine/starine? Če jih, kje se jih prodaja/kupuje (bolha, bolšji sejem, posredniki itd.)?

gruntfürmich ::

PrihajaNodi je izjavil:

Katerega leta je bilo to?
sem pisal tu gor. in ne, žal še ne morem v penzijo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

user4683 ::

The Player je izjavil:

thetech je izjavil:

Umetnine! Te ne izgubljajo cene, ampak jo pridobivajo.


Pa v Sloveniji sploh kdo kupuje umetnine/starine? Če jih, kje se jih prodaja/kupuje (bolha, bolšji sejem, posredniki itd.)?

Imaš kar nekaj galerij. V kratkem gre recimo na dražbo študija Kofetarice Ivane Kobilice:
https://www.instagram.com/p/Bx2RvrVF4pT Cena pa bo "malenkost" višja od tega s čimer razpolaga op :)

thetech ::

The Player je izjavil:

thetech je izjavil:

Umetnine! Te ne izgubljajo cene, ampak jo pridobivajo.


Pa v Sloveniji sploh kdo kupuje umetnine/starine? Če jih, kje se jih prodaja/kupuje (bolha, bolšji sejem, posredniki itd.)?


Seveda kupujejo in prodajajo.. Za začetek si oglej dražbeno hišo sloart. Vsekakor pa se izogibaj bolhi in boljšemu sejmu. Tam ti nihče ne more zagotoviti, da gre za avtentične umetnine, medtem ko sloart nudi do življenjsko garancijo in vrnitev celotne kupnine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Furbo ::

Umetnine so drage samo, ko jih kupuješ. Nelikvidno, nerodno in slab nakup za nekoga, ki se ne spozna.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

thetech ::

Furbo je izjavil:

Umetnine so drage samo, ko jih kupuješ. Nelikvidno, nerodno in slab nakup za nekoga, ki se ne spozna.

S katerimi naložbami pa ni tako?

bambam20 ::

Furbo je izjavil:

Umetnine so drage samo, ko jih kupuješ. Nelikvidno, nerodno in slab nakup za nekoga, ki se ne spozna.


če recimo zbiraš nacistične medalje , značke, broške ipd.. z leti samo pridobivajo na vrednosti.

thetech ::

bambam20 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Umetnine so drage samo, ko jih kupuješ. Nelikvidno, nerodno in slab nakup za nekoga, ki se ne spozna.


če recimo zbiraš nacistične medalje , značke, broške ipd.. z leti samo pridobivajo na vrednosti.

Sploh če so redki primerki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

Furbo ::

thetech je izjavil:

Furbo je izjavil:

Umetnine so drage samo, ko jih kupuješ. Nelikvidno, nerodno in slab nakup za nekoga, ki se ne spozna.

S katerimi naložbami pa ni tako?

Z marsikaterimi, lahko kupiš plemenite kovine, v vsakem trenutku veš, koliko so vredne.
Isto velja za delnice, sklade, tuje valute, bitcoine..

Ne pa umetnine. Ko ti prodajajo 'ja tole je super gospod, samo gor bo šla cena bla bla bla'. Ko prineseš prodati, vedo, da rabiš denar 'ja zdajle ni povpraševanja, trg je švoh, ta umetnik ni tko dober, tole njegovo obdobje ni tako iskano..'

Če nisi v tem, se umetnino kupi samo če ti je všeč za na steno/nekam in da si ne obetaš nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

thetech ::

Furbo je izjavil:

thetech je izjavil:

Furbo je izjavil:

Umetnine so drage samo, ko jih kupuješ. Nelikvidno, nerodno in slab nakup za nekoga, ki se ne spozna.

S katerimi naložbami pa ni tako?

Z marsikaterimi, lahko kupiš plemenite kovine, v vsakem trenutku veš, koliko so vredne.
Isto velja za delnice, sklade, tuje valute, bitcoine..

Ne pa umetnine. Ko ti prodajajo 'ja tole je super gospod, samo gor bo šla cena bla bla bla'. Ko prineseš prodati, vedo, da rabiš denar 'ja zdajle ni povpraševanja, trg je švoh, ta umetnik ni tko dober, tole njegovo obdobje ni tako iskano..'

Če nisi v tem, se umetnino kupi samo če ti je všeč za na steno/nekam in da si ne obetaš nič.


Tudi za umetnine veš koliko so vredne, da bo šla cena gor je pa dejstvo.

Sem že nekaj kosov umetnin kupil in prodal, pa do danes še nisem imel problemov. Ampak če ti praviš, da je tako, pa naj bo tako.

In ja, tudi, če nisi v investiranju v sklade, delnice ali crypto je bolje, da ne investiraš, ker je velika verjetnost, da se boš uštel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: thetech ()

ginekk ::

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kupis en future classic, se vozis z njim ob vikendih in prodas cez 5-10 let za +10k >:D
fun and profit.



Takšen s katerim se voziš mu vrednost ne raste, ker izrabljaš materijale.


Sploh ne drži, samo preveč kilometrov ne smeš narediti - kar ni težko za vikend avto in lepo redno vzdrževat, kot vsak avto. Za avto zna bit bolje, če je v uporabi, kot če stoji.
Vsem klasikam so zrastle cene precej. Tudi onim za plebs, ki si jih lahko dobil za drobiž glede na novonabavno vrednost, recimo Integra Type-R, BMW M5 E39, M3 E36, Alfa 155 Q4, nekoč še Delta Integrale... To so vsi že iz najnižje točke in jim cena raste.

Za višji cenovni razred pa sploh, če pogledam cene in 2010, je vsaj 2-3x. Spomnim se recimo Ferrarija 308GT4 za 16k EUR, zdaj so po 50k.

thetech ::

ginekk je izjavil:

bambam20 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

kupis en future classic, se vozis z njim ob vikendih in prodas cez 5-10 let za +10k >:D
fun and profit.



Takšen s katerim se voziš mu vrednost ne raste, ker izrabljaš materijale.


Sploh ne drži, samo preveč kilometrov ne smeš narediti - kar ni težko za vikend avto in lepo redno vzdrževat, kot vsak avto. Za avto zna bit bolje, če je v uporabi, kot če stoji.
Vsem klasikam so zrastle cene precej. Tudi onim za plebs, ki si jih lahko dobil za drobiž glede na novonabavno vrednost, recimo Integra Type-R, BMW M5 E39, M3 E36, Alfa 155 Q4, nekoč še Delta Integrale... To so vsi že iz najnižje točke in jim cena raste.

Za višji cenovni razred pa sploh, če pogledam cene in 2010, je vsaj 2-3x. Spomnim se recimo Ferrarija 308GT4 za 16k EUR, zdaj so po 50k.


Pri sosedu na skednju imajo Forda starega 100 let. Včasih so veljali za premožne posestnike. Sicer ne poznam tega področja, ampak predvidevam, da je ta primerek vreden ogromno. Pa še lepo je ohranjen.

bambam20 ::

thetech je izjavil:


Pri sosedu na skednju imajo Forda starega 100 let. Včasih so veljali za premožne posestnike. Sicer ne poznam tega področja, ampak predvidevam, da je ta primerek vreden ogromno. Pa še lepo je ohranjen.


Ni nujno, ker vrednost imajo samo določeni modeli.

thetech je izjavil:


Vsem klasikam so zrastle cene precej. BMW M5 E39, M3 E36, .


To dvoje sploh ni klasika. Klasika pomeni, da je določen model všeč širšemu spektru ljudi in ne lokalnim čefurjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

velikan ::

jozee95 je izjavil:

. Nisem tip človeka, ki bi se šel razno razne rizične sklade in podobno. Gre pa za znesek okoli 20 000 EUR. Nič posebnega, a dejansko vse moje premoženje.


kaksni glupi nasveti... vse v eno stvar, nikakav znesek...
vsak denar dobro premisli kam daš in zakaj ga daš. en pameten stric je rekel razmisli o 1euro, miljon se bo že sam pazil...
glede na tvoje preference ti svetujem del denarja v EUR del v $ del v zlato. LP
https://www.kucoin.com/#/?r=1he8b

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: velikan ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohranjanje vrednosti - denar v zlato (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
737316 (4792) GregiB
»

Kriptovalute še naprej padajo, podjetja odpuščajo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
22931228 (17146) kow
»

Padec zlata (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448041 (22666) Furbo
»

Bitcoin spet blizu rekordov (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
25840601 (30922) GupeM

Več podobnih tem